Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
White widow fem/384w LED/Hydroponic
Όσον αφορά το flwaless finish, τα ελεύθερα χηλικά που έχει προσκολλούνται πάνε σε ανόργανες ενώσεις πάνω στις ρίζες αλλά και μέσα στο φυτό. Γι'αυτό θέλει 6 ώρες γιατί το απορροφάει το φυτό, και μετά στο καθαρό νερό που βάζουμε αποβάλει τις ανεπιθύμητες και αχρείαστες ενώσεις. Γιαυτό σου ανέβηκε και το EC. Αν ανέβηκε το ec πολύ, αν θέλεις μπορείς να ξαναβάλεις καθαρό νερό.
Για το κόψιμο, μπορείς στην τελική να τα κόψεις σε 2 δόσεις. Και να έχεις και από τα δύο, πρωινό και βραδινό Wink
Απάντηση

ads by gr420info

http://www.growweedeasy.com/sites/growwe...iagram.jpg
Η αυτό θα κάνω να κόψω σε 2 δόσεις ή θα πάω βάση αυτής της φωτογραφίας και θα κόψω όταν τα περισσότερα είναι milky,
αυριο θα τσεκάρω τα κρύσταλλα γιατί σήμερα είμαι εκτός και αν κόψω θα σας πω αν οχι θα περιμένω τα κρύσταλλα να φτάσουν στο σημείο που θέλω.. Αντε να δούμε τι θα πιω Tongue
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση
Καλησπέρα καρντάσια! Έκοψα 3 κορυφές από τις οποίες φάνηκε να είναι τα πιο γαλακτερά και αυτό για να έχω κάτι τις να πίνω και εγω μέχρι και τα επόμενα να είναι τελείως έτοιμα,περιττό να σας πω οτι τα έβαλα σε ένα κουτί και τα έβγαλα απο το grow room και έχει μυρίσει όλο το σπίτι μιλάμε για πολύ μυρωδιά αφου έχω ανοιχτα όλα τα παράθυρα και ακόμα μυρίζει...
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι: τώρα που το νερό δεν έχει λιπάσματα-πρόσθετα και είναι μόνο σκέτο νερό βρύσης με EC0,7 και αυτό γιατί το φίλτρο Α/Ο χάλασε, θα γίνουν τα κρύσταλλα από διαφανοί milky με σκέτο νερό? υπολογίζω να κόψω σε μια βδομάδα όλα τα υπόλοιπα λέτε να έχει τελειώσει? περίπου τα milky σε σύνολο είναι 30-40% τα μελί είναι 5% και τα υπόλοιπα είναι διαφανές.
Απάντηση
Μυρίζει το άτιμο ναι...

Balinor εισαι στην φάση να κόψεις .... Το έχουμε που το λέμε μέρες τωρα αδερφέ μου , κόβε σιγά σιγά μιας και εχεις δουλεια μπροστά σου.
Ειπαμε ειναι τι μαστουρα θες, τωρα εισαι σε φάση που το χόρτο ειναι πιο στο κεφάλι οσο περνάν οι μέρες θα εχεις πιο σωματικό μαστουρομα. Άφησε ενα φυτό απείραχτο μέχρι να τελειώσεις τα υπόλοιπα και να το εχεις για το βραδυ.

Τα φαν leaves εχουν λίπασμα μεσα οσο ειναι πράσινο και πανω στο φυτό όποτε τρώει απο εκει αλλά τρώει και απ το νερό, μηδαμινές ποσότητες βέβαια αλλά τρώει.
Υπάρχουν σατιβες που βγάζουν το γκροου με σκέτο νερό!!! 0.7ec

Μην ασχοληθείς άλλο με φίλτρα αντίστροφης, τσάμπα λεφτά ειναι αδερφέ μου.
Απάντηση
Θα διαφωνήσω. Ειδικά σε μερικές περιοχές το RO είναι μονόδρομος.
Και για υδροπονία σε συνδυασμό με ph perfect λιπάσματα που έχω δουλέψει, το pH ήταν 5.9 πάντα.
Μόνο αρνητικό του καθαρού νερού οτι έχει λιγότερο buffer capacity οπότε σε χαμηλά EC είναι πιο εύκολο να πειραχτεί το pH, και ταυτόχρονα θέλει προσοχή με το cal/mag.
Αν ζει κάποιος σε περιοχή με νερό που πίνεται και είναι γύρω στο 0.3-0.4, και ποτίζει χώμα ή soiless, δεν υπάρχει τεράστιος λόγος για RO
Απάντηση
Αυριο θα κόψω φίλε buzzz θα συμφωνήσω με τον antibabano γιατί με το φίλτρο RO το ph είναι κολλημένο στο 5,8 όλη την ώρα και μου έχει λύσει τα χέρια άσε που το νερό βρύσης είναι χάλια πραγματικά στην περιοχή μου έχει κάπου 1,0EC άσε που πρέπει να πάω στον αδερφό μου για να πάρω νερό με 0,6EC και είναι μαλακίανα κουβαλάω πετόνια όλη την ώρα..
Μυρωδιά πολύ όμως όλο το σπίτι μυρίζει...
Απάντηση
Ναι και εγω συμφωνώ εάν υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή και ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ. Δεν έχω ζήσει στην επαρχία όποτε δεν φαντάστηκα κατι τετοιο οτι μπορεί να συμβαίνει στην ελλαδα το 2015.
Αλλά εάν πίνεται και εχει υψηλό ph, τότε πιστεύω ειναι τσάμπα κόπος και χρήματα.

Στην περιοχή που ζω η μετρήσεις μου ειναι στο 0.7 ec και το ph 7.1. Και δεν είχα ποτε πρόβλημα στο grow μου. Υπήρχε αυξομιωση στο ph, έχω διαβάσει διάφορους λόγους για αυτο, δεν θυμάμαι όμως να το προκαλεί το νερό.

Όλοι θελουμε να δώσουμε το καλύτερο στα φυτά μας , όλοι έχουμε περάσει αυτο το στάδιο, οταν όμως το budget ανεβαίνει σε καθε grow ξέρω γω; ειναι κρίμα, οταν βγαίνει άριστο grow με χαμηλό budget.
Απάντηση
Από την άλλη τα γούστα πληρώνονται Wink
Απάντηση
Καλησπέρα!
Από ποσότητα δεν γνωρίζω δεν διαθέτω ζυγαριά ούτε καν μια απλή ζαχαροπλαστικής, γέμισαν πάντως 8 βάζα 1.5L
τελείωσα με την αποξύρσανση πήρε 8 μέρες και αν και όταν τα έβαλα στα βάζα έσπαγε όμορφα και ένιωθα να έχει γίνει καλή αποξύρανση τώρα μέσα στα βάζα όταν βγάζω να καπνίσω το νιώθω κάπως να έχει ακόμα υγρασία αν και το ανοίγω το βάζω 2 φορές την μέρα για 1 ώρα.
Smoke report τώρα: έχω απογοητευτεί λίγο σε σχέση με το northen light κάτι λάθος πιστεύω έχω κάνει εγω ή θέλει πολύ καιρό να μείνει στο βάζο για να βγάλει όλη την απόδοση του σε μαστούρα, αυτό που μου κάνει είναι να έχω διάθεση να μιλήσω και να βρεθώ με παρέα να αράξω, ένα μούδιασμα στο κεφάλι και μετά σε όλο το σώμα μαστούρα μέτρια για τα δικά μου δεδομένα και όλα αυτά κρατάνε δυστυχώς λίγο για καμία ώρα δηλαδή, δεν μου δίνει αυτό που σε κρατάει για ώρες και να μην θέλεις να πιείς άλλο, αυτό είχα πάθει τουλάχιστον με το northen light οχι τόσο σε γεύση γιατί το white widow μεχρι στιγμης καπνίζεται πολύ ευχάριστα έχει πολύ ωραία γευση αν και μυρίζει πάρα πολύ φανταζομαι ακομα καλυτερα και αργότερα η γευση θα είναι καλύτερη ελπίζω και η μαστούρα. Ίσως έπρεπε να κόψω μια βδομάδα μετά.
Απάντηση
Μπορεί να θέλει περισσότερη ωρίμανση...μπορεί απλά να γούσταρες πιο πολύ το northern Tongue Παίζουν πολλά...
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)