Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1st Diary Critical Kush (AUTO) Barney's Farm
Γεια σε όλη την ομάδα ελπίζω να είμαστε καλά!Είπα να ξεκινήσω κ εγώ μια φορά ένα ημερολόγιο σωστό ολοκλήρωμενο κ εδώ είμαστε..Ο σπόρος μπήκε χθες σε χαρτί να σκάσει,αυτόματο critical kush από Barney καθώς το χα ξαναπάρει,το χάλασα μόνος μου κ μου έμεινε απωθημένο να το βάλω κάποια στιγμή κ η στιγμή ήρθε!Θα χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά Airpot πήρα μια 10λ κ θα μπει εκεί από αρχή μέχρι τέλος..Από λιπάσματα Biobizz(Grow-Bloom-Top Max-Heaven-Fish Mix) κ από ΑΝ(Sensizym-Big Bud-CalMag)..Χώμα θα μπει Biobizz Lightmix κ η τέντα έχει διαστάσεις 40χ40χ1.60..Απο φωτισμο δν έχω καταλήξει 100% στον συνδυασμό, σκέφτομαι να φτάσω Μαξ στα 80-90 βατ λόγω θερμοκρασιων καθώς ακόμα δν έχω κλιματιστικό.Εχω ένα προβολέα led 50w 2800k 1led λάμπα 10w 6500k κ εχω κ cfl μια 30ρα 4000κ κ κάτι ακόμα 25ρες 6500κ..Σκέφτομαι να κάνω ανάπτυξη με τις cfl κ τν 10ρα λεντ π έχω η μήπως να τις αλλάξω κ αυτές με ίδιες λάμπες σε λεντ..Δν θα μου βγάζουν παραπάνω ζέστη σε τέτοιο μικρό χώρο 50-60 βατ ας πούμε φθορίου παραπάνω από τα λεντ?Θέλω να κάνω ανάπτυξη με τις λάμπες κ μόλις μπει ανθοφορία να ανάψω τον προβολέα κ να αφήσω 1-2 λάμπες ακομα..Ας σκασει το σπίτι να ξεκινήσω κ τα βλέπουμε στην πορεία τα υπόλοιπα!!
Grow it with love Cool
Απάντηση

ads by gr420info

Η λεντ σίγουρα θα ανεβάσουν ποιο πολύ θερμοκρασία από ότι η λεντ
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Γεια σου ρε σατιβα με τα ωραία σού
Απάντηση
(06-25-2019, 09:52 PM)Sativaas Έγραψε: Η λεντ σίγουρα θα ανεβάσουν ποιο πολύ θερμοκρασία από ότι η λεντ

Μήπως εννοείς τις cfl ότι ανεβάζουν παραπάνω θερμοκρασία?Πιστεύεις φίλε με 100 βατ σε αυτό το χώρο για ένα αυτόματο είμαι εντάξει??Άντε να έρθει αυτό το κλιματιστικό να σωθώ γιατί αλλιώς τον ήπιαμε!
Grow it with love Cool
Απάντηση
Ναι σορρυ γράψε λάθος... θα είσαι απλά καλα με αυτά τα βαττ..
Φυσικά μπορείς να τσιμπισεις και 2 σιριους για εκεί μεσα
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
φίλε aegian  αυτό πρέπει  να ήθελε  να πει  ο σατιβας. Προσπάθησε  να αποφύγεις  τις  CFL και προτίμησε  λεντ  λάμπες  μικρές  9-10 βατ  η καθεμία και με 100 βατ νομίζω  θα την παλέψεις. Δεν έχω ιδέα  για υμτον προβολέα  πόσο  θερμότητα  παράγει  και αν παράγει. σημαντικό  θεωρώ  πως  είναι  να έχεις  και έναν  καλό  εξαερισμό
Απάντηση
Έχω ένα ανεμιστηρα που κάνει δουλειά στη τέντα αλλά εξαερισμό δν έχω,για να πω τν αμαρτία μου ποτέ δεν ειχα κ είναι πολύ σημαντικό απλά τώρα δν έχω χρήματα να πάρω στο προσεχές μέλλον όμως σίγουρα!!Ο προβολέας βγάζει νορμάλ ζέστη δν θα έλεγα πολύ,οι φθορίου με τρομάζουν τώρα με τις ζεστές,θα τις αντικαταστήσω με λεντ να γλυτώσω όσο θερμοκρασία μπορώ... Ευχαριστω πολύ παίδες για τν χρόνο σας
Grow it with love Cool
Απάντηση
Μα αν δεν έχεις εξαερισμό, πως ρίχνεις την θερμοκρασία στον χώρο; Με σκέτο ανεμιστήρα απλά την ανακατεύεις!
Έστω ένα PC Fan, κάτι να βγάζει την ζέστη ρε συ!
Απάντηση
Άστα με το ζόρι φίλε ΝΛ το τρίμηνο του καλοκαιριού την βγάζω .Για πρώτη φορά τώρα μαζεύω λεφτά να πάρω ένα κλιματιστικό φορητό να φτιάξω τις θερμοκρασίες κάπως στο δώματιο..Τώρα τις 6 ώρες π είναι κλειστά τα φώτα είναι από τις 12 μεσημέρι μέχρι 6 το απόγευμα τις ώρες της ζέστης τις υπόλοιπες ώρες π ανάβουν έχω μισάνοιχτα την πόρτα της τέντας,φυσάει κ ο ανεμιστήρας κ δύσκολα φίλε..Με πάει πίσω γενικά το θέμα αυτό παλεύω καιρό αλλά τώρα τα βάζω σε μια σειρά..Αυτό με το pc fan έχεις δίκιο βρήκα κ άτομο να μου το κάνει κ απλά το αγνόησα μέχρι τώρα..
Grow it with love Cool
Απάντηση
Δεύτερη φορά που το πήρα αυτό το σπίτι κ πάλι δν σκαει..3 μέρες τώρα στο χαρτί σχεδν τπτ κ για να είμαι σίγουρος έβαλα ένα φωτοπεριοδου να σκάσει..Είναι από αυτά π μου είχε βγάλει το Purple Queen 2 είχα κ έβαλα το ένα κ βλέπουμε μάγκες..Αν σκασει αυτό να αλλάξω κ όνομα το ημερολόγιο..
Grow it with love Cool
Απάντηση
(07-02-2019, 04:10 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Δεύτερη φορά που το πήρα αυτό το σπίτι κ πάλι δν σκαει..3 μέρες τώρα στο χαρτί σχεδν τπτ κ για να είμαι σίγουρος έβαλα ένα φωτοπεριοδου να σκάσει..Είναι από αυτά π μου είχε βγάλει το Purple Queen 2 είχα κ έβαλα το ένα κ βλέπουμε μάγκες..Αν σκασει αυτό να αλλάξω κ όνομα το ημερολόγιο..

Δοκίμασε να το βάλεις στη γλάστρα κατευθείαν και μουσκεψέ την, μπορεί και να σκάσει εκεί!
Τι να πω, η αναμονή είναι πάντα δύσκολη, ευχομαι τα καλύτερα!
Αν θέλουν μεταφύτευση, τα νύχια μην μυρίσεις,
για τα σημάδια κοίταξε, πριν το αποφασίσεις.
Dodgy
Απάντηση
(07-02-2019, 04:16 PM)Mohito Έγραψε:
(07-02-2019, 04:10 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Δεύτερη φορά που το πήρα αυτό το σπίτι κ πάλι δν σκαει..3 μέρες τώρα στο χαρτί σχεδν τπτ κ για να είμαι σίγουρος έβαλα ένα φωτοπεριοδου να σκάσει..Είναι από αυτά π μου είχε βγάλει το Purple Queen 2 είχα κ έβαλα το ένα κ βλέπουμε μάγκες..Αν σκασει αυτό να αλλάξω κ όνομα το ημερολόγιο..

Δοκίμασε να το βάλεις στη γλάστρα κατευθείαν και μουσκεψέ την, μπορεί και να σκάσει εκεί!
Τι να πω, η αναμονή είναι πάντα δύσκολη, ευχομαι τα καλύτερα!
Να σαι καλά Μοχίτο αυτό με βλέπω να κάνω μέχρι αύριο αν δν ανοίξει αλλιώς δν πειράζει..Απλά είναι δεύτερη φορά κ μου αρέσει πολύ κ το περίμενα πως κ πως..Δν μασάμε συμβαίνουν κ αυτά!!
Grow it with love Cool
Απάντηση
[Εικόνα: Dsjm7Vfm.jpg]
Πάρε κι εδω καμια ιδεα
Συστολη απο φ200 σε φ100
Εμένα μόνο τανασκελα δουλεύει πλεον οπότε κατι θα το κάνω
Το μανταλακι το κράτησα να απλωνω κουβέρτες
Απάντηση
Ωραίος ο παίχτης!!
Grow it with love Cool
Απάντηση
(06-26-2019, 03:30 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Άστα με το ζόρι φίλε ΝΛ το τρίμηνο του καλοκαιριού την βγάζω .Για πρώτη φορά τώρα μαζεύω λεφτά να πάρω ένα κλιματιστικό φορητό να φτιάξω τις θερμοκρασίες κάπως στο δώματιο..Τώρα τις 6 ώρες π είναι κλειστά τα φώτα είναι από τις 12 μεσημέρι μέχρι 6 το απόγευμα τις ώρες της ζέστης τις υπόλοιπες ώρες π ανάβουν έχω μισάνοιχτα την πόρτα της τέντας,φυσάει κ ο ανεμιστήρας κ δύσκολα φίλε..Με πάει πίσω γενικά το θέμα αυτό παλεύω καιρό αλλά τώρα τα βάζω σε μια σειρά..Αυτό με το pc fan έχεις δίκιο βρήκα κ άτομο να μου το κάνει κ απλά το αγνόησα μέχρι τώρα..
Φιλε μου νησιωτη AEGEANGROWER αν και νεοσ να τολμησω να σου πω δεν φτανει το να εχεισ απλωσ μισανοιχτη την πορτα τησ τεντασ.
Δεν φευγει ετσι ο ζεστοσ αερασ απο την τεντα και οπωσ λεει ο φιλοσ ο NL πιο πανω απλωσ ανακατευεισ τον ηδη ζεστο αερα.
Πρεπει να διωχνεισ με τον εσωτερικο εξαερισμο τησ τεντασ το ζεστο αερα και να εισαγεισ φρεσκο απο εξω (οχι οτι αυτη την εποχη ειναι δροσεροσ αλλα τουλαχιστον ειναι φρεσκοσ)
Για διαφορουσ λογουσ και εγω καπωσ σαν και σενα ημουν στην αρχη πριν δυο μηνεσ ειχα προβλημα και σκεψου οχι με πολλεσ ζεστεσ
Καλα το σκεφτεσαι με φορητο AC.
Ενδιαφερομουν και εγω για φορητο και σε ενα νημα ο τρομπετασ με συμβουλεψε τι να προσεξω(εγω θα επαιρνα να εχει και θερμανση συν ιονιστη πιο ακριβα ναι αλλα θα εχω και ιονιστη και θα το εχω και για θερμανση χειμωνα αν δεν εχω πιο οικονομικη επιλογη για ζεστη)
Αν βρω το νημα θα στο κανω λινγκ
https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid133619
Ψαξε να βρεισ να ειναι inverter και αν μπορεισ να εχει στρογυλη εξοδο κρυου αερα με σωληνα και να στειλεισ χωρισ πατεντεσ τον σωληνα που θα εχει αυτο μεσα στην τεντα
Προσεγε γιατι πολλα απο αυτα εχουν τετοιο σωληνα αλλα ειναι για να πηγαινει εξω απο το παραθυρο η την μπαλκονοπορτα δηλαδη να ρουφαει απο εκει αερα και απο το κυριωσ σωμα να βγαζει κρυο
Επειδη εψαχνα και γω φορητο AC υπαρχουν τετοια που σε λεω αν τα βρω επισησ θα στα λινγκαρω
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
(07-03-2019, 12:03 AM)Roukounas Έγραψε:
(06-26-2019, 03:30 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Άστα με το ζόρι φίλε ΝΛ το τρίμηνο του καλοκαιριού την βγάζω .Για πρώτη φορά τώρα μαζεύω λεφτά να πάρω ένα κλιματιστικό φορητό να φτιάξω τις θερμοκρασίες κάπως στο δώματιο..Τώρα τις 6 ώρες π είναι κλειστά τα φώτα είναι από τις 12 μεσημέρι μέχρι 6 το απόγευμα τις ώρες της ζέστης τις υπόλοιπες ώρες π ανάβουν έχω μισάνοιχτα την πόρτα της τέντας,φυσάει κ ο ανεμιστήρας κ δύσκολα φίλε..Με πάει πίσω γενικά το θέμα αυτό παλεύω καιρό αλλά τώρα τα βάζω σε μια σειρά..Αυτό με το pc fan έχεις δίκιο βρήκα κ άτομο να μου το κάνει κ απλά το αγνόησα μέχρι τώρα..
Φιλε μου νησιωτη AEGEANGROWER αν και νεοσ να τολμησω να σου πω δεν φτανει το να εχεισ απλωσ μισανοιχτη την πορτα τησ τεντασ.
Δεν φευγει ετσι ο ζεστοσ αερασ απο την τεντα και οπωσ λεει ο φιλοσ ο NL πιο πανω απλωσ ανακατευεισ τον ηδη ζεστο αερα.
Πρεπει να διωχνεισ με τον εσωτερικο εξαερισμο τησ τεντασ το ζεστο αερα και να εισαγεισ φρεσκο απο εξω (οχι οτι αυτη την εποχη ειναι δροσεροσ αλλα τουλαχιστον ειναι φρεσκοσ)
Για διαφορουσ λογουσ και εγω καπωσ σαν και σενα ημουν στην αρχη πριν δυο μηνεσ ειχα προβλημα και σκεψου οχι με πολλεσ ζεστεσ
Καλα το σκεφτεσαι με φορητο AC.
Ενδιαφερομουν και εγω για φορητο και σε ενα νημα ο τρομπετασ με συμβουλεψε τι να προσεξω(εγω θα επαιρνα να εχει και θερμανση συν ιονιστη πιο ακριβα ναι αλλα θα εχω και ιονιστη και θα το εχω και για θερμανση χειμωνα αν δεν εχω πιο οικονομικη επιλογη για ζεστη)
Αν βρω το νημα θα στο κανω λινγκ
https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid133619
Ψαξε να βρεισ να ειναι inverter και αν μπορεισ να εχει στρογυλη εξοδο κρυου αερα με σωληνα και να στειλεισ χωρισ πατεντεσ τον σωληνα που θα εχει αυτο μεσα στην τεντα
Προσεγε γιατι πολλα απο αυτα εχουν τετοιο σωληνα αλλα ειναι για να πηγαινει εξω απο το παραθυρο η την μπαλκονοπορτα δηλαδη να ρουφαει απο εκει αερα και απο το κυριωσ σωμα να βγαζει κρυο
Επειδη εψαχνα και γω φορητο AC υπαρχουν τετοια που σε λεω αν τα βρω επισησ θα στα λινγκαρω
μπΓεια σου φίλε Ρούκουνα  κ Ευχαριστω για τις συμβουλές!Θέρμανση έχω κ στο δωμάτιο  ξεχωριστό σώμα είμαι καλυμμένος κ για αυτό συν τον οικονομικό λόγο έβλεπα τα αιρ κουλερ..Πήρε ένας φιλος,πήγα το δα κ πραγματικά δουλεύει καλά κ θα με βόλευε κ σαν φορτηγό που είναι,μέσα στο μήνα υπολογίζω να το χω πάρει κ έχει κ ιονιστη πανω..Για τν εξαερισμό έχεις δίκιο με ημίμετρα δν κάνεις σωστή δουλειά ούτε με έναν ανεμηστηρα μόνο για αυτό στν τέντα τουλάχιστον κοιτάω να βάλω έστω κ προσωρινά με pc fan,στη ντουλάπα όμως δν γίνετε θα πρέπει να κάνω τρύπες κ δν μπορώ..Μέχρι τέλος καλοκαιριού θα πάρω μια πιο μεγάλη τέντα κ τέρμα κ η ντουλάπα κ θα βάζω φωτοπεριοδου γιατί έχουν αρχίσει κ με κουράζουν τα αυτόματα..Μια στο τόσο αν δν κανένα καλό μπορεί αλλά θα επικεντρωθώ σε φωτοπεριοδου κυρίως !
Grow it with love Cool
Απάντηση
Επιτέλους σμρ το Purple Queen έριξε το τσόφλι του,περιμένω τώρα να ανοίξει κ τα φυλλαράκια του κ ξεκινάμε κ επίσημα!Για αυτόματο πήγαινα με φωτοπεριοδου κατέληξα αλλά για καλό μπορεί να είναι..Σμρ που το είδα όρθιο χωρίς τσόφλι έριξα 200μλ νεράκι με 1,5 μλ rootit κ αναμένουμε..Αύριο θα ανέβουν φωτο κ να πω ότι από φως του χω για το ξεκίνημα μια 25ρα clf 6500k κ μια 10ρα led 6500k επισης,καλή συνέχεια σε όλους!
Grow it with love Cool
Απάντηση
Αντε με το καλο φιλε και καλοστεριωτο!!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Να σαι καλά godfather ζόρι το καλοκαίρι η καλλιέργεια αλλά δν γίνετε αλλιώς!!
Grow it with love Cool
Απάντηση
Φιλε AEGEAN 

Kαλη επιτυχία και απο μένα !!!!!!!!!!!!!!! Wink
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)