Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Οι κοντοστουπες
Thumbs Up 
[Εικόνα: HpToDnvm.jpg]

41 ημερών είναι οι κοντοστουπες
Απάντηση

ads by gr420info

Σήμερα μπήκε λίπασμα 2.5 grow 2.5 bloom σε light mix 
[Εικόνα: KRqQGWXm.jpg]
Και εδώ μπήκε 4 grow 4 bloom σε αλιπασματο χώμα 
[Εικόνα: ymhB474m.jpg]

Μεγαλώνουν οι κορεες

Στο πρώτο έχω κάνει κάποιες μλκιτσες διότι μου εχουν βγει δύο φύλλα κάπως σαν φαγωμένα δεν είναι φαγωμένα από κάποιο έντονο απλά με αυτό που τα ψιλότραβαω τα φύλλα για να ανοίξουν ακούμπησαν εκεί στην επόμενη φύτρα φύλλων και να η μλκια.....το άλλο αναπτηζετε κάπως αργά αλλά έχει πάρει τα πάνω του κάπως
Απάντηση
Καλο θα ηταν να μην τα ενοχλεις τοσο φιλε...
Εγω να καταλαβεις εχω παντα μια συγκεκριμενη ωρα που ανοιγω τη τεντα (οταν ανοιγουν τα φωτα)
Ετσι μαθαινουν και τα φυτα και σε περιμενουν με ανυπομονησια,
Πες τους οτι τα αγαπας, οτι εισαι εκει για να τα φροντιζεις κτλπ αλλα μην τα αγγιζεις αν δεν υπαρχει λογος...
Ενα απο τα βασικα λαθη που κανουμε στην αρχη ειναι να ανοιγουμε την τεντα καθε 3 και λιγο...
αυτο αγχωνει τα φυτα με ολα τα επακολουθα!

Καλη συνεχεια!
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Ευχαριστώ Για Την συμβουλή άλλα δεν τα έχω σε τέντα...
Απάντηση
αδερφε γιατι ειναι τοσο μικρα; ακομα και με 12-12 απο σπορι θα ηταν πιο μεγαλα για 41 μερες....και νομιζω οτι βαζεις πολλα μλ στα λιπασματα..
Απάντηση
(06-28-2019, 03:49 AM)Satzuna Έγραψε: Ευχαριστώ Για Την συμβουλή άλλα δεν τα έχω σε τέντα...

Οτι δεν τα εχεις σε τεντα Φαινεται...

Οτι σου εγραψα ισχυει και για την εξωτερικη καλιεργεια...
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Pc Punch
Πες τους τραγούδια αγάπης, ερωτικά, και θα σε ανταμείψουν.και προσοχή μην δουν την γυναικα σου και ζηλέψουν. Big Grin
                                               Leaf  Smoke20 
Απάντηση
(06-28-2019, 09:56 AM)Mamba Έγραψε: Pc Punch
Πες τους τραγούδια αγάπης, ερωτικά, και θα σε ανταμείψουν.και προσοχή μην δουν την γυναικα σου και ζηλέψουν. Big Grin

Χαχα λες mamba να ζηλεύουν;;??

(06-28-2019, 09:54 AM)YesIcan Έγραψε:
(06-28-2019, 03:49 AM)Satzuna Έγραψε: Ευχαριστώ Για Την συμβουλή άλλα δεν τα έχω σε τέντα...

Οτι δεν τα εχεις σε τεντα Φαινεται...

Οτι σου εγραψα ισχυει και για την εξωτερικη καλιεργεια...

Κομπλέ τότε θα τους μιλάω πιο γλυκά

(06-28-2019, 04:30 AM)cannagrow Έγραψε: αδερφε γιατι ειναι τοσο μικρα; ακομα και με 12-12 απο σπορι θα ηταν πιο μεγαλα για 41 μερες....και νομιζω οτι βαζεις πολλα μλ στα λιπασματα..

[Εικόνα: lJvThBam.jpg]

Κοίτα αδελφέ Πόσο λέει εδώ...

Στο ένα έκανα μλκια έβαλα πολύ τελικά τι χαζός.......
Απάντηση
Να κανετε παρεα με τον μαμπα γιατι στην Ειρωνεια ειστε πρωτοι και οι δυο...

εγω για να σε βοηθησω μπηκα στον κοπο και εσυ Ειρωνευεσαι Σατσουνα...
Καλα μου εκανες...
Καλη τυχη να εχεις να Βρεις αν εφταιγε το 1 μλ παραπανω...η μπορει και λιγοτερο...

Εσυ μαμπα με τετοιες ειρωνειες , τρολιες την ξεκανες την Κατ...
Ολο σαν πορδη πεταγεσαι χωρις να εχεις σκοπο να βοηθησεις καποιον... απλα να κανεις χαβαλε εισαι εδω

ΑΑααα και να σου πω σατζουνα...
Τα κοριτσια ειναι κατσιασμενα καθαρα λογω λαθος ποτισματος και κακοποιησης...
Απάντηση
Τσακαλάκια νιώστε λίγο.. τα φυτά είναι ζωντανοί οργανισμοί!
Προφανώς παίζουν ρόλο οι αλληλεπιδράσεις του περιβάλλοντος.
Και με μίσος να το κοιτάς το φυτό σου νομίζεις δεν επηρεάζεται?
Μέχρι και το νερό επηρεάζεται και φυσικά τα πάντα γύρω μας μιας και τα πάντα είναι απο νερό..
Όταν σταματήσετε να κοροιδευετε κάποιον που χάνει το χρόνο του να σας βοηθήσει κάντε και ενα check στα παρακάτω λινκς.
http://www.bbc.com/earth/story/20170109-...nd-respond
https://www.youtube.com/watch?v=31shlv5Z71A
https://www.youtube.com/watch?v=cIftMUWs4q0
και αν ανοίξει το μυαλό σας ψάξτε μόνοι σας για χιλιάδες άλλα
Αν θέλουν μεταφύτευση, τα νύχια μην μυρίσεις,
για τα σημάδια κοίταξε, πριν το αποφασίσεις.
Dodgy
Απάντηση
YesIcan συγγνώμη φιλαράκι μου δεν ήθελε να σε ειρωνευτω αλλά είναι απίστευτο αυτό....Και τώρα έχω αρχίσει να τους μιλάω φουλ γλυκά τους ζήτησα κ συγγνώμη σήμερα γιατί το ένα το ψιλοεκαψα και του είπα θα επανορθώσω....συγγνώμη και πάλι δεν το ήξερα ότι μετράει αυτό.....κάνω ότι μπορώ τα βλέπω μόνο βράδυ και μόνο τότε τα ποτίζω....Και αν μπορείς βοήθησέ με κ σε κάτι...τους βάζω λίπασμα κάθε Τετάρτη ριζοτονικο πότε να τους ρίξω αύριο η την Κυριακή;

Το τσακισα το έρημο...μου είχε μείνει στο μυαλό ότι η δόση τους είναι 5+5 Αλλά τελικά ήταν 2.5+2.5 ευτυχώς που έβαλα μόνο στο ένα τόσο....
[Εικόνα: iqIScd5m.jpg]

Το άλλο πάει καλύτερα 
[Εικόνα: Ti1CAG2m.jpg]
Απάντηση
lol... κι εγώ πριν κόψω λέω μια δέηση να με γιάνει και μετά ευχαριστήσω το φυτό που θα το κάνει.

Μέτα βέβαια το κόβω, το ξεραίνω, και το καίω σιγά σιγά.... μπρρρρρρ!
Απάντηση
Καλησπέρα και πάλι ομάδα 45 ημερών και ψηλωνουν σιγά σιγά πως τα βλέπετε μόλις ποτιστηκαν με 1Lt νερό το καθένα...λίπασμα μπαίνει τώρα κάθε Τετάρτη....ας μου δώσει κάποιος μια λύση για κάθε πότε να βάζω ριζοτονικο να το βάλω μαζί με λίπασμα η μόνο του;;;

[Εικόνα: dAPIjjpm.jpg]

[Εικόνα: VQUwoh4m.jpg]
Απάντηση
Τι ακριβώς έχεις για ριζοτονικο?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Θα πάρω ένα της humofort
Απάντηση
Rizocyn λέγεται το σκεύασμα της Humofert που θέλεις, κοστίζει 5€ τα 250ml.

1-2ml/L στην πρώτη εβδομάδα, 2-3ml/L την δεύτερη και συνεχίζεις με αυτήν την δοσολογία μέχρι να το γυρίσεις σε ανθοφορία.
Εννοείται πως ποτίζεις εναλλάξ, δηλαδή μια με σκέτο νερό και μια με Rhizocyn.
Απάντηση
Σε ευχαριστώ NL και τώρα έχω και άλλο θέμα είδα ένα άσπρο ζουζούνι πανω στα κορίτσια μου σαν αραχνακι ήταν το σκότωσα πάντως χεχε....Αλλά έχω σημάδια στα φύλλα τώρα....και από τι βλέπω πρέπει να χαλάσω κιαλλα money 
Haze
[Εικόνα: 6aITFZtm.jpg]
Και κάτι άλλο εδώ στο haze που είδα είναι ότι τα φύλλα βγαίνουν όπως να ναι μια 6φυλλα μια 7 μια 5 περίεργα μου τα λενε.....
[Εικόνα: OrOsCQNm.jpg]

Άκυρο σπορι 
[Εικόνα: 2cqzNJfm.jpg]
[Εικόνα: UrGrNaNm.jpg]

Και μια φωτο από πανω 
Haze 
[Εικόνα: itHfzEfm.jpg]
Άκυρο σπορι 
[Εικόνα: YYixHgRm.jpg]
Απάντηση
Ρε μάγκες καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας δώστε μια λύση τι είναι αυτές οι τρύπες και τι χρειάζομαι για να πάω το πάρω αύριο....Ευχαριστώ εκ των προτερων...
Απάντηση
Ποιες τρύπες; Για τι πράγμα μιλάμε;
Απάντηση
Αυτές λέω 
[Εικόνα: rSVdYOsm.jpg]

Θέλω αν καταλαβαίνεις τπτ να μου πεις τι εντομοκτόνο χρειάζομαι και αν πειράζει να το ρίξω την ίδια μέρα που θα βάλω ριζοτονικο....
Απάντηση
Μην τρελαίνεσαι με το παραμικρό, τίποτα δεν είναι. Μια χαρά είναι το φυτό σου!!!
Απάντηση
Καλημέρα φίλε ΝΛ τρελαίνομαι μόνο και μόνο επειδή είδα 3 μικρά να πετάνε και συν ότι σκότωσα ένα μικρό σαν αραχνακι ήταν αυτό....
Απάντηση
Καλησπέρα ομαδάρα πως είμαστε ελπίζω όλοι καλά...
Πώς βλέπεται τα κορίτσια μου μεγάλωνουν οι ατιμες.....αύριο θα μπει ριζοτονικο....ξέρει κάνεις Πόσο βάζω πρώτη δόση της εταιρίας humofort σε χώμα light mix? 
Ξέρω σας έχω πρήξει με την πάρτη μου αλλά θέλω να κάνω καλή δουλίτσα να με βγάλει έστω κάνα μήνα η φουντιτσα....Ευχαριστώ όποιον απαντησει...
 [Εικόνα: J4jYyE5m.jpg]

Το ακυρο σπορι απο κοντά 
[Εικόνα: tWdTqOim.jpg]
Το haze από κοντά 
[Εικόνα: dva8o54m.jpg]
Απάντηση
Σου έχει την απάντηση ποιο πάνω ο NL
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Χαχαχαχα πάντα μαστουρωμενος ειμαι και ξεχνάω ρε σατιβααα να σαι καλά που μου ανοίγεις τα μάτια και συ και όλοι εδώ το forum είναι πολύ δυνατό κ μακάρι να παραμείνει έτσι.....τώρα άλλη μια τελευταία ερώτηση αυτό με την μαύρη σακούλα ισχύει; Δηλαδή αν την βάλω για δύο μέρες πανω στα φυτά.....σε κάνα 2 βδομάδες ακομα θα αρχίσουν άνθηση;;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)