Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Υπογραφή για κάρτα φαρμακευτικής κάνναβης
https://secure.avaaz.org/el/community_pe...V4nEsEVA_s

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει σε κανενα αλο τοπικ.επισης δεν το εχω ψαξει το θεμα περαιτερω αλλα 2.609 υπογραφές αν μπει η κοινοτητα ποσες θα φτασει λετε τελοσπα...που ξερεις τι μας ξημερωνει...
...παντα μια καινουργια μερα.
Αν υπαρχει θεμα ας διαγραφει.
εδιτ.ισως να παει στα νομικα τωρα το σκεφτηκα καλυτερα
Leaf   STAY CALM - ITS A PLANT Leaf

Απάντηση

ads by gr420info

Προσοχή με τα avaaz έχει ακουστεί κατα καιρούς οτι φακελώνει κόσμο πίσω απο το έργο που προσφέρει...
Αν θέλουν μεταφύτευση, τα νύχια μην μυρίσεις,
για τα σημάδια κοίταξε, πριν το αποφασίσεις.
Dodgy
Απάντηση
(08-01-2019, 11:51 PM)Mohito Έγραψε: Προσοχή με τα avaaz έχει ακουστεί κατα καιρούς οτι φακελώνει κόσμο πίσω απο το έργο που προσφέρει...

φιλε μοχιτο δεν το ξερω το avaaz πρωτη το βλεπω,απο το http://mamaka.org.gr/2019/07/29/ypografo...-kannavis/ το ειδα

Απάντηση
Ωραιο μπλουζακι ο τύπος
Απάντηση
(08-01-2019, 11:58 PM)Karharias Έγραψε:
(08-01-2019, 11:51 PM)Mohito Έγραψε: Προσοχή με τα avaaz έχει ακουστεί κατα καιρούς οτι φακελώνει κόσμο πίσω απο το έργο που προσφέρει...

φιλε μοχιτο δεν το ξερω το avaaz πρωτη το βλεπω,απο το http://mamaka.org.gr/2019/07/29/ypografo...-kannavis/ το ειδα

Το avaaz γαμώ τα site είναι απλά πριν καμια 4ετία είχαν βγεί κάποια άρθρα οτι διαρέουν στοιχεία και προτιμήσεις κτλ..
Όχι οτι κατα τα άλλα είμαστε προστατευμένοι αλλά να χαμε να λέγαμε..

(08-02-2019, 12:10 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Ωραιο μπλουζακι ο τύπος

Smoke20 Smoke20
Dodgy
Απάντηση
Άλλο εννοούσα
Αυτός ειναι ο Μανώλης υποτίθεται?
Τέλος πάντων,εμενα μου βρωμαει η σελιδα
Απάντηση
Ο συλλογος μαμακα ειναι μια πολυ αξιολογη προσπαθεια και απο δικους μας ανθρωπους της κοινοτητας, και οχι μονο βεβαια! Πρωταγωνιστικο ρολο στο συλλογο αυτο παιρνει η επεισης Αξιεπαινη Jackie Poitras, η πολυ γνωστη μαμα ακτιβιστρια στη χωρα με παιδι που χρειαζεται το λαδι. Αυτα προς ενημερωση γενικα σε οσους δε γνωριζουν , καντε μια αναζητηση στο google και θα βρειτε ολα τα καλα

Ερχομαι και στο Avaaz

Το avaaz ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το facebook που χρησιμοποιουμε καθημερινα, οσων αφορα τα προσωπικα δεδομενα. Ειναι απλως ενας μεσαζοντας που μαζευει υπογραφες. Μπορει να εχετε ακουσει για σκανδαλα, αλλα χαρη σε αυτο οφειλουμε και πολλα καλα που εχει κανει, οπως το να σταματησει παραλογους νομους copyright για το internet γιατι πολυ απλα μαζεψε κατι εκατομυρια υπογραφες. (κυριως στην Αμερικη)

Στηριξτε το γκρουπ αυτο βαζoντας εστω εικονικα email κατ εμε. Δε κοστιζει κατι, μονο 2 λεπτα απο το χρονο οποιου χρηστη το διαβασει.

Μεταφερθηκε επεισης στη κατηγορια με τα νομικα.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Προσωπικά δεν ειπα για τον σύλλογο
Αυτό που βλ στο πρωτο λινκ δεν με πείθει,φωνάζει απο μακριά
Ισως γινομαι παρανοϊκός,με καφε είμαι
Απάντηση
Καλα κανανε για το avaaz, το ξερουν και οι πολιτικοι, και το κοιτανε πιο σοβαρα, το προβλημα δεν ειναι το site, o κοσμος που δεν υπογραφει ειναι, τι να σου κανουν 2000 υπογραφες, μπειτε ρε καμια 100.000 να γουσταρουμε..να πανε μετα να τους το δειξουν σε καμια βουλη που ευχομαι και ελπιζω..
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Μάλιστα
Θα το ψάξουμε
Θέλει βελτίωση ομως
Θυμίζειη διαφημιση τηλεμαρκετινγκ
Και μου πετάει συνεχεια το παράθυρο υπέγραψε υπέγραψε
Απάντηση
(08-02-2019, 01:19 AM)trompetas Έγραψε: Ο συλλογος μαμακα ειναι μια πολυ αξιολογη προσπαθεια και απο δικους μας ανθρωπους της κοινοτητας, και οχι μονο βεβαια! Πρωταγωνιστικο ρολο στο συλλογο αυτο παιρνει η επεισης Αξιεπαινη Jackie Poitras, η πολυ γνωστη μαμα ακτιβιστρια στη χωρα με παιδι που χρειαζεται το λαδι. Αυτα προς ενημερωση γενικα σε οσους δε γνωριζουν , καντε μια αναζητηση στο google και θα βρειτε ολα τα καλα

Ερχομαι και στο Avaaz

Το avaaz ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το facebook που χρησιμοποιουμε καθημερινα, οσων αφορα τα προσωπικα δεδομενα. Ειναι απλως ενας μεσαζοντας που μαζευει υπογραφες. Μπορει να εχετε ακουσει για σκανδαλα, αλλα χαρη σε αυτο οφειλουμε και πολλα καλα που εχει κανει, οπως το να σταματησει παραλογους νομους copyright για το internet γιατι πολυ απλα μαζεψε κατι εκατομυρια υπογραφες. (κυριως στην Αμερικη)

Στηριξτε το γκρουπ αυτο βαζoντας εστω εικονικα email κατ εμε. Δε κοστιζει κατι, μονο 2 λεπτα απο το χρονο οποιου χρηστη το διαβασει.

Μεταφερθηκε επεισης στη κατηγορια με τα νομικα.

παρα πολυ κοσμος εχει βρει την υγεια του ειδικα παιδια με διαταρες κτλ για το μαμακα...κ ο κυριος οικονομοπουλος εννοειται.
ειχε μια εκδηλωση στα πιτσιδια μαιο ιουνιο δεν θυμαμαι, εκει θα εγινε η ζημια στα παιδια...καλοθελητες

Απάντηση
Καλημερα,
Παιδια μην τρελενεστε με το αβαζ, δεν υπαρχει λογος αγχους... ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ πρεπει να στηριξουμε την κινηση.
Μπορει στο παρελθον να εχουν ακουστει διαφορα για το αβαζ αλλα για αλλα θεματα οχι την κανναβη...

Ελεος Παρακολουθηση για την κανναβη???Απο ποιον για να μαθει τι?
Ειναι δυνατον ποτε να ασχοληθει καποιος ''μαζι μου'' για 2 φυτακια στην τεντα μου
που δεν ξεπερναν τους 40 ποντους σε υψος και ισα ισα καλυπτουν τις αναγκες μου?
Για να μου κανουν τι?
Να μου μου πουν Τζιζ Κακο?
Τιποτα δεν μπορουν να μου κανουν ... αντε μια ποινη με αναστολη!
(αυτο με το κοινωνικο αντικτυπο εχω αρχισει να το ξεπερνω... δεν ειναι κει ευκολο πλυση εγκεφαλου για 47 χρονια...)

Ειναι Αναφερετο Δικαιωμα μου η επιλογη της θεραπειας μου και δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν τι τρωω και τι πινω...

Το Συστημα το ενδιαφερουν 3 θεματα και μονο αυτα...
Να μην πουλας, γενικα να μην προσφερεις σε τριτους...(λογικο δεν ειναι?)
Να μην ενοχλεις του συνανθρωπους σου..(ε αμα μυριζει η πολυκατοικια λογικο καποιοι να ενοχλουνται ητε εχουν δικιο ητε οχι)
Και να μην προκαλεις γενικα...(Δε γινεται να κοκορευεσαι στο καφενειο για το χορτο σου ουτε να σκας μπαφους οπου ναναι)
Οσο πας με το συστημα δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Μακαρι να επιανε 100κ ψηφους και να επερνε τα στοιχεια ενας τσεος να ημουν απο μια μερια να δω τι θα τα κανει...

Δεν ανηκω στο στερεοτυπο του ''χασικλη'' εχω οικογενεια και προσφερω στην κοινωνια
πολυ περισσοτερα απο αυτους που μου κουναν το δαχτυλο...

Εγω θα ψηφισω στο αβαζ χωρις κανενα φοβο και παθος...
Στηριξη σε τετοιες κινησεις συναδελφοι ητε καλιεργειτε για λογους υγειας ητε το κανετε απλα για την πλακα σας!!!
Τα Λάθη μου, είναι η Ζωή μου...
Απάντηση
Γω μάλλον βιαστηκα να μιλησω
Έβαζα την υπογραφή μου όπου να ναι κατα καιρούς και τωρα μου φταίνε ολα
Δεν θελω να κανω δυσφήμιση σε τετοιες κινήσεις
...Γιες,δύο φυτακια στην τέντα σου?Νταξξ
Απάντηση
(08-02-2019, 11:11 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: ...Γιες,δύο φυτακια στην τέντα σου?Νταξξ

Big Grin Big Grin Rofl
Απάντηση
Καλα Νταξ βρε... κι εγω οταν το εγραψα ''γελασα'' αλλα ειναι αληθεια! Big Grin

Τι ενα, τι δυο, τι τεσσερα? Μεχρι εκει εχω παει...
Το οτι ενα φυτακι 40εκ υψος μπορει να σου δωσει 200γρ ειναι αλλη ιστορια... Tongue

Οσο Αφορα τη σχεση μου με την κανναβη, εχουμε περασει πολλα στα τοσα χρονια που ειμαστε μαζι...
Αγχος σε νταραβερια, Ξενερες απο νταραβερια, αφραγκιες και τριτοι που ηθελαν να μας χωρισουν.
Φτασαμε μεχρι και στο χωρισμο αλλα η σχεση αντεξε...

Τελευταια εχει ερθει μια ισσοροπια στη σχεση μας...Τη Φροντιζω και Με Φροντιζει... χωρις ενδιάμεσους...

Μονο Εγω κι Αυτη...

Α, εδω και εναμιση χρονο που καλιεργω ειναι η πρωτη φορα που δεν εχω τιποτα να τρεχει στη σκηνη εδω και 5 μερες...

Νοιωθω ενα κενο... 

Απο δευτερα μαλλον κατι θα βαλω... 

Εχω υγρασιομετρα στα βαζα μου, αυτα τα ψηφιακα τα μικρα τα μαυρα,
Γυριζω το βαζο αναποδα να βγαλω το υγρασιομετρο και να το βαλω σε αλλο βαζο 
και ειχε κολλησει στο πλαι  Big Grin Big Grin Big Grin στα τοιχωματα!!!
Ααααχχ αυτο δε μου ειχε ξανατυχει...Αν ξεμεινω καμια μερα θα καπνισω το υγρασιομετρα  Big Grin

Εβιβα...
Απάντηση
(08-02-2019, 01:34 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Μάλιστα
Θα το ψάξουμε
Θέλει βελτίωση ομως

μια φωτο του ανθρώπου με την οικογένεια του είναι.. τι κακό βρήκες?

(Οσο για τα 'προσωπικά δεδομένα' -αμα μπαίνεις facebook δεν έχεις να φοβάσαι απο άλλα site μη διαρεύσει κάτι.. το χει προλάβει το fb ;P )
Απάντηση
(08-02-2019, 10:18 AM)YesIcan Έγραψε: Δεν ανηκω στο στερεοτυπο του ''χασικλη'' εχω οικογενεια και προσφερω στην κοινωνια

Στηριξη σε τετοιες κινησεις συναδελφοι ητε καλιεργειτε για λογους υγειας ητε το κανετε απλα για την πλακα σας!!!

ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν είπα να μην υπογράψει κάποιος για την Κάνναβη και φυσικά θα το κάνω και εγώ,είπα προσοχή στο avaaz(USA SITE) γιατι ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει μια αίτηση..Να σας υπενθυμίσω(αν το ξέρετε βέβαια) οτι κάπου εκεί στο 11-12 είχε γίνει (μεταξύ πολλών άλλων καλοπροαίρετων αιτημάτων) αίτημα απο Χρυσαυγίτες avaaz ''Να βγεί απο τη Βουλη η Χ.Α και να φυλακιστούν τα μέλη της''..Καταφέραν οι Χρυσαυγίτες και μάζεψαν 5.000+ ονοματεπώνυμα και μετά απειλούσαν άμεσα και προσωπικά στα social media και στα πεζοδρόμια.Στην Αμερική έχει γίνει κάτι αντιστοιχο με ακτιβιστές κτλ..
Προφανώς και για την Κάνναβη στα αρχίδια μας..αν είμαστε εδω μέσα και το παίζουμε επαναστάτες το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι μια ψηφιακή υπογραφή μη σας πω οτι είναι και ελάχιστο μπροστά σε αυτό που έπρεπε να κάνουμε(έχουμε κανει)..Έχουν το γολγοθά οι άνθρωποι έχουν τώρα και τα δικαστήρια και το στίγμα..Συμφωνώ οτι πρέπει να δράσουμε και οτι το 3000 άτομα είναι γελοίο..Ας κάνουμε όμως κάτι μαζικά (ακόμα και ως φόρουμ) ή σε συνεργασία με κάτι υπάρχον..Ας γίνει ένα μαζικό avaaz απο μέρους μας με στόχο,δελτίο τύπου και συλλογή κανονικών υπογραφών μαζί με τις ψηφιακές..να είναι κάτι μαζικό για ΟΛΟΥΣ όσους απασχολεί το θέμα με ΟΛΟΥΣ μας μια γροθιά..
Dodgy
Απάντηση
(08-02-2019, 04:55 PM)Mohito Έγραψε:
(08-02-2019, 10:18 AM)YesIcan Έγραψε: Δεν ανηκω στο στερεοτυπο του ''χασικλη'' εχω οικογενεια και προσφερω στην κοινωνια

ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν είπα να μην υπογράψει κάποιος για την Κάνναβη και φυσικά θα το κάνω και εγώ,είπα προσοχή στο avaaz(USA SITE) γιατι ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει μια αίτηση..Να σας υπενθυμίσω(αν το ξέρετε βέβαια) οτι κάπου εκεί στο 11-12 είχε γίνει (μεταξύ πολλών άλλων καλοπροαίρετων αιτημάτων) αίτημα απο Χρυσαυγίτες  avaaz ''Να βγεί απο τη Βουλη η Χ.Α και να φυλακιστούν τα μέλη της''..Καταφέραν οι Χρυσαυγίτες και μάζεψαν 5.000+ ονοματεπώνυμα και μετά απειλούσαν άμεσα και προσωπικά στα social media και στα πεζοδρόμια.Στην Αμερική έχει γίνει κάτι αντιστοιχο με ακτιβιστές κτλ..
Προφανώς και για την Κάνναβη στα αρχίδια μας..αν είμαστε εδω μέσα και το παίζουμε επαναστάτες το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι μια ψηφιακή υπογραφή μη σας πω οτι είναι και ελάχιστο μπροστά σε αυτό που έπρεπε να κάνουμε(έχουμε κανει)..Έχουν το γολγοθά οι άνθρωποι έχουν τώρα και τα δικαστήρια και το στίγμα..Συμφωνώ οτι πρέπει να δράσουμε και οτι το 3000 άτομα είναι γελοίο..Ας κάνουμε όμως κάτι μαζικά (ακόμα και ως φόρουμ) ή σε συνεργασία με κάτι υπάρχον..Ας γίνει ένα μαζικό avaaz απο μέρους μας με στόχο,δελτίο τύπου και συλλογή  κανονικών υπογραφών μαζί με τις ψηφιακές..να είναι κάτι μαζικό για ΟΛΟΥΣ όσους απασχολεί το θέμα με ΟΛΟΥΣ μας μια γροθιά..

+1
Απάντηση
(08-02-2019, 03:04 PM)drunken monk Έγραψε:
(08-02-2019, 01:34 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Μάλιστα
Θα το ψάξουμε
Θέλει βελτίωση ομως

μια φωτο του ανθρώπου με την οικογένεια του είναι.. τι κακό βρήκες?

(Οσο για τα 'προσωπικά δεδομένα' -αμα μπαίνεις facebook δεν έχεις να φοβάσαι απο άλλα site μη διαρεύσει κάτι.. το χει προλάβει το fb ;P )
Εν καιρώ
Να μαζευτούν οι υπογραφές πρωτα
Μην μου ξεφύγει τίποτα και αποκαλυφθω ως πρακτωρ
Φακέλωμα σιγά
Την καρτα του ΑΒ να σκαναρουν με έδεσαν
Καταλαβα ποια είναι η Τσακι
Αν ξέρει κανείς πως ειχαν μαζευτεί 43χιλ υπογραφές το 16..
Προσωπικά υπολογίζω πιο πολυ στην εξάπλωση παρα στην νομιμοποίηση
Απάντηση
Κ εγώ μόλις μπήκα κ το υπέγραψα,είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε νομίζω!!Πρέπει επιτέλους να σταματήσουμε σαν χώρα να είμαστε 100 χρόνια πίσω από την υπόλοιπη Ευρώπη...Είτε για φαρμακευτική είτε για ψυχαγωγία θα έπρεπε να είναι καθόλα νόμιμη η κάνναβη!!Δν μιλάω για εμπορία κτλ μιλάω να είμαστε ελεύθεροι να έχουμε 2-3 φυτά για μας που αποκλειστικά θα καλύπτουν τις ανάγκες μας!!Μακάρι να υπάρξει ένα καλύτερο μέλλον εδώ στη χώρα μας αν κ δύσκολα...Κ με τους σαταναδες που ξανακυβερνουν τώρα,τα παιδιά των φαρμακοβιομηχανιων δύσκολα τα πράγματα..
Grow it with love Cool
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)