Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόβλημα με τον λογαριασμό μου
Καλησπέρα παιδιά

Έχω το εξής πρόβλημα με τον λογαριασμό μου. Κάθε φορά που πατάω στο username οποιοδήποτε χρήστη ακόμα και στο δικό μου μου λέει ότι δεν επιτρέπετε. Παλιά μπορούσα να δω ποια είναι τα θέματα ή τι έχει απαντήσει κάποιο μέλος.
Μήπως χρειάζεται να κάνω και εγώ 50 απαντήσεις ή είναι κάτι άλλο.
Ευχαριστώ

ads by gr420info

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Με το ρυθμώ που έχω στα post θα φτάσω τα 50 σε κάνα 30 χρόνια
Το όριο τον 50 post για να μπορεί κάποιος να στείλει pm το θεωρώ σωστό.

Όμως να μην μπορείς να ψάχνεις τα post & τα θέματα που έχει κάνει κάποιος χρήστης είναι ενοχλητικό γιατί κάνει πιο δύσκολη την αναζήτηση.

Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που απογορεύετε την αναζήτηση μέσο προφιλ στα νέα μέλοι, για τα pm μπορώ να σκεφτώ μερικούς λόγους ενώ για την αναζήτηση κανέναν Confused

Σχετικά πρόσφατα ξεπέρασα τα 50 post και ο περιορισμός στην αναζήτηση μου είχε κάνει την ζωή λίγο πιο  δύσκολη..

ΥΣ.1 Άμα είναι εύκολο να αλλάξετε τον περιορισμό στην αναζήτηση για νέα μέλοι ίιιισως μειωθούν λίγο οι "χαζές" ερωτήσεις.
ΥΣ.2 Και κάπως έτσι αποκτάς παραπάνω post Rofl
Προσωπικά ούτε το όριο των 50 post δεν το καταλαβαίνω. Ποιος είναι ο λόγος να μην μπορώ να στείλω pm σε κάποιον. Γιατί θα τον ρωτήσω βλακείες ή θα του τα σπάω; Είμαι εδώ από το 2014 και πιο πριν ήμουν και στο 420.gr. Στο παρελθόν έχω ανταλλάξει pm. Δεν θυμάμαι πότε να υπήρχε πρόβλημα γιατί έστελναν pm σε ένα μέλος. Στην τελική ας μην τα απαντήσει αν δεν θέλει. Για να φτάσω τα 50 post τα 40 θα είναι μαλακίες και τα 10 ουσιαστικά. Εμένα προσωπικά μου είναι πιο ενοχλητικό που κάποιοι σε κάθε θέμα σχεδόν πετάγονται και λένε και από μια μαλακία. Για να είμαι καλό μέλος και να ξεκλειδώσω κάποιες δυνατότητες πρέπει να έχω >50. Εγώ δεν το καταλαβαίνω αλλά αναγκαστικά επειδή είμαι μέλος πρέπει να το δεχτώ.
(08-17-2019, 06:03 PM)miteran Έγραψε: Γιατί θα τον ρωτήσω βλακείες ή θα του τα σπάω;

Ένας σημαντικός λόγος για μένα είναι πως κάποια άτομα εδώ μέσα θα τρώγανε ΆΠΕΙΡΟ πρήξιμο από απελπισμένα άτομα που δεν θα είχανε κάνει ποτέ ούτε ένα post και θα φτιάχναν λογαριασμό μονάχα για να βρούνε άκρη...

Προσωπικά δεν θα είχα θέμα γιατι κανείς δεν θα έπρηζε έναν αρχάριο, αλλά άλλοι θα είχαν..

Σκέψου λίγο την κοινότητα.
Και επίσης σκέψου εσένα θα σου άρεσε να σε πρήζουν άκυροι?
Και με το ακυροί εννοώ άτομα που θα φτιάχναν account μοναχά για να στέλνουν pm σε κάποια έμπειρα μέλοι για ό,τι λόγο...
Το φορουμ θα πέθαινε.

ΥΣ.Εγώ θα έλεγα και ένα ευχαριστώ στον NL που βελτίωσε την αναζήτηση για όσους δεν έχουν τα 50 Post αλλά.. Τέλος πάντων.
Υπαρχουν λογοι. Το οτι δε το καταλαβαινεις ειναι σεβαστο.
Αλλα εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω με τη σειρα μου ειναι οτι εισαι εγεγραμμενος απο το 15. ετσι; Ο κανονισμος για τα 50 Posts αλλαξε το 17-18. Εχουμε 19 και μολις εχεις τα 10... Που σημαινει οτι δεν προσφερεις, μονο παιρνεις, αρα γιατι να εχεις το δικαιωμα να στελνεις μυνημα; Η φαση ειναι παρε δωσε. Και να σου πω κατι αλλο, εσυ φιλτατε που δεν γραφεις, επεισης δεν εχεις προσβαση και σε ενα ευρος κατηγοριων, που ειναι και ποιοτικοτερες σε πληροφορια γιατι ειναι προσβασιμη σε αυτους που προσφερουν, και ο ιδιος ο κοσμος προτιμαει να τα βαζει εκει περα. (μελη ανω των 50 Posts). Γιατι δεν γινεται να τα θελουμε ολα δικα μας απο τη μια, απαιτει και η κοινοτητα 1-2 πραματα απο σενα, απο τη στιγμη που σου προσφερει μια ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Να συμμετασχεις με καλη θεληση, γιατι thats life. Ετσι δεν ειναι; Δε σου ζηταει κανεις λεφτα να πληρωσεις, ολα τζαμπα γινονται εδω. Και το κανουμε για τη ψυχη της μανας μας ολο αυτο, κυριολεκτικα. Ολοι μας, μελη και staff, γιατι πιστευουμε σε αυτα που πιστευουμε για την κανναβη και ευελπιστουμε στο να μοιραζεται η γνωση οσο γινεται σε περισσοτερο κοσμο, με οσο το δυνατον περισσοτερη λεπτομερια κλπ,  αλλα...
Απο τη στιγμη λοιπον που δεν κανεις καποια πραματα για μας, μην παραπονιεσαι που σε περιοριζει η πλατφορμα. Δεν θα πρεπε, γιατι εχουμε τους λογους μας που το κανουμε ετσι, και ο,τι σκεφτεσαι απο λυσεις εσυ τωρα, εμεις τα εχουμε σκεφτει πολλαπλες φορες στο παρελθον και εχουμε καταληξει εδω, και οτι αυτος ο τροπος, ειναι ο καλυτερος για την ομαλοτερη λειτουργια που θα μπορουσε να εχει το φορουμ, για ολους.

Αναφερομαι γενικα προς τους χρηστες με αυτη την αποψη, δε θελω να το παρεις προσωπικα αυτο που γραφω πανω. Απλως με την ευκαιρια απανταω γενικοτερα επανω στο ζητημα

Και αποδεικνυεται καθημερινα οτι οντως εως τωρα ετσι οπως τρεχει ο κανονισμος με τα Posts, ειναι ο καλυτερος τροπος λειτουργιας του, και αυτο δεν αλλαζει

Το οτι λεγονται λανθασμενες αποψεις απο τα μελη, αυτο ειναι στη κριση του καθε αναγνωστη να του δωσει το αναλογο αρνητικο rating (κλικαροντας το κουμπακι με το χερακι κατω απο το καθε post) και να απομακρυνει τις βλακειες που γραφονται ανα διαστηματα απο διαφορους. Δε βλεπω καποιο προβλημα στην ολη λειτουργια. Απλως δε τηρειται αυτο το πραμα απο την κοινοτητα και μετα τους φταινε οι admins που ο αλλος μετα αλονιζει και λεει λανθασμενες αποψεις. δωστου ενα -20 rating να δεις πως μαρκαρονται ως αναξιοπιστοι οι χρηστες μετα οι ιδιοι, βλεπεις οτι σταματανε τις αρλουμπες. Εχει συμβει, σπανια βεβαια, αλλα οταν συνεβη δουλεψε. Παλιος εισαι και συ και αφου διαβαζεις τοσα χρονια θεωρω οτι θα εχεις πεσει σε τετοια περιπτωση στο παρελθον και θα διαβασες. Θελω να πω... για τα περισσοτερα ζητηματα που απασχολουν τη κοινοτητα, υπαρχουν και οι αναλογες προβλεψεις.

Επι του προσωπικου ομως, χωρις να δινεται η εννοια της επιθεσης ελπιζω,
Τα 10 Posts σε συνδιασμο με την ημερομηνια εγγραφης σου εμενα μου τα λενε ολα. Απο κει και περα ειναι να χαμε να λεγαμε.
Δε θες να προσφερεις γνωση η εμπειριες σε αλλους, ενταξει...
Αλλα κριτικαρεις αλλους που γραφουν, ειναι δικαιωμα σου βεβαια..αλλα για μενα δεν εισαι σωστος γενικα με ολο σου το σκεπτικο.
Thats just me..
Φιλικα.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
@november27
έχεις δίκιο οτι ο NL έπειτα απο το δικό σου post άλλαξε αυτό με το username και του χρωστάω από μεριά μου ένα ευχαριστώ γιατί με διευκολύνει αυτό με τις αναζητήσεις.

@trompeta
Το λάθος μου είναι ότι είπα την άποψη μου για κάτι που δεν μου ανήκει ή δεν το διαχειρίζομαι εγώ. Σε αυτό μπορούμε να συμφωνήσουμε. Αλλά σε μια κοινότητα όπως εσύ λες, η απάντηση σου δεν θα έπρεπε να έχει αυτό το υφάκι.
Στα περί προσφοράς νομίζω οτι και η επισκεψιμότητα που κάνω στο forum για τις διαφημίσεις μετράει. Άρα μια μικρή βοήθεια και εγώ την δίνω. Στην τελική όταν γράφτηκα δεν υπήρχε όρος για το πόσο ενεργός πρέπει να είμαι. Το ότι δεν κάνω post δεν καταλαβαίνω τι σου λέει; Στείλε μου pm ,αν θέλεις, να μου πεις γιατί μου κίνησες την περιέργεια. Πάντως ρουφιάνος δεν είμαι.
Κανενα υφακι δε σου βγαζω, γραπτος λογος ειναι, μπορει να το παρεξηγεις αλλα ειναι απλως ο τροπος που εκφραζομαι. Σταρατα και ειλικρινα σου μιλαω, 1 + 1 κανουν 2.

Φυσικα και δεν υπαρχει ορος για το ποσο ενεργος πρεπει να ειναι καποιος. Απλως ανταμοιβεται. Το βλεπουμε κατα καιρους με ονοματα χρηστων που "κερδιζουν" το κατιτις παραπανω σε σχεση με τα υπολοιπα παιδια, και μιλαω για την αναγνωρισημοτητα αποκλειστικα και μονο ως "ενεργα" μελη αυτης της κοινοτητας. Τι το διαφορετικο εχουν αυτα τα ατομα απο τους υπολοιπους; Τιποτα, απλως εχουν παραπανω ορεξη να βοηθησουν εναν συνανθρωπο με βαση τα δικα τους βιωματα. Και γι αυτο μπαινουν στον κοπο να απαντανε σε ερωτηματα.

Η διαφημιση που βλεπεις αναμεσα στα μυνηματα μεσα στα νηματα δεν προσφερει τιποτα απολυτως αν δε τη κλικαρεις. και αυτο ειναι 0.02 ανα κλικ. Ουτε τα 500 κλικ δε ξεπερναει καθε μηνα. Αστεια ποσα, αν περιμεναμε να επιβιωσει αυτο το μερος απο αυτες τις διαφημισεις θα ειχε κλεισει η φαση προ πολλου.  Δεν βγαζει κατι ο server , απο τη στιγμη που διαφημιζει ουσιαστικα τον εαυτο του. Δεν υπαρχει Optimization για τις μηχανες αναζητησης και εκτοτε δεν υπαρχει εισοδημα απο google ads. αυτα για να μη νομιζεις οτι υπαρχει καποιο κερδος μεσα απο την κοινοτητα. Αφιλοκερδως ειναι γραμμενα ολα εδω. Ενα καταστημα σπορων υπαρχει και αυτο παλι καλα που συντηρει τα κοστη.

Το οτι δε κανεις ποστ σημαινει οτι δεν εχεις σκοπο να προσφερεις στη κοινοτητα, δεν εχεις σκοπο να βοηθησεις γενικοτερα. Αν ειχες θα το χες κανει χρονια τωρα. Δεν εχει να κανει με το ρουφιανιλικι, τα εχουμε ξεπερασει πλεον αυτα. Και ρουφιανος να ησουν δε μπορεις να κανεις πολλα, αμα δε σου δωσει καποιος αφελης πληροφοριες που δε θα πρεπε να σου δωσουν σε πρωτη φαση. (και αυτο μεσα στο νημα της δημοσιας συζητησης, γιατι τα μυνηματα ανοιγουν οπως ειναι γνωστο μετα τα 50) Απλως με ξενερωνει να βλεπω ανθρωπους που δε τους νοιαζει οταν την ιδια ωρα κανω ο,τι μπορω ακομα και γι αυτους, και απλως αυτο σου εκφραζω. Και μετα κλαιγομαστε γιατι η κανναβη ειναι παρανομη εν ετη 2019 στην Ελλαδα.

Τελωσπαντων, θα κλεισω εδω τη κουβεντα γιατι ξεφυγα. Το αρχικο αιτημα του νηματος ηταν να ξεκλειδωσουν οι αναζητησεις στα προφιλ, ετσι κ εγινε λοιπον, το αιτηθηκαν και αλλοι χρηστες αυτο, και μαλιστα εχει καιρο που το λενε, ας το χαρουμε, και αν υπαρξει προβλημα τεχνικο εδω ειμαστε να το αναφερετε.

Η αλλαγη του κανονισμου για τα 50 Posts ειναι εκτος συζητησης.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)