Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
κάτι για τωρα
Καλησπέρα μάγκες
Ψάχνω εδώ σπορακια και έχω βρει αρκετά που μου αρεσουν αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά θα ήθελα  να μου προτείνει κάποιος κάτι για αυτήν την εποχή 
Αυτα Smile
Ευχαριστώ πολυ
Απάντηση

ads by gr420info

(08-18-2019, 03:48 PM)Maximianos Έγραψε: Καλησπέρα μάγκες
Ψάχνω εδώ σπορακια και έχω βρει αρκετά που μου αρεσουν αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά θα ήθελα  να μου προτείνει κάποιος κάτι για αυτήν την εποχή 
Αυτα Smile
Ευχαριστώ πολυ

ξεκινα με κατι ευκολο π.χ. easy bud απο rqs και μετα συνεχισε και πηγαινε στα πιο advanced
Απάντηση
Ποικιλίες ανθεκτικές στα λάθη του αρχάριου όπως Northern light η ακόμα κ το White widow..Επειδή σαν πρωτάρης θα κάνεις λάθη Μν βάλεις αυτόματα γιατί κάθε λάθος κοστίζει εκεί βάλε φωτοπεριοδου π είναι πολύ πιο ανθεκτικά κ στο στρες κ σε κλαδέματα κτλ
Μαθημενοι να πονάμε για τα θέλω μας  Cool 
Απάντηση
Αν βάλω το lsd  λες να το πετύχω ;
Απάντηση
Το μεγάλο φυτό τι έγινε ?
Απάντηση
(08-18-2019, 05:06 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Ποικιλίες ανθεκτικές στα λάθη του αρχάριου όπως Northern light  η ακόμα κ το White widow..Επειδή σαν πρωτάρης θα κάνεις λάθη Μν βάλεις αυτόματα γιατί κάθε λάθος κοστίζει εκεί βάλε φωτοπεριοδου π είναι πολύ πιο ανθεκτικά κ στο στρες κ σε κλαδέματα κτλ

καλη ιδεα σ δωσε.. κι εγω με φωτοπεριοδου πρωτοξεκινησα και εβγαλα καλο πραμα... συγχωρουν πολλα λαθη τα φωτοπεριοδου
Απάντηση
(08-18-2019, 09:38 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Το μεγάλο φυτό τι έγινε ?

Πάει το μεγάλο.. 
Και με χει φάει η περιεργια Αφού δεν έκανα κάποιο λάθος πως είναι δυνατόν εκεί π ήταν υγιέστατο να ξυπνάω και να το βλέπω τελειως μαραγκιασμενο
Απάντηση
Κρίμα
Δεν πειράζει,συμβαίνουν αυτά
Απάντηση
(08-19-2019, 01:20 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Κρίμα
Ναι ρε φίλε δεν το περίμενα κιόλας ειμουνα χαρούμενος πρώτο grow ξρ γ και να που έγινε η στραβή

Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αντί για χώμα από κάποιο καταστημα σκέτη κοπριά 
μπορεί να πάει κάτι στραβα;
Απάντηση
(08-19-2019, 01:32 AM)Maximianos Έγραψε:
(08-19-2019, 01:20 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Κρίμα
Ναι ρε φίλε δεν το περίμενα κιόλας ειμουνα χαρούμενος πρώτο grow ξρ γ και να που έγινε η στραβή

Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αντί για χώμα από κάποιο καταστημα σκέτη κοπριά 
μπορεί να πάει κάτι στραβα;
Κανειςς;;
Απάντηση
Σκέτη κοπριά δηλαδή 100% compost μπορείς να το κάνεις εφόσον είναι καλό χωνεμένη αλλά θα πρέπει να είσαι αρτίστας στο πότισμα.
Θα δυσκολεύομουν πάρα πολύ να μην πνίξω φυτά σε τέτοιο χώμα.

Βάλε καλύτερα 1/3 τύρφη 1/3 περλιτη ή ελαφρόπετρα και 1/3 κοπριά.
Απάντηση
(08-19-2019, 02:54 PM)tzorge Έγραψε: Σκέτη κοπριά δηλαδή 100% compost μπορείς να το κάνεις εφόσον είναι καλό χωνεμένη αλλά θα πρέπει να είσαι αρτίστας στο πότισμα.
Θα δυσκολεύομουν πάρα πολύ να μην πνίξω φυτά σε τέτοιο χώμα.

Βάλε καλύτερα 1/3 τύρφη 1/3 περλιτη ή ελαφρόπετρα και 1/3 κοπριά.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου tzorge
Αν αναμιξω μόνο περλιτη με την κοπριά;
Απάντηση
Θα χάσεις τα οφέλη της τύρφης που είναι αρκετά.

Θα είναι σίγουρα πιο εύκολο το πότισμα σου.

Η τύρφη παντως έχει 20 ευρώ τα 400 λίτρα.

Αν πας και για τύρφη προσπαθούσε να βρεις sphagnum peat moss.
Απάντηση
(08-19-2019, 05:10 PM)tzorge Έγραψε: Θα χάσεις τα οφέλη της τύρφης που είναι αρκετά.

Θα είναι σίγουρα πιο εύκολο το πότισμα σου.

Η τύρφη παντως έχει 20 ευρώ τα 400 λίτρα.

Αν πας και για τύρφη προσπαθούσε να βρεις sphagnum peat moss.
Οκευυ
Απάντηση
Ενημέρωση 
Μόλις μου ήρθαν τα 2 σπορακια lsd fem
τα έβαλα στο νερό και θα τα βγάλω το βράδυ για να τα βάλω στις χαρτοπετσετες
όποιος έχει οποιαδήποτε συμβουλή  ή τα έχει ξαναδουλεψει θα ήθελα να μου γράψει γιατί δεν τα χω ξαναπάρει και θα ήθελα μερικές συμβουλες
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)