Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ερωτηση για σοδεια
καλησπερα μαγκες
λοιπον παραγγειλα εναν lsd σπορο κ θελω να μαθω περιπου ποσο θα μου βγαλει
Απάντηση

ads by gr420info

(19-08-2019, 14:05 )giorgos3421 Έγραψε: καλησπερα μαγκες

καλησπέρες και καλή αρχή.

η ποσότητα που θα πάρεις θα είναι ανάλογη της αφοσίωσης σου στο φυτό..

ο κατασκευαστής σου έχει δίνει κάποιες προδιαγραφές.
πανέυκολα μπορείς να μην πιάσεις ούτε το ελάχιστο που λέει , δύσκολα εώς και αποκλείεται να πιάσεις τα max που λέει..

ένας καλός σπόρος απο μόνος του δεν σου εγγυάται τίποτα.

υσ. δεν λές τίποτα ρε φίλε..είναι auto ο σπόρος ή φ/π ? θα το έχεις εσωτερικά ή εξωτερικά ?
Απάντηση
(19-08-2019, 14:34 )november27 Έγραψε:
(19-08-2019, 14:05 )giorgos3421 Έγραψε: καλησπερα μαγκες

καλησπέρες και καλή αρχή.

η ποσότητα που θα πάρεις θα είναι ανάλογη της αφοσίωσης σου στο φυτό..

ο κατασκευαστής σου έχει δίνει κάποιες προδιαγραφές.
πανέυκολα μπορείς να μην πιάσεις ούτε το ελάχιστο που λέει , δύσκολα εώς και αποκλείεται να πιάσεις τα max που λέει..

ένας καλός σπόρος απο μόνος του δεν σου εγγυάται τίποτα.

υσ. δεν λές τίποτα ρε φίλε..είναι auto ο σπόρος ή φ/π ? θα το έχεις εσωτερικά ή εξωτερικά ?

το φυτο θα το εχω σε γλαστρα και θα το βγαζω στο μπαλκονι . ο σπορος ειναι auto κ λεει βγαζει μεχρι 300. απο λιπασματα εχω trypack της biobizz με fish mix , top max κ bio bloom. για αρχη εχω το root it first feed. απο γλαστρες εχω μισολιτρες κ μετα απτην μεταφυτεψη 15λιτρες.το χωμα ειναι κοπρια ανακατεμενη με περλιτη.
Απάντηση
(19-08-2019, 15:30 )giorgos3421 Έγραψε: το φυτο θα το εχω σε γλαστρα και θα το βγαζω στο μπαλκονι . ο σπορος ειναι auto κ λεει βγαζει μεχρι 300. απο λιπασματα εχω trypack της biobizz με fish mix , top max κ bio bloom. για αρχη εχω το root it first feed. απο γλαστρες εχω μισολιτρες κ μετα απτην μεταφυτεψη 15λιτρες.το χωμα ειναι κοπρια ανακατεμενη με περλιτη.

αρχικά τα 300γρ απορώ αν όντως γίνετε να τα φτάσει ένα αυτόματο. Dodgy 
για να φτάσεις αυτές τις ποσότητες από ένα φυτό θα πρέπει να είσαι πολυ μάστορας και να εφαρμόσεις τεχνικές ( sog νομίζω είναι must για να φτάσεις τόσα γρ)

ως αρχάριος:

στην καλύτερη θα υπολόγιζα ότι θα έπερνα 90-100γρ ( υπερβολικά φιλόδοξο το θεωρώ και αυτό..)
στην χειρότερη 20-30γρ(ή τίποτα..)
αν έπερνα 40-60γρ από 1 δέντρο θα ήμουν ικανοποιημένος..

τα αυτόματα,λένε πως δεν τα κάνουν μεταφύτευση και αποφεύγεις να τους εφαρμόσεις τεχνικές hst.
στα αυτόματα λένε ότι εφαρμόζεις μονάχα lst τεχνικές ( δεσίματα ουσιαστικά ).
δεν έχω βάλει αυτόματο αλλά νομίζω τα φυτεύεις εξ αρχής στην τελική γλάστρα.

τέλος τον νου με τα μπαλκονάτα,
κυρίως στα βλέματα γειτώνων αλλα και με τις μυρωδίες έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις?

υσ. για το χώμα δεν έχω γνώσεις για να δώσω άποψη...
Απάντηση
καλησπέρα george.
και γω πρωταρης είμαι, σου συνηστω να αφιερώσεις λίγο χρόνο στο φόρουμ και να διαβάσεις οδηγούς για αρχάριους και προβλήματα με τα φυτά θα σε βοηθήσουν πολύ.
το φόρουμ έχει πολλές πληροφορίες που μπορείς να αξιοποιήσεις αν θέλεις ο σπόρος σου να βγάλει τα μέγιστα.  
καλή αρχή,
καλές σοδιες μάγκα.
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
για σου φιλε μου. αρχικα δεν κανουμε μεταφυτεψεις σε αυτοματα. παιζει να σου μεινει στα χερια ειναι ευαισθητα.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
καλησπέρα 
διάβαζα πρόσφατα πάνω στο θέμα πως ο βασικός λόγος που τα αυτόματα δεν τα μετά φυτεύει ο ιδρυτής της mephisto genetics είναι ο κίνδυνος το φυτό να μπει σε ανθοφόρια κι έτσι να βγει τσουρούτικο.

η ρίζα αν τραυματιστεί η φτάσει στο άκρο της γλάστρας ξεκινά η ανθοφόρια.

εβίβα
Απάντηση
καλησπέρα και απο εμενα εγω θα σου πω οτι θα πιάσεις 20-30 γραμμάρια επειδή "θαα?!?! το βγάζεισ στο μπαλκόνι"
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(19-08-2019, 17:28 )sativaas Έγραψε: καλησπέρα και απο εμενα εγω θα σου πω οτι θα πιάσεις 20-30 γραμμάρια επειδή "θαα?!?! το βγάζεισ στο μπαλκόνι"

καλησπερα και σε εσενα. ειχα ηδη 2 αυτοματα και μπορω να πω οτι δεν κινω υποψιες , διοτι εχω τοποθετησει 2 μονιμα καλύμματα με σκοπο να μην φενεται τιποτα. ο ηλιος περναει κανονικα απο πανω οποτε θα τα βγαζω εξω στον ηλιο για οσο το δυνατον περισσοτερο. οσο για την μεταφυτεψη , θα το ψαξω περισσοτερο και θα παω αναλογα. ειχα κανει μεταφυτεψη προηγουμενα αυτοματα και εχω να πω οτι δεν ειχα κανενα προβλημα. οποτε νομιζω θα βγαλω ενα καλο ποσο διοτι το συγκεκριμενο δινει καλη σοδεια ακομη και σε αρχαριους
Απάντηση
οσο περισσότερο χτυπάει το φυτο ο ήλιος τόσο μεγαλύτερη σοδειά θα πάρεις...
μέτρον ἄριστον
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)