Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φωτισμός/Led Panel
Καλησπέρα στην ομάδα του 420!!!

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που μας παρέχεται!

Δεν θα πω πολλά και δεν θα κουράσω γιατί θα το κάνω σε άλλο νήμα πολύ σύντομα!!!

θεωρώ πως ο ''Σχεδιασμός χώρου καλλιέργειας'' ήταν το κατάλληλο μέρος για την ερώτηση μου!!!

Έχω κάνει αγορά για να ξεκινήσω μια εσωτερική Καλλιέργεια!!!
Έχω πάρει Τέντα 60-60-1.60.
Έχω πάρει ανεμιστήρες.
Έχω πάρει cooltube.
Έxω πάρει φίλτρο άνθρακα.
Έχω πάρει κρεμαστάρια.
Έχω πάρει υγρασιόμετρο.
Έχω πάρει 5 6 σπόρους από γνωστό κατάστημα. ( φ/π )

Και τι μένει ? Το χώμα και το φως!

Θα ήθελα γνώμη όσον αφορά τα φώτα!

Απλά 

HPS KILLER 120W COB ή 3-4τμχ SIRIUS-35 ??? 
Δεν ξέρω τι θέλω και φοβάμαι να πάρω την απόφαση για το πιό απο τα 2!!!

Σας παρακαλώ θα ήθελα να κάνουμε σύγκριση ανάμεσα σε αυτά τα 2 και όχι να συζητήσουμε για άλλες λύσεις ( μεμονωμένες λεντ Ε27 πχ ) εκτός και αν αφορά πάλι Panel!!!

Ευχαριστώ Προκαταβολικά!!!

Υγεία
Απάντηση

ads by gr420info

Sirious με κλειστά μάτια μεταξύ αυτών των δύο..Ρίξε μια ματιά στην HLG καλά φώτα,μεγάλη ποικιλία κ χωρίς πολλά πολλά έτοιμα για χρήση!!
Μαθημενοι να πονάμε για τα θέλω μας  Cool 
Απάντηση
Στην 60αρα το πανελάκι ταιριάζει καλύτερα. Πιό φιλικό..
Αν πας για τέτοια λάμπα το κουλτουμπ τι το θες;
Απάντηση
Καλημέρα φίλε STONE.106

Για το χώμα θα σου πρότεινα, αν δε θες να μπλέξεις με μετρήσεις pH, καμια δεκαριά μπουκαλάκια και τροφοπενιες, να το δεις βιολογικά.

Δες εδώ 

Φτιάχνω δικό μου χώμα. (Coots Mix)

Τα βασικά είναι η τύρφη το compost και ο αερισμός με ελαφρόπετρα/περλιτη. Από 30% έκαστο. 

Αν χρειαστείς κάτι απλά ρώτα. 

Με την καλημέρα μου 

Εβίβα
Απάντηση
(08-28-2019, 06:07 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Sirious με κλειστά μάτια μεταξύ αυτών των δύο..Ρίξε μια ματιά στην HLG καλά φώτα,μεγάλη ποικιλία κ χωρίς πολλά πολλά έτοιμα για χρήση!!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φιλε!!!
Θα το δω και αυτό το πανελακι!!!

Οσον αφορα τα Serius για ποσα τμχ λες !?

Υγειά

(08-29-2019, 08:43 AM)tzorge Έγραψε: Καλημέρα φίλε STONE.106

Για το χώμα θα σου πρότεινα, αν δε θες να μπλέξεις με μετρήσεις pH, καμια δεκαριά μπουκαλάκια και τροφοπενιες, να το δεις βιολογικά.

Δες εδώ 

Φτιάχνω δικό μου χώμα. (Coots Mix)

Τα βασικά είναι η τύρφη το compost και ο αερισμός με ελαφρόπετρα/περλιτη. Από 30% έκαστο. 

Αν χρειαστείς κάτι απλά ρώτα. 

Με την καλημέρα μου 

Εβίβα

Tzorge Καλημέρα!

Το σκέφτηκα για βιολογικό Αλλά....

Εχει 1 χρονο τωρα που διαβαζω καθημερινα και ασταμάτητα!!!

Δεν εχω ακομα την εμπειρία και το χρόνο να ασχοληθώ με κατι τέτοιο οσον αφορα το χωμα αν και σας θαυμαζω πολυ εσας τους βιολογικούς!!!

Θα παιξω μπάλα με πιο κλασσίκ πράγματα ΟΛΗ την πρώτη/δεύτερη φορά για να δω τι γίνετεμε με τα πιο απλα (πότισμα/καποια τεχνική κλαδεμματος λιπάσματα κλπ κλπ )

Πες μου μια γνώμη για τα φώτα που γράφω εαν θες!!!

Υγειά

(08-28-2019, 10:08 PM)Κροκόδειλας Έγραψε: Στην 60αρα το πανελάκι ταιριάζει καλύτερα. Πιό φιλικό..
Αν πας για τέτοια λάμπα το κουλτουμπ τι το θες;
Γεια σου κροκόδειλος!

Το κουλτιουμπ το πηρα στην Αρχή γιατι θα έπαιζα με hps!!!
Ποιό πανελακι εννοείς απο τα 2!?
Απάντηση
Δεν τα χω δουλέψει τα led που χει πάνω κάτω τα ίδια με τα hlg είναι.
Δες τιμές και αποφασίζεις... Πάντως δεν θες hps θα μπλέξεις με air-conditioning.
Απάντηση
Νομίζω παραπάνω από 4 σιριους κανονικά θα χρειαστείς για αυτό τν χώρο ανάλογα κ πόσα φυτά θα βάλεις..Καλύτερα να έχεις πιο λίγα βατ ποιοτικό φως πάρα πολλά βατ σε λάθος φάσματα κτλ...Κε 4 σιριους άνετα ξεκινάς κ στν συνεχεια έχει; Τη δυνατότητα να προσθέσεις κ αλλά..Έχει πολλά μέλη που τα έχουν τα συγκεκριμένα,θα σου πουν κ αυτοι, είναι πάντως πολύ καλά φώτα αποδεδειγμένα κ θα τα χεις για πολλά χρόνια ;-)
Απάντηση
Sad 
(08-29-2019, 03:43 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Νομίζω παραπάνω από 4 σιριους κανονικά θα χρειαστείς για αυτό τν χώρο ανάλογα κ πόσα φυτά θα βάλεις..Καλύτερα να έχεις πιο λίγα βατ ποιοτικό φως πάρα πολλά βατ σε λάθος φάσματα κτλ...Κε 4 σιριους άνετα ξεκινάς κ στν συνεχεια έχει; Τη δυνατότητα να προσθέσεις κ αλλά..Έχει πολλά μέλη που τα έχουν τα συγκεκριμένα,θα σου πουν κ αυτοι, είναι πάντως πολύ καλά φώτα αποδεδειγμένα κ θα τα χεις για πολλά χρόνια ;-)

Παραπάνω από 4 ?  Undecided Ωραία!

Και έλεγα να ξεκινήσω με 2...Να δω τι θα γίνει...Προς το παρόν μπορώ να αρχίσω με 3 εκτός και αν ξεκινήσω την φάση σε 1 μήνα!

Δεν ξέρω να σου πω πόσα θέλω να βάλω...Ξέρω να σου πόση κατανάλωση θα γίνετε όμως!!!

Το μόνο που θέλω στο πρώτο Grow είναι απλά να τα καταφέρω ασχέτως αποτελέσματος!!!

Επίσης έχω μπερδευτεί πολύ!

Με κάποια φυσικά πρόσωπα που μίλησα μου είπαν ότι μπορώ να βάλω μέχρι 2 γλάστρες!
Ενας άλλος μου είπε ότι μπορώ να βάλω μέχρι 4 γλάστρες!
Ένας γκρόουερ ψαγμένος που ξέρω μου είπε να βάλω 9... ΜΑ 9 ΦΥΤΑ ????Με την προϋπόθεση ότι θέλουμε ο χώρος να γεμίσει με πρασινάδα και να μην πηγαίνει χαμένο το φώς!!!

Σίγουρα κάτι ξέρει...Σίγουρα θα είναι πιο δύσκολο με 9 φυτά...Σίγουρα περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας( μπορεί και όχι )
Απάντηση
Με 4 sirius στην 60αρα θα είσαι μια χαρά....μπορείς να πάρεις άνετα 100γ σαν αρχάριος....
Τα ποσά φυτά θα βάλεις δεν έχουν καμία σχέση με το φως...στην 60αρα μπορείς να βάλεις από 1μέχρι 15 φυτά στο τέλος πάνω κάτω τα ίδια θα αποδοσουν...

Ρίξε μια ματιά στο ημερολόγιο του Sirius θα σε βοηθήσει πάρα πολύ...
Απάντηση
Κοίτα αν κάποιος είναι τόσο έμπειρος κ έχει δοκιμάσει διαφορα μπορεί σίγουρα να κάνει δουλειά..Σου τα λέω με βάση ότι λένε κ οι πιο έμπειροι εδώ πέρα,αν ήταν δικό μου γκροου θα ξεκινούσα κ με 2 κ σιγά σιγά θα πρόσθετα..Εγώ θα σου πρότεινα 2 με 3 το πολύ για να είναι κ πιο εύκολα διαχειριστικά δν θα έβαζα παραπάνω..Εσύ δλδ πόσα βατ έχεις σκοπό να βάλεις συνολικά στην 60χ60??Εγώ έχω μια 80χ80χ180 κ έχω 120 βατ ένα cob κ συμπληρώνω κ με 2-3 προβολείς λεντ 50 βατ ο καθένας μέχρι να πάρω κ ένα δεύτερο φως..Νομίζω για σένα 250-300 βατ είσαι κυριλέ,όπως είπα όμως ας πουν κ οι πιο έμπειροι
Απάντηση
(08-29-2019, 04:31 PM)Antegia Έγραψε: Με 4 sirius στην 60αρα θα είσαι μια χαρά....μπορείς να πάρεις άνετα 100γ σαν αρχάριος....
Τα ποσά φυτά θα βάλεις δεν έχουν καμία σχέση με το φως...στην 60αρα μπορείς να βάλεις από 1μέχρι 15 φυτά στο τέλος πάνω κάτω τα ίδια θα  αποδοσουν...

Ρίξε μια ματιά στο ημερολόγιο του Sirius θα σε βοηθήσει πάρα πολύ...

Μακάρι να φτάσουμε στον προορισμό για αρχή και μακάρι κάποια στιγμή να μην αγοράζουμε ούτε γραμμάριο σαπίλας!!!

Το ημερολόγιο του Sirius : Ψάχνω στα ολοκληρωμένα με όνομα χρήστη ''Sirius'' ?

(08-29-2019, 04:35 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Κοίτα αν κάποιος είναι τόσο έμπειρος κ έχει δοκιμάσει διαφορα μπορεί σίγουρα να κάνει δουλειά..Σου τα λέω με βάση ότι λένε κ οι πιο έμπειροι εδώ πέρα,αν ήταν δικό μου γκροου θα ξεκινούσα κ με 2 κ σιγά σιγά θα πρόσθετα..Εγώ θα σου πρότεινα 2 με 3 το πολύ για να είναι κ πιο εύκολα διαχειριστικά δν θα έβαζα παραπάνω..Εσύ δλδ πόσα βατ έχεις σκοπό να βάλεις συνολικά στην 60χ60??Εγώ έχω μια 80χ80χ180 κ έχω 120 βατ ένα cob κ συμπληρώνω κ με 2-3 προβολείς λεντ 50 βατ ο καθένας μέχρι να πάρω κ ένα δεύτερο φως..Νομίζω για σένα 250-300 βατ είσαι κυριλέ,όπως είπα όμως ας πουν κ οι πιο έμπειροι

Και εγώ με 2 σκέφτομαι να ξεκινήσω και να πάρω το Τρίτο στην ανθοφορία...Το 4ο στο επόμενο grow κλπ!!!

Δεν ξέρω πόσα βατ θέλω!!!ΘΕΛΩ ΟΣΑ ΧΩΡΑΕΙ 
Εγώ θέλω κάποια στιγμή να πάρω την ποσότητα που μου αναλογεί ως χρήστης!!!Δεν βιάζομαι!!!

Αυτό που ξέρω ( εχω πολλά πράγματα στο μυαλό μου και δεν μπορώ να θυμάμαι όλες τις πληροφορίες τα έχω όλα γραμμένα οπότε μην παρεξηγείς αν λέω βλακείες παρακάτω ) 

600WAT ανά τ.μ.

Εγώ έχω περίπου μισό και λίγο παραπάνω τ.μ.

Οπότε μέχρι 300wat θα είμαι καλλημένος!!!???

Επίσης ακόμα ψάχνομαι με τους όρους...Λες εσύ 300 βατ...140 βατ δεν βγάζουν 4 sirius μαζί ??? 4 sirius ισα που θα χωράνε μέσα στην τέντα...Αρα τα υπόλοιπα βατ που θα τα βρω ??? ( Εκτός και αν εννοείς τα '' wat που θα έβγαζαν 4 sirius σαν κανονικές λάμπες  και όχι λεντ) Πωπώ γράφω χάλια

ελπίζω να καταλαβαίνεις!!!
Απάντηση
Καταλαβαινω κ το άγχος σου κ όλα κ γω 3,5 χρόνια τώρα διαβάζω,προσπαθώ να καταλάβω τα λεντ κ πάντα κάτι νέο μαθαίνω π δν ήξερα..Εννοούσα πως για δύο φυτά εκεί μέσα καλύτερα να έχεις 140 βατ από τα σιριους παρά να έχεις 400 βατ από κινέζικα,τώρα ναι 140 βατ δν τν καλύπτουν πλήρως τν χώρο ούτε για δύο φυτά..Καλή λύση είναι επίσης αν ρίξεις κ στην HLG μια ματιά αποδεδειγμένα καλά φώτα,σε νορμάλ τιμές κ τα χουν κ αρκετοί από δω μέσα..Καλύτερα κ οικονομίκοτερα θα σου βγει σε βάθος χρόνου,έχουν κιτακια διάφορα κόντε στα βατ π θέλεις..Αν δν θες να έχεις 5-6 πανελακια εκεί μέσα πάρε ένα από κει κ είσαι εντάξει..Προσωπικά νομίζω με 300 βατ θα είσαι αρχηγός με σωστό φως,επίσης αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου περνεις κομματια το Κιτ,το συνδέεις εσυ κ όλο κ κάτι γλυτώνεις,έχει μάστορες εδώ στο diy να πάρεις ιδεες
Απάντηση
Καλησπέρα στην ανάπτυξη με 1-2 Σύριους εισαι καλυμμένος μόλις περάσεις ανθοφορία πρόσθετης το 3το και καμία λάμπα λεντ και είσαι μια χαρά
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(08-29-2019, 05:36 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Καταλαβαινω κ το άγχος σου κ όλα κ γω 3,5 χρόνια τώρα διαβάζω,προσπαθώ να καταλάβω τα λεντ κ πάντα κάτι νέο μαθαίνω π δν ήξερα..Εννοούσα πως για δύο φυτά εκεί μέσα καλύτερα να έχεις 140 βατ από τα σιριους παρά να έχεις 400 βατ από κινέζικα,τώρα ναι 140 βατ δν τν καλύπτουν πλήρως τν χώρο ούτε για δύο φυτά..Καλή λύση είναι επίσης αν ρίξεις κ στην HLG μια ματιά αποδεδειγμένα καλά φώτα,σε νορμάλ τιμές κ τα χουν κ αρκετοί από δω μέσα..Καλύτερα κ οικονομίκοτερα θα σου βγει σε βάθος χρόνου,έχουν κιτακια διάφορα κόντε στα βατ π θέλεις..Αν δν θες να έχεις 5-6 πανελακια εκεί μέσα πάρε ένα από κει κ είσαι εντάξει..Προσωπικά νομίζω με 300 βατ θα είσαι αρχηγός με σωστό φως,επίσης αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου περνεις κομματια το Κιτ,το συνδέεις εσυ κ όλο κ κάτι γλυτώνεις,έχει μάστορες εδώ στο diy να πάρεις ιδεες

Είναι μεγάλο θέμα τα λέντ!!!

Κινέζικα σε καμιά περίπτωση δεν σκέφτομαι!!!

Θα δω την λύση που μου προτείνεις και εσύ απλά σκέφτομαι ότι και να πάρω ενα λέντ πάνελ 300Βάτ είναι too much για αρχάριο( Μπορεί και όχι)...Από την άλλη όμως θα γούσταρα να έχω εναν χώρο ο οποίος θα είναι φούλ μαζεμένος και δεν θα έχει 5 6 πάνελ μέσα!!!
Βέβαια τι ''too much'' ? Χαμένα θα πάνε ?
Θα το σκεφτώ όμως!!!

Μία ερώτηση.
Μιλάμε για λέντ πάντα!!!
Πόσα βάτ καλύπτουν τον χώρο μου στο 100% τα 300 που λες...? Αν μπορεί να απαντηθεί!!! 

(Την λύση 'παίρνω κομμάτια και τα δένω μόνος μου δεν την σκέφτομαι γιατί είναι σίγουρο πως θα πάρω φωτιά και δεν έχω την όρεξη να ασχοληθώ με ρεύματα...φοβάμαι προς το παρών!!!)

(08-29-2019, 06:25 PM)Sativaas Έγραψε: Καλησπέρα στην ανάπτυξη με 1-2 Σύριους εισαι καλυμμένος μόλις περάσεις ανθοφορία πρόσθετης το 3το και καμία λάμπα λεντ και είσαι μια χαρά

Sativvas καλησπέρα φίλε!

Αν δεις πιο πάνω αυτό σκέφτομαι να κάνω και εγώ!!!

Είμαστε σε σκέψεις!!!

Εσύ πόσα λες ότι χρειάζονται για να αξιοποιήσουμε πλήρως τον χώρο!!!?
Απάντηση
Με 4 σιριους είσαι καλυμμένος
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Αν ήμουν στη θέση σου εγώ θα έβαζα μέχρι 300 βατ για δύο φυτά εκεί μέσα,νομίζω είσαι καλυμμένος ναι!!Με 300 βατ κάνω κ γω ανθοφορία τώρα κ έχω 80χ80χ180,δύο φυτά κ εγώ έχω μέσα...Χαμένα δν πάνε τα σιριους με τπτ πάντα θα χρησιμεύουν κάπου,πάντως σου δίνουν τν ευκαιρία να ανεβάζεις σταδιακά τα βατ κ είναι σε τέλειο φάσμα για τις δύο φάσεις του φυτού..εγώ θα διάλεγα ένα κ καλό παντός γύρω στα 250-300 βατ κ αν ήθελα παραπάνω στν πορεία συμπληρωνα με λάμπες η προβολείς λεντ
Απάντηση
(08-29-2019, 08:58 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Αν ήμουν στη θέση σου εγώ θα έβαζα μέχρι 300 βατ για δύο φυτά εκεί μέσα,νομίζω είσαι καλυμμένος ναι!!Με 300 βατ κάνω κ γω ανθοφορία τώρα κ έχω 80χ80χ180,δύο φυτά κ εγώ έχω μέσα...Χαμένα δν πάνε τα σιριους με τπτ πάντα θα χρησιμεύουν κάπου,πάντως σου δίνουν τν ευκαιρία να ανεβάζεις σταδιακά τα βατ κ είναι σε τέλειο φάσμα για τις δύο φάσεις του φυτού..εγώ θα διάλεγα ένα κ καλό παντός γύρω στα 250-300 βατ κ αν ήθελα παραπάνω στν πορεία συμπληρωνα με λάμπες η προβολείς λεντ

Ένα πάνελ που βλέπω τώρα της HLG στα 300 watt έχει κάτι παραπάνω από 5 κατοστάρικα!!!

Τα σωστά βλέπω !?
Απάντηση
Για 80 x80 θες η 2 ή 3 πάνελ 288.
Εγω έχω 4 αλλά ντιμαρω.
Και έχει καμία 300αρα.
Αν πάρεις μόνο πάνελ όχι κιτ, μπορεί να σου έρθει και πιο φτηνά. Στο αμερικανικό site είδα το παλιό 288 για 45USD για δες κι εκεί. Εγώ είχα πάρει και δεν πλήρωσα τελωνείο την μία φορά....

Προσοχή που θα βρεις ψύκτρα όμως.
Απάντηση
Πάρε ένα tgl star 100 και είσαι κομπλέ για την τέντα σου
Η φηση εβγαλε την κάνναβη!!!
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
STONE.106 ' Έγραψε: Γεια σου κροκόδειλος!

Και τα δύο, το είπα σε αντιδιαστολή με το κομπ.
Η σύγκριση μεταξύ τους είναι οικονομοτεχνική κατά τη γνώμη μου και εξαρτάται από τον αντικειμενικό σκοπό. Τι θες να κάνεις;
Με 4 σίριους στην 60αρα είσαι άρχοντας.
Με 1 135αρι hlg είσαι ημιάρχοντας.
Με 1 260αρι είσαι θεός.
Τα κόστη είναι 320-200-500. Η διάρκεια ζωής (προσωπικές εκτιμήσεις) είναι 5-7 χρόνια για το 135αρι, 10-12 για τα άλλα δύο. Πόσα λοιπόν θες να δώσεις, πόσο σίγουρο είναι πως θα σπέρνεις και σε 5 χρόνια από τώρα.

Αν δεν είσαι πολυσίγουρος, μπορείς να ξεκινήσεις με 2 ή 3 σίριους. Να συμπληρώσεις κι άλλα μπορείς πάντα.
Απάντηση
(08-31-2019, 09:57 PM)Κροκόδειλας Έγραψε:
STONE.106 ' Έγραψε: Γεια σου κροκόδειλος!

Και τα δύο, το είπα σε αντιδιαστολή με το κομπ.
Η σύγκριση μεταξύ τους είναι οικονομοτεχνική κατά τη γνώμη μου και εξαρτάται από τον αντικειμενικό σκοπό. Τι θες να κάνεις;
Με 4 σίριους στην 60αρα είσαι άρχοντας.
Με 1 135αρι hlg είσαι ημιάρχοντας.
Με 1 260αρι είσαι θεός.
Τα κόστη είναι 320-200-500. Η διάρκεια ζωής (προσωπικές εκτιμήσεις) είναι 5-7 χρόνια για το 135αρι, 10-12 για τα άλλα δύο. Πόσα λοιπόν θες να δώσεις, πόσο σίγουρο είναι πως θα σπέρνεις και σε 5 χρόνια από τώρα.

Αν δεν είσαι πολυσίγουρος, μπορείς να ξεκινήσεις με 2 ή 3 σίριους. Να συμπληρώσεις κι άλλα μπορείς πάντα.

Η τελευταία σου πρόταση με βοήθησε πάρα πολύ!!!

Δεν ξέρω αν σε 5 χρόνια θα συνεχίσω να το κάνω!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το κάνω σε 5 χρόνια!!!

Παρόλα αυτά έκανα αγορά σε 3 SIRIUS για να βγάλω όλη την φάση του φυτού και βλέπουμε!!!

Αποκλείεται να μην πετύχω αποκλείεται να πετύχω τις προσδοκίες που έχω!!!
Με κάτι ενδιάμεσο θα είμαι καλυμμένος πρώτη φορά!!!

Ευχαριστώ όσους έγραψαν/βοήθησαν στην φάση που ήμουν!!!

Πάντα το Νου μας μέσα στο κεφάλι μας...!

Υγεία
Απάντηση
Θα τα πας μια χαρά... Τωρα μένει το χωμα και το λιπασμα τι σκέφτεσαι?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(09-02-2019, 02:35 PM)Sativaas Έγραψε: Θα τα πας μια χαρά... Τωρα μένει το χωμα και το λιπασμα τι σκέφτεσαι?

Καλησπέρα Sativaas!!!

Εχω δει πολλοί αρχίζουν με lightMix και καταλήγουν σε allmix!!!

Λόγο φουλ απειρίας θα αρχίσω και θα τελειώσω με LightMix!!!

Μου έχει μπει στο μυαλό ότι με το λάιτ και ακριβώς τα λιπάσματα που γράφει θα τα πάω καλά ενώ η κλασσική διαδικασία μου φαίνεται advance!!!

Όσον αφορά τα λιπάσματα θα παίξω με ακριβώς ότι γράφει (και ότι γίνει) στο Try pαck της BioBizz ''BIO GROW , BIO BLOOM , TOP MAX 
συν ROOT JUICE , BIO HEAVEN!!!

Σπόρια εχω βάλει να σκάσουν 2 Tangerine Dream και ένα Vannila kush!!!

Η αγορά των σπόρων είναι τυχαία γιατί δεν έβγαζα άκρη και οι πληροφορίες ειναι γενικά πάρα μα πάρα πολλές!!!

Πήγα στο μαγαζί και τα διάλεξα επιτόπου!!!

Εχω καβάτζα ένα lemon amnesia ένα Peyote critical και ακόμα ένα που μου διαφεύγει τώρα και βλέπουμε!!!
Απάντηση
(09-02-2019, 02:55 PM)STONE.106 Έγραψε:
(09-02-2019, 02:35 PM)Sativaas Έγραψε: Θα τα πας μια χαρά... Τωρα μένει το χωμα και το λιπασμα τι σκέφτεσαι?

Καλησπέρα Sativaas!!!

Μου έχει μπει στο μυαλό ότι με το λάιτ και ακριβώς τα λιπάσματα που γράφει θα τα πάω καλά ενώ η κλασσική διαδικασία μου φαίνεται advance!!!

Όσον αφορά τα λιπάσματα θα παίξω με ακριβώς ότι γράφει (και ότι γίνει) στο Try pαck της BioBizz ''BIO GROW , BIO BLOOM , TOP MAX 

Η αγορά των σπόρων είναι τυχαία γιατί δεν έβγαζα άκρη και οι πληροφορίες ειναι γενικά πάρα μα πάρα πολλές!!!

Εχω καβάτζα ένα lemon amnesia ένα Peyote critical και ακόμα ένα που μου διαφεύγει τώρα και βλέπουμε!!!
Γνωμη μου βαλε λιγοτερο απο οτι λεει το προγραμμα 
Δεσ πωσ θα παει και μετα προσθεσε αν δεισ ελλειψεισ 
Το λιγο γινεται πολυ
Το πολυ δεν γινεται λιγο
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
(09-02-2019, 03:51 PM)Roukounas Έγραψε:
(09-02-2019, 02:55 PM)STONE.106 Έγραψε: Καλησπέρα Sativaas!!!

Γνωμη μου βαλε λιγοτερο απο οτι λεει το προγραμμα 
Δεσ πωσ θα παει και μετα προσθεσε αν δεισ ελλειψεισ 
Το λιγο γινεται πολυ
Το πολυ δεν γινεται λιγο

Καλησπέρα Roukounas!!!

Η αλήθεια είναι ( λογικά ) ότι θα σου χαριστεί με το '' πιο λίγο'' ενώ με το πιο πολύ δεν θα στην κάνει την χάρη!!!

Καμιά άποψη/ένσταση/συμβουλή όσον αφορά τα λιπάσματα και το χώμα που έγραψα ?
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)