Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
qb board αγορα
καλημερα σε ολους.
θελω να αλλαξω τον φωτισμό στην τεντα μου.ο χωρος ειναι 1,20 χ 1,20 χ 1,85.μαλλον θα τα παρω απο τους κινεζους, kingbright πιο συγκεκριμενα μιας και ριχνωντας μια ματια στα φορουμ βλεπω καλες αναφορες για τα πανελ τους.
θα προτιμούσα 2 πανελ γυρο στα 260w το καθενα, απο 1 μεγαλυτερο για μεγαλυτερη ευελιξια, λογικα στα 3500κ.
καπου ομως το εχασα.βλεπω στο site tou kingbright διαφορες παραλαγες (v1-v2-v3 ) οπως και δεν το πολυεχω με τις διοδους (lm301b lm301h qb288 κλπ).
τα 250w x2 ειναι αρκετα για τον χωρο μου,η πρεπει να παω στα 2 x 320w;
https://kingbriteled.en.alibaba.com/prod...M301H.html

https://kingbriteled.en.alibaba.com/prod...M301H.html

επίσης δεν χρειαζομαι το  660 νμ φασμα μιας και εχω 2 πανελ 44w το καθενα μονο 660nm.
ποια πανελ μου προτεινετε?
ευχαριστω προκαταβολικα. Smile
Απάντηση

ads by gr420info

Καλησπέρα,
Ο Αμερικανός hlg δίνει το version 2.0 με 272 Samsung LM301B Bin, οπότε τσέκαρε τα bins για να δεις τι παίρνεις.
Αν πάρεις 5 πάνελ μεμονωμένα ίσως να σαι καλύτερα τα watt τα ρυθμίζεις με το driver. Μπορείς να τρέξεις τα qb288 σε overdrive. Και να έχεις 320 x2 640w.
Απάντηση
γεια σου Γιώργο ευχαριστω για την απαντηση
αυτο   https://www.alibaba.com/product-detail/Q...6af1pv09JX

εχει 576 pcs Samsung 301B αν καταλαβα καλα τι λες. ειπαμε δεν το εχω  με αυτα. για 115$ η τσεπουλα σηκωνει μεχρι  3 board αν καταφερω να αποφυγω το τελωνειο.φτανουν για το 1,20*1,20 που εχω?θα ηθελα να τα τρεχω χαλαρα σχετικα στο 60-70%.πολλα τα 5 πανελ πολυ καλωδιο στην τεντα προτιμώ  2-3. σχετικα με το ν3 lm301h ;;
Απάντηση
Έλεγα να μην πάρεις κιτ.

Σκέτα πάνελ, με ψύκτρες.
Πάρε τον οδηγό από Ευρώπη.

Αν πάρεις 3 τέτοια, θα έχεις 6 πάνελ ο Κινέζος λέει 2 πάνελ το κιτ. Με 6 τέτοια θα είσαι υπερκαλυμενος.

Και πάλι πάντως αν πάρεις 6 πάνελ κι άλλον οδηγό μπορείς να έχεις μέχρι 960watt.  Smoke26
Απάντηση
δλδ λες  να παρω 6 τετοια
 https://www.alibaba.com/product-detail/K...7713ynFCMR
για 326$ +οδηγους .με μια γρηγορη ματια  η τιμες απο ευρωπη για τους drivers ειναι ιδιες η και μεγαλυτερες.
το τελευταιο με τα 960w δεν το καταλαβα.

με μια δευτερη ματια τα 3 κιτ κοστιζουν 345  ενω 3 board+heatsink 326 οποτε το κιτ συμφερει
Απάντηση
Κάνε πως ενδιαφέρεσαι ,να σου πούνε την λυπητερή χωρίς τελωνεία,και μετα το ξανασκεφτεσαι
Απάντηση
Μήπως και γλιτώσεις το τελωνείο.
Σε 2 πάνελ από Αμερική δεν πλήρωσα δεκάρα.
Ενώ με το driver η πιπεριά γαμηθηκε.... (inside joke) ακι και πλήρωσα κερατιάτικα.

6 θα τα έχεις ντιμαρισμενα σίγουρα.
(και με 5 θα είσαι τούμπανο)
Αυτό που σου λέω είναι ότι έχω HLG-320H-54A που σου δίνει, μέσα στα επιτρεπτά όρια, την δυνατότητα overdrive των πάνελ με χρήση ανεμιστήρα.

Οπότε αν πάρεις 3xHLG-320H-54A θα έχεις σύνολο 960watt από τα ίδια πάνελ.

Γιατί όχι?

Κι αν θες ντιμαρε τα.

Εβίβα

Με αυτό τον οδηγό θες ποτενσιομετρο.
Απάντηση
οι τιμες ειναι αυτες που αναφερω πιο πανω.οσο για το τελωνειο υπαρχουν τροποι να το αποφυγεις.(εκτελωνισμος σε αλλη χωρα γυρο στα 50ευρω και μετα ελλαδα μεσω ευρωπαικης χωρας
Απάντηση
Εγραφα όσο έγραφες.... Σορυ
Απάντηση
(09-05-2019, 01:57 PM)giannakis Έγραψε: οι τιμες ειναι αυτες που αναφερω πιο πανω.οσο για το τελωνειο υπαρχουν τροποι να το αποφυγεις.(εκτελωνισμος σε αλλη χωρα γυρο στα 50ευρω και μετα ελλαδα μεσω ευρωπαικης χωρας

Αυτά πρέπει να μας τα μάθεις

Προπονησε μας
Απάντηση
γιωργη ευχαριστω για τη βοηθεια.για overdrive δεν το βλεπω.αστα να τη βγαλουν λιγα χρονια.
το κιτ συμφερει περισοτερο παντος.αν παρω οδηγους απο ευρωπη συν μεταφορικα θα βγει 80-90 ευρω περισσοτερα.
αλαφροισκιωτε το συζητας με τον πωλητή.εχουν διαφορα ονοματα( priority mail κλπ) σε μεγαλες παραγγελιες το κανουν ακομα και ιδιωτικες εταιριες fedex κλπ
[size=x-small]Αλαφροΐσκιωτος [/size]
Απάντηση
κατι ακομα απο τη στιγμη που παω για 3 κιτ να τα παρω ολα 3500κ η να παρω καποιο και σε αλλο φασμα;
Απάντηση
https://m.alibaba.com/product/6203435074...t-list.0.0 Αυτό είναι δλδ πραγματικά 65 βατ?Είναι γνήσιο η πλακέτα της HLG?Κ τα κομπ τους σε πολύ καλές τιμές αν είναι όντως αυτά τα τσιπακια π λένε,ωραίο σάιτ να ναι καλά το παλικάρι που το ανέβασε..
Μαθημενοι να πονάμε για τα θέλω μας  Cool 
Απάντηση
προσωπικα πειρα δεν εχω.
στα διαφορα φορουμ του εξωτερικου δεν εχω δει ασχημη κριτικη.ολοι χαρουμενοι
Απάντηση
Ναι ρε φίλε έχω δει κ από ινστα π είχα ένα προφίλ τα δουλεύουν πολύ ;-) Ψήθηκα πολύ για το 65ρι αυτό αλλά κ τα κομπ του μου αρέσουν..Θέλω να πάρω ένα αλλά μεταφορικά τι θα κοστίσει δν ξέρω..
Μαθημενοι να πονάμε για τα θέλω μας  Cool 
Απάντηση
στειλε τους μνμ. καποιες ωρες τα πρωινα μπορεις να μιλησεις   στο chat μαζι τους.ρωτησε τους αν παρεις κατι μην επιλεξεις ups-fedex κλπ.θα σε σκισουν χρεωνουν πολλα.

(09-05-2019, 08:57 PM)giannakis Έγραψε: στειλε τους μνμ. καποιες ωρες τα πρωινα μπορεις να μιλησεις   στο chat μαζι τους.ρωτησε τους αν παρεις κατι μην επιλεξεις ups-fedex κλπ.θα σε σκισουν χρεωνουν πολλα.
με ems για κανενα 30αρι ευρω το βλεπω. 30+50 περιπου το qb 80 ευρω.αν το πιασει ο τελωνης θα δωσεις το 25% δασμους+15 ευρω εκτελωνισμο.
Απάντηση
εντελει να παρω 3 κιτ 3500κ  η να προσθεσω και αλλο φασμα;
Απάντηση
3.5Κ
Να ήταν 30 κομματια να τα μοιραζες ομοιόμορφα...
Απάντηση
^^^Αυτό
Καλά θα τα μοιράσει, εγώ τα πήρα με μεμονωμένες ψύκτρες ανά πλακέτα. Πιο μεγάλη ευελιξία στο απλωμα των φώτων αλλά μεγαλητερη μανούρα στο πάνω κάτω κλπ.
Απάντηση
περιμενω να μου ερθουν 2 * 44 watt μονο με 660nm και 730nm αν  βαλω ξεχωριστα και τα πανελ θα γινεται χαμος.πιο συμμαζεμενο το κιτ και λιγο πιο φθηνα ερχεται. 6 πανελ και 2 μπαρες συνολικα για 1,20*1,20.
Απάντηση
Ρώτα τους αν μπορούν η προσφορά που χα εγώ από alibaba το χα ζητήσει. Αλλά ναι γίνεται πανικός.
Απάντηση
θα ρωτησω.αν και νομιζω οτι θα βγει κανενα 40αρι παραπανω.εχεις καμια φοτο απο τα φωτα  σου κρεμασμενα?
Απάντηση
Δεν έχω κάτι καλύτερο τώρα.
[Εικόνα: IXgP7Bl.jpg]
Απάντηση
ευχαριστω πηρα μια ιδεα
Απάντηση
(09-05-2019, 08:30 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: https://m.alibaba.com/product/6203435074...t-list.0.0 Αυτό είναι δλδ πραγματικά 65 βατ?Είναι γνήσιο η πλακέτα της HLG?Κ τα κομπ τους σε πολύ καλές τιμές αν είναι όντως αυτά τα τσιπακια π λένε,ωραίο σάιτ να ναι καλά το παλικάρι που το ανέβασε..

Έτσι γράφουν αλλά δε νομίζω να παίζει τόσο ρόλο η πλακέτα. Τα τσιπάκια είναι Samsung, γνωστό μοντέλο με γνωστή απόδοση. Οπότε ρόλο παίζει η ψύξη και η οδήγηση.

Γιαννάκης, όταν καταλήξεις και παραγγείλεις, ενημέρωσε σε παρακαλώ τι πήρες και πόσο κόστισε τελικά.
Κάνω διαρκές τσεκ τιμών για τα φώτα, μιας και είναι πάνω από 50% του κόστους στον εξοπλισμό.
Με αυτόν τον έμπορα εντωμεταξύ δε την παλεύω, μου καίει τον εγκέφαλο η σελίδα του. Δεν καταλαβαίνω τι πουλάει ακριβώς... μάλλον είμαστε ασύμβατοι.

(09-06-2019, 01:22 PM)giannakis Έγραψε: περιμενω να μου ερθουν 2 * 44 watt μονο με 660nm και 730nm 

Υπάρχει ένα λίνκ για αυτά; Ή γενικά, ενδιαφέρομαι για μονοχρωματικά, είτε πάνελ είτε γλόμπους.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)