Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LED panel
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα και συγχαρητήρια για τη δουλειά που κάνετε εδώ μέσα.
Σκέφτομαι να κάνω το πρώτο μου grow σε τέντα 1x1x2 και τα έχω ψιλοχάσει όσο αναφορά τα led panel..
θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια panel του εμπορείου που να είναι αξιόπιστα που δεν θα χρειάζεται να ασχολείσαι 
κάθε τρεις και λίγο μαζί τους και που θα καλύπτουν πλήρως τις ανάγκες της τέντας που σας ανέφερα.
Μπορεί να ρωτάω βλακείες αλλά ακόμη η γνώσεις μου είναι περιορισμένες περί του θέματος.
Απάντηση

ads by gr420info

Καλησπερα chamge .Επειδη κυκλοφορουν πολλα περιμενε να μπουν οι πιο εμπειροι να σου προτεινουν.
Απάντηση
Ακριβως εκει που εχεις γραψει το μηνυμα σου, απο κατω λεει για Astir grow. Ειτε εισαι θεσσαλονικη, ειτε στην Αθηνα πανε και παρε τα Sirius. Ειναι πολυ καλα
Απάντηση
Καλησπέρα φίλε.
Αναπαράγω ότι έχουν πει και οι παλιοί εδώ μέσα, και σου προτείνω μήπως να ξεκινήσεις με κάτι μικρότερο για αρχή να δεις πως συμπεριφερονται τα φυτά γτ θες αρκετα χρήματα για εξοπλισμό σε τέντα 1χ1. Όπως και να χει καλώς ήρθες στον υπέροχο αυτό κόσμο.
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
Καλησπέρα φίλε και καλωσήρθες στο Forum.

Κακώς ξεκίνησες/θα ξεκινήσεις με 1Χ1 γιατί θέλεις πολλά λεφτά σε LED φωτισμό και εξοπλισμό.

Πριν ξεκινήσουμε να γράφουμε, μέχρι πόσα λεφτά μπορείς να διαθέσεις για εξοπλισμό & φώτα αντίστοιχα;
Απάντηση
(09-06-2019, 09:37 PM)kostas13 Έγραψε: Καλησπερα chamge .Επειδη κυκλοφορουν πολλα περιμενε να μπουν οι πιο εμπειροι να σου προτεινουν.

Καλησπέρα kostas 13

(09-06-2019, 10:15 PM)αρχαιος Έγραψε: Ακριβως εκει που εχεις γραψει το μηνυμα σου, απο κατω λεει για Astir grow. Ειτε εισαι θεσσαλονικη, ειτε στην Αθηνα πανε και παρε τα Sirius. Ειναι πολυ καλα

Ναι τα έχω τσεκάρει κι αυτά απλά ψάχνω κ άλλες πληροφορίες στο θέμα αυτό..
Απάντηση
(09-07-2019, 02:36 PM)chamge Έγραψε:
(09-06-2019, 09:37 PM)kostas13 Έγραψε: Καλησπερα chamge .Επειδη κυκλοφορουν πολλα περιμενε να μπουν οι πιο εμπειροι να σου προτεινουν.

Καλησπέρα kostas 13

(09-06-2019, 10:15 PM)αρχαιος Έγραψε: Ακριβως εκει που εχεις γραψει το μηνυμα σου, απο κατω λεει για Astir grow. Ειτε εισαι θεσσαλονικη, ειτε στην Αθηνα πανε και παρε τα Sirius. Ειναι πολυ καλα

Πολυ καλα ειδικα για αρχη και απο αποψη θερμοτητασ
Αλλα πρεπει να βγαλουν και μεγαλυτερα
Ειδα καποια στιγμη ενα διπλασιο δεν ξερω γιατι δεν το εβγαλαν στην αγορα Huh
Θα ηταν πολυ ευχριστο και εμπορικοσ πιστευω θα εσκιζε σε πωλησεισ
Αν ηταν δοκιμαστικο αυτο που ειδα και δεν τουσ βγηκε καλα τεχνολογικοσ απο αποψη οτι θελουν να βγαζουν σωστο προιον στην αγορα η πιστευουν οτι δεν θα εχουν καλεσ τιμεσ παω πασο
Αλλιωσ μαγκεσ βγαλτε δεν ξερω αλλα αν ασ πουμε το διπλο=διπλη τιμη εγω θελω 4 ΔΙΠΛΑ απο Δευτερα αν γινεται παρακαλω
Βεβαια την σωστη ερωτηση την εκανε ο NL ποσα δινεισ
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
(09-07-2019, 12:27 AM)NLfanatic Έγραψε: Καλησπέρα φίλε και καλωσήρθες στο Forum.

Κακώς ξεκίνησες/θα ξεκινήσεις με 1Χ1 γιατί θέλεις πολλά λεφτά σε LED φωτισμό και εξοπλισμό.

Πριν ξεκινήσουμε να γράφουμε, μέχρι πόσα λεφτά μπορείς να διαθέσεις για εξοπλισμό & φώτα αντίστοιχα;

Καλησπέρα NL..
Φαντάσου να παρω κάτι μικρότερο και στο μέλλον να θέλω κάτι μεγαλύτερο..εκεί να δεις πόσα λεφτά θα χρειαστώ..
Γενικότερα έχω κάνει μια έρευνα ως προς τον εξοπλισμό και φαντάζομαι πάνω κάτω τι συμβαίνει..
Τώρα νομίζω πως δεν χρειάζεται να αναφέρω το μπατζετ μου..σίγουρα δεν τα έχω και ούτε μου περισσεύουν..
Γι αυτό μην κολλήσουμε τωρα στο μέγεθος της τέντας..και πιστεύω δεν θα θέλω κάτι άλλο στο μέλλον..
Γενικά μου αρέσει και ασχολούμαι με τα φυτά από χόμπι και ξέρω πόσο σημαντικός είναι ο ήλιος γι αυτά..
και έτσι έχω καταλάβει ότι πρέπει να δώσω μεγάλη βαρύτητα στον φωτισμό..
Γι αυτό θέλω να ακούσω τις προτάσεις σας είτε είναι ακριβές είτε είναι φθηνές αλλά με ενδιαφέρει να είναι επαρκείς και Τούμπανες..
Ευχαριστώ..

(09-06-2019, 10:41 PM)Φτωχός Γελαδάρης Έγραψε: Καλησπέρα φίλε.
Αναπαράγω ότι έχουν πει και οι παλιοί εδώ μέσα, και σου προτείνω μήπως να ξεκινήσεις με κάτι μικρότερο για αρχή να δεις πως συμπεριφερονται τα φυτά γτ θες αρκετα χρήματα για εξοπλισμό σε τέντα 1χ1. Όπως και να χει καλώς ήρθες στον υπέροχο αυτό κόσμο.

Καλησπέρα φίλε μου και σε σένα..
Απάντηση
(09-07-2019, 02:50 PM)Roukounas Έγραψε:
(09-07-2019, 02:36 PM)chamge Έγραψε: Καλησπέρα kostas 13

Πολυ καλα ειδικα για αρχη και απο αποψη θερμοτητασ
Αν ηταν δοκιμαστικο αυτο που ειδα και δεν τουσ βγηκε καλα τεχνολογικοσ απο αποψη οτι θελουν να βγαζουν σωστο προιον στην αγορα η πιστευουν οτι δεν θα εχουν καλεσ τιμεσ παω πασο
Αλλιωσ μαγκεσ βγαλτε δεν ξερω αλλα αν ασ πουμε το διπλο=διπλη τιμη εγω θελω 4 ΔΙΠΛΑ απο Δευτερα αν γινεται παρακαλω

Το πρότεινα στα παιδιά για το διπλό που λες(λόγου πριζας,έχω γεμίσει καλώδιο και πριζα)και μου απάντησαν ότι δεν το επιχειρούν γιατί θα έπεφτε σε απόδοση.Εγω παντός από την απάντηση, τους έκτημισα περισσότερο και εκτημισα περισσότερο τα εργαλεία που έχω.
Απάντηση
Εαν είναι κανονικά διπλό (και οι οδηγοί) γιατί να πέφτει σε απόδοση;
Απάντηση
(09-07-2019, 10:19 PM)Κροκόδειλας Έγραψε: Εαν είναι κανονικά διπλό (και οι οδηγοί) γιατί να πέφτει σε απόδοση;
Ισωσ να ζεσταινεται

(09-07-2019, 06:45 PM)tonyfarm Έγραψε:
(09-07-2019, 02:50 PM)Roukounas Έγραψε: Πολυ καλα ειδικα για αρχη και απο αποψη θερμοτητασ

Το πρότεινα στα παιδιά για το διπλό που λες(λόγου πριζας,έχω γεμίσει καλώδιο και πριζα)και μου απάντησαν ότι δεν το επιχειρούν γιατί θα έπεφτε σε απόδοση.Εγω παντός από την απάντηση, τους έκτημισα περισσότερο και εκτημισα περισσότερο τα εργαλεία που έχω.
Αυτο για την εκτιμιση τουσ το αναγνωριζω και γω οπωσ και το προεγγραψα αλωστε
Τα εχω και πολυ καλα φωτα
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Καλησπέρα παιδιά και πάλι..
Το έχω ρίξει στο διάβασμα και ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου και νομίζω ότι μπερδεύομαι ακόμα περισσότερο..
Είναι και όλες αυτές οι ορολογίες που πρέπει να μάθω Smile

Για τα Sirius που αναφέρατε πόσα θα χρειαζόταν να βάλω?το φάσμα που δίνει είναι αρκετό για ποιότητα και ποσότητα?

Είδα και αυτό..λέει τίποτα?
https://www.alibaba.com/product-detail/2...2bbdnd4JNn
Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας
Απάντηση
6 με 10 λέει ο αστηρ,κατι θα ξέρει
Προσωπικά θα έβαζα 9 με 12
Το φάσμα σε καλύπτει
Με τους κινέζους ποτέ δεν ξέρεις
Κάποιος θα κανει την αρχή και σν μείνει ευχαριστημένος,ακολουθουν οι υπόλοιποι
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)