Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λέγομαι Τζιμμις
Καλησπερα κύριοι.ερωτηση.Τα σπόρια αφου σκασανε να τα βαλω στο φως κατευθείαν;;600βατ hps.
Απάντηση

ads by gr420info

Τα φυτεύεις και ρα βάζεις κάτω από μια λάμπα...600βαττ τζάμπα ρεύμα δεν χρειάζεται τόσο... για αρχή πάρε καμία λάμπα έ27 και κράτος εκεί
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Σε 60 βατ τα εχω τωρα φθορίου.την εχω κοντα στα φυτά.δεν βγαζει θερμότητα.την Δευτέρα θα μαι σε πολιτισμό για αγορές.ειπα μηπως τα πέταγα κατευθείαν στην 600αρα αλλα εχεις δίκιο..Καλη μου αρχή.σε ντουλάπα τα εχω 2χ2.πιστευω μια 600 άρα για δυο φυτά ειναι καλα..;;;
Απάντηση
2χ2 μέτρα?
Ντουλάπα ρουχων?
Υπάρχει?
Απάντηση
Για τέντα 2χ2 χρειάζεται τουλάχιστον τν διπλάσιο φωτισμό
Επίσης γιατί μόνο 2 φυτά?εκεί χωράνε πάρα πολλά φυτά
Πες μας τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
2x2 χοντρικά φιταχτη ειναι.δεν μπορώ να βαλω παραπάνω θα γίνει ζούγκλα κ θα τρομάξει το πρόσωπο..εκανα μεγαλο αγώνα για να βαλω κ τα 2..με την επόμενη θα το καταλάβει κ η ιδια ότι πρεπει να βαλω 4 όμως..βήμα βήμα..Από εξοπλισμό εχω λάμπα ανακλαστήρα μετασχηματιστή θερμόμετρο γλάστρες κ εχω ντύσει με αντανακλαστηρες αν το λεω σωστά την ντουλαπα.εκτός από εξαερισμό τον οποίο αν έχετε καποιον να πρότεινετε θα με διευκόλυνε..εχω βάλει og kush k amnesia ειναι autoflower 3μηνιτικα αποτι μου πε στο μαγαζι.γυρισα από Ολλανδία κ κολησα με το οτζικους.λοιπον λες φιλε σατιβα να μείωσω τον χορό.;εχω την δυνατότητα εχει φύλλα η ντουλάπα κ να τα κλείσω με μια λάμπα.δεν εχω την δυνατότητα και για δεύτερης φυσικά.
Απάντηση
Ναι αυτό να κάνεις ..ρίξε τν χώρο σου κάτω από τετραγωνικό ...
Αν δεν έχεις ξανά με τν θόρυβο τότε μπορείς να πάρεις όποιον θες αρκεί να μας πεις πρώτα πόσο έκανες τν χώρο σου
Από λιπάσματα?
Μυρωδιές?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Φίλε για 2 αυτόματα χρειάζεσαι έναν χώρο 30Χ60 ή 40Χ80 για να εκμεταλλευτείς πλήρως την αντανάκλαση στα τοιχώματα.
Απάντηση
ακυρο λαθος
Απάντηση
Καλημερα.απο χώμα λιπάσματα αυριο το πρωι θα παρω απο κάποιο Αλέγκρε.απο τροφή ειχα μείνει σε βιομπλουμ βιογκροου..την εκανα 1χ1.υψος εχω ως 3 μέτρα.θεμα θορύβου δεν εχω ιδιαίτερο αλλα μη με ρωτήσει κ ο γείτονας τι ακούγετε...
Απάντηση
Στην 1X1 πρεπει να βάλεις 9 φυτά για να αξιοποιήσεις τον χώρο, εκτός και αν έχεις σκοπό να τα έχεις σε ανάπτυξη κανένα 3μηνο, διαφορετικά είναι σπατάλη ενέργειας.
Απάντηση
(09-08-2019, 01:23 PM)Τζιμμις Έγραψε: Καλημερα.απο χώμα λιπάσματα αυριο το πρωι θα παρω απο κάποιο Αλέγκρε.απο τροφή ειχα μείνει σε βιομπλουμ βιογκροου..την εκανα 1χ1.υψος εχω ως 3 μέτρα.θεμα θορύβου δεν εχω ιδιαίτερο αλλα μη με ρωτήσει κ ο γείτονας τι ακούγετε...
Γεια χαρα
Τι υψοσ σκεφτεσαι να τα φτασεισ
Με εξαερισμο τι θα κανεισ?
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Κοίτα από την στιγμή που έχεις αγοράσει ήδη τν 600αρα και έχεις αγοράσει ήδη αυτόματα και δεν μπορείς να βάλεις παραπάνω φυτά...
πιστεύω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κρατήσεις το χώρο σου 0.80* η 1* δεν ξέρω αν μπορείς να τον πας πιο κάτω γιατί ίσως να βαράει 40ααρια εκεί μεσα
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
4 είναι μια χαρά σε 1χ1 με 600 αρα και 6 μπορείς να βάλεις από την επόμενη
Απάντηση
Ειναι διαμπερές το σπιτι αν ανοίξω πόρτες φυσάει πολυ οποτε πιστευω από θερμοκρασία θα μαξ καλα ώσπου να πανε ενός μηνών θα βάλει και δροσιά λογικά οποτε...απεναντι εχω ερ κοντισιον αλλα αχρείαστο να ναι..μη μας βελαξει η δαιει που ήδη με την 600 άρα θα με σκισει κ τα υπόλοιπα.τα φώτα σας για λίπασμα χώμα περλιτη τροφές κ κανα μπουστακ..;από ύψος φιλε Δε ξερω τι παιζει με τα αυτόματα σπόρια οποτε θα σε γελάσω.καποτε αν θυμάμαι καλα κ δεν κανω λάθος βγαίνανε στο 1.60.ο εξαερισμός τι λεφτα παιζει κ τι σε εισαγωγικά φθηνό μπορώ να παρω..;
Απάντηση
(09-08-2019, 07:28 PM)Τζιμμις Έγραψε: Ειναι διαμπερές το σπιτι αν ανοίξω πόρτες φυσάει πολυ οποτε πιστευω από θερμοκρασία θα μαξ καλα ώσπου να πανε ενός μηνών θα βάλει και δροσιά λογικά οποτε...απεναντι εχω ερ κοντισιον αλλα αχρείαστο να ναι..μη μας βελαξει η δαιει που ήδη με την 600 άρα θα με σκισει κ τα υπόλοιπα.τα  φώτα σας για λίπασμα χώμα περλιτη τροφές κ κανα μπουστακ..;από ύψος φιλε Δε ξερω τι παιζει με τα αυτόματα σπόρια οποτε θα σε γελάσω.καποτε αν θυμάμαι καλα κ δεν κανω λάθος βγαίνανε στο 1.60.ο εξαερισμός τι λεφτα παιζει κ τι σε εισαγωγικά φθηνό μπορώ να παρω..;
Για να υπολογίσεις εξαερισμό πρέπει να κατασταλάξεις σε διαστάσεις χωρου
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Καλημερα από χώμα λίπασμα τροφή τι προτείνετε;;
Απάντηση
Βαριεσαι να ψαξεις το φορουμ και να δεις και οι υπολοιποι τι κανουνε...;  Dodgy

Αμα το κανες θα το βρισκες σε δευτερολεπτα οτι οι μισοι αρχαριοι ξεκινανε με τα bio bizz (all mix / light mix)
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(09-09-2019, 11:05 AM)trompetas Έγραψε: Βαριεσαι να ψαξεις το φορουμ και να δεις και οι υπολοιποι τι κανουνε...;  Dodgy

Αμα το κανες θα το βρισκες σε δευτερολεπτα οτι οι μισοι αρχαριοι ξεκινανε με τα bio bizz (all mix / light mix)

Εγώ 2.5 χρόνια μετά σταθερά με bio bizz  με grow bloom top max bio heaven και λιγο bigbad συμβαίνουν θαύματα Big Grin
Leaf Leaf
Απάντηση
Ειχα μείνει βιομπλουμ βιογκροου.εγινε θενξ για τις τροφές μάλλον θα παρω τα ιδια που ειπες.
Απάντηση
Έχουμε 27% υγρασια μ 35 βαθμούς με λάμπα ανοιχτή.παμε για υγραντηρα;;
Απάντηση
50% κατω σε υγρασια με φως ανοιχτό κ 32 βαθμούς θερμοκρασία.παω για υγραντηρα λογικά ε..;;
Απάντηση
Καταρχήν σε ένα θέμα όλες οι απορίες σου, και ίσως στα προβλήματα με τα φυτά ή στους αρχάριους. 

Μέχρι να πάρεις υγραντηρα, βάλε ένα ταπερ νερό και στο χείλος μια βρεγμένη πετσέτα. 
Απάντηση
Εννοείται καλό θα ήταν να πιάσεις πάνω κάτω 70 όσων είναι ημερών
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Ιδανικές θερμοκρασίες/υγρασιες για τη βέλτιστη αναπτυξη του φυτού σου. 
Από το νήμα ενός παλικαριού εδώ μέσα...
https://gr420.info/forum/showthread.php?...re+deficit
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)