Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 1 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SKUNK #1 & JACK HERER INDOOR 2019
Συντροφοι καλησπερα.

-Νεα εσωτερικη καλλιεργεια σε χωρο 60χ80χ1.50 2 φυτα φοτοπεριοδου  DIY ντουλαπα.
-Φωτα Led panel diy E27 350watt.
 Mε το που μπουν στο χωμα οι ριζες 8α αναψω πανω απο κα8ε ριζα 25watt Tα 10 στα 6200κ  και τα 15 στα 4000k.
-Υποστρωμα αρχικα σε 1,50 λιτρα πλαστικο γλαστρακι για 21 μερες σε Janeco Light mix  της  Atami  συν 30% coco UgroRhiza

-Λιπασματα οργανοχημικα της HESI.nl
-Εξαερισμος 150μμ ProFan
-Εσαερισμος 125μμ ProFan
-Υγραντηρας Promist 4l
-mini θερμαντικο 15w  αερα
-2 clip fan15w

Jack Herer απο  Bulk seedbank
SKUNK #1  απο  Sporadiko
Σατιβο υριδια αυτη τη φορα με σχετικα νορμαλ χρονο αν8ησης. 8 και 9 εβδομαδες αντιστοιχα. Αρχικη σκεψη ειναι να τοπαριστουν κια τα 2 σε 6 η 8 κορυφες. Τα βαφτησα σημερα και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω στησει τιποτα απο το χωρο.
Μονο τα βουτηξα. Αυριο 8α μπουνε πιατο και 8α ξεκινησω να οργανωνω τον χωρο καλλιεργειας!!
[Εικόνα: cTFyiRUm.jpg][Εικόνα: lAAOw2Zm.jpg]

Καλο χειμωνα να εχουμε φιλοι μου και καλες καλλιεργειες! Hookah Hookah Hookah Hookah Hookah Hookah
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση

ads by gr420info

Καλη αρχή συναγωνιστή
Λεπτομερεστατος
Θερμαντικο?
Απάντηση
Συντροφε σ ευχαριστω!
Σε κανα μηνα θα μπει αυτο πιο που τα βραδια.
Απάντηση
Καλή αρχή Σύντροφε!!
Καλό χειμώνα και όλα καλά να σου πάνε!
Άυριο θα ανοίξω και εγώ ημερολόγιο για το δικό μου που τρέχει δυο μέρες.
Leaf Leaf Leaf
~Βάρα με με το στιλέτο~
~κι όσο αίμα βγάλω πιε το~
Hat off
Απάντηση
Mhxanike νασαι καλα και καλη πορεια να εχεις στην καλλιεργεια σου!
Ναι κρατα ημερολογιο και γραπτως τα λιπασματα σου και ενεργειες. Βοηθαει για τυχων λαθη σε αναδρομες να ξερεις τι εχει κανει με τα φυτα σου.
Απάντηση
(09-09-2019, 02:13 AM)godfather Έγραψε: Mhxanike  νασαι καλα και καλη πορεια να εχεις στην καλλιεργεια σου!
Ναι κρατα ημερολογιο και γραπτως τα λιπασματα σου και ενεργειες. Βοηθαει για τυχων λαθη σε αναδρομες να ξερεις τι εχει κανει με τα φυτα σου.

Ευχαριστώ αδερφέ, να σαι καλά και θα κρατήσω σίγουρα
Αντε με το καλό να πιουμε και τίποτα της προκοπής  Smoke12
~Βάρα με με το στιλέτο~
~κι όσο αίμα βγάλω πιε το~
Hat off
Απάντηση
Καλή αρχή νονε
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Καλή αρχή να έχεις φίλε
Leaf Leaf
Απάντηση
godfather καλη αρχη φιλε.
Απάντηση
Καλή αρχή φιλαράκι.
Απάντηση
Με το καλό νονε... Smile
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
Αλανια μου σας ευχαριστω ολους και ξεχωριστα!!! Τα κουκουτσια πηγαν πατο και τα 2 και το βραδυ θα μπουν σε χαρτι κουζινας νοτισμενο μεσα σε ενα πιατακι. Απο πανω καλυπτω με μεμβρανη για 24-48 ωρες. Οσο χρειαστουν για να κανει ριζα 5-10εκ.
Καλες καλλιεργιες σε ολους!
Απάντηση
Bon voyage στα κορίτσια σου. 
Wink
Απάντηση
Άντε με το καλό ρε Νονέ, λιγόχρονα να 'ναι και να τα δεις όπως ποθείς Tongue
Απάντηση
Καλημερα φιλοι μου! Μελεταω το χωρο κανοντας πειραματα για να φτιαξω το επιθυμητο κλιμα μεσα. Ειναι το 3ο γκροου που κανω στον ιδιο χωρο αλλα σε διαφορετικο χρονο. Ακομα εχουμε ψιλο ζεστες μερες ιδικα τα μεσημερια. Με το μετεωρολογικο, μεχρι και την ερχομενη εβδομαδα εχει 30αρια. Ο υγραντηρας με 50 βατ μεσα με παει στο 26.5 8ερμοκρασια ευτυχως. Υπαρχει λογος για το που βαζω καθε συσκευη και θα το αναλυσω.
Εβαλα μεσα πανελ, ανεμηστηρα, γλαστρακια και υγραντηρα. Ο υγρντηρα μπαινει στη μεση του γκροου και μπροστα απο την εισαγωγη κα8αρου αερα απ εξω. Μετα στην απεναντη γωνια εχω το φαν που κοιτα διαγωνια στην αλλη γωνια και λιγο προς τα πανω.
Ετσι γινετε στροβυλισμος του αερα και μαζι και της νεφοσης του υγραντηρα που την παει παντου σε ολη την ντουλαπα.
Στην πορεια 8α μπουν κι αλλα μηχανηματα μεσα με την αναλογη διαταξη και πειραματα. Εδω ημαστε συντροφοι να ακουσω και γνωμες να συζητησουμε τα παντα!
[Εικόνα: xnM8ar3m.jpg]
Τα φωτα 8α αναψουν σημερα μιας και εσκασαν και τα 2 σπορια χτες στο χαρτι. Τα αφηνω αλλο ενα 24ωρο παντα αφου δω ριζακι να πεταει.
Το υποστρωμα ειναι ετοιμο βρεμενο απο χτες.
Αντε να δουμε τι 8α δουμε!
Κσλημερα και βιβα!!
Απάντηση
Καλη πορεια να εχεις Νονε!

Μια χαρα το πας!!!
Εγω θα εβαζα Ανακλαστικο υλικο και στο πατωμα...Χεχε
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Καλη πορεια Νονε. Εχει δικηο ο Yes, κανε κατι με το πατωμα. Εγω το εχω βαψει με ασπρη μπογια, διαγραμμισης εθνικων οδων. Λιγο τσιμπιτερο, αλλα δεν φθειρεται καθολου και εχει εκπληκτικη αντανακλαση
Απάντηση
Καλοταξιδα νονε Smile Smile
Tell me I'm a sinner, I got news for you, I spoke to god this morning and he don't like you!!!!!  Tongue

Απάντηση
Καλή επιτυχία και από μένα και από την Πάολα
Όπως σε λένε και τα παιδιά βάλε κάτι στο πάτωμα να προστατεψεισ και τα όμορφα σανίδια
Καλο θα ηταν και τα καλωδια να τα κρεμασεισ ψηλα και οσεσ λιγοτερσ ενωσεισ μεσα τοσο το καλυτερο
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Σας ευχαρiστω αλανια μου και στα δικα σας! Τα φιλια μου στην Παολα κουμπαρε. Στο πατωμα θα μπει για προστασια ναυλον τυπου σακουλα . Η ντουλαπα ειναι μονομενη με σιλικονη απο περισυ και το ξυλο λουστραρισμενο 40 χρονια αυ8αρτο. Ανακλαση στο πατωμα δε χρειαζεται. Δε φωτοσυν8ετουν απο την κατω μερια των φυλλων. Το μυλαρ μεχρι κατω βοη8αει στα χαμηλα, επισης σε αυτο το γκροου 8α μπει 2,8 μετρα λεντοτενια περιμετρικα για να φωτησω και τα χαμηλα ποπκορν οπως και στο κεντρο 8α μπει λαμπα καλαμποκι λεντ τυπου Ε27 αλλα στην αν8οφορια αυτο. Εχει πανω 3 πλακετες των 10w smd.
[Εικόνα: U2TurZPm.jpg]
Kαλες καλλιεργιες σε ολους.
-Να αναφερω οτι η ντουλαπα εχει ηδη κακοποιη8ει σχετικα, εχει τρυπη8ει για εξαερισμους κλπ εργολαβικα και την εχω αφιερωσει στα λουλουδια μου!!
Απάντηση
Καλησπερα συντροφοι!
[Εικόνα: If1usSgm.jpg]
Μπηκαν βιαστηκα σε 1,5 λ τα ριζακια γιατι παραμεγαλωσαν.
Θερμοκρασια 25 υγρασια 69% και 50watt  οπως ανεφερα 24ωρο. Αποσταση 40εκ. Μολις σκασουν μυτη θα ρυθμησω σε 18ωρο. Ψεκαστικαν 4-5 φορες ισα ισα. Δουλευουν ολα στο φουλ. Ακομα θα γινουν καποια ψιλομερεμετια μεσα αλλα δεν προλαβαινω. Μετα βιας το απογευμα εβαλα σκουπα και αποστηρωσα για να βαλω μεσα τις ριζες .

Περιγραφη SKUNK 1
Σταθεροποιημενο υβριδιο
Εσωτερικής/Εξωτερικής Καλλιέργειας
Acapulco Gold / Mexican Sativa / Columbian Gold Sativa
Χρόνος άνθησης 9 εβδομάδες
Φωτοπεριόδου
THC: 15%
CBD: 1%
 Κυριαρχεί Sativa
-Το Skunk # 1 είναι πολύ ευεργετικό σαν ποικιλία ιατρικών διαταραχών. Σε μικρές δόσεις έχει αποδειχθεί ότι είναι ευεργετικο κατά των ψυχιατρικών συμπτωμάτων οπως, ο πόνος, το άσθμα, το γλαύκωμα, κατά μέσον όρο ωφελεί κατά της ναυτίας και του εμέτου, της ανορεξίας, των αυτοάνοσων ασθενειών και της σπαστικότητας και σε υψηλές δόσεις μπορεί να βοηθήσει με διαταραχές κινητικότητας.
Hθελα να το βαλω καιρο για ιατρικους λογους!!!!!! Εδω το λαδι θα ποιασει τοπο!!

Περιγραφη
Jack Herer
Απο τα καλυτερα Haze  που εχω πιει!!
Απάντηση
Άιντε σιγά σιγά ?

Άιντε σιγά σιγά Big Grin
Leaf Leaf
Απάντηση
Eιναι μεχρι να παρουν μπρος!
Καλημερα αλανια του φορουμ.
Φωτα 24ωρο ακομα. Τα ριζακια ξεμυτισαν και αρχιζουν να ψαχνουν το φως. Το skunk ανεβηκε χωρις τσιφλι κα8 οτι ειχε αρκετη ριζα στο χαρτι το αποβαλε στο υποστρωμα. Το Jack ανεβαινει με το κελυφος. Θα μετρησω πρωτη μερα σημερα μιας και τα ειδα χτες βραδυ να ξεπροβαλουν.
Τα σκαλησα λιγο να πω την αληθεια αλλα δεν το προτηνω σε κανεναν, ειναι ρισκο και μπορει να σταματησουν.
Φωτα 2 χ 4000κ και 2 χ 6200κ. Θα μπουν αυριο και 2 χ 3000κ να κλεισω το φασμα που θελω για την εναρξη. Τα ποσοστα φασματος θα αναλυ8ουν βημα βημα οσο προσ8ετω λαμπες, και γιατι γινετε αυτο. Η αποσταση στα 35εκ. απο τις γλαστρες.
Η 8ερμοκρασια παιζει απο 24-26 μονιμα. Ο υγραντηρας στο τερμα μου ριχνει 2-3 βα8μους και η υγρασια παιζει απο 55-65. Ειναι αδεια ακομα η ν τουλαπα μου. Εβαλα εναν πιο χαμηλης υσχιως ανεμιστηρα mistral γιατη ο profan ειναι δυνατος σε αυτη τη φαση. Σκεφτομε να βαλω και κανα δυο τουλεια στην εξαγωγη να κοψω λιγο την εξωδο γιατι ειναι δυνατος και μου μειωνει την υγρασια.
Η ντουλαπα εσωτερικα απο τις πορτες εχει απο πανω μεχρι κατω ασπρο-μαβρο ανακλαστικο το οποιο κλεινοντας σφραγειζει σφηνωτο απο τις πορτες σαν κουρτινα για φωτοστεγανοτητα. Πραγματικα αυτη ειναι η λυση για να μη περναει φως σε ντουλαπα. Το βρδυ 8α ξεκινησω να ριχνω πραματα στο νερο μου. Ταιζω απο την αρχη να πω με την εταιρια HESI.nl. ολη τη σειρα. Το μονο εξτρα σε αυτο το γκροου 8α ειναι το Flavor της ATAMI οπου μπαινει στην αρχη και στο τελος της αν8οφοριας. Μελασα ειναι.
Θα ακολου8ησω τεχνικη 8 κορυφων εκαστο και 2 μηνες αναπτυξης. Τα περισσοτερα πειραματα 8α γινουν με τα φωτα και ο στοχος ειναι να φουσκωσω και τους κατω παπαδες περισσοτερο.
Θα βαλω το βραδυ καποιες φωτογραφιες λογο χρονου.
Να ειστε καλα ολοι και να καλλιεργειτε οσο μπορουμε να το φτιαχνουμε μονοι μας!!!
Καλημερα!!
Απάντηση
Καλησπερα συντροφοι.
3η ημερα απο το πρωτο σημαδι ζωης. Σημερα ξεκινησε το φαι στα φυτα σε 10μλ ανα γλαστρα, Θα αναλυσω παρακατω σε μλ ανα 1 λιτρο ποσο εβαλα και τι. Τα φωτα στα 50 watt και αυριο θα προστεθουν 20 ακομα σε φασμα 3000κ. 24 ωρες συνεχιζουμε μεχρι σκασουν σωστα. Ανεβηκε λιγο η υγρασια στο 70% ειδανικα και επεσε ελαφρα η θερμοκρασια στους 23,5-25 βαθμους. Το Skunk1 πιο μπροστα λιγο και ανεβαινει τσουκου τσουκου. Το Jack σε το τσοφλι εκει δεξια σπρωχνει να βγει. Εριξα απο μια σταγονα και στα δυο να μαλακωσουν. Ph 6,5.

-Skunk 1-

10ml νερο Ph 6,5

TNT Complex   1,25ml/L
Root Complex   2,5ml/L
Power Zyme     2ml/L
Super Vit    1/4 per drop

-Jack Herer-

10ml νερο Ph 6,5

TNT Complex   1,25ml/L
Root Complex   2,5ml/L
Power Zyme     2ml/L
Super Vit    1/4 per drop

[Εικόνα: zhhsusGm.jpg]

Kαλη εβδομαδα σε ολους ευχομαι!!!
Απάντηση
καλη αρχη νονε αν κ καθυστερημενα ολα ωραια μεχρι τελους να σου πανε
Leaf   STAY CALM - ITS A PLANT Leaf

Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)