Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 1 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Special strain purple punch - gorilla zkittlez - killer A5 haze - glookies -og kush
Lightbulb 
Όλο καλημέρα μωρέ σύντροφοι!! 
Θα μπω με την μια στο θεμα!! 

Ο χώρος που θα φιλοξενήσει τα κορίτσια μου θα είναι 150×150×200 ο φωτισμός μου θα είναι λάμπες ΜH ανάπτυξη 250-400 watt . Τις πρώτες 15 μέρες θα είναι με 250 βατ και τις άλλες 17 μέρες με 400βατ ΜΗ σύνολο 32-33 μέρες ανάπτυξη

Στην ανθοφορία θα χρησιμοποιήσω τις πρώτες 2 εβδομάδες  600 βατ hps την 3η με 5η εβδομάδα ανθοφορίας θα παμε στα 850 βατ 600hps και 250 ΜΗ  και τέλος από 5η έως και τέλος του grow θα έχω δύο 600αρες HPS σύνολο 1200 βατ από 
5η εβδομάδα ανθοφορίας έως κ τέλος του grow. Η λάμπα 250-400βατ θα είναι χωρίς cooltube όταν μπούνε οι 600αρες η μία θα έχει cooltube η άλλη όχι ίσως αγοράσω στην συνέχεια ένα cooltube δεν ξερω.. 

Για εξαερισμό θα έχω 405 m3 και για εισαγωγή 300m3  φίλτρο αρκετά μεγάλο είναι πάνω από 1 μέτρο σε ύψος δεν θυμαι δυναμική όμως πιο μετα ίσως το αναφέρω αν θυμηθώ.! 

Οι γλάστρες θα είναι για τις πρώτες 15-17 μέρες 1 λίτρο και στην μεταφύτευση θα είναι 18 λίτρα γλάστρες αλλά θα βάλω 16 λίτρα μέσα σε όλες 

Το χώμα για αρχή θα είναι light mix της biobizz και μετά θα είναι allmix εμπλουτισμένο με bat guano και 20 λίτρα κοκοφοίνικα τα οποια θα μειραστουν ισάξια σε όλες τις 18λιτρες όταν θα είναι καιρός για μεταφύτευση 

Από λιπάσματα θα έχω ότι έχει και δεν έχει η advanced nutrients με  Βάσεις connoisseur  

Τα strain θα είναι τα εξής 
3 από Barney's farm 
Gorilla zkittlez 
Glookies 
Purple punch  
 Τα έχω διαλέξει για το υψηλό thc  την υψηλή απόδοση και τις ξεχωριστές γεύσεις τους ειδικά το purple punch έχει πολύ ξεχωριστές γευσεις!! 

Μετά έχω ένα og kush της humboldt το διαλεξα για το thc και την γρήγορη ανθοφορία. 

Και τέλος ένα πολύ πολύ ενδιαφέρον strain το πιο ακριβό που υπάρχει στο σποραδικο και μιλάω για το killer A5 haze της ACE SEEEDS και παροτρύνω όλα τα μέλη να διαβάσουν για αυτό το φυτό τις γεύσεις τις μυρωδιές και το τριπαρισμα που προκαλεί......... Είναι υβριδιο 80% σατιβα! 

Τα κορίτσια τα εβαλλα σήμερα το πρωί σε χώμα να σκασουν και αναμένω  με ανυπομονησία την εμφάνιση τους!!! Το ph θα το ρυθμίζω με ph down ths GHE και το νερό θα είναι από την βρύση αλλά αππχλοριομενο

Όλες οι ερωτήσεις απορίες παρατηρήσεις ευπρόσδεκτες καλή αρχή να έχω και καλή συνέχεια σε όλη την ομάδα που τρέχει ημερολόγια σας παρακολουθώ έναν έναν και διαβάζω τα πάντα 

Καλημέρα σας Smile Smile
Απάντηση

ads by gr420info

Καλημερα @Doctor13,

Καλως ηρθες καλή ευκολία με τα κορίτσια σου,

Πήρα αναπαυτικη πολυθρονα και πολύ ποπ κορν για το killer έργο.....

Wink cheers
Απάντηση
Φίλε καλή αρχή να έχεις. Αλλά 2 πράγματα 1ον για 15 με 17 δεν χρειάζεται τόσα βατ (βέβαια δεν είπες πόσα σύνολο κορίτσια θα βαλεις) και 2ον θα έχεις θέμα θερμοκρασιών με 2 600αρες και ειδικά χωρίς κουλτιουμπ.
Απάντηση
(09-28-2019, 07:39 AM)Dacapo Έγραψε:
Καλημερα @Doctor13,

Καλως ηρθες καλή ευκολία με τα κορίτσια σου,

Πήρα αναπαυτικη πολυθρονα και πολύ ποπ κορν για το killer έργο.....

Wink cheers

Καλή σου μέρα συνάδελφε και σε ευχαριστώ πολυ. 

Πολύ καλά έκανες στο σποραδικο στις πληροφορίες του φυτού έχει πολλές πληροφορίες περίπου 10 παραγράφους διάβασε τους και αν δεν το αγοράσεις αυτό το σπόρο μην σώσω και καν φυτέψω καλή ανάγνωση αδερφέ !!

(09-28-2019, 07:40 AM)PkTsu Έγραψε: Φίλε καλή αρχή να έχεις. Αλλά 2 πράγματα 1ον για 15 με 17 δεν χρειάζεται τόσα βατ (βέβαια δεν είπες πόσα σύνολο κορίτσια θα βαλεις) και 2ον θα έχεις θέμα θερμοκρασιών με 2 600αρες και ειδικά χωρίς κουλτιουμπ.

Είπα το σύνολο των φώτων μάλλον δεν διάβασες τα πάντα από την αναφορά μου μέχρι και ο τίτλος του ημερολογίου μου λέει πόσα θα είναι τα φυτα.  Αν και δεν έγραψα 1 από το καθένα οπωτε ας το αναφέρω εδώ τα φυτά θα ειναι 5!! 

Δεν ειναι και Πολλα τα βατ αν σκεφτείς ότι το κάθε φυτό για αρχή θέλει 40-60 βατ καλά είναι!! 

Δεν νομίζω να έχω θέμα με θερμοκρασίες ο εξαερισμος εισαγωγής τραβάει από έξω τον αέρα και μέχρι να μπουν και οι 2 600αρες θα έχουμε μπει για τα καλά στον χειμώνα  βέβαια και μέχρι Απρίλη δεν θα έχω θέμα αν αντιμετωπίσω θέμα στα επόμενα grow τότε ίσως αντί για δύο 600αρες να έχω μια 600αρα και μια 250αρα και δεν είπα ότι από τις 2 600αρες δεν θα έχω καθόλου cooltube η μία 600αρα θα έχει cooltube η άλλη όχι !! 

Σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις και την καλή αρχή που μου προσεφερες όλα καλά να σου πάνε και σένα σε ότι κανείς
Απάντηση
Καλώς ήρθες στο φόρουμ Doctor
Όλα καλά να σου πάνε....να έχεις εύκολη καλλιέργεια και εμείς ωραίο θέαμα

Το θέμα με το  killer A5 haze έχει συζητηθεί...αλλά σε νήμα που δεν μπορείς να δεις ακόμα

Σου παραθέτω ενα απόσπασμα.....απο Philip Dick

Από τα σπόρια χέιζ που είχε ο Νεβιλ με ημερομηνία 1969,βγήκαν 3 φυτά,oνομάστηκαν haze A,B και C. Το Β το μόνο θηλυκό και τα A και C αρσενικά.Το Β χάθηκε πριν γίνει διασταύρωση.Τα Α και C είχαν διαφορές και οι περισσότερες γνώμες λένε ότι το Α είναι πιο κοντά σε φυτά με καταγωγή από Κολομβία,ενώ το C πιο πολύ κατά Ταϊ.
Ο Νεβιλ τα διασταύρωσε με τον  κλώνο   NL5 που είχε στην προσπάθεια να ρίξει τους πολύ μεγάλους χώρους άνθισης και να βοηθήσει να εγκλιματιστουν ευκολότερα σε συνθήκες εσωτερικής καλλιέργειας.Haze A kai C δεν υπάρχουν πια σε καθαρή μορφή.

Πριν το 1990 υπήρχε η δυνατότητα ακόμα με κάποια άδεια,να τρέχουν μεγάλες παρτίδες φυτών,με αποτέλεσμα ο Νεβιλ στο cannabis castle (έδρα της the seedbank,εταιρειας του )να κάνει επιλογή από πληθώρα φαινοτύπων,επιλέγοντας τα καλύτερα ανάμεσα σε χιλιάδες φυτά.Εκεί επιλέχτηκε το Α5 και το C5.To C5 ήταν από την πρώτη παρτίδα  NL5 x haze που κυκλοφόρησε.Είναι και η "μάνα"του super silver haze,ενώ μια αδερφή της από την ίδια παρτίδα είναι η μάνα του Mango haze.Αυτά τα φυτά σε μορφή κλώνων αργότερα έγιναν οι βάσεις του ολλανδικού χέιζ και φυσικά χρησιμοποιήθηκαν σε μεγάλο βαθμό και για παραγωγή χόρτου στα κόφισοπ,έως τις χάσουν.

H ομάδα από τη Νότια Ολλανδία (δεν είναι seedbank!)και συγκεκριμένα τη Breda ,κράτησε κάποιους κλώνους από αυτήν την εποχή.O Yosemite Sam πήρε από αυτους τους αυθεντικούς κλώνους C5,hashplant haze,g13 haze ,neville haze και από τον Karma (Karma Genetics) το Α5 .

Ο Sammy έδωσε στον Ντουμπι όλα τα χειζ αυτά σε καθαρή μορφή (όχι υβρίδια) .Αυτός άρχισε τις διασταυρωσεις.Το μόνο εμπορικό υβρίδιο (που θα κυκλοφορήσει δηλαδή) με Α5 είναι αυτο,το killer a5 haze δηλαδή η διασταύρωση με new killer malawi.Υπάρχουν και στο R+D section του site του Ασου Α5 χ kali china και Α5 χ παναμα που τρέχω τώρα,αλλά δεν είναι για πούλημα,μονο για τεστ.Καλά,σε κανα δυο χρόνια τα βλέπω να κυκλοφορούν κανονικότατα...

Αναφορικά τώρα με το εν λόγω υβρίδιο(killer A5 haze) ,έτρεξα πέρσι ένα φυτό και άλλο ένα τρέχω φέτος.Είναι ότι πιο δυνατό έχω βγάλει,ισχύει όμως ότι πρέπει να είσαι χαλαρός όταν το καταναλώσεις και με προσοχή στη δοσολογία.Αν το χεις μόλις πιει και μπριζώσεις για κάποιο λόγο,λυπαμαι και σένα και αυτόν που σε χάλασε....

https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid138596
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
@Doctor13,
Το killerA5 βρίσκεται στο ψυγείο μου εδώ και κάτι μήνες.

Ο μπαμπάς του το θρυλικό Α5, έκανε κόσμο να παραμιλαει, χωρίς υπερβολή, back in the day στο 'Νταμ, μέχρι που τα κοφι σοπ το χάσανε.... 
Η ομάδα the south holland team, το κράτησε 30+ χρόνια σε μορφή κλωνου, μέχρι που το έδωσαν στους Ισπανούς.
Όταν πρωτοκυκλοφορησε φέτος το Γενάρη, εξαφανιστηκε σε 5 η 6 εργάσιμες. 
Έπεσαν σαν ακριδες όλοι οι haze addict.... 
Παντως είναι το καλύτερο "μνημόσυνο" που μπορούμε να κάνουμε στον Nevil που έφυγε, φέτος. 
Να καλλιεργησουμε και να πιούμε το Α5 με old killer malawi (για να σπάει λίγο,χεχεχε) 
Με την καλήμερα μου
Απάντηση
Καλημέρα καλημέρα. Πρέπει να είναι τέλεια ποικιλία
Απάντηση
(09-28-2019, 08:21 AM)sig-p420 Έγραψε: Καλώς ήρθες στο φόρουμ Doctor
Όλα καλά να σου πάνε....να έχεις εύκολη καλλιέργεια και εμείς ωραίο θέαμα

Το θέμα με το  killer A5 haze έχει συζητηθεί...αλλά σε νήμα που δεν μπορείς να δεις ακόμα

Σου παραθέτω ενα απόσπασμα.....απο Philip Dick

Από τα σπόρια χέιζ που είχε ο Νεβιλ με ημερομηνία 1969,βγήκαν 3 φυτά,oνομάστηκαν haze A,B και C. Το Β το μόνο θηλυκό και τα A και C αρσενικά.Το Β χάθηκε πριν γίνει διασταύρωση.Τα Α και C είχαν διαφορές και οι περισσότερες γνώμες λένε ότι το Α είναι πιο κοντά σε φυτά με καταγωγή από Κολομβία,ενώ το C πιο πολύ κατά Ταϊ.
Ο Νεβιλ τα διασταύρωσε με τον  κλώνο   NL5 που είχε στην προσπάθεια να ρίξει τους πολύ μεγάλους χώρους άνθισης και να βοηθήσει να εγκλιματιστουν ευκολότερα σε συνθήκες εσωτερικής καλλιέργειας.Haze A kai C δεν υπάρχουν πια σε καθαρή μορφή.

Πριν το 1990 υπήρχε η δυνατότητα ακόμα με κάποια άδεια,να τρέχουν μεγάλες παρτίδες φυτών,με αποτέλεσμα ο Νεβιλ στο cannabis castle (έδρα της the seedbank,εταιρειας του )να κάνει επιλογή από πληθώρα φαινοτύπων,επιλέγοντας τα καλύτερα ανάμεσα σε χιλιάδες φυτά.Εκεί επιλέχτηκε το Α5 και το C5.To C5 ήταν από την πρώτη παρτίδα  NL5 x haze που κυκλοφόρησε.Είναι και η "μάνα"του super silver haze,ενώ μια αδερφή της από την ίδια παρτίδα είναι η μάνα του Mango haze.Αυτά τα φυτά σε μορφή κλώνων αργότερα έγιναν οι βάσεις του ολλανδικού χέιζ και φυσικά χρησιμοποιήθηκαν σε μεγάλο βαθμό και για παραγωγή χόρτου στα κόφισοπ,έως τις χάσουν.

H ομάδα από τη Νότια Ολλανδία (δεν είναι seedbank!)και συγκεκριμένα τη Breda ,κράτησε κάποιους κλώνους από αυτήν την εποχή.O Yosemite Sam πήρε από αυτους τους αυθεντικούς κλώνους C5,hashplant haze,g13 haze ,neville haze και από τον Karma (Karma Genetics) το Α5 .

Ο Sammy έδωσε στον Ντουμπι όλα τα χειζ αυτά σε καθαρή μορφή (όχι υβρίδια) .Αυτός άρχισε τις διασταυρωσεις.Το μόνο εμπορικό υβρίδιο (που θα κυκλοφορήσει δηλαδή) με Α5 είναι αυτο,το killer a5 haze δηλαδή η διασταύρωση με new killer malawi.Υπάρχουν και στο R+D section του site του Ασου Α5 χ kali china και Α5 χ παναμα που τρέχω τώρα,αλλά δεν είναι για πούλημα,μονο για τεστ.Καλά,σε κανα δυο χρόνια τα βλέπω να κυκλοφορούν κανονικότατα...

Αναφορικά τώρα με το εν λόγω υβρίδιο(killer A5 haze) ,έτρεξα πέρσι ένα φυτό και άλλο ένα τρέχω φέτος.Είναι ότι πιο δυνατό έχω βγάλει,ισχύει όμως ότι πρέπει να είσαι χαλαρός όταν το καταναλώσεις και με προσοχή στη δοσολογία.Αν το χεις μόλις πιει και μπριζώσεις για κάποιο λόγο,λυπαμαι και σένα και αυτόν που σε χάλασε....

https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid138596

Ωραίες πληροφορίες σιγκαρε να είσαι πάντα καλά!!  Καλώς σας βρήκα και εγώ !! Για πες μου αν θες και έχεις χρόνο λίγα πράγματα για την δική σου εμπειρία με το κίλερ δηλαδή τι χώμα έβαλες σε τι χώρο τι λιπάσματα και αν θέλει πολύ η λίγο λογικά δεν θα θέλει και πολύ γτβειναι σατιβα αλλά δώσε καμία πληροφορία τι και πώς!! Επίσης σε τι φαινότυπο έπεσες;; Πόσες εβδομάδες ανθοφορία τράβηξε ;; Να σε καλά και πάλι τσακαλακο μου

(09-28-2019, 08:27 AM)Dacapo Έγραψε:
@Doctor13,
Το killerA5 βρίσκεται στο ψυγείο μου εδώ και κάτι μήνες.

Ο μπαμπάς του το θρυλικό Α5, έκανε κόσμο να παραμιλαει, χωρίς υπερβολή, back in the day στο 'Νταμ, μέχρι που τα κοφι σοπ το χάσανε.... 
Η ομάδα the south holland team, το κράτησε 30+ χρόνια σε μορφή κλωνου, μέχρι που το έδωσαν στους Ισπανούς.
Όταν πρωτοκυκλοφορησε φέτος το Γενάρη, εξαφανιστηκε σε 5 η 6 εργάσιμες. 
Έπεσαν σαν ακριδες όλοι οι haze addict.... 
Παντως είναι το καλύτερο "μνημόσυνο" που μπορούμε να κάνουμε στον Nevil που έφυγε, φέτος. 
Να καλλιεργησουμε και να πιούμε το Α5 με old killer malawi (για να σπάει λίγο,χεχεχε) 
Με την καλήμερα μου
Τώρα θες να τις παίξουμε;;; Βγαλτο από το ψυγείο και φύτεψε το χθες  Big Grin  καλημέρα καλημερα μπραδερ ευχαριστώ και για τις δικές σου πληροφορίες θα τιμήσουμε τον Νέβιλ !!

(09-28-2019, 09:00 AM)PkTsu Έγραψε: Καλημέρα καλημέρα. Πρέπει να είναι τέλεια ποικιλία

Από ότι φαίνεται είναι στα τρία καλύτερα και πιο υσχιρα χόρτα στον πλανήτη αν όχι το 1ο καλημέρα και πάλι Ρέι
Απάντηση
Doctor13, είσαι ενθουσιώδης...

Μέχρι να απαντήσει ο Sig,Sorry Sig, να βοηθήσω λίγο. 

Αφού πας στο site aceseeds.org οπου θα βρεις πληροφορίες για το κουκουτσι σου, μπορείς να πας στο subforum της ace στο icmag,  να πληκτρολογησεις στο κουτάκι thread search A5, και θα εμφανιστούν όλα τα νήματα με το A5.

Διάλεξε το πιο παλιό νήμα -που να ανήκει στην Ace όμως - νομίζω έχει τις πιο πολλές απαντήσεις πάνω από 450, και άρχιζε να διαβάζεις. 
Έχει αναλυτικά πολλά σχόλια του Dubi (Ace seeds) και περιγραφή, φωτο από την καλλιέργεια. 
Υπάρχουν και άλλα ημερολόγια. Θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ,  σαν φροντιστήριο για το killer A5, ας πούμε... 

Δεν διαφημίζω άλλο φόρουμ σε καμμια περίπτωση.
Απλά εκεί η ace έφτιαξε κάτι σαν ζωντανή εγκυκλοπαιδια για τα σπόρια της.

Δυστυχώς δε θα το καλλιεργησουμε παρέα το kilkerA5, αυτή τη φορά,  γιατί θα το τρέξεις ξανά, σίγουρα. 

Πριν ένα χρόνο, όταν έδωσε σπόρια για test η ace, έκαναν κάποιοι ημερολόγιο και λίγο πριν μας δείξουν τη συγκομιδή εξαφανιστηκαν.
Ούτε ένα γεια δεν είπαν για μήνες. 

Μόλις έξυσαν και τον πάτο από τα βαζα εμφανίστηκαν, έλεγαν ότι κολλησανε άσχημα και το ξαναεβαλαν καπάκι. 
Tongue
Απάντηση
(09-28-2019, 01:54 PM)Dacapo Έγραψε: Doctor13, είσαι ενθουσιώδης...

Δεν το έχω καλλιεργήσει εγώ.....βοήθα ελεύθερα Tongue
Το έχω στα προσεχώς..(έτσι για την εμπειρία) ...μαζί με το το super malawi haze (neville haze x malawi).. Big Grin
Απάντηση
Καλή αρχή Γιατρέ.
Εύχομαι τα καλύτερα για τα κορίτσια σου... 
Ααα και πρόσεχε... 
Η καλλιέργεια είναι εθιστική  Loveleaf
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
(09-28-2019, 01:54 PM)Dacapo Έγραψε: Doctor13, είσαι ενθουσιώδης...

Αφού πας στο site aceseeds.org οπου θα βρεις πληροφορίες για το κουκουτσι σου, μπορείς να πας στο subforum της ace στο icmag,  να πληκτρολογησεις στο κουτάκι thread search A5, και θα εμφανιστούν όλα τα νήματα με το A5.

Διάλεξε το πιο παλιό νήμα -που να ανήκει στην Ace όμως - νομίζω έχει τις πιο πολλές απαντήσεις πάνω από 450, και άρχιζε να διαβάζεις. 
Έχει αναλυτικά πολλά σχόλια του Dubi (Ace seeds) και περιγραφή, φωτο από την καλλιέργεια. 
Υπάρχουν και άλλα ημερολόγια. Θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ,  σαν φροντιστήριο για το killer A5, ας πούμε... 

Δεν διαφημίζω άλλο φόρουμ σε καμμια περίπτωση.
Απλά εκεί η ace έφτιαξε κάτι σαν ζωντανή εγκυκλοπαιδια για τα σπόρια της.

Δυστυχώς δε θα το καλλιεργησουμε παρέα το kilkerA5, αυτή τη φορά,  γιατί θα το τρέξεις ξανά, σίγουρα. 

Πριν ένα χρόνο, όταν έδωσε σπόρια για test η ace, έκαναν κάποιοι ημερολόγιο και λίγο πριν μας δείξουν τη συγκομιδή εξαφανιστηκαν.
Ούτε ένα γεια δεν είπαν για μήνες. 

Μόλις έξυσαν και τον πάτο από τα βαζα εμφανίστηκαν, έλεγαν ότι κολλησανε άσχημα και το ξαναεβαλαν καπάκι. 
Tongue

Θα το ξανά βάλω άλλη μια στο δεύτερο grow σίγουρα στα καπάκια θα κάνω και τρίτο αλλά θα βάλω το black dog της humboldt γτ είναι ένα από τα πιο γρήγορα strains στην αγορά και θα ήθελα να προλάβω το καλοκαίρι με ένα 3 grow στα καπάκια έχω δεύτερο χώρο που θα τον χρησιμοποιω 25 μέρες περίπου πριν τελειώσει το grow αλλα αυτά πιο μετά μέσα από εδώ θα τα συζητήσουμε όλα !! 

Πρέπει να είναι φανταστικό είδος αδερφε.! 

Δυστυχώς δεν ξέρω αγγλικά για να διαβάσω με προσοχή αλλά κάτι ψιλό πιάνω κάποια πράγματα θα τα δω και θα τα καταλάβω σε ευχαριστώ μου είσαι χρήσιμος!!

(09-28-2019, 04:50 PM)Φτωχός Γελαδάρης Έγραψε: Καλή αρχή Γιατρέ.
Εύχομαι τα καλύτερα για τα κορίτσια σου... 
Ααα και πρόσεχε... 
Η καλλιέργεια είναι εθιστική  Loveleaf

Να σε καλά βρε λεβέντη μου σε ευχαριστώ πολύ και εσύ ότι καλύτερο εύχομαι σε ότι κανείς !! 

Ξέρω πόσο εθιστική είναι είμαι 120 μέρες χωρίς grow και έχω φρικαρει!!  Χαίρομαι πολύ που ξανά αρχίζω!!

(09-28-2019, 07:22 PM)NLfanatic Έγραψε: Καλή επιτυχία και από μενα Γιατρέ αλλά λύσε μου μερικές απορίες που μου δημιουργήθηκαν..

Γιατί τόσο μεγάλο χώρο για 5 μόνο φυτά; Στις 30-35 μέρες που θα τα έχεις σε ανάπτυξη, δεν θα προλάβουν να γεμίσουν τον χώρο και τα Watt ΠΑΡΑ πολλά για αυτά που θα πάρεις στην τελική σοδειά, καλύτερα δώσε παραπάνω ανάπτυξη για να γεμίσει καλύτερα ο χώρος, χαλαρά κανένα 50ήμερο.

Αν έβαζες άλλα 4 (στο σύνολο 9) θα ήσουν ο καλύτερος και με 30 μέρες ανάπτυξη που σκέφτεσαι, θα πάρεις πολύ παραπάνω χόρτο σε σχέση με τα 5.
Βέβαια γύστα είναι αυτά, εγώ δεν θα έβαζα τόσα Watt για 5 μόνο φυτά και τόσο μικρή ανάπτυξη σε τόσο μεγάλο χώρο.

Ο στόχος είναι να γεμίσει η τέντα και να μην πηγαίνουν στράφι τα φωτόνια, διαφορετικά θα ξοδεύεις άδικα παραπάνω ρεύμα!

Να σε καλά βρε φίλε σε ευχαριστώ και πολύ ευχαρίστως να λύσω οποία απορία σχετικά με το πρόγραμμα μου και ότι αφορά αυτό το grow . 

Είμαι της άποψης όχι μόνο εγώ αλλά και κάποιοι γεωπόνοι ότι από τέντα 1×1 έως 150×150 να μπαίνουν 4 φυτά και ο λόγος που προτιμώ 4 φυτά είναι ότι δεν θέλει να τα στριμωξεις.  το κάθε φυτό πρέπει να απέχει από τα τοιχώματα και τα άλλα φυτά κυκλικά δηλαδή της γλαστρας 25 εκατοστα για να φωτιζονταιι πολύ καλά τα παρακλάδια και να μπορείς ανά 3-5 μέρες ν τα κάνεις και περιστροφή 160μοιρες για να πάρουν όλα τα πλαινα σημεία ποιοτικό φως! Η ποσότητα πάει με την ανάπτυξη και τα βατ πιστεύω 33 μέρες είναι αρκετές και 4 εβδομάδες είναι καλά για ανάπτυξη και ο χώρος θα γεμίσει παντού λογο του ότι έβαλα 5 και όχι 4 όπως θα έπρεπε για τα δεδομένα μου!!  

Για αυτό  τέλος τρίτης εβδομάδας θα κάνω αποφυλοση στ εξωτερικά φύλλα των φυτών και πολύ πολύ λίγα εσωτερικά του φυτού όσα ενοχλούν που λέμε για να ανασανει ο χώρος να χτυπάει το φως κάτω στο πάτωμα της τέντας που έχει ανακλαστικη ταπετσαρία και να περνούν έστω και αυτό το λιγο από κάτω και το πολύ από τα πλάγια. 
Αν Καλυψώ όλο το χώρο τα μισό φυτό θα βρίσκεται υπό σκιά και κάτι τέτοιο δεν το θέλουμε !! 

Όσο αυξάνεις βατ αυξάνεις ποσότητα βέβαια αυτό πάει και λίγο με την ανάπτυξη και κάποια τεχνικη  ένα σύνηθες φαινόμενο είναι ο grower να πιάνει 0.55 γρ  ανά βα. Τα 0.55 στα 1.200 βατ είναι 660 γρ που είναι και ο χαμηλότερος στόχο που θα θεσω στον εαυτό μου! 

Ο μεγαλύτερος στοχος είναι να πιάσω 150-200 ανά δέντρο!!  Δεν είναι ανάγκη να χαλάς λεφτά σε σπόρια χώματα και γλάστρες γτ μπορείς να πιάσει παραπάνω γρ από όσα πιστεύεις και με τα μισά φυτά αντί για 9-10 που λες τα καταφέρνεις και με 4-5 και εξοικονομείς πολλά.

Ελπίζω να σε καλύψα φίλε και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον καλή συνέχεια μπρο

Α επίσης να αναφέρω κάτι με την ΔΕΗ 1ον φύγετε γ

Όλοι από την ΔΕΗ. Στις 3.000 κιλοβατώρες που χαλάω κατά μέσο όρο σε ένα 4μηνο τον χειμώνα πληρώνω 1600€ με μια ιδιοτικη εταιρεία παροχής ρεύματος θα πληρώσω 400-680 ευρώ και συγκεκριμένα στη watt-volt τοσα θα πληρώσω οπωτε με το ρεύμα δεν με νοιάζει τίποτα τώρα που έχω αλλάξει πάροχο και 2000 watt να βάλω και 3.000 βατ να βάλω θα μου έρθει τουλάχιστον 500 ευρώ πιο φθινα από την ΔΕΗ τώρα θα μου έρθει ένα χιλιάρικο μιον τον χειμώνα αν ανεβάσω και απ' τα βάτ από 1200 στα 3000 βατ θα γλυτώσω και πάλι μια 500 στην ξευτιλα .

Συστήνω τους πάντες να ψάξουν την εταιρεία watt -volt και συγκεκριμένα τον πρόγραμμα liberty
Απάντηση
Καλη σου αρχη καλλιτεχνη! Οντως εχεις αρματο8ει με δυνατα στρειν στο μπακτσε σου. Τι να πει κανεις για το κιλερ, η8ελα να το βαλω απο τοτε που βγηκε. Σε καποιο επομενο γκροου σιγουρα 8α μπει!
Καλη πορεια απροβληματιστη μαν!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Ναι συνήθως δεν παίρνω κάτι που να είναι κάτω από 24% thc αυτό που θα πάρω και θα είναι 15-20 % thc θα είναι το black dog στο τρίτο στα καπάκια και τελευταίο grow που θα κάνω και αυτό θα το επιλέξω για να προλάβω το καλοκαίρι και να βγάλω κάτιτης την τελευταία στιγμή.

Καλή συνέχεια και στα δικά σου φιλαράκι ότι καλύτερο εύχομαι !! Να το βαλεις αδερφέ μάλλον αξίζει να μπαίνει
Το συγκεκριμένο σε κάθε grow που κάνουμε έστω και ένα μέσα στα 4-5 φυτα που καλειεργουμε
Απάντηση
Καλημέρα μάγκες έχω έναν ανακλαστήρα από πιο παλιό grow αλλά δεν θυμάμαι για πόσα βατ είναι έβαλα την 250 άρα λάμπα να ανάψει για δύο ώρες άναψε κανονικά αλλά μέσα σε δύο ώρες το ντουι που είναι πήλινο έκαιγε τέρμα δεν μπορούσες να το αγγίξεις φταίει ότι δεν είναι για τόσο χαμηλά βάτ η φταίει που ακόμα δεν έχω ανενηστηρα μέσα;; Μόνο εξαερισμό έχω βάλει να δουλεύει για να καταλάβετε πόσο καίει το ντουι φανταστείτε ότι την λάμπα μπορείς να την πιάσεις το ντουι όχι καλημέρα και πάλι
Απάντηση
(09-29-2019, 09:05 AM)Doctor13 Έγραψε: Καλημέρα μάγκες έχω έναν ανακλαστήρα από πιο παλιό grow αλλά δεν θυμάμαι για πόσα βατ είναι έβαλα την 250 άρα λάμπα να ανάψει για δύο ώρες άναψε κανονικά αλλά μέσα σε δύο ώρες το ντουι που είναι πήλινο έκαιγε τέρμα δεν μπορούσες να το αγγίξεις φταίει ότι δεν είναι για τόσο χαμηλά βάτ η φταίει που ακόμα δεν έχω ανενηστηρα μέσα;; Μόνο εξαερισμό έχω βάλει να δουλεύει για να καταλάβετε πόσο καίει το ντουι φανταστείτε ότι την λάμπα μπορείς να την πιάσεις το ντουι όχι  καλημέρα και πάλι

Κανε ενα τσεκ στις συνδέσεις του ντουι....μήπως ειναι χαλαρή καμιά βίδα.....κανονικά αυτα ανεβάζουν θερμοκρασίες...για αυτο είναι και απο πορσελάνη.....σίγουρα δεν μπορεί να φταίει οτι ειναι για πιο λιγα βατ απο τα 250
Απάντηση
Όλα καλά σιγκαρε το ελυσα πριν 5 ώρες έβαλα απλά έναν ανεμιστήρα 15βατ να υπάρχει αερας Και έγινε το ντουι χλιαρό όλα καλά σε ευχαριστώ για την απάντηση
Απάντηση
[Εικόνα: OhfKTPsm.jpg]
Σάββατο τέσσερεις το πρωί μπήκαν για να σκάσουν και το ποιο αποδοτικό φυτό φεναιτε πολύ δυνατο και βιάζεται να μπει στο παιχνίδι απ' τα πιο γρήγορα σκασιματα που έχω δει αν όχι το πιο γρήγορο για εμένα

Glookies by Barney's farm καλημέρα σας φίλοι και φίλες
Απάντηση
Καλοταξιδο
Tell me I'm a sinner, I got news for you, I spoke to god this morning and he don't like you!!!!!  Tongue

Απάντηση
Να σε καλά φιλαράκι
Απάντηση
Καλές σοδειές να 'χεις φίλε Doctor13 και καλώς ήρθες.
Απάντηση
Καλός σας βρήκα γιωργαρε ευχαριστώ πολύ
Απάντηση
(09-30-2019, 07:45 PM)Doctor13 Έγραψε: Καλός σας βρήκα γιωργαρε ευχαριστώ πολύ

Δεν μου βγάζει το εικονίδιο για να ανεβάσω φωτό ξερει κάνεις τι παίζει;;
Απάντηση
Παίζει και με drag and dro. Απλά θέλει να περιμένεις.
Απάντηση
(10-02-2019, 07:47 AM)tzorge Έγραψε: Παίζει και με drag and dro. Απλά θέλει να περιμένεις.

Καλημέρα αδερφέ το ξέρω ότι πρέπει να περιμένεις αλλά εμένα δεν μου βγάζει καν το εικονίδιο του imgur να πατήσω πάνω και να επιλέξω φωτογραφία
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)