Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Super Lemon Haze Auto+4Χ40W CFL mini grow
Γεια σας παίδες....να σας ευχαριστήσω όλους για τις γνώσεις που μοιράζεται απλόχερα στο φόρουμ αυτό
κατά καιρούς όλο και με κάτι ασχολούμαι....πάντα παρέα με τα μέλη του κάθε φόρουμ που ταίριαζε η ασχολία μου
αποφάσισα να μεγαλώσω ένα ¨μικρο¨ πιο πολύ για την χαρά της διαδικασίας

με το ¨φάρμακο¨ η σχέση μου ξεκινάει πολλά χρόνια πριν...και σταματάει μερικά χρόνια αργότερα
πρόλαβα και μεγάλωσα κάμποσα εξωτερικά (καβάτζα, κουβάλημα νερό, τρέξιμο,ωραία χρόνια) ...καμιά σχέση με τα επαγγελματικά κόλπα που διάβασα εδώ  

όπως Καταλαβαίνεται πολύ καλά ..ολα τα ξεπέρασα αλλά η χαρά-αγωνία, το να βλέπεις να μεγαλώνει το φυτό σου δεν ξεχνιέται ποτέ.

έριξα πολύ διάβασμα και..διάλεξα λοιπόν ένα αυτόματο στην τύχη... γιατί η περιγραφή ταίριαζε με ένα αδέσποτο που είχα βρει σε ένα  «ψαχτήρι» Πελοπόννησο μεριά...και από ολα αυτό μου έχει μείνει στο μυαλό.....θυμάμαι ήταν την χρονιά που έγινε το ατύχημα  στο Τσέρνομπιλ και λέγαμε ότι για αυτό έγινε τόσο σύρμα  Tongue ....10 πόντους ήταν όλο και όλο..ωριμασμένο στο χώμα του

άρα σύμφωνα με τα παραπάνω και με ένα κοστολόγιο γύρω τα 100 γιούργια (που αποφάσισα να δώσω για την πλάκα μου) ελπίζω να μεγαλώσω ένα φυτό ...και εδώ θα χρειαστώ την βοήθειά σας  γιατί θέλω να γίνει αρκετά μικρο (δεν με ενδιαφέρει καθόλου η ποσότητα που θα βγάλει)...αλλά σε ποιότητα να μην υστερεί όσο είναι δυνατόν βέβαια με βάση του χαμηλού  μπάτζετ  

το σποράκι είναι στο νεράκι της βροχής...το χώμα Light-Mix 20lt είναι έτυμο...και η πρώτη απορία μου είναι..
επειδή με βολεύει να του κάνω μεταφύτευση... όταν με το καλό .. αν θα επηρεάσει μόνο το ύψος δεν με πειράζει ή δεν κάνει λόγω αυτόματου

Καλώς σας βρήκα....και μερικές φώτο για αρχή

[Εικόνα: souzao.jpg]  [Εικόνα: 2mpc40l.jpg]      
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση

ads by gr420info

καλη αρχη φιλε.
Απάντηση
Καλή αρχή από μένα.
Αν κ αυτοματο ψηφίζω μεταφύτευση μιας κ το δοκίμασα πρόσφατα κ είδα πολύ μεγαλύτερες ρίζες απ ότι όταν είχα βάλει απευθείας σε 11αρες. (ίσως να ευθύνονται κ τα voodoo juice,tarandula,piranha δεν ξέρω..)
Απάντηση
ευχαριστώ παιδια ...καλό χειμώνα να έχουμε

και εγώ λέω μεταφύτευση Asm ...και κοντή γλάστρα ....και ας καθυστερήσει
Απάντηση
καλη αρχη αγορινα.
οταν το βαζεις απευθειας στην τελικη του γλαστρα(η οποια ειναι μεγαλη)αργει καπως η αναπτυξη του λογο οτι το ριζικο συστημα απλωνει συνεχεια.
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση
καλη αρχή Smile
Απάντηση
Ευχαριστώ παιδια

σε λιγότερο απο 24 ώρες που το είχα στο νεράκι...έσκασε μύτη το παιδάκι...το έβαλα στο χαρτάκι

ξεκινάει το ταξίδι
Απάντηση
24 ώρες στο χαρτί.....και ο σπόρος έμεινε όπως ήταν.....μαλλον το ταξίδι του δεν θα αρχίσει ποτέ
Απάντηση
βαλε πιατακι-χαρτι βρεγμενο-σποτι-χαρτι βρεγμενο-πιατακι για να κραταει υγρασια αναμεσα . Μηνανησυχεις μπορει να παρει καποιες μερουλες . Αστο κανα 2 μερες ακομα και μετα βαλτο και ετσι στο χωμα , μπορει να πιασει
Smoke16    legal-illegal-scheißegal  Cool
Απάντηση
από το στόμα σου και στου θεού το αυτί φίλε μου......από υγρασία καλά πάει...αλλά το βλέπω ακίνητο
έχει σκάσει αλλά είναι αδύναμο ...
Απάντηση
Και τα δικα μου τα 2 ετσι ηταν και τα εβαλα στο χωμα και σε περιπου μια βδομαδα βγηκαν
Απάντηση
δεν εχει μεγαλώσει καθόλου το τσουτσούνι του maki .....και στα δικά σου έτσι ήταν?
Απάντηση
Καλή αρχή αγορίνα, μην αγχώνεσαι θα βγει μόνο μην το πειράζεις, μην ρίχνεις έξτρα νερό εφόσον είναι ήδη βρεγμένο, να το ψεκάζεις μόνο όταν αρχίζει να στεγνώνει το χαρτί και απλά περίμενε. Για το ύψος κοίτα η τελική γλάστρα να είναι καμία 10λιτρη ζαρντινιέρα και κάνε και LST μία φορά όχι κάθε φορά που μεγαλώνει γιατί είναι αυτόματο.
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Οταν σκασανε τα δικα μου, η ριζα φενοταν μεσα στο σπορι δεν εγιναν μεγαλες και τα εβαλα στο χωμα και μετα βγηκαν.
Απάντηση
Η ιστορία σου φαίνεται ενδιαφέρουσα, ειδικά στο σημείο που λες ότι η σχέση σου με την καλλιέργεια κάνναβης σταματάει λίγο αφότου ξεκίνησε! Όλο αυτο το μεσοδιάστημα μέχρι και σήμερα παραμένει ένα μυστήριο.
Καλή νέα αρχή λοιπόν και εύχομαι χωρίς τέλος αυτη τη φορά.
SkullnBones
Απάντηση
τα υλικά μαζεύονται σιγά σιγά ......και το σπόρι δεν λεει να μεγαλώσει .....σήμερα έβαλα άλλο ένα

4Χ40W cfl 2700K + 1 40W 6400K....και 2 fan pc 126m/h
βρέθηκε και ενα επιπλακι που θα γίνει το δωμάτιο του μωρού .....

[Εικόνα: w6s67s.jpg][Εικόνα: 2unwl5z.jpg]
Απάντηση
(09-14-2015, 01:09 AM)Luke Shapiro Έγραψε: Η ιστορία σου φαίνεται ενδιαφέρουσα, ειδικά στο σημείο που λες ότι η σχέση σου με την καλλιέργεια κάνναβης σταματάει λίγο αφότου ξεκίνησε! Όλο αυτο το μεσοδιάστημα μέχρι και σήμερα παραμένει ένα μυστήριο.
Καλή νέα αρχή λοιπόν και εύχομαι χωρίς τέλος αυτη τη φορά.

ευχαριστώ  Luke .....η καλλιέργεια ήταν για μένα εθισμός Luke ..αλλά όταν μετακόμισα στην μεγάλη πόλη σταμάτησε..
..ούτε ίντερνετ δεν υπήρχε τότε χαχα  ...ευτυχώς δηλαδή  (πήρα επιτέλους και το πτυχίο μου) 
Απάντηση
Καλησπερα.... Να ρωτησο γιατι μονο μια λαμπα 6400κ? Θα τα πας απευθειας 12/12?
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση
Καλησπέρα Loco ....κάτσε να δω τι θα πάω γιατί δεν βλέπω να σκάει κανένα από τα σπόρια....αθάνατη Greenhouse

είναι αυτόματο ...και έλεγα να το πάω 20/4 με τις 2700Κ από την αρχή μέχρι το τέλος ....έβαλα και μια 6400κ να μπει και λίγο ψυχρό να βοηθήσει λίγο στην αρχή την ανάπτυξη
Απάντηση
έτοιμο το  επιπλάκι......αλλα τα σπόρια...μάπα το βλέπω το καρπούζι Undecided

[Εικόνα: 34smgcz.jpg]
[Εικόνα: x0wosj.jpg]
Απάντηση
παίδες μια βοήθεια λίγο όποιος μπορεί

υπάρχει κανένα νερό ειδικό για όταν βάζεις το σπόρι στο χαρτί και για αρχή όταν είναι μικρο το φυτό ...
....κάτι με βιταμίνες ας πούμε να το βοηθάει

απο τα τρία που πήρα το ενα εκει που ειχε σκάσει....ξανα μπήκε μεσα...αρα πέθανε μαλον ...το αλλο δεν άνοιξε ακόμα...και ενα μολις έσκασε...μπας και το σώσω αυτο μην καταλήξει και αυτο σαν το πρώτο
Απάντηση
περιεργη φαση το τζερμινεισον,εγω τα βαζω με ενα οτι να ειναι εμφιαλωμενο,αυτο που ψιλοκαταλαβα ειναι οτι στης δυο μερες πρεπει να αλαχτει το χαρτ μαζι με το νεροι που τα μουλιζεις
Απάντηση
βασικά όταν σκάνε προσπάθησε να μην τα δει καθόλου φως. ισως αυτό στα σκοτώνει.
Απάντηση
εγω αλανια τα βαζω σε πλαστικο κουτι μεσα τα εχω με βαμβακι πανω και κατω . μετα το βαζω σε μια σακουλα και σε ζεστο μερος.αφου σκασουνε τα βαζω σε πλαστικα ποτιρακια με χωμα και ολα τα ποτηρακια σε λεκανη η κουβα και το σκεπαζω με ναιλον η σακουλα ετσι ωστε να μν τα βλεπει το φως τις πρωτες μερες και δημιουργειτε κατι σαν θερμοκηπιο με την ζεστη και ειναι πιο ασφαλες αποσο εχω δει.
Απάντηση
ευχαριστώ παιδια για την άμεση ανταπόκριση.....θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σας

το πρώτο φαινόταν οτι δεν είναι σόι....ειχε σκούρο χρώμα η άκρη της φύτρας

απο την αρχή στα δύσκολα.....με προσευχές ειμαι..λες και γεννάει η γυναίκα χαχα

...νταξει δεν είναι και φασόλια της προκοπής αυτά....δεν μου γεμίζουν το μάτι.....ωραία μπίζνα έχουν βρει η ξένοι ..και σε αυτο πισω είμαστε στην Ελλαδαρα μας
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)