Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χρειαζομαι βοηθεια για καρκινο του ηπατος
Exclamation 
καλησπερα brotherz....χρειαζομαι αμεση βοηθεια και προσβαση σε σωστες και ευθεις πληροφοριες.
η μητερα μου διαγνωστηκε με καρκινο του ηπατος,μεταστατικο κιολας.

οντας μερικα χρονια στον χωρο,κυριως για το καλλιεργητικο ενδιαφερον και την ψυγαγωγια,γνωριζω ποσους καρκινοπαθεις εχει
βοηθησει αυτο το πολυτιμο φυτο.

θα ηθελα να προτινω να ενταχθει η φαρμακευτικη κανναβη στην θεραπεια,αλλα στην οικογενεια μου υπαρχει τεραστιο ταμπου
γυρω απο το θεμα,παροτι εχω γνωστοποιησει εδω και πολυ καιρο την ασχολια μου με το φυτο.ιδιως απο την μητερα μου.

θελω να ξερω με ποιον γιατρο να μιλησω-μιλησουμε,εντος αθηνας σχετικα με το ποια σκευασματα (νομμιμα τουλαχιστον) θα μπορουσαν να βοηθησουν την κατασταση.

επισης θελω μερικες συμβουλες για το πως να προσεγγισω το θεμα,εφοσον υπαρχει στο μυαλο τους ο δισταγμος... Confused
Απάντηση

ads by gr420info

(10-05-2019, 12:06 AM)dark magician Έγραψε: καλησπερα brotherz....χρειαζομαι αμεση βοηθεια και προσβαση σε σωστες και ευθεις πληροφοριες.

οντας μερικα χρονια στον χωρο,κυριως για το καλλιεργητικο ενδιαφερον και την ψυγαγωγια,γνωριζω ποσους καρκινοπαθεις εχει

θα ηθελα να προτινω να ενταχθει η φαρμακευτικη κανναβη στην θεραπεια,αλλα στην οικογενεια μου υπαρχει τεραστιο ταμπου
γυρω απο το θεμα,παροτι εχω γνωστοποιησει εδω και πολυ καιρο την ασχολια μου με το φυτο.ιδιως απο την μητερα μου.

θελω να ξερω με ποιον γιατρο να μιλησω-μιλησουμε,εντος αθηνας σχετικα με το ποια σκευασματα (νομμιμα τουλαχιστον) θα μπορουσαν να βοηθησουν την κατασταση.

επισης θελω μερικες συμβουλες για το πως να προσεγγισω το θεμα,εφοσον υπαρχει στο μυαλο τους ο δισταγμος... Confused
γεια σου φιλε
καλη προσπαθεια καταρχην για να προσεγγισουν οι δικοι σου το φυτο και να ξεπερασουν τα ταμπου
βαλε τουσ να δουν παρομοια βιντεο (στα ελληνικα αν δεν ξερουν αγγλικα)https://www.youtube.com/watch?v=rjsnvsyj2wi
ευχωμαι ολοψυχα να βγει νικητρια η μανα
Απάντηση
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση roukonas.
να σου πω την αληθεια,θα ηθελα να δωσω πληροφοριες που να αφορουν την θεραπεια του καρκινου συγκεκριμμενα και 
οχι να προσπαθησω να τους ''ανοιξω τα ματια'' γενικα και αοριστα.
ουτως η αλλως εδω και χρονια τους εχω βομβαρδισει με πληροφοριες και εχουν καταλαβει ενα-δυο πραγματα,αλλα η καταναλωση
παραμενει ταμπου.πιστευω δεν θα εμπιστευτουν το φυτο τοσο ευκολα...
Απάντηση
να βρεις και να μαζεψεις 5 - 6 ατομα που θεραπευσαν τον καρκινο με κανναβη και να τους παρουσιασεις στους γονεις σου για πειθω. εγω προφερομαι, αλλα πρωτα να κανεις αυτα που σε ειπε ο ρουκουνας. προσωπικα δεν μπορω να σκεφτω κατι καλυτερο
Απάντηση
(10-05-2019, 12:37 AM)dark magician Έγραψε: σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση roukonas.
να σου πω την αληθεια,θα ηθελα να δωσω πληροφοριες που να αφορουν την θεραπεια του καρκινου συγκεκριμμενα και 
ουτως η αλλως εδω και χρονια τους εχω βομβαρδισει με πληροφοριες και εχουν καταλαβει ενα-δυο πραγματα,αλλα η καταναλωση
βημα βημα νικασ τα ταμπου φιλε ειδικα στην αρχη
προσεξε τι σου λεει ο αρχαιοσ και εποικοινωνισε μαζι του με π.μ
αρχαιε με ολο το θαρροσ το προτεινω στον φιλο αυτο γιατι εισαι γνωστησ
Απάντηση
(10-05-2019, 12:45 AM)αρχαιος Έγραψε: να βρεις και να μαζεψεις 5 - 6 ατομα που θεραπευσαν τον καρκινο με κανναβη και να τους παρουσιασεις στους γονεις σου για πειθω. εγω προφερομαι, αλλα πρωτα να κανεις αυτα που σε ειπε ο ρουκουνας. προσωπικα δεν μπορω να σκεφτω κατι καλυτερο

σε ευχαριστω αρχαιε. θα δω τι θα κανω και πως θα διαχειριστω το θεμα της προσεγγισης.σιγουρα θελει λεπτοτητα.
δεν θα ερθει και τοσο αποτομο,αυτο σιγουρα.γενικα μια τυπικη επαφη υπηρξε με το φυτο σε καποιες φασεις.
σκεψου ειχα φυτα μες το σπιτι και εκανα πειραματα για μηνες και δεν υπηρξε καποια ακραια αντιδραση απο μεριας της οικογενειας μου,απαξ και ειχα ξεκαθαρισει πως προκειτε για πειραματα.
Απάντηση
(10-05-2019, 12:54 AM)roukounas Έγραψε:
(10-05-2019, 12:37 AM)dark magician Έγραψε: σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση roukonas.
βημα βημα νικασ τα ταμπου φιλε ειδικα στην αρχη
προσεξε τι σου λεει ο αρχαιοσ και εποικοινωνισε μαζι του με π.μ
αρχαιε με ολο το θαρροσ το προτεινω στον φιλο αυτο γιατι εισαι γνωστησ

του εστειλα ηδη πμ, μην ανησυχεις, σε τετοια θεματα δεν χρειαζεται και πολυ τακτ
Απάντηση
καλησπέρα φίλε.
καλή τύχη εύχομαι ολόψυχα.
ένας γιατρός στην αθήνα που μπορείς να απευθυνθείς είναι ο γιώργης οικονομοπουλος
https://www.google.com/search?q=γιώργησ+...e&ie=utf-8

εύχομαι να πάνε όλα καλά.
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
σας ευχαριστω θερμα για τις απαντησεις,αδερφια.
δεν περιμενα καν πως θα επερνα personal messages...
θα ερθω σε επαφη με τον οικονομοπουλο.

αυτο που με απασχολει ειναι κατα ποσο τα νομμιμα cbd σκευασματα εχουν αποτελεσμα για την ασθενεια η αν ειναι αναγκαια η χορηγηση thc.το γεγονος πως δεν υπαρχει καποια τεκμηριωμενη επιστημονικη ερευνα,δυσκολευει την κατασταση,καθως και η νομοθεσια,σαφως.
θα ηθελα να ακουσω τις τοποθετησεις σας πανω σε αυτο...ευχαριστω
Απάντηση
(10-05-2019, 02:20 AM)dark magician Έγραψε: σας ευχαριστω θερμα για τις απαντησεις,αδερφια.
δεν περιμενα καν πως θα επερνα personal messages...
θα ερθω σε επαφη με τον οικονομοπουλο.

αυτο που με απασχολει ειναι κατα ποσο τα νομμιμα cbd σκευασματα εχουν αποτελεσμα για την ασθενεια η αν ειναι αναγκαια η χορηγηση thc.το γεγονος πως δεν υπαρχει καποια τεκμηριωμενη επιστημονικη ερευνα,δυσκολευει την κατασταση,καθως και η νομοθεσια,σαφως.
θα ηθελα να ακουσω τις τοποθετησεις σας πανω σε αυτο...ευχαριστω
για αυτο ειναι τα φορουμ φιλε At
και ισωσ εμεισ οι ελληνεσ εξ αποστασεωσ ειμαστε πιο ωριμοι
εβιβα σου και χαλαρωσε για να εισαι πιο δυνατοσ στον σκοπο σου
το thc κανει την σοβαρη-καλη δουλεια
Απάντηση
από αυτα που έχω διαβάσει,
cbd σταματά την μετάσταση
thc σκοτώνει τον καρκίνο.

θες συνδυασμό.

δεν κάνει για τα πάντα, διαφορετικοί καρκίνοι διαφορετικά strains?, επίσης έχει κι αυτόν david meiri που τα λέει λίγο αλλιώς. 

θες να βρεις και τον πέτρο ευδωκα.

επίσης δες κι εδώ granny storm crow's list.
Απάντηση
δε εχω ''γνωση'' στο ιατρικο καμματι για να σε βοηθησω αλλα θα ηθελα να ευχηθω δυναμη στην οικογενεια σου
και να το ξεπερασετε γρηγορα!
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
πετρος ευδοκας - https://www.facebook.com/petros.evdokas

και αν εχεις το θαρρος στειλε και μυνημα στον mike wise. αμερικανος με πολυετη εμπειρια σε θεραπειες καρκινων τον εχουνε πολυ ψηλα εχει καταφερει να σωσει κοσμακη, ισως σου δωσει καποιες πληροφοριες για το ολο θεμα της θεραπειας (δοσεις προσεγγιση κλπ)

https://www.facebook.com/bigmikewise

μετα ειναι το γκρουπ https://www.facebook.com/groups/farmakeftikikannavi/

, αλλα εκει ειναι κυριως με τα cbd, αλλα υπαρχουν και καταγεγραμενα περιστατικα με θεραπειες thc. και ειναι σχετικος κοσμος μεσα επεισης.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(10-05-2019, 12:06 AM)dark magician Έγραψε: καλησπερα brotherz....χρειαζομαι αμεση βοηθεια και προσβαση σε σωστες και ευθεις πληροφοριες.

dark ... μίλησε με την μαρίνα αν θέλεις ...2312202777, 2392064538, 6974369608
Απάντηση
(10-05-2019, 10:16 AM)trompetas Έγραψε: πετρος ευδοκας - https://www.facebook.com/petros.evdokas

ο πετρος ευδοκας ποιος ειναι;
Απάντηση
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=5309

ειναι παλια καραβανα και ψαχνει τις θεραπειες με τα λαδια για αρκετα χρονια εχει ασθενεις που βοηθαει ειναι απο κυπρο
ξερει απο δοσολογιες γενικα και για τα κανναβινοειδη, τι χρειαζεσαι για τι περιπτωση κλπ, γενικα κατεχει πραματα αν θες για να τον εχεις σαν contact  να τον ρωτησεις απανταει γενικα, αν τον googleαρεις θα βρεις ιστορικο του
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
λοιπον,παιδια υπαρχουν μερικες εξεληξεις με την ασθενεια της μητερας μου...
καταρχας,ενημερωσα εκτως απο τους γονεις μου και καποιους ακομα κοντινους μας συγγενεις,σχετικα με την θεραπεια.
ευτυχως,κανενας δεν ηταν καθετα αρνητικος,ουτε και για χορηγηση thc.
το προβλημα ειναι πως θεωρουν την θεραπεια ''πειραμα'' και φοβουνται για τυχον παρενεργειες με τις χημειοθεραπειες...
ακομα πιο σοβαρο προβλημα ειναι οτι δυστυχως οι περισσοτεροι γιατροι στην ελλαδα δεν ειναι ενημερωμενοι...
με τον οικονομοπουλο θα προσπαθησω να ερθω σε επαφη σημερα.πολυ φοβαμαι ομως το ενδεχωμενο οι γονεις μου να προσπαθησουν να κανουν μια διασταυρωση πληροφοριων ρωτοντας καποιον μη-ενημερωμενο ιατρο,που δεν θα διστασει να
κανει κακο διαδιδωντας μη εγκυρες πληροφοριες...
τι μπορω να κανω ρε μαγκες μου; Huh Huh Huh
Απάντηση
καλημερα,
υπαρχουν πολλα ντοκιμαντερ στο youtube και με ελληνικους υποτιτλους και με θεμα τον καρκινο και την κανναβη...
θα μπορουσες να κατσετε μαζι με την οικογενεια σου και οποιον εχει αντιθετη αποψη και να δειτε τα βιντεο μαζι!!!
ειχα δει ενα πολυ καλο καποια στιγμη με καρκινοπαθεις που ελεγαν την ιστορια τους αλλα δεν θυμαμαι τιτλο...
θα προσπαθησω να το βρω!!!
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
έχει μια κλινική στην ισπανία την έψαχνα πριν χρόνια για να συμβουλευτώ. δεν μπορώ να την βρω ξανά δυστυχώς.

ξέρει κανείς τι λέω?
Απάντηση
καλημέρα και καλή δύναμη στον αγώνα σας.
έχω βρεθεί σε αντίστοιχη θέση.
το φάρμακο ή από το ίντερνετ, ή από το δύκτιο των ασθενών στην ελλάδα ή να το φτιάξεις μόνος σου. μέχρι πρότινος όντωςς υπήρχε λέσχη από ισπανία που έστελνε φάρμακο αλλά τώρα δεν ισχύει. το δύκτιο εδώ μπορεί μερικώς να υποστηρίξει αλλά θέλει ψάξιμο. να μιλήσεις με τους γνωστούς γιατρούς που προτείνονται.

με τους υπόλοιπους γιατρούς είναι ρίσκο, κάποιοι λίγοι ίσως σταθούν θετικοί. αλλά μέχρι και αναβολή της χημειοθεραπείας μπορούν να διατάξουν.
το σημαντικό είναι να το θέλει ο πάσχων.
ρωτήστε και προώθησε ψυχρές μεθόδους ή χρήση υπόθετου που δεν έχει ψυχόδραση. συνήθως η μαστούρα είναι αποτρεπτικός παράγοντας για άτομα με ευαισθησία ή μεγαλύτερους σε ηλικία.

αν δυσκολευτείς να βγάλεις άκρη στείλε μου pm.
SkullnBones
Απάντηση
εγώ ξέρω άνθρωπο που φέρνει από ισπανία αυτή την στιγμή. 5 10 15 κ 30 % και cbd και thc
Απάντηση
ναι κι εγώ έχω πάρει.
αναφέρομαι κυρίως για να πας σε κλινική, για διάγνωση/θεραπεία/πρωτόκολλο, είχανε κι online συνεδρία.
Απάντηση
είχα γράψει πριν ένα χρόνο . όταν συνειδητοποιήσουν ότι θεραπεύει σχεδόν τα πάντα , δεν θα υπάρχει χόρτο για ευφορική χρήση , θα το αγοράζουν όλο οι ασθενείς .
για τον καρκίνο θέλουμε και thc και cbd . υπάρχει και πρωτόκολλο δοσολογίας
το θέμα είναι ότι πρέπει να βρούμε το κατάλληλο φυτό για τον κατάλληλο καρκίνο ή άλλη ασθένεια .
αυτήν την στιγμή το καλύτερο φάρμακο μπορούν να το έχουν μόνο οι ερασιτέχνες γκρόουερ , γιατί μπορούν να βάλουν σε μια τέντα 60χ60 εννέα ποικιλίες διαφορετικές .
το να βγάλουμε λάδι από πολλές ποικιλίες έχουμε πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα με λιγότερο λάδι να κάνουμε πολύ καλύτερη δουλειά .
καλλιεργείστε και βγάλτε το φάρμακο σας για εσάς και τους συγγενής και φίλους σας
και όπως είπε και ο αρχαίος " σε τετοια θεματα δεν χρειαζεται και πολυ τακτ " ζεις ή πεθαίνεις είναι η απάντηση .

το αστείο είναι ότι ο χασικλής ξαφνικά απέκτησε αξία
όλοι προσπαθούν να έχουν μέσον έναν δικό τους χασικλή καλλιεργητή , για την υγεία τους .

λάδια υπάρχουν πολλά και μπορείς να βρεις αρκετά , αλλά σε ένα φόρουμ με καλλιεργητές και με όλη την πληροφορία να κάνεις μόνος σου το καλύτερο λάδι , νομίζω είναι ντροπή και να το συζητάμε , να το αγοράσει κάποιος .

πως ανεβάζω αρχείο εδώ ?
Απάντηση
μαγκες μου,εκτιμω πολυ τις συμβουλες σας...εχετε απολυτο δικιο.η καλυτερη λυση ειναι η αυτοκαλλιεργεια & ιδιοπαρασκευη.
απλουστατα,δεν εχουμε αυτα τα περιθωρια...δεν υπαρχει τοσος πολυς χρονος,δυστυχως.
με το να μιλαω με την οικογενεια μου και να περνω θετικη αντιδραση,φτιαχνω το κλιμα καπως,αλλα οπως υποθηκε και παραπανω,το σημαντικοτερο ειναι να το θελει ο ιδιος ο πασχοντας και σε αυτην την περιπτωση δεν θελει να ακουσει κουβεντα για το thc,λογω της ψυχοτροπου δρασης και δεν ξερω πως να το αλλαξω αυτο...με εχει παρει απο κατω Sad
εχω αφησει ολες μου τις ελπιδες στον ιατρο οικονομοπουλο,μηπως και την πισει να δοκιμασει...
...η συζητηση παντα ειναι καλη,αλλα δεν θελω να λεω πολλα,γιατι φοβαμαι μηπως προκαλεσω αντιδραστικη συμπεριφορα
Απάντηση
το πιο σοβαρό που μπορω να προτείνω ειναι να συμμετεχεις σε αυτό το γκρουπ στο φβ ,οπου δημοσιεύονται επιτυχημενες ιστορίες με καρκίνο ,να ψαξεις στις αναρτήσεις και να επικοινωνήσεις με κάποιον ο οποίος ειναι ομοιοπαθών στον ίδιο "τύπο" καρκίνου και να ζητησεις πληροφορίες για το "σχήμα" θεραπειας που ακολουθησε .
επισημαινω μόνο πως ο κ.οικονομόπουλος δεν εχει αδεια εξασκήσεως ιατρού ,οτι και να σημαινει αυτό .
προσοχή με επαφες τύπου "ολιστικού θεραπευτή" και λοιπούς ,εχω μιλησει με αρκετούς που εχουν χασει συγγενείς επειδη τους υποχρέωναν να σταματήσουν τις συμβατικες τους θεραπειες .
η παραλληλη χρηση κανναβης με τις συμβατικες θεραπειες αποδεικνύεται οτι εχει καλυτερα αποτελεσματα απο αλλα σχήματα θεραπειας ,απο ότι διαβαζω .
καλη επιτυχία και καλη τυχη στην ασθνενή ,και may the herb be with her
https://www.facebook.com/groups/41670292...on_generic
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)