Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χρειαζομαι βοηθεια για καρκινο του ηπατος
(10-09-2019, 04:47 PM)kopanos06 Έγραψε: επισημαινω μόνο πως ο κ.οικονομόπουλος δεν εχει αδεια εξασκήσεως ιατρού ,οτι και να σημαινει αυτό .

δεν καταλαβαινω τι εννοεις ρε φιλε...ο οικονομοπουλος ειναι νευρολογος...
πως γινετε να μην εχει αδεια εξασκησεως επαγγελματος;
Απάντηση

ads by gr420info

γιατρός είναι φίλε ψυχολόγος ψυχίατρος με πτυχια

και νευρολογος
Απάντηση
(10-09-2019, 05:12 PM)pktsu Έγραψε: γιατρός είναι φίλε ψυχολόγος ψυχίατρος με πτυχια

και νευρολογος

aναφερθηκα στην αδεια ασκήσεως επαγγελματος .
προσωπικά μου ειναι συμπαθής αλλα ειναι αλλο θέμα αυτό .
ιατρός με τη ακριβή έννοια του όρου ,ειναι αυτός που έχει δικαίωμα να ασκησει το ιατρικό επαγγελμα ,απο τον ιατρικό σύλλογο ,
σε ασθενείς με παθηση για την οποία εχει εκπαιδευτεί .
δεν ειναι αποψη αυτό , δεν το ορίζω εγω και βεβαια ούτε εχω διαθεση να προσβαλλω καποιον .
καλησπέρα σε όλους.

(10-09-2019, 05:08 PM)dark magician Έγραψε:
(10-09-2019, 04:47 PM)kopanos06 Έγραψε: επισημαινω μόνο πως ο κ.οικονομόπουλος δεν εχει αδεια εξασκήσεως ιατρού ,οτι και να σημαινει αυτό .

δεν καταλαβαινω τι εννοεις ρε φιλε...ο οικονομοπουλος ειναι νευρολογος...
πως γινετε να μην εχει αδεια εξασκησεως επαγγελματος;

αν δεν ειναι αναγνωρισμενο το πτυχίο ,ή εχεις αποβληθει απο τον ιατρικό σύλλογο ή εξεταζεις ασθενείς που δεν ειναι του αποδεδειγμενα γνωστικου σου ιατρικου πεδίου και σου αφαιρείται .
σε καθε περιπτωση ο ασθενής ειναι ελευθερος να την ζητήσει .
υπαρχει περιπτωση "γνωστης ογκολογου" που καθαιρεθηκε απο τον συλλογο γιατι χορηγουσε thc για καθε καρκίνο υποχρεωνοντας τους να σταματουν τισ συμβατικές θεραπεις και τους προετρεπε
σε "ολιστικες θεραπειες" με κατι ματζουνια και λαδι .
1000 ευρώ πληρωναν το μηνα οι συγγενεις και όλοι υποτροπιαζαν αμεσα με μεταστασεις .εχω μιλησει με 3 συγγενεις θυμάτων ,είχε γίνει μεγαλο θεμα .
"θα τρώγαμε και σκατα δεινόσαυρου αν μας εδινε" ήταν η χαρακτηριστική απαντηση ενος ,συγκεκριμένα .και δυστιχώς ειναι ακόμα ελεύθερη γιατι οταν πεθαίνουν οι ασθενεις κανεις δεν εχει τη δυναμη να κινηθει νομικα .

ρίξτε μια ματιά στο παραπατω βιντεο ,για να καταλαβετε πανω κατω τι συμβαίνει με τα είδη καρκίνου και την κάνναβη ,δεν ειναι τοσο απλα τα πράγματα .
https://bit.ly/2oald4n

καλησπέρα σε όλους
Απάντηση
υπάρχουν γιατροί και στην ελλάδα σήμερα που ασχολούνται με την κάνναβη και τον καρκίνο αρκετά σοβαρά.
Απάντηση
καλημερα !να πω κι εγω την αποψη μου,αν και μπορει να υπαρξουν αντιδρασεις και το καταλαβαινω,
ομως σε τετοιες περιπτωσεις δεν βρισκω κανεναν μα απολυτως κανεναν λογο "ηθικης" που θα μπορουσε να με σταματησει.
σε ανθρωπο της οικογενειας μου,εαν ειχε αντιρρησεις δισταγμους κλπ και χανοταν πολυτιμος χρονος,
θα το εδινα κρυφα..
θα ρωτουσα πρωτα γιατρους για πρωτοκολλα,να διασταυρωσω στοιχεια ,
θα ενημερωνα σωστα τον γιατρο για την αγωγη της και τι φαρμακα παιρνει
ωστε να γνωριζω αλληλεπιδρασεις,ποση ωρα να απεχει απο τα φαρμακα κλπ,θα εψαχνα ποικιλιες
θα ρωτουσα ανθρωπους που ξερουν,ασθενεις που χρησιμοποιησαν
και θα την ξεκινουσα με ενα ελαιο ενα προς ενα,ωστε να αποκτησει ανοχη σιγα σιγα και να μην το καταλαβει-ενοχλησει,θα της εδινα και ελαιο cbd ωστε να βοηθησει σε αυτο και επειδη στο cbd δεν θα αντιδρουσε(ετσι δεν ειναι?) θα εβαζα και το αλλο λαδι μεσα και οποιαδηποτε "παρενεργεια" ας πουμε υπνηλια,ζαλαδα,κεφι :d
θα την εριχνα στο cbd Cool
μετα απο λιγο καιρο,με το που θα εκανε εξετασεις και θα εδειχναν καλυτερες(διοτι ετσι θα ειναι)
και θα εχει φτιαξει και η ψυχολογια της (γιατι θα την βοηθησει και σε αυτο)
θα της το ξεφουρνιζα και θα μπαιναμε γερα στο σχημα θεραπειας.
(μεχρι τοτε θα ειχα και τις δικες μου ποικιλιες ετοιμες ,για λαδι)
ευχομαι οτι καλυτερο Heart
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
ριξε μια ματια στο τι λεει ενας απο τους παλιούς breeder landrace και καλλιεργητής σχετικα με το strain black buddha και τον καρκίνο του προστατη ,sto 7.30 λεπτο ,που μόλις ετυχε να δω
οι ταυτοποιήσεις αποτελεσματικότας strain - καρκίνων ειναι διαφορετικές παντως
https://www.youtube.com/watch?v=eznjqeqhtxw
Απάντηση

κοιτα,δεν τιθεται θεμα ''ηθικης'',απλως νταξ το βρισκω λιγο παιδικη σκεψη...
ακομη και να καταφερει κανεις να χορηγησει στον ασθενη το φαρμακο παρα την θεληση του,σιγουρα θα ειναι δυσκολο να τηρηθει ενα προγραμμα,με σωστες δοσολογιες στην διαδικασια.
επισης,τι να πω...δεν νομιζω πως καποιος που θα παρει thc εν αγνεια του,δεν θα του γινει αντιληπτο,ουτε πως απλα θα αισθανθει μια ευφορια.
το thc,ειναι κατα κυριο λογο ψυχοδηλωτικο και κατα δευτερο λογο ευφοριακο.στην δικια μας περιπτωση,εχουμε να κανουμε με ατομο που εχει θεμα με αγχος,οποτε μπορει και να μην εχει καλο αποτελεσμα.δεν ξερω Confused
Απάντηση
το μονο που ξέρω ειναι οτι με την πρώτη σταγονα κατάλαβα οτι είναι το απόλυτο φάρμακο
θελω να πιστεύω οτι θα είναι τόσο απλό
Απάντηση
mε αφορμή το συγκεκριμενο ποστ,εφτιαξα μια αναρτηση σχετικα μετην φαρμακευτική καλλιέργεια,κατι που ειχα καιρο στο μυαλο μου .
οποιος αντμιν θελει ,ας δημοσιευει το κειμενο και εδω .
https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid142970
Απάντηση
(10-12-2019, 03:35 PM)dark magician Έγραψε: κοιτα,δεν τιθεται θεμα ''ηθικης'',απλως νταξ το βρισκω λιγο παιδικη σκεψη...
ακομη και να καταφερει κανεις να χορηγησει στον ασθενη το φαρμακο παρα την θεληση του,σιγουρα θα ειναι δυσκολο να τηρηθει ενα προγραμμα,με σωστες δοσολογιες στην διαδικασια.
επισης,τι να πω...δεν νομιζω πως καποιος που θα παρει thc εν αγνεια του,δεν θα του γινει αντιληπτο,ουτε πως απλα θα αισθανθει μια ευφορια.
το thc,ειναι κατα κυριο λογο ψυχοδηλωτικο και κατα δευτερο λογο ευφοριακο.στην δικια μας περιπτωση,εχουμε να κανουμε με ατομο που εχει θεμα με αγχος,οποτε μπορει και να μην εχει καλο αποτελεσμα.δεν ξερω Confused

εφόσον ενημερωθείτε από τους γιατρούς ότι δεν τίθεται θέμα αντίδρασης της κάνναβης με άλλα φάρμακα που παίρνει η μητέρα σου τότε θα μπορούσατε να ξεκινήσετε από πολύ μικρές δόσεις και σιγά σιγά να τις αυξάνετε εάν βλέπετε ότι βοηθάει. πρώτα ελέγχεις στον εαυτό σου το πόσο δυνατό είναι το λάδι που έχεις φτιάξει και στη συνέχεια το δίνεις στον ασθενή. ποικιλίες με ισορροπία μεταξύ thc και cbd πιστεύω ότι είναι καλύτερες για αρχή για τον οποιοδήποτε δεν έχει προηγούμενη εμπειρία με το φυτό, προκειμένου να διαχειριστεί την ψυχοδραστική του επίδραση. αυτή είναι η άποψη μου και αν ήμουν στη θέση σου μέχρι να έβρισκα γιατρό που θα με καθοδηγούσε με ακρίβεια, έτσι θα έπραττα.

φίλε εύχομαι καλή δύναμη και όλα να πάνε καλά. όταν γνωρίζουμε ότι δεν υπάρχει χρόνος, η άποψη μου είναι ότι ρισκάρουμε. ο παραπάνω νομίζω είναι ένας τρόπος για να μην πάρεις εξ αρχής μεγάλο ρίσκο.

αν η έγνοια σου είναι το αν θα είναι δυνατό να τηρηθεί ένα πρόγραμμα με σωστές δοσολογίες σε περίπτωση που το δίνεις κρυφά, τότε πιστεύω ότι αν έδινες την κάνναβη σε μορφή ελαιόλαδου (μαζί με το φαγητό) θα γινόντουσαν όλα πολύ πιο εύκολα. βάλε στη μητέρα σου κανένα ντοκιμαντέρ που να μιλάει για τη μακροζωία που έχουν οι ικαριώτες ή διάβασε της 2-3 άρθρα και πες της ότι βρήκες άκρη για να σου στέλνουν χωριάτικο ικαριώτικο ελαιόλαδο. η συνταγή υπάρχει στο φόρουμ και αφού σε πιέζει ο χρόνος το θετικό είναι ότι μπορείς να το φτιάξεις χωρίς καν να περιμένεις να γίνει αποξήρανση και curing.

ό,τι και να αποφασίσεις, όπως και να αγωνιστείτε, σας δίνω τις πιο αισιόδοξες ευχές μου.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)