Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chocolisious με autopot
Για χαρά σέ όλους.
Κάνω δοκιμή τό σύστημα autopot για να δω διαφορες σχετικά.
Ο χώρος μου είναι μια τέντα 76/76/160
Με scrog.
Με φώτα ένα tgl star 100
Καί diy περιμετρικά σέ τελάρο 12 λάμπες e27
(156 βατ ) σύνολο Με τό tgl 256 βατ.
Autopot 15lit και δεξαμενή 30 λίτρων.
Αναμιξα 10λιτρα Coco τούβλο, Με 4 λίτρα χώμα Με περλίτη.
Στον πάτο τής γλαστρας έβαλα airdome καλυμμένο Με άργιλο.
Τό strain που διάλεξα είναι τό chocolisious από Sity seed bank.
THC Level 20%
Yield Indoor 500-525 grams per m²
Height Indoor 90-140 cm
Indica 5%
Sativa 95%
Flowering Time 9-10 weeks
Genetic background Cannalope Haze x Chocolate Thai

Μέσα στο τανκ έβαλα μία μικρή αντλία νερού σέ χρονοδιακόπτη νά γιρναει το νερό μισή ώρα την ώρα.
Από λιπάσματα δουλεύω τα maxi grow +maxi bloomαπο general hydroponic, προσθέτω 0,9g το τ
Λίτρο maxi grow.
Τό φυτό αυτή την στιγμή είναι 26 ημερών από σπόρο.
Αυτό που έχω να πω για την ώρα είναι ότι τό φυτό πάει τάπα παιδιά στην κυριολεξία, θά σάς παραθέσω δυο φωτογραφίες και θά καταλάβετε τη εννοώ.
Τό φυτό τοπαριστηκε τό προηγούμενο Σάββατο, δεν κολισε ούτε λεπτό,η ανάπτυξη είναι τρελή, τό autopot γαμη και δέρνει.
Ημέρα 23
[Εικόνα: WA3UaRZm.jpg]
Δείτε φυτό 23 ημερών από σπόρο.
Ημέρα 26
[Εικόνα: cSBMhaqm.jpg]
Είπα νά το γιρναω στο τέλος τού μήνα σέ 12/12 αλλά μετά έτσι οπός πάει θά χάσω την μπάλα.
Καί μετά από τής συμβουλές τού φίλου μου nlfanatic
Θά τό γυρίσω στης 30 μέρες ζωής τού.
Τό μόνο θέμα που έχω είναι ότι ανεβαίνει λίγο τό ph στην δεξαμενή, από 6,3 πού τό ρυθμίζω πάει την επόμενη μέρα 6,9/ 7 δεν ξέρω τι να κάνω για αυτό το θέμα, πάντως το φυτό πάει καλά όσον αφορά το ph.
Αυτά για την ώρα παιδιά, θά κρατάω ενήμερο τό νήμα,
Η φηση εβγαλε την κάνναβη!!!
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση

ads by gr420info

Φίλε καλή αρχή να έχεις και τέλος, έχεις ένα υπερτουμπανο φυτό μπράβο. Εγώ το λέω αυτό παθητική υδροπονια.
Απάντηση
Σέ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
Μπορείς νά το πεις και έτσι, πάντως τό σύστημα σκοτώνει .
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
Το έχω δοκιμάσει είναι τέλειο. Πρόσεχε το χώμα μπορεί να σου βουλώσει τα φλοτερ και να μην το πάρεις χαμπάρι
Απάντηση
ετσι τα autopots να βγαινουν λιγο πασσαρελα να βλεπει ο κοσμος τι θαυματα κανει το συστηματακι, δεν ειναι τυχαια η νουμερο 1 επιλογη για ολα τα μεγαλα νομιμα θερμοκηπια στην Αμερικη που παιζουν ανοργανα, να σου παει σουπερ! Και ειδικα με το διχτακι θα φτιαξεις καλες κορυφες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Άσε ξέχασα να σου πω ότι μόνο με τα airdome μείνε την αεροπετρα από το τανκ βγαλτην γτ αλλάζει που αλλάζει το πχ μόνο του ή αεροπετρα στο αλλάζει πιο γρήγορα. Και εγώ τις μετρήσεις τις έκανα βγάζοντας το καπάκι ανάμεσα που κρύβει το φλοτερ, εκεί βουταγα το μέτρο εκεί σου δείχνει ακριβος
Απάντηση
Μια ερώτηση για τα autopot. Μπορούν να μπουν κ στερεά λιπάσματα στην γλάστρα η μόνο με υγρά ανόργανα μπορούμε;
Απάντηση
Τα αυτό που έχουν δική τους δεξαμενή νερό που τα τροφοδοτεί. Σκέψου ότι οι γλάστρες είναι βυθισμενες σε 5 πόντους νερό. Όσο πίνουν τόσο αδειάζει η δεξαμενή.
Απάντηση
(10-07-2019, 12:26 PM)PkTsu Έγραψε: Άσε ξέχασα να σου πω ότι μόνο με τα airdome μείνε την αεροπετρα από το τανκ βγαλτην γτ αλλάζει που αλλάζει το πχ μόνο του ή αεροπετρα στο αλλάζει πιο γρήγορα. Και εγώ τις μετρήσεις τις έκανα βγάζοντας το καπάκι ανάμεσα που κρύβει το φλοτερ, εκεί βουταγα το μέτρο εκεί σου δείχνει ακριβος
Δεν έχω Αεροπετρα στο τανκ, αντλία νερού έχω και γιρναει τά νερά 30 λεπτά την ώρα σέ χρονοδιακόπτη.
Όσον αφορά το π Χ  τ ριθμηζω στο 6,2 και την άλλη μέρα έχει πάει στο 7.εκει έχω ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω, παρόλα αυτά όμως τό φυτό πάει τάπα, δεν δείχνει να το επιρεαζει αυτό.

(10-07-2019, 12:53 PM)Argy-ris Έγραψε: Μια ερώτηση για τα autopot. Μπορούν να μπουν κ στερεά λιπάσματα στην γλάστρα η μόνο με υγρά ανόργανα μπορούμε;

Από μου έχουν πει ναι μπορούν νά μπουν καί βραδείας λιπάσματα, αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά οπός τά υγρά λιπάσματα μέσα στην δεξαμενή φίλε μου.
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
(10-07-2019, 05:50 PM)Tarantino. Έγραψε:
(10-07-2019, 12:26 PM)PkTsu Έγραψε: Άσε ξέχασα να σου πω ότι μόνο με τα airdome μείνε την αεροπετρα από το τανκ βγαλτην γτ αλλάζει που αλλάζει το πχ μόνο του ή αεροπετρα στο αλλάζει πιο γρήγορα. Και εγώ τις μετρήσεις τις έκανα βγάζοντας το καπάκι ανάμεσα που κρύβει το φλοτερ, εκεί βουταγα το μέτρο εκεί σου δείχνει ακριβος
Δεν έχω Αεροπετρα στο τανκ, αντλία νερού έχω και γιρναει τά νερά 30 λεπτά την ώρα σέ χρονοδιακόπτη.
Όσον αφορά το π Χ  τ ριθμηζω στο 6,2 και την άλλη μέρα έχει πάει στο 7.εκει έχω ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω, παρόλα αυτά όμως τό φυτό πάει τάπα, δεν δείχνει να το επιρεαζει αυτό.

(10-07-2019, 12:53 PM)Argy-ris Έγραψε: Μια ερώτηση για τα autopot. Μπορούν να μπουν κ στερεά λιπάσματα στην γλάστρα η μόνο με υγρά ανόργανα μπορούμε;

Από μου έχουν πει ναι μπορούν νά μπουν καί βραδείας λιπάσματα, αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά οπός τά υγρά λιπάσματα μέσα στην δεξαμενή φίλε μου.
Το ph δεν μενει ποτε σταθερο 
Mολισ το φερεισ εκει που θεσ ποτιζεις
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Καλησπέρα μάγκες μέρα 29 σήμερα και όλα βενουν καλός.
Εχθές τά έβαλα από κάτω και σήμερα όλα πάνω.
Αν εξερεσουμε τό ότι είδα 2 ρίζες στο τραη δεν τής κράτησε τό πανί Με τόν χαλκό, τεσπά τής έκοψα, ελπίζω να μην έχω θέμα σοβαρό.
[Εικόνα: AXC39yom.jpg]
[Εικόνα: lG45FEUm.jpg]
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
Το μόνο θέμα που βλέπω είναι να κλειδώνεις την πόρτα μην σε φάνε χαχαχαχαχα δεν παθαίνουν τιποτα
Απάντηση
Η κατασκευή για σκρογκ τα σπαει
Απάντηση
(10-10-2019, 04:51 PM)Argy-ris Έγραψε: Το μόνο θέμα που βλέπω είναι να κλειδώνεις την πόρτα μην σε φάνε χαχαχαχαχα δεν παθαίνουν τιποτα

Χαχαχα έλεγα να το γυρίσω στης 40 μέρες αλλά δεν το βλέπω είναι αργά, όντος θά Με φάει
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
Ακόμα μην γυρίσεις θα πρέπει να πιάσεις τουλάχιστον τον 70% για να κάνεις ωραίο σκρογκαρισμα. Άσε που το φυτό σου δεν αργεί για να το πιάσει
Απάντηση
Καλησπέρα συναγωνιστές.
Μέρα 34 σήμερα και πάμε τάπα.
4 φορά τό έβαλα κάτω από το δίχτυ.
Τό γιρισα 12/12 σήμερα γιατί δεν το βλέπω να τό κουμανταρο.
Στην δεξαμενή έχω βάλει 10 λιτρα νερού Με 1 γραμμάριο στο λίτρο maxi grow.
Το άτιμο πίνει σχεδόν ένα λίτρο την ημέρα, τό ph το κουμανταρισα στο 6,4.
[Εικόνα: HCCm7x5m.jpg]
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
Ωραίο το φυτακι σου! Άστο άλλες 4 με 6 μερες
Απάντηση
(10-14-2019, 10:32 PM)Tarantino. Έγραψε: Καλησπέρα συναγωνιστές.
Μέρα 34 σήμερα και πάμε τάπα.
4 φορά τό έβαλα κάτω από το δίχτυ.
Τό γιρισα 12/12 σήμερα γιατί δεν το βλέπω να τό κουμανταρο.
Στην δεξαμενή έχω βάλει 10 λιτρα νερού Με 1 γραμμάριο στο λίτρο maxi grow.
Το άτιμο πίνει σχεδόν ένα λίτρο την ημέρα, τό ph το κουμανταρισα στο 6,4.
[Εικόνα: HCCm7x5m.jpg]

Πολυ ωραιο το σεταπ σου φιλε, Μπραβο για τις οτοποτ δεν εχω λογια 
παει τραινο και τωρα στα τεντωματα θα βαρεθεις να το χωνεις κατω απο το διχτυ!

Μια ενσταση ομως, νομιζω το πεχα πρπει να το κατεβαζεις στο 5,8 αντε μεχρι 6.
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Κανονικά θέλει 5.5 με 5.8 βαριά.
Απάντηση
Παιδιά έχει βσρεσει και 7 Ρία και δεν περνει χαμπάρι, θά τό κάνω όμως στο 5,8 και βλέπουν
Ο άνθρωπός τό αλκοολ.
Ποιόν εμπιστεύεσαι?????
Απάντηση
Ένα άλλο κόλπο να μην βάζεις 10 λίτρα βάλε 5 λίτρα ώστε να τα πιει πιο γρήγορα με 5.8 πάρα μέχρι να πιει τα 10 να τα πιει με 7
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)