Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Δεν σκάνε τα σπόρια
Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση σαν αρχάριος και εγώ έχω βάλει 2 αυτόματα σπόρια σε χαρτοπετσέτα εδώ και 5 μέρες και δεν έχουν βγάλει ουριτσα ακόμα έχουν σκάσει βέβαια αλλά μένουν στο ίδιο επίπεδο εδώ και 2 μέρες τ παίζει??
Παρτο στριφτό άναψε το άραξε χαλάρωσε και φουμαρετο Wink Cool
Απάντηση

ads by gr420info

(10-07-2019, 03:51 PM)Χασσσς Έγραψε: Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση σαν αρχάριος και εγώ έχω βάλει 2 αυτόματα σπόρια σε χαρτοπετσέτα εδώ και 5 μέρες και δεν έχουν βγάλει ουριτσα ακόμα έχουν σκάσει βέβαια αλλά μένουν στο ίδιο επίπεδο εδώ και 2 μέρες τ παίζει??
Δεν ξερω απο αυτοματα αλλα 5 μερεσ και απλωσ σκασαν χωρισ ουρα λιγο κουφο ακουγεται
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Εμένα προσωπικά ότι έχω βάλει αν όχι στο 20ωρο 24ωρο αλλά την δεύτερη μέσα σίγουρα θα πετάξει κάτι. Τελικά όμως τι από τα δύο 2 η 5 μέρες τα έχεις βάλει γτ με μπέρδεψες. Αν είναι 2 περίμενε και σήμερα αν είναι 5 εγώ θα είχα βάλει αλλά. Βάλε ΦΠ μετά
Απάντηση
5 μέρες είναι ρε αλάνια θα πάω να πάρω αλλά αν και πιστεύω έκανα μλκια που πείρα αυτόματα θα παίξω με φωτιπεριοδου τώρα
Απάντηση
(10-07-2019, 04:03 PM)Χασσσς Έγραψε: 5 μέρες είναι ρε αλάνια θα πάω να πάρω αλλά αν και πιστεύω έκανα μλκια που πείρα αυτόματα θα παίξω με φωτιπεριοδου τώρα
Δωστα περιθωριο 2 μερεσ ακομα
Απάντηση
Σκέφτομαι να τα βάλω σε γλάστρες με λάμπα ανοιχτή γτ μου είπαν και για θερμοκρασία αν και τα εχω σε θερμοκρασία δωματίου κοντά στους 22 βαθμούς
Απάντηση
(10-07-2019, 04:09 PM)Χασσσς Έγραψε: Σκέφτομαι να τα βάλω σε γλάστρες με λάμπα ανοιχτή γτ μου είπαν και για θερμοκρασία αν και τα εχω σε θερμοκρασία δωματίου κοντά στους 22 βαθμούς
Βαλτα πανω σε κανα μοντεμ
Απάντηση
(10-07-2019, 06:23 PM)Roukounas Έγραψε:
(10-07-2019, 04:09 PM)Χασσσς Έγραψε: Σκέφτομαι να τα βάλω σε γλάστρες με λάμπα ανοιχτή γτ μου είπαν και για θερμοκρασία αν και τα εχω σε θερμοκρασία δωματίου κοντά στους 22 βαθμούς
Βαλτα πανω σε κανα μοντεμ

Σε ευχαριστώ πλ θα το προσπαθήσω δύο μέρες ακόμα άμα δεν θα πάρω αλλά και σκέφτομαι να πάρω ένα μικρό θερμοκήπιο για σπόρια για κλτρ αποτελέσματα
Απάντηση
(10-07-2019, 09:05 PM)Χασσσς Έγραψε:
(10-07-2019, 06:23 PM)Roukounas Έγραψε: Βαλτα πανω σε κανα μοντεμ

Σε ευχαριστώ πλ θα το προσπαθήσω δύο μέρες ακόμα άμα δεν θα πάρω αλλά και σκέφτομαι να πάρω ένα μικρό θερμοκήπιο για σπόρια για κλτρ αποτελέσματα
τζαμπα λεφτα οι περισσοτεροι εδω σε χαρτοπετστετα νωπη πανω σε πιατο
Το πιατο σε σακουλα και πανω σε modem
Απάντηση
Υπάρχει τρόπος για 100% επιτυχία σε σπορια που δεν εχουν δύναμη να ανοιξουν ,με τον παραδοσιακό τρόπο των πασατέμπος !!
Μη γελατε ρε ,είναι η πιο αξιόπιστη λύση και ας ακούγεται αστείο .
Πλένεις δόντια ,κανεις και μια πλύση με στοματικό υγρό αν εχεις .Το σάλιο ειναι αντισηπτικό .
Το βάζεις αναμεσα στα δόντια και σιγα σιγα κλεινεις το σαγόνι ,δε θα σπασει εντελως ,θα νιώσεις ενα "κρακ" ,αυτό ήταν .
Την πρώτη φορά θα φοβηθείς ,λογικό ,μετα όμως θα δεις οτι ειναι η μόνη αξιόπιστη λυση πριν σου σαπίσει .Δεν εχω χασει σπορο εκτοτε .Αν δεν εχουν σαπίσει θα τα σώσεις .
Ούτε τρίψιμο σε γυαλοχαρτα ουτε εργαλειο που μπορει να ξεφύγει στιγμιαία η πιεση ούτε συγχρονα κόλπα της νεολαίας με modem ,απλος παραδοσιακός περιπατος με πασατεμπο!
Απάντηση
(10-07-2019, 04:03 PM)Χασσσς Έγραψε: 5 μέρες είναι ρε αλάνια θα πάω να πάρω αλλά αν και πιστεύω έκανα μλκια που πείρα αυτόματα θα παίξω με φωτιπεριοδου τώρα

Την πιο σωστή κουβέντα είπες
Απάντηση
Βαλε νερό σε ενα ποτήρι και άστα μεσα κανα 12ωρο,μετα ριξτους μια φάπα με το δάχτυλο αν δεν βουλιάξουν πέτα τα αλλιως κανε υπομονή.Μην ξανακούσω για auto και fem στο θέμα του germinator δεν ισχύει.

Για την τεχνική πασατέμπο απλά κλαίω απο τα γέλια...
Δεν το κρίνω, δεν εχω γνώμη, απλά γελάω με αυτό.
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
(10-07-2019, 11:48 PM)presa canario Έγραψε: Βαλε νερό σε ενα ποτήρι και άστα μεσα κανα 12ωρο,μετα ριξτους μια φάπα με το δάχτυλο αν δεν βουλιάξουν πέτα τα αλλιως κανε υπομονή.Μην ξανακούσω για auto και fem στο θέμα του germinator δεν ισχύει.

Για την τεχνική πασατέμπο απλά κλαίω απο τα γέλια...
Δεν το κρίνω, δεν εχω γνώμη,  απλά γελάω με αυτό.

H Royal Qeen Seeds το δίνει στο μανιουαλ για να καταλαβεις ,λολ
Σοβαρά ,ειχα κανει τα παντα και ετσι οχι απλα ανοιγουν αλλα ειναι πιο απελευθερωμένα ,χαρούμενα γιεεει επιτέλους
Επειδη δοκίμασα τα παντα ,την θεωρώ την πιο ασφαλή μεθοδο και την πιο πετυχημένη .
Για εναν περίεργο λογο ενω το σαγόνι σου ειναι το πιο δυνατό σε όλο το σώμα ,μπορεις να το ελεγξεις με τοση λεπτομέρεια
Αφου το έχει για να αγορασει νεα σπορια ,ας δοκιμασει αυτό που του λεω το πολυ πολυ να μην αγοράσει σπορια ,ουτε στρεσαρισμένα θα ειναι
Απάντηση
Το οτι το λέει η royal να ξέρεις δεν είναι και το καλύτερο,αλλα οκ..
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
(10-08-2019, 12:24 AM)presa canario Έγραψε: Το οτι το λέει η royal να ξέρεις δεν είναι και το καλύτερο,αλλα οκ..

Αστειακι ήταν γιατι τα σπορια της ειναι λιγο δυσκολα στο άνοιγμα ,εχει φήμη δε το λεω για καλο!
Απάντηση
Ευχαριστώ πλ παιδιά για όλες τις απαντήσεις τα έβαλα χθες το βράδυ σε χώμα μπας και άλλα πήγα πείρα σμρ αλλά πληροφοριακά πήρα jack herrer amnesia critical kai west coast og (critical k West είναι αυτόματα και δώρο από το κατάστημα)
Απάντηση
(10-08-2019, 01:43 PM)Χασσσς Έγραψε: Ευχαριστώ πλ παιδιά για όλες τις απαντήσεις τα έβαλα χθες το βράδυ σε χώμα μπας και άλλα πήγα πείρα σμρ αλλά πληροφοριακά πήρα jack herrer amnesia critical kai west coast og (critical k West είναι αυτόματα και δώρο από το κατάστημα)

Φίλε δε θελω να γινω κουραστικός αλλα σκάστα στο στόμα ,εχουν περασει οι μέρες και μόνο ετσι θα ανοιξουν .
Δεν ειναι θεμα υγρασιας αλλα ορμονών ,Θα δεις οτι σε 3 μερες θα ενημερωσεις το θρεντ οτι ολα καλα
Απάντηση
(10-08-2019, 02:51 PM)pitch grow Έγραψε:
(10-08-2019, 01:43 PM)Χασσσς Έγραψε: Ευχαριστώ πλ παιδιά για όλες τις απαντήσεις τα έβαλα χθες το βράδυ σε χώμα μπας και άλλα πήγα πείρα σμρ αλλά πληροφοριακά πήρα jack herrer amnesia critical kai west coast og (critical k West είναι αυτόματα και δώρο από το κατάστημα)

Φίλε δε θελω να γινω κουραστικός αλλα σκάστα στο στόμα ,εχουν περασει οι μέρες και μόνο ετσι θα ανοιξουν .
Δεν ειναι θεμα υγρασιας αλλα ορμονών ,Θα δεις οτι σε 3 μερες θα ενημερωσεις το θρεντ οτι ολα καλα

Δηλαδή με το που κάνει ένα κρακ το βγάζουμε από το στόμα και το αφήνουμε πάλι χαρτοπετσέτα;με ενδιαφέρει η μέθοδος για εξηγα κιγο αδερφέ
Απάντηση
φιλε χασσσ πρεπει να ανεβασεις θερμοκρασιες να παιξεις 26-27
Απάντηση
(10-08-2019, 03:46 PM)Growman03 Έγραψε:
(10-08-2019, 02:51 PM)pitch grow Έγραψε: Φίλε δε θελω να γινω κουραστικός αλλα σκάστα στο στόμα ,εχουν περασει οι μέρες και μόνο ετσι θα ανοιξουν .

Δηλαδή με το που κάνει ένα κρακ το βγάζουμε από το στόμα και το αφήνουμε πάλι χαρτοπετσέτα;με ενδιαφέρει η μέθοδος για εξηγα κιγο αδερφέ

Καθαρα χερια με οινοπνευμα πιο πριν η και γάντια μιας χρήσης αν εχεις .
Με το που κανει το κρακ με το σαλιωμενο σου δαχτυλο ,για να μη πεσει και το μολύνεις ,το βαζεις στο χώμα ,ενα εκατοστο σε πολυ μαλακο αερατο χωμα πχ , κόκο .
Δε θα το ποτισεις ,απο πανω θα ψεκάσεις απαλα λιγο υγρασια με ενα ψεκαστήρι,ελαχιστο νερο ,να φαινεται ελαφρώς υγρό .Και καθε μερα θα ξαναψεξαζεις λιγο απο πανω.

Εχουν φαει ηδη ζορι ,κλωτσουσαν και δεν ανοιγε ,οπότε θελουμε να τους κανουμε τη ζωη πιο εύκολη ,με ελαφριά υγρασία .
Ενημερωσε το θρεντ μετα ,με το ποσοστο επιτυχίας!
Απάντηση
(10-08-2019, 04:01 PM)pitch grow Έγραψε:
(10-08-2019, 03:46 PM)Growman03 Έγραψε: Δηλαδή με το που κάνει ένα κρακ το βγάζουμε από το στόμα και το αφήνουμε πάλι χαρτοπετσέτα;με ενδιαφέρει η μέθοδος για εξηγα κιγο αδερφέ

Καθαρα χερια με οινοπνευμα πιο πριν η και γάντια μιας χρήσης αν εχεις .
Με το που κανει το κρακ με το σαλιωμενο σου δαχτυλο ,για να μη πεσει και το μολύνεις ,το βαζεις στο χώμα ,ενα εκατοστο σε πολυ μαλακο αερατο χωμα πχ , κόκο .
Δε θα το ποτισεις ,απο πανω θα ψεκάσεις απαλα λιγο υγρασια με ενα ψεκαστήρι,ελαχιστο νερο ,να φαινεται ελαφρώς υγρό .Και καθε μερα θα ξαναψεξαζεις λιγο απο πανω.

Εχουν φαει ηδη ζορι ,κλωτσουσαν και δεν ανοιγε ,οπότε θελουμε να τους κανουμε τη ζωη πιο εύκολη ,με ελαφριά υγρασία .
Τσακαλε με το που πάω σπίτι το κάνω με ένα σπόρο που έχω για πέταμα και θα δείξει καλη φάση πάντως ευχαριστώ θα ενημερώσω
Απάντηση
(10-08-2019, 04:05 PM)Growman03 Έγραψε:
(10-08-2019, 04:01 PM)pitch grow Έγραψε: Καθαρα χερια με οινοπνευμα πιο πριν η και γάντια μιας χρήσης αν εχεις .

Τσακαλε με το που πάω σπίτι το κάνω με ένα σπόρο που έχω για πέταμα και θα δείξει καλη φάση πάντως ευχαριστώ θα ενημερώσω

Αφου το κάνεις ,μια και εξω δε ξαναασχολεισαι μαζι του ,το αφήνεις να κανει τη δουλεια που ξέρει μονο του ,μετα μόνο ζημιά μπορει να συμβεί ,καλη τύχη
Απάντηση
(10-08-2019, 02:51 PM)pitch grow Έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ για το ενδιαφέρον δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ενημερώσω γτ τα έχω βάλει ήδη στο χώμα όπως ήταν μισόσκασμενα τώρα πάμε για νέα αρχη..κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω έχω μια τέντα που τν πήρα έτοιμο κιτακι είναι 60χ60χ140 και λάμπα Hps cultilite 250w και μου ξηρενει το χώμα τ παίζει με αυτό??
Απάντηση
(10-08-2019, 05:01 PM)Χασσσς Έγραψε:
(10-08-2019, 02:51 PM)pitch grow Έγραψε: Φίλε δε θελω να γινω κουραστικός αλλα σκάστα στο στόμα ,εχουν περασει οι μέρες και μόνο ετσι θα ανοιξουν .
Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ για το ενδιαφέρον δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ενημερώσω γτ τα έχω βάλει ήδη στο χώμα όπως ήταν μισόσκασμενα τώρα πάμε για νέα αρχη..κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω έχω μια τέντα που τν πήρα έτοιμο κιτακι είναι 60χ60χ140 και λάμπα Hps cultilite 250w και μου ξηρενει το χώμα τ παίζει με αυτό??

Μετρησε θερμοκρασίες με θερμόμετρο-πιστόλι
Απάντηση
Το τι μαλακίες ακούγονται και δίνονται σε έναν αρχάριο δε λέγεται... 

Αδερφέ μια φορά θα το πω μετά κάτσε και δάγκωνε σπόρια τσιμπά τα μέχρι να σπασουν και ότι άλλο μαλακια σου πει ο καθένας καντην! 

Εγώ προσωπικά έχω εναν τρόπο τα τελευταία 3 χρόνια που ασχολούμαι με το σπόρ και η επιτυχία στο να σκάσει ο σπόρος αγγίζει το 100% 

Περνώ ένα ποτήρι το γεμίζω με νερό και το αφήνω να πάρει θερμοκρασία δωματίου μετά πετάω τον σπόρο μέσα στο νερό και ανα 2 ώρες το πιέζω προς τα κάτω όταν βουλιάξει το παίρνω και το βάζω σε κιβακι βλάστησης και φροντίζω να είναι πάντα καλά βρεγμένο το κιβακι βλάστησης κάνει 20 λεπτά αν μπεις στο ημερολόγιο μου θα καταλάβεις τι είναι αυτό το κιβακι! 

Το πλεονέκτημα με αυτόν τον κύβο είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση για 5-7 μέρες να το πνιξεις γτβειναι μικρό δεν το βάζεις καν σε γλάστρα για τις πρώτες 5-7 ημερες. 

Ο άλλος τρόπος είναι ο κλασικος που κάνουν οι πιο πολλοί πιστεύω

Βρέχεις πολύ καλά δύο χαρτοπετσέτες βάζεις την μια σε ένα πιάτο. Πάνω στην χαρτοπετσέτα βάζεις τον σπόρο μετά βρέχεις άλλη μια χαρτοπετσέτα καλά και σκεπάζεις τον σπόρο δηλαδή. 
Χαρτοπετσέτα κάτω πάνω ο σπόρος και από πάνω από τον σπόρο δεύτερη βρεγμένη χαρτοπετσέτα και με ένα άλλο πιάτο το κλείνεις να μην περνάει φως και αυτό είναι όλο!! 

Όταν βάλεις την δεύτερη χαρτοπετσέτα φρόντισε να ακουμπήσει καλά τον σπόρο μην ακουμπάει μόνο η μία χαρτοπετσέτα τον σπόρο και η άλλη τον γλύφει απλά . Πίεσε στο σημείο που είναι ο σπόρος απαλά για να τυλιχτεί στην ουσία και από τις δύο χαρτοπετσέτες!! 

Παρακαλώ όσοι δεν ξέρουν τι λένε να μην μιλανε καλύτερα καθόλου.! Κάθεστε και πεδευτε το παλικάρι με ότι να ναι πράγματα το απλό και το εύκολο το κάνατε επιστήμη και δύσκολο έλεος δηλαδή....!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)