Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY Μετατροπή Ανεμιστήρα
Η δημοσίευση αφορά σ έναν πολυ βολικό και οικονομικό ανεμιστήρα που βρήκα το καλοκαίρι
στα Leroy Merlin και ξέχασα να ενημερώσω την κοινότητα.
Αν το θέμα είναι άσχετο με τον τομέα του φόρουμ ας το μεταφέρουν οι admiνηδες εκεί που πρέπει.
Βέβαια του έκανα και μια μετατροπή και όπως θα δείτε τον κρέμασα ανάποδα και κέρδισα πολύ χώρο
σε σχέση με τους άλλους ανεμιστήρες που χρησιμοποιούσα. Εκεί κολλάει και το DIY.
Γενικά σε μικρές τέντες είναι ότι πρέπει κι ας το λάβουν υπ όψιν όσοι έχουν παρόμοια προβλήματα χώρου.

https://www.leroymerlin.gr/gr/klimatismo...-62286581/

[Εικόνα: Y1HxM6Mm.jpg]

Κι εδώ η πατέντα μου 

[Εικόνα: ViWwdyTm.jpg]
Χρόνια προσπαθώ να κόψω τα ναρκωτικά αλλά .......το τσιγάρο δεν κόβεται με τίποτα Smoke20
Απάντηση

ads by gr420info

Lol είχα δει το ίδιο, αλλά δεν τον πήρα.
Πολύ καλή πατέντα.
Πήρα τα μικρά 15w για να δούμε πόσο θα κρατήσουν.
Απάντηση
Ενα στικερ diy παρακαλώ

[Εικόνα: a6Di1zVm.jpg]
Απάντηση
20w για ποσες στροφες ; Eκει ειναι το ζητουμενο .
Με 10 ευρω παιρνεις 5w + 3.500 στροφες .Sunon και βαζεις 4 με το ιδιο κοστος καταναλωσης και περισσότερο αερα .
Το λεω για το υπ'όψιν .
Απάντηση
(10-11-2019, 12:27 AM)pitch grow Έγραψε: 20w για ποσες στροφες ; Eκει ειναι το ζητουμενο .
Με 10 ευρω παιρνεις 5w + 3.500 στροφες .Sunon και βαζεις 4 με το ιδιο κοστος καταναλωσης και περισσότερο αερα .
Το λεω για το υπ'όψιν .

Είναι 25w κι όχι 20w καταρχήν και είναι πολύ δυνατό πασάκα μου.
Πριν τη μεταφύτευση το είχα στο 1 χωρίς περιστροφή  και χτυπούσε προς την τέντα.
Αν το έβαζα να χτυπάει ισια πάνω στο φυτό το έριχνε κάτω.
Να επισημάνω ότι έχει 3 επίπεδα έντασης στην περιστροφή και 3 επίπεδα έντασης σε ακινησία.

[Εικόνα: A3a0z9Fm.jpg]

(10-10-2019, 10:35 PM)tzorge Έγραψε: Lol είχα δει το ίδιο, αλλά δεν τον πήρα.
Πολύ καλή πατέντα.
Πήρα τα μικρά 15w για να δούμε πόσο θα κρατήσουν.

Αυτός εδω της Secret Jardin και καλά φίρμα, στα 27 ευρώ,
χάλασε η περιστροφή του στο 1ο grow και φράκαρε τελείως στο 2ο grow.

https://www.growit.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF...F%83-20cm/

[Εικόνα: McghzPom.jpg]
Χρόνια προσπαθώ να κόψω τα ναρκωτικά αλλά .......το τσιγάρο δεν κόβεται με τίποτα Smoke20
Απάντηση
Μακρια απο αυτον τον secret garden...
Ενα μηνα κρατησε σε μενα!!
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Ναι δεν μπορώ να πω κι εγώ τα καλύτερα.

Κάθε χρόνο πάω στα ηλεκτρονικαδικα όταν αρχίζουν να βγάζουν τους ανεμιστήρες και να φέρνουν σόμπες.
Παίρνεις καλά πράγματα φτηνά.

Ότι πήρα από growshop ητανε για τον φούτσο.
Απάντηση
(10-10-2019, 10:49 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Ενα στικερ diy παρακαλώ

[Εικόνα: a6Di1zVm.jpg]

[Εικόνα: YGqFb7Om.jpg]
Απάντηση
Ναι,καλύτερο
Θέλω κι εγω ενα DestroyItYourself
Απάντηση
(10-11-2019, 10:01 AM)tzorge Έγραψε: Ναι δεν μπορώ να πω κι εγώ τα καλύτερα.

Κάθε χρόνο πάω στα ηλεκτρονικαδικα όταν αρχίζουν να βγάζουν τους ανεμιστήρες και να φέρνουν σόμπες.
Παίρνεις καλά πράγματα φτηνά.

Ότι πήρα από growshop ητανε για τον φούτσο.
Kαλησπερα
@τζωρτζ @Yesican τετοια τησ secret jardin πηρα 2 με διαφορα 1 μηνα το ενα με το αλλο
Το πρωτο δουλευει 6 μηνεσ σερι μεχρι και τωρα!ΒΟΥΝΟ το μηχανημα
Το δευτερο την τριτη μερα σταματησε
Το πηρα χαμπαρι αργα,παλι καλα που δεν καηκε να παρω και φωτια
Eβγαλα ελικα και το καθαρισα γιατι ειχε μαζεψει τριχεσ-βρωμιεσ
Εριξα μπολικο WD-40(το γνωστο αντισκωριακο) για να καθαρισει,και το εριξα και σπρευ ασπρο γρασο
Απο τοτε και μετα δουλευει και αυτο μεχρι και τωρα το εκανα εγω ΒΟΥΝΟ
Αλλα τετοια προιοντα καλο εινα να αποφευγουμε αγορεσ απο grow shop γιατι συνηθωσ και ακριβοτερα ειναι και πιο μαπα σε ποιοτητα,οχι οτι δεν εχουν σε ορισμενα και αυτοι καλεσ εξισου ποιοτηεσ
Το καθε προιον γενικα ειχει και το αναλογο καταστημα
Οταν υπαρχει τουρλουμπουκι απο αποψη πληθωρασ και ειδων ειναι εισ βαροσ τησ ποιοτητασ
@ Υesican αφου σε χαλασε στον μηνα επρεπε με την αποδειξουλα και επιστροφη-αλλαγη.
Αν δεν στο αλαξουν πεστο σε μενα και σου λεω τι κανω οταν πεσω σε <<μαγκα>> εμπορο και δεν αναγνωριζει εγγυηση
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Οι μικροί μαύροι του πράκτικερ επίσης πολύ καλοί κ δυνατοί!!Στο 3 καλύπτει φουλ την 80ρα τέντα στο ένα που το είχα για την 40ρα πολύ οκ!!Είχα κ έναν τέτοιο σε στυλ πύργου αλλά χάλασε,έξυπνη ιδέα όμως μπράβο
Grow it with love Cool
Απάντηση
(10-11-2019, 04:42 PM)Roukounas Έγραψε: @ Υesican αφου σε χαλασε στον μηνα επρεπε με την αποδειξουλα και επιστροφη-αλλαγη.
Αν δεν στο αλαξουν πεστο σε μενα και σου λεω τι κανω οταν πεσω σε <<μαγκα>> εμπορο και δεν αναγνωριζει εγγυηση

E Παραγγελια απο ιντερνετ ηταν... και ειπα δεν πα να γαμηθει...
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
(10-11-2019, 06:12 PM)YesIcan Έγραψε:
(10-11-2019, 04:42 PM)Roukounas Έγραψε: @ Υesican αφου σε χαλασε στον μηνα επρεπε με την αποδειξουλα και επιστροφη-αλλαγη.

E Παραγγελια απο ιντερνετ ηταν... και ειπα δεν πα να γαμηθει...
Αν δεν τον σουταρεσ καθαριστον οπωσ σε ειπα
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Ειχα σκοπο να κανω κατι τετοιο...
Ευχαριστω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)