Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
τσαι κανναβης για καπνισμα
καλησπέρα παιδιά... έχω πάρει ένα τρήμα τσάι της kannabio και το καπνίζω σκέτο ειναι ασφαλες να καπνιζω το τσαι?   να πω την αλήθεια μου αρέσει η γεύση του...   Big Grin

επίσης το κάνω mix  το τσαι με άλλες άλλη ποικιλία κάνναβης.. διότι καπνό δεν κάνω... ποτε δεν κάπνιζα... μονο κάνναβη έκανα σκέτη πάντα..

ετσι τωρα φτιαχνω ενα κωνο με 1Gr mix και το απολαμβανω με τον καφε μου καθημερινα

ειναι λιγο αστειο που καπνιζω το τσαι... απλα θα ηθελα να ξερω αν ειναι οκ...

το vapcap m το δεν με βολευει παντα... γιατι θελω καποιες φορες να απολαυσω το τσιγαρο...
Απάντηση

ads by gr420info

Οσο ασφαλη ειναι και τα υπολοιπα προιόντα που εισπνέεις καπνίζοντας .
Με τη μόνη διαφορα πως λαμβάνεις ελάχιστα κανναβινοειδη ,καποια λιγα τερπένια ίσως τα οποία και αυτά τα καις μαζι με τα ω3/ω6 λιπαρα μεσω της καύσης.
Καλύτερα σε τσαι κατα τη γνώμη μου .
Απάντηση
Αν το περιεχόμενο του σκευάσματος που αγοράζεις έχει μόνο αποξηραμένη κάνναβη μέσα τότε ουσιαστικά καπνίζεις ένα τσιγάρο κάνναβης ελεγμένης ποιότητας με μηδαμινή THC. Αν το περιεχόμενο του σκευάσματος που αγοράζεις έχει και άλλα βότανα μέσα ως μιξ πέρα της κάνναβης τότε θα σου πρότεινα να μην το καπνίζεις γιατί δεν ξέρεις την επίδραση που έχει στην υγεία σου το κάθε ένα από τα βότανα αυτά. Κάποια βότανα ενώ είναι πολύ υγιεινά αν τα πιεις σε ρόφημα, ταυτόχρονα είναι πολύ βλαβερά αν τα καπνίσεις.

Η αιτία που πωλείτε αναφερόμενο ως τσάι είναι καθαρά και μόνο για λόγους νομοθεσίας.
... καὶ ἐξήνεγκεν ἡ γῆ βοτάνην χόρτου σπεῖρον σπέρμα κατὰ γένος καὶ καθ᾿ ὁμοιότητα, καὶ ξύλον κάρπιμον ποιοῦν καρπόν, οὗ τὸ σπέρμα αὐτοῦ ἐν αὐτῷ κατὰ γένος ἐπὶ τῆς γῆς. καὶ εἶδεν ὁ Θεός, ὅτι καλόν. καὶ ἐγένετο ἑσπέρα καὶ ἐγένετο πρωΐ, ἡμέρα τρίτη. Angel
Απάντηση
@pitch grow: το γνωρίζω αυτό.. ότι χάνω τερπένια κλπ... και ότι η καύση δεν είναι και το καλύτερο...έχω και vaporizer arizer air 2 και vapcap m αλλα με τον καφε μου μου αρεσει απιστευτα να στριβο ενα τσιγαρο και να κανω... κραταει και πολυ ωρα... και ειναι αλλη φαση...

@BlueWG το περιεχομενο ειναι είναι 100°/ο φυσικό προϊόν ελληνικής παραγωγής, από επιλεγμένους βιολογικούς ανθούς Cannabis Sativa L, ποικιλίας Futura 75 δεν εχει αλλα βοτανα μεσα... απλα αν δω κανα σπορο μεσα το βγαζω... δεν εχει και πολλους επιδει ειναι τριμα... αξιζει γιατι ειναι 30gr η συσκευασια... και ετσι βαζω περισσοτερο απο αυτο το τσαι και λιγο απο αλλη ποικιλια mango kush.. ετσι αποφευγο εντελως την χρηση καπνου... και κανω ενα απολαυστικο τσιγαρο με λιγα λογια το τσαι το δουλευω σαν βαση αντι για καπνου οπως καταλαβες Tongue
Απάντηση
συμφωνω με τον BlueWG ,καποτε το ειχα κανει κι εγω,
αλλα δεν με κερδισε η γευση και το σταματησα,κατα τ αλλα,κανενα προβλημα.
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
@diaolina το συγκεκριμενο τσαι για καποιο λογο μου αρεσε εχει απαλη γευση αλλα σε γενικες γραμμες δεν αρεσει και σε ολους ειναι λιγο περιεργο η αληθεια ειναι πως θυμίζει χωριό χαχαχα  Big Grin
Απάντηση
το ιδιο ειχα παρει κι εγω και κρατησα το κουτακι γιατι μου αρεσε και το γεμιζα με το δικο μου Big Grin
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
(10-11-2019, 03:33 PM)akis1 Έγραψε: ...  και ετσι βαζω περισσοτερο απο αυτο το τσαι και λιγο απο αλλη ποικιλια mango kush.. ετσι αποφευγο εντελως την χρηση καπνου... και κανω ενα απολαυστικο τσιγαρο με λιγα λογια το τσαι το δουλευω σαν βαση  αντι για καπνου οπως καταλαβες Tongue

Δεν κατάλαβα τι εννοείς λέγοντας ότι το δουλεύεις σαν βάση αντί για καπνό. Δηλαδή αν βάλεις μόνο το mango kush δεν θα καίγεται καλά;
... καὶ ἐξήνεγκεν ἡ γῆ βοτάνην χόρτου σπεῖρον σπέρμα κατὰ γένος καὶ καθ᾿ ὁμοιότητα, καὶ ξύλον κάρπιμον ποιοῦν καρπόν, οὗ τὸ σπέρμα αὐτοῦ ἐν αὐτῷ κατὰ γένος ἐπὶ τῆς γῆς. καὶ εἶδεν ὁ Θεός, ὅτι καλόν. καὶ ἐγένετο ἑσπέρα καὶ ἐγένετο πρωΐ, ἡμέρα τρίτη. Angel
Απάντηση
@BlueWG για οικονομία το κάνω... βάζω πολύ λίγο από της άλλες ποικιλίες γιατί είναι και ακριβά...

και εκτος αυτου δεν καπνιζα ποτε μου καπνο... Big Grin
Απάντηση
Τώρα κατάλαβα Smile .
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)