Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CBD KUSH, NL RQS, RANDOM.
και γαμώ καλή φάση.
αλλα χωρίς ηλεκτρονικό πχμετρο δεν μπορείς να σαι ποτέ σίγουρος, απλα στοχεύεις οσο πιο κοντα μπορείς.
και πόσο accurate είναια τα ηλέκτρονικά πχμετρα;
έχεις να μου προτείνεις καποιο να αγοράσω; αυτό που σχολίασα το λίνκ με 30 ευρώ κάνει δουλειά;
συμφωνώ πως το πχ είναι σημαντικό, αλλα έχω δεί αλλονών γκροου που δεν το κοιτουσανε ποτέ και τα φύτα τους ήτανε μια χαρά.
και αυτό όχι σε 100% οργανική που δεν έχει σημασία.
Απάντηση

ads by gr420info

εχω ενα ph down .καλο ειναι αυτό που δειχνεις στο λινκ αλλα παρτο απο εδω απο τον γκινεζο,
σε 7 μερες θα το εχεις https://www.banggood.com/portable-digita...?rmmds=buy
Απάντηση
(18-11-2019, 00:59 )kopanos06 Έγραψε: εχω ενα ph down .καλο ειναι αυτό που δειχνεις στο λινκ αλλα παρτο απο εδω απο τον γκινεζο,
σε 7 μερες θα το εχεις https://www.banggood.com/portable-digita...?rmmds=buy

ω και γαμώ! ωραίος το παραγγέλνω άμεσα τσάμπα πράμα χαχαχα

κατα τα άλλα πως τα βλέπεις τα φυτά;
έχουνε μέλλον; τώερα δεν είναι η φάση που μεγαλώνουν με γοργούς ρυθμούς;
επίσης μήπως τα 50 βατ είναι λίγα για 3 φυτά;
και φταίει και αυτό;
Απάντηση
δε ph ρουν αλλα παλι το ph κανει μπαφερ πανω απο 7 ,δεν ειναι κακό αυτό στην οργανική ,τα μικρόβια τρώνε καλύτερα στο 7
αν όμως εχεις τσάι για να ταίζεις και το οξυγονώνεις αυτό αλλαζει δραματικά το ph προς τα πανω και παλι θελει ρυθμιση .
αν ριχνεις μονο νερο βρυσης και αυτό ειναι 7.2 παλι καλα θα παει .
αν εισαι σε κοκοφοινικα η τυρφες με χημικά πανω απο 6.2 θα εχεις προβλήματα .
ολα ειναι σχετικά ,τα φυτα σου θα ήταν καλύτερα στην αρχή αν δεν εριχνες το ph
Απάντηση
ωραία :d
κάθε εμπόδιο για καλό! έμαθα και μαθαίνω ακόμα κάθε μέρα καινούρια πράγματα πάνω στην φάση οπότε όλα καλά έχει και την φάση του ωραίο χόμπι, δεν εχει σημασία μονο το τελικό αποτέλεσμα. τέλος του μήνα θα αγοράσω τέντα 1χ1χ2 και εξαερισμό και θα τα βάλω μέσα και ότι γίνει, αλλίως συνεχίζω μετά με καινούρια έρευνα για πιο οργανική φάση με χωματάκι custom εμπλουτισμένο με διάφορα καλούδια για φάση με πολλα φωτοπεριόδου με κανα δυβδόμαδο το πολύ veg και καπάκια 12/12.
νάσαι καλά
Απάντηση
ξέρει κανείς που μπορω να παω στην αθήνα να συλλέξω φυσικό νερό πηγής?
η απο κάποια λίμνη? σε κάποιο όρος?
Απάντηση
δεν εχει νοημα γιατι δε μπορεις να ξερεις αν θα ειναι καθαρό η θα εχει παθογόνα απο νεκρα ζωα κλπ ή και ρύπους ,
καλύτερα βρυσης με μια τρόμπα αερα να φεύγει η χλωρίνη και να οξυγονωνεται να γουσταρουν οι ρίζες
Απάντηση
μάζεψε νερό βροχής, ή θα πας σε κάποια λίμνη, μαραθώνα ιπποκράτειο πολιτεία κλπ..

τι το θες όμως?

επίσης δεν είναι απαραίτητο η τρόμπα για την χλωρίνη.
Απάντηση
απαραιτητη οχι ,αλλα εξατμίζεται πιο γρήγορα και κραταει το νερο χωρις παθογόνα και πολυ οξυγονωμένο στο δοχείο .
απο το να τρεχει στο βουνο για αναζητηση πχιότητας ,ας τη φτιάξει μονος του ,καλύτερο θα ειναι
Απάντηση
eντάξει τώρα δεν συγκρίνεται το νερο το αθηνεικο της βρύσης με νερό πηγής όσο και να το καθαρίσεις απο χλωρίνες κλπ...
για πότισμα το θέλω...να παω μια φορά, να γεμίσω 10-20 λίτρα να τα έχω να ποτίζω...
επίσης δεν το βλέπω ως τρέξιμο στο βουνο...θα κάνω και τη βόλτα μου στη φύση...
Απάντηση
(21-11-2019, 21:36 )papdem Έγραψε: eντάξει τώρα δεν συγκρίνεται το νερο το αθηνεικο της βρύσης με νερό πηγής όσο και να το καθαρίσεις απο χλωρίνες κλπ...
για πότισμα το θέλω...να παω μια φορά, να γεμίσω 10-20 λίτρα να τα έχω να ποτίζω...
στη ζωοδόχου  πηγης που  λενε   δλδ ,αυτή την πηγη ψάχνεις Idea
Απάντηση
(21-11-2019, 22:08 )kopanos06 Έγραψε:
(21-11-2019, 21:36 )papdem Έγραψε: eντάξει τώρα δεν συγκρίνεται το νερο το αθηνεικο της βρύσης με νερό πηγής όσο και να το καθαρίσεις απο χλωρίνες κλπ...
στη ζωοδόχου  πηγης που  λενε   δλδ ,αυτή την πηγη ψάχνεις Idea

αυτό τώρα ήταν ερώτηση ;  Huh Huh
η κάποιο είδος χιούμορ? 
ενιγουει. η γνώμη μου εμένα είναι πως τα φυτάκια θα γουστάρουν σίγουρα να πιούνε νεράκι του βουνού το οποίο έχω πάει και το εχω συλλέξει απο το να πιούνε βρασμένο νερό βρύσης αποχλωριωμένο...
Απάντηση
καποιο είδος χιουμορ ήταν ,στις ερωτησεις βαζω και ερωτηματικό!
Απάντηση
κοίτα λίγο τι γίνεται με το στάσιμο νερό πρώτα, δεν είμαι σιγουρος άμα λέει πολύ.
Απάντηση
αρτέμιδα αττικής μετά το ξενοδοχείο mare nostrum βγαίνει στη θάλασσα ο ερασινός, το αρχαιότερο ακόμα υπαρκτό ποτάμι της αττικής.
άνετη πρόσβαση με αυτοκίνητο για να μην κουβαλάς 20 κιλά νερό.

αν θες τη γνώμη μου, δεν έχει νόημα. ότι σου είπαν και οι προηγούμενοι. καθαρό είναι το νερό στην πηγή, όσο κατεβαίνει φορτώνει, ειδικά σε κατοικημένες περιοχές που έχουν βόθρους (αντί αποχέτευσης) και καλλιέργειες. στις εκβολές θα έχει τη μάνα του και τον πατέρα του μέσα.
2ον, δεν είναι ίδιο νερό σε κάθε πηγή, ούτε καν στην ίδια πηγή άλλη εποχή. δεν ξέρεις τι έχει το νερό που παίρνεις, πόσα άλατα, τι άλατα.
3ον, 20 λίτρα νερό δλδ ένας μήνας πότισμα με το νερό σε δοχείο. τα τσάκισες για πλάκα. νερό που στέκεται = δηλητήριο.

πάνε για καφέ, για τη θέα, για τα vibrations του χώρου, νεράκι πάρε από τη βρύση. αν είχε θέμα θα το ξέραμε, κάτι χιλιάδες δέντρα έχουν μεγαλώσει με αθηναϊκό νερό βρύσης.

υγ πηγή δε μπορώ να σου περιγράψω που θα βρεις. και συντεταγμένες να είχα να σου δώσω, μιλάμε για τη μέση του πουθενά. τρίτος θάμνος δεξιά, δύο κουμαριές πιό πέρα, πίσω απ' την ξερολιθιά που είναι οι φραγκοσυκίες, να δω πως θα γυρίσεις με τα μπιτόνια στο χέρι.
Απάντηση
άδοξο τέλος για τα παιδιά.
δηστυχώς υπήρχε εκρεμμότητα απο κάτι παλιά νομικά θέματα, με κάλεσαν για κατάθεση, και ενω ήμουν κρατητήριο δεν μπορούσα να το διακυνδυνέυσω, με αγχωνε πολύ μη γίνει καμιά μπούκα σπίτι, ειδοποίησα φίλο, πήγε σπίτι, σκαρφάλωσε απο τον φωταγογό, μπήκε μέσα και τα ξύλωσε όλα.

πάμε για άλλα.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)