Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
γκαφα με χρονοδιακοπτη
καλησπερα σε ολους, εχω ενα skunk #1 φ/π απο sensi seeds που ειναι μια βδομαδα πριν το κοψιμο,του εχω σταματησει ηδη εδω και μια εβδομαδα τα λιπασματα,και πριν λιγο ειδα τα φωτα ανοιχτα ενω ειχε περασει μια ωρα απο την ωρα που ηταν να κλεισουν,μαλλον απενεργοποιησα νωριτερα εγω τον χρονοδιακοπτη καταλαθος με καποια κινηση γιατι κατι μαστορευα. σκεφτηκα να το κοψω μη τυχον μου γεμισει γυρη και σπορακια,το ειχα αναπτυξη 3 μηνες και φοβαμαι μη τα χασω ολα,εσεις τι με συμβουλευετε να κανω? ευχαριστω εκ των πρωτερων
Απάντηση

ads by gr420info

Φιλε, μια βδομαδα πριν το κοψεις δεν σποριαζει το φυτο. Οι χρονοι που σποριαζει ειναι πολυ νωριτερα
Τωρα αμα ειναι μια ωρα μονο, νομιζω οτι δεν εγινε και τιποτε το σοβαρο
Η γνωμη μου ειναι να ακολουθησεις κανονικα το προγραμμα σου κανονικα και ναχεις το νου σου παντα.
Στα λεω εξ ιδιας πειρας, ταχω παθει και δεν εγινε τπτ
Απάντηση
Ακριβώς ότι λέει ο αρχαίος δεν προλαβαίνει να γίνει κατι
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Δεν εχω ιδεα γιατι παντα προσεχα με τα φωτα και δε καταλαβα πως την πατησα,ουτε μπανανες ειχα μεχρι ωρας ουτε τιποτα σε κανενα φ/π,ο θεος βοηθος,ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις
Απάντηση
Νταξει και εγω πρόσεχα μέχρι μια μέρα πριν κοιμηθώ τρώω ένα σκάλωμα οτι έχω λάθος τον χρονοδιακοπτη και πάω και το αλλαζω..
Μετά από 3 μέρες τρώω ξανά σκάλωμα και λέω σωστά τα είχα και το ξανά αλλάζω και κάπως έτσι έγινε η μαλάκια και είχα δώρο Πολλά σποράκια
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
μηπως δεν αλλαξες το ρολοι του χρονοδιακοπτη οταν αλλαξε η ωρα (πριν καμια εβδομαδα ) ;
Απάντηση
εχει τυχει και σε μενα αυτη η βλακεια και το ειχα παθει προς το τελος. ολα τελειωσαν χωρις κανενα προβλημα.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Ολα καλα8α πανε μαν μην αγχωνεσαι. 3 μηνες αναπτυξη, βουνο 8α εχει γινει. Βαλε μια φωτο να το χαζεψουμε, εχω και εγω το ιδιο στρειν σε αναπτυξη.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(11-06-2019, 11:26 AM)godfather Έγραψε: Ολα καλα8α πανε μαν μην αγχωνεσαι. 3 μηνες αναπτυξη, βουνο 8α εχει γινει. Βαλε μια φωτο να το χαζεψουμε, εχω και εγω το ιδιο στρειν σε αναπτυξη.

να σημειωσω οτι 3 μηνες αναπτυξη ηταν κατω απο πλαισιο με ε27 λαμπες,συνολο σε βαττ περιπου 80,αναλογα με τις θερμοκρασιες ανοιγα και εκλεινα,δεν ηθελα να περναει τους 28 βαθμους. ελλειπα και 20 μερες σε νησι διακοπες,τις οποιες μερες ποτιζοταν απο το φιλαρακο μου με σκετο νερακι,το αφησε και μια φορα αποτιστο παραλιγο να ξεραθει,αφου αναστηθηκε... παλι καλα... χωμα all-mix σε γλαστρα 20 λιτρα,και χρησιμοποιησα ολη τη σειρα της biobizz εκτος απο το fish-mix,εκοψα τη λιπανση λιγο νωρις αλλα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το βαρος ,του εκανα και ενα σορο πειραματα με τα κλαδεμματα... με το που γυρισα απο διακοπες ξεκινησα να το συμμαζευω με λιπασματα και κλαδεματακια,πηρε τα πανω του και γυρισα το ωραριο 12/12,ανοιξα και τις υπολοιπες λαμπες να ερθει το φως το αληθινο και ναμαστε.
μια με φλας μια με τα λεντ

[Εικόνα: denGTlDm.jpg]

[Εικόνα: OYuaWHIm.jpg]
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)