Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy Co2 (?)
Question 
Γειά και χαρά σε όλους.
Ψάχνοντας να προσθέσω Co2 στην καλλιεργεια
βρέθηκα πάνω σε αυτή τη σελιδα.
Προκειτε για κατασκευή για ενυδρεία αλλά νομίζω πως μπορεί να δώσει τροφή για σκέψη και σε εμάς. 
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και θα ήθελα την άποψη σας πάνω στο θέμα.

Παραθέτω τον σύνδεσμο έτσι ώστε να τα διαβάσετε έτσι όπως ακριβώς τα γράφει ο καλλιτέχνης... 
http://aqua4fun.gr/index.php?topic=378.0
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση

ads by gr420info

Αρχικά να πω πως με +60.000 lumens (δεν ειχα par meter ) και 1500 ppm co2 εχω βγάλει σχεδον 1/3 παραπανω ποσότητα ,σε πολυ μετρημενο χώρο .
Eιναι πραγματικα αποκαλυπτικές οι στιγμες σε σχέση με αλλα grows .
Αυτες οι diy κατασκευές όμως δουλευουν μόνο σε sealed grow τεντα .
Αν η τεντα βγάζει αερα στο εξω δωματιο ,θα πρεπει να ειναι το δωματιο γεματο με ppm καθώς αυτό ανανεώνει διαρκώς τη τέντα .
Aυτες οι κατασκευές δυσκολο να δωσουν 1500ppm σε ενα δωματιο κατα τη γνώμη μου .

Με την αναπνοή μου για 9 ωρες ύπνου εχω σε κλειστο δωματιο 2500 ppm .
Επειδη πλεον δε κοιμαμαι εκει ,εχω παρει με 35 ευρω αναγομωμενη πυροσβεστική φιάλη με co2 και με την φιάλη .
Τα υπολοιπα που εχω δοκιμασει εκτός απο την αναπνοή μου και την φιάλη δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα
Μισή ώρα την ημερα αναπνέοντας σε κλειστο πχ υπνοδωματιο που εχει μεσα την τέντα , μπορει να ειναι οτι χρειάζεται για περίπου 1300 -1500 ppm .
Oταν κανουμε δουλεια στον χώρο ,να μη ξεχνάμε να κλεινουμε την πορτα και με αεροστόπ .

Για όποιον θέλει να την ψαξει ,ακόμα και και με μαγιά η την αναπνοή του ειναι μια πραγματικα καλη επενδυση ενας accurate φθηνος μετρητής
ωστε να ξέρεις και τι περιμενεις και να μετρας και ποτε χρειάζεται οξυγόνο το δωματιο που βρισκεσαι Wink
Εγω χρησιμοποιώ αυτόν ,και μονο με τον μετρητή ,χωρις να χρησιμοποιήσω φιαλες , εχω αυξήσει κατα πολυ τα yields ,μόνο ελεγχοντας
https://www.amazon.de/dp/B01EN3M0YS/ref=...077&sr=8-4
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)