Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ανακοίνωση] Διαγωνισμός Καλλιέργειας Χειμώνας 19-20
[Εικόνα: il_570xn.1114059488_paxr.jpg]

ξεκινάει ο φετινός χειμερινός διαγωνισμός σιγά σιγά, και αυτη τη χρονιά υπάρχουν ζουμερά έπαθλα σε όσους/όσες το τολμήσουν!

ο διαγωνισμός θα ξεκινήσει επίσημα απο τις 1 δεκεμβρίου 2019 και τελειώνει στις 30 μαρτίου (νέα ημερομηνία : 1 μαΐου)2020 οπού μετά θα ξεκινήσει η τελική ψηφοφορία απο την κοινότητα για τους 3 νικητές.

τα έπαθλα, σπόρια της επιλογής σας από όποια τράπεζα γουστάρετε εσείς!
αξίας :  1η θέση : 200€   2η θέση : 100€   3η θέση 50€

δεν υπάρχει όριο, και δεν εχει σημασία πόσα φυτά θέλετε να δείξετε, ειτε βάλετε 1, ειτε βάλετε 20, αυτό που θα εχει σημασία θα ειναι η παρουσίαση του ημερολογίου
(φωτογραφίες-πληροφορίες κλπ) βαλτε τη φαντασία σας να οργιάσει, φτιαξτε ισως gifακια δε ξερω υπαρχουν απειρα πραματα, δινω και γω καμια ιδεα για αρχη :d
δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι!

το μόνο που χρειάζεται να κάνετε, είναι το εξής :

μετά την ημερομηνία έναρξης (1η δεκεμβρίου), φτιάχνετε το νήμα στην κατηγορία ημερολόγια διαγωνισμών με τίτλο
[εσ/eξ. χειμώνας 19-20] όνομα ποικιλίας/ιών

καλή επιτυχία και καλές σοδειές!
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση

ads by gr420info

εγω ,ο πιτς ,ως νεο μελος του φόρουμ, χαιρετίζω το διαγωνισμό και ερωτώ !

απο τι θα κριθούν οι νικητές ,απο το yield (συγκομιδή) ;
aπο yield /watt ?
h ποιότητα ; οποιο κοφτάκι κολλαει περισσότερο κερδίζει ;
μόνο απο την παρουσίαση των πληροφοριών ;

eυγε κυριε τρομπετα μας ,να αρχίσουν τα όργανα (phμετρα ,ecμετρα ,υγρασιοθερμόμετρα) κλπ
Απάντηση
γενικη παρουσιαση pitch, ποσο ομορφα το δειχνεις δηλαδη, ποσο "καλλιτεχνης" μπορεις να γινεις, μετρανε ολα, τεχνικες,ποιοτητα φωτογραφιων,επιλογη γενετικου/σπορου/κλονου whatever , και ο,τι μπορεις να φανταστεις δε ξερω πως αλλιως να το περιγραψω, στο τελος τελος μετραει παντα τι θα αρεσει στον κοσμο γιατι ολοι εσεις ψηφιζετε τους νικητες
Απάντηση
κύριε τρομπέτα. ερώτηση... από σπόρο το ημερολόγιο που θα ξεκινήσει ε??
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
μπορει να ειναι και κλωνος, οτι θελετε, αρκει να ξεκινησει απο 1η δεκεμβρη να ειναι στο χωμα/κουβα (για υδροπονιες) , υπαρχει διαστημα 20 ημερων να αποφασισετε τι θα κανετε κλπ. οποιαδηποτε καταγραφη νωριτερα της ημερομηνιας εναρξης του διαγωνισμου, οφειλω να πω οτι θα απορριφθει, δινεται ενα ευλογο διαστημα 4 μηνων για το διαγωνισμο για να τελειωσουν μεχρι και οι σατιβες, αν μπουν
Απάντηση
(11-09-2019, 03:58 PM)trompetas Έγραψε: μπορει να ειναι και κλωνος, οτι θελετε, αρκει να ξεκινησει απο 1η δεκεμβρη να ειναι στο χωμα/κουβα (για υδροπονιες) , υπαρχει διαστημα 20 ημερων να αποφασισετε τι θα κανετε κλπ. οποιαδηποτε καταγραφη νωριτερα της ημερομηνιας εναρξης του διαγωνισμου, οφειλω να πω οτι θα απορριφθει, δινεται ενα ευλογο διαστημα 4 μηνων για το διαγωνισμο για να τελειωσουν μεχρι και οι σατιβες, αν μπουν
δεν κανουμε και ενα νημα να παιξουμε κανα στοιχημα για το ποιοι υποψηφιοι πιστευουμε θα παρουν τισ αναλογεσ θεσεισ?
παω για προπονηση μπασ και παρω μεροσ
Απάντηση
για να ψηφίζαμε εμείς θα πρέπει να υπάρχει βαθμολόγηση στο νήμα
Απάντηση
θα υπαρξει τελικο νημα-ψηφισμα αφου τελειωσουμε με ολα , μην αγχωνεστε γι αυτο,ας αρχισει πρωτα σιγα σιγα και οσο παει βλεπουμε για το τελος :d η βαθμολογηση δεν κανει κατι στον διαγωνισμο, εχει το ρολο της αλλου.
Απάντηση
ενδιαφέρον φάση φίλε τρομπέτα!! και καλό κίνητρο για να μαζευτούμε πάλι κόσμος. καλή επιτυχία σε όλους!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
άντε...τρελανέ μας trompeta :p :p :d
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
άντε να δούμε δυνατά πράγματα
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση
μπερδεύτηκα λίγο. πρέπει να ξεκινήσουμε 1η δεκεμβρίου οπωσδήποτε; αργότερα δε γίνεται; δεδομένου ότι θα τελειώσουμε μέχρι 30 μαρτίου πάντα.
what if we're all too serious
Απάντηση
νωρίτερα δεν γίνεται...
Απάντηση
καλό μας μήνα παιδιά, απο σήμερα ξεκινάνε οι εγγραφές των ημερολογίων. καλη επιτυχία σε όλους όσους πάρουν μέρος!!
Απάντηση
εμένα που είναι 10 ημερών πιάνει?
Απάντηση
καλή επιτυχία σ όσους πάρουν μέρος!
Απάντηση
τελικά υπάρχει διαγωνισμός?
Απάντηση
ανοιξη θα ειχε μεγαλυτερη συμμετοχή,και θα ηταν πιο αντικειμενικος ίσως
λογω θερμοκρασιών

(12-29-2019, 09:37 AM)skunky88 Έγραψε: τελικά υπάρχει διαγωνισμός?
ολα τα σπορια δικά σου
Απάντηση
η προθεσμια εγγραφων ληγει σε περιπου 1 μηνα, και απαιτουνται τουλαχιστον 5 εγγραφες για να επικυρωθει ο διαγωνισμος.
Απάντηση
καλημερα και χρονια πολλα κατ αρχην.
αν καταλαβα πηραν παραταση οι εγγραφες, δηλ ως το τελος γεναρη...
εγω τελειωνο το γκροου μου κατα τις 10 με 15 γεναρη και ηδη εχω στο προπαγκεητορ εδω και μια βδομαδα τις επομενες μικρες ωστε μολις τελειωσει να κατσουν κανα 10ημερα σε 18/6 και μετα να γυρισω σε 12/12. μμπορω να παρω μερος?
και μια ακομη ερωτηση, ο καθενας θα κανει αλλο νημα? η θα γραφουμε εδω μεσα?
Απάντηση
ωραια επαθλα! αντε ρε παιδες!
(οταν γινει διαγωνισμος και για εξωτερικη,εδω τριγυρω θα βρισκομαι :d το νου σας! Fireworks dude )
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
(12-29-2019, 01:01 PM)αρχαιος Έγραψε: εγω τελειωνο το γκροου μου κατα τις 10 με 15 γεναρη και ηδη εχω στο προπαγκεητορ εδω και μια βδομαδα τις επομενες μικρες ωστε μολις τελειωσει να κατσουν κανα 10ημερα σε 18/6 και μετα να γυρισω σε 12/12. μμπορω να παρω μερος?
και μια ακομη ερωτηση, ο καθενας θα κανει αλλο νημα? η θα γραφουμε εδω μεσα?

ναι φυσικα και προλαβαινεις να παρεις μερος, σημασια εχει να ξεκινησεις να δειχνεις το φυτο απο τις πρωτες του μερες

και η δευτερη ερωτηση που κανεις ειναι ηδη απαντημενη στην ανακοινωση...στη τελευταια σειρα

Σύναψη:μετά την ημερομηνία έναρξης (1η δεκεμβρίου), φτιάχνετε το νήμα στην κατηγορία ημερολόγια διαγωνισμών με τίτλο
[εσ/eξ. χειμώνας 19-20] όνομα ποικιλίας/ιών

υπενθυμιζω οτι παρ ολη τη στηριξη που δειχνουν τα σχολια, στη πραξη υπαρχουν 0 εγγραφες εως τωρα στον διαγωνισμο.ελπιζω εστω και τελευταια στιγμη να βγει μια 5αδα διαγωνιζομενων
Απάντηση
τα επαθλα και το στερητικο συνδρομο που περναω, μεχρι να ξεκινησω ξανα:d
με εβαλαν στην πριζα...
να εκανα κι εγω μια δοκιμη με κανενα αυτοματακι? Cool
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
ναι
Απάντηση
(12-29-2019, 03:51 PM)trompetas Έγραψε: υπενθυμιζω οτι παρ ολη τη στηριξη που δειχνουν τα σχολια, στη πραξη υπαρχουν 0 εγγραφες εως τωρα στον διαγωνισμο.ελπιζω εστω και τελευταια στιγμη να βγει μια 5αδα διαγωνιζομενων
λοιπόν,για το χαβαλέ και την συμμετοχή έβαλα δυο σπόρους στην χαρτοπετσέτα.
ένα auto shark & ένα auto wembley από πυραμίδα.μόλις σκάσουν θα δηλώσω την συμμετοχή.
θα τα μεγαλώσω στο μπαλκόνι και ότι βγουν.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)