Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κακη ποιότητα...
καλησπέρα παιδιά καταρχάς να πω ότι δν εχω πολυ καιρό που έχω αρχίσει να καπνίζω χορτο οπότε το θεμα με της ποιότητες δν το ήξερα... πριν λιγο καιρό  λοιπών πείρα λίγη φούντα αλβανική  απέξω αλλα δν φαντάστηκα τι θα ακολουθούσε μετά απο αυτό.. το κάπνισα κανονικά αλλα εκείνη την ωρα μου φάνηκε normal δλδ δν ειχα καποια παρενέργεια την αλλη μέρα  ξυπνάω με πονόλαιμο πυρετό και βήχα ωμος δν φαντάστηκα οτι είχε πεξει ρολο αυτό.. για να μην τα πολυλογώ την ιδια μερα κατάντησα στο νοσοκομείο με πνευμόνια οι εξετάσεις μου έδειξαν εναν οργανισμό χάλια (να πω οτι γενικά αρρωσταίνω εύκολα αλλα σαν αυτήν δν έχει ξαναγίνει ποτέ) θα ήθελα να ροτισω γίνεται απο αλβανική φούντα του δρόμου να πάθει κάνεις τέτοια ζημεία σε σημείο κοντά στον θάνατο..(γιατί προς τα εκεί πήγενα...) να πω επισεις ότι κρύσταλλο δν είχε ουτε για πλάκα και το χρώμα ηταν έντονο καφέ προς μαύρο... απο μυρωδιά τίποτα απολύτως έπρεπε να βάλεις την μύτη σου πολύ κοντά για να καταλάβεις...sorry αμα είμαι σε λάθος συζήτηση αλλα δεν ηξερα που αλλού να το βάλω μιας και πρόκειται για υγεία...
Απάντηση

ads by gr420info

δυστιχώς ,θα μπορουσε να μην είναι καν κανναβη αλλα οτιδήποτε αλλο τοξικό που να σε δηλητηριασε άσχημα .
στην τελική θα το έβλεπα μόνο θετικά ,γιατι σε οδήγησε στο σωστό δρομο ,εδω δλδ , για να μη τους ξαναχρειαστείς ποτε .
Απάντηση
(11-18-2019, 03:14 AM)kopanos06 Έγραψε: δυστιχώς ,θα μπορουσε να μην είναι καν κανναβη  αλλα οτιδήποτε αλλο τοξικό που να σε δηλητηριασε άσχημα .
στην τελική θα το έβλεπα μόνο θετικά ,γιατι σε οδήγησε στο σωστό δρομο ,εδω δλδ , για να μη τους ξαναχρειαστείς ποτε .
να μην είναι  κάνναβη δεν νομίζω γιατί υπήρχε μια μυρωδιά έστω και ελαστική που ήτανε της κάνναβης... αλλα μετα απο όλο αυτό που πέρασα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα ξανα χρειαστώ ποτέ... απλα επειδή  το άτομο που μου το έδωσε έτυχε να τον ξέρω αρκετά καλά μου είπε οτι και αυτός απο το ίδιο έκανε και δεν έπαθε τίποτα και γι'αυτό εκανα και την ερώτηση .. όπως και να έχει ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου φίλε μου
Απάντηση
[/quote] να μην είναι  κάνναβη δεν νομίζω γιατί υπήρχε μια μυρωδιά έστω και ελαστική που ήτανε της κάνναβης... αλλα μετα απο όλο αυτό που πέρασα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα ξανα χρειαστώ ποτέ... απλα επειδή  το άτομο που μου το έδωσε έτυχε να τον ξέρω αρκετά καλά μου είπε οτι και αυτός απο το ίδιο έκανε και δεν έπαθε τίποτα και γι'αυτό εκανα και την ερώτηση .. όπως και να έχει ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου φίλε μου
[/quote]

το χρώμα που περιέγραψες και οτι οτι δεν εβλεπες κρυστάλους ειναι ενδεικτικό της ποιότητας .κατσαριδοκτόλ .
θα μπορουσε να ειχε μουχλες ,ψεκασματα ,οτιδήποτε .
απο την άλλη για να σε εστειλε τοσο ασχημα θα μπορουσε να ειναι τίποτα παλιο και πολυ δυνατο
απο τον πατο τπτ βαρελιού ξερωγω που να επεφταν κρυσταλλοι σαν kief και καπνισες με τη μια 1000mg και δε το καταλαβες
θα μπορουσε να ήταν και καποια αλληλεπιδραση αν παιρνεις φαρμακευτική αγωγή .
εγω που εχω κομμενο το τσιγάρο δηλητηριάζομαι ασχημα απο την ίδια τη νικοτίνη αν γυρισει μπαφος
Απάντηση
μάλλον δηλητηριάστηκες από τη μουχλα. είχε και άσχημη γεύση όταν το καπνιζες έτσι; 
η μούχλα μπορεί να σου κάνει μεγάλη ζημιά αν καπνιστει.
στην παραμικρή ένδειξη μούχλας.εγω την πετάω τη φούντα ή τον χύμα καπνό όπως είναι ασχέτως ποσότητας.
καταλαβαίνεις ότι ο "φίλος" σου σου πασαρε εσκεμμένα και εν γνώση του αυτή την αηδία με.στοχο να βγάλει φράγκα. σιγά μην καπνίσει αυτός από αυτό....
βελτίωσε τις παρέες σου καταρχάς και όσον αφορά τη φουντα, δεν σου λέω να ξεκινήσεις τις.καλλιεργειες, αλλά δοκίμασε πρώτα μια περιποιημένη και καθαρη από μούχλα για να δεις τη διαφορά
περαστικά σου και όλα να πάνε καλά.
Απάντηση
αυτο θα λεγα αλλα με προλαβε ο ραμολιμεντο, επαθες μολυνση απο τη μουχλα που ειχε πιθανοτατα, ειναι το πρωτο πραγμα που θα συμβει με τη φουντα του δρομου, να αρρωστησεις
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
και πάλι καλά...

δες εδώ φιλαράκι..
Απάντηση
(11-18-2019, 02:42 AM)[email protected] Έγραψε: καλησπέρα παιδιά καταρχάς να πω ότι δν εχω πολυ καιρό που έχω αρχίσει να καπνίζω χορτο οπότε το θεμα με της ποιότητες δν το ήξερα... πριν λιγο καιρό  λοιπών πείρα λίγη φούντα αλβανική  απέξω αλλα δν φαντάστηκα τι θα ακολουθούσε μετά απο αυτό.. το κάπνισα κανονικά αλλα εκείνη την ωρα μου φάνηκε normal δλδ δν ειχα καποια παρενέργεια την αλλη μέρα  ξυπνάω με πονόλαιμο πυρετό και βήχα ωμος δν φαντάστηκα οτι είχε πεξει ρολο αυτό.. για να μην τα πολυλογώ την ιδια μερα κατάντησα στο νοσοκομείο με πνευμόνια οι εξετάσεις μου έδειξαν εναν οργανισμό χάλια (να πω οτι γενικά αρρωσταίνω εύκολα αλλα σαν αυτήν δν έχει ξαναγίνει ποτέ) θα ήθελα να ροτισω γίνεται απο αλβανική φούντα του δρόμου να πάθει κάνεις τέτοια ζημεία σε σημείο κοντά στον θάνατο..(γιατί προς τα εκεί πήγενα...) να πω επισεις ότι κρύσταλλο δν είχε ουτε για πλάκα και το χρώμα ηταν έντονο καφέ προς μαύρο... απο μυρωδιά τίποτα απολύτως έπρεπε να βάλεις την μύτη σου πολύ κοντά για να καταλάβεις...sorry αμα είμαι σε λάθος συζήτηση αλλα δεν ηξερα που αλλού να το βάλω μιας και πρόκειται για υγεία...

δεν έχω σκοπό να σε τρομοκρατήσω άλλα είναι άκρος επικίνδυνο να καπνίζεις μούχλες......μπορεί να την γλύτωσες και φθηνά..... υπάρχουν περιπτώσεις που έχει πεθανει κόσμος απο σηψαιμια στους πνεύμονες.
καλύτερα να μην καπνίζεις αυτές της κατουρημένες αηδίες πάρα να ρισκάρεις την ζωή σου.
περαστικά και καλή ανάρρωση
Απάντηση
η μουχλα, νομιζω οτι αν την ακουμπησεις, ακομη και να της φας, δεν εχει θεματα. θεματα εχει οταν την εισπνευσεις και παει στους πνευμονες. κατ επεκταση, ποσο μαλλον αμα την καπνισεις.
προσοχη θελει μεγαλη
Απάντηση
παιδιά τι να πω ήξερα ότι δεν είναι και τα καλύτερα αυτα του δρόμου αλλα δεν γνώριζα ότι 
μπορεί να σε αρρωστήσουν κιόλας... ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρων σας
Απάντηση
δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω απ τα παιδιά.
να ευχηθώ καλή ανάρρωση μαν.
περαστικά.
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
(11-18-2019, 08:17 AM)ramolimento Έγραψε: μάλλον δηλητηριάστηκες από τη μουχλα. είχε και άσχημη γεύση όταν το καπνιζες έτσι; 
η μούχλα μπορεί να σου κάνει μεγάλη ζημιά αν καπνιστει.
στην παραμικρή ένδειξη μούχλας.εγω την πετάω τη φούντα ή τον χύμα καπνό όπως είναι ασχέτως ποσότητας.
καταλαβαίνεις ότι ο "φίλος" σου σου πασαρε εσκεμμένα και εν γνώση του αυτή την αηδία με.στοχο να βγάλει φράγκα. σιγά μην καπνίσει αυτός από αυτό....
βελτίωσε τις παρέες σου καταρχάς και όσον αφορά τη φουντα, δεν σου λέω να ξεκινήσεις τις.καλλιεργειες, αλλά δοκίμασε πρώτα μια περιποιημένη και καθαρη από μούχλα για να δεις τη διαφορά
περαστικά σου και όλα να πάνε καλά.
δν ξέρω αν και αλλού είναι έτσι αλλα εγω βρίσκομαι σε επαρχία και είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις καλή φουντα εδώ .. φυσικά αυτό δεν με δικαιολογεί πουθενά... αλλα ωπος ειπα δεν ήξερα οτι πρόκειται για τόσο άσχημο πράγμα αυτα εκει έξω..  όσο και αν θέλω για καλλιέργεια δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε το μέρος...
Απάντηση
αδερφέ, βάλε τα δικά σου να καπνίσεις κάτι όμορφο.
βρες χώρο και χρόνο, αξίζει τον κόπο.
pc box, space bucket, κομοδίνο, οτιδήποτε θα είναι καλύτερο από αυτά που πουλάνε στους δρόμους.
Απάντηση
(11-18-2019, 01:03 PM)φτωχός γελαδάρης Έγραψε: αδερφέ, βάλε τα δικά σου να καπνίσεις κάτι όμορφο.
βρες χώρο και χρόνο, αξίζει τον κόπο.
pc box, space bucket, κομοδίνο, οτιδήποτε θα είναι καλύτερο από αυτά που πουλάνε στους δρόμους.
ίσως το κοιτάξω να βρω χώρο πρώτα  και απο άνοιξη να βάλω κάνα αυτόματο αν και δεν γνωρίζω πολλά στο θέμα της καλλιέργειας πιστεύω κατι θα πετύχω
Απάντηση
υπάρχουν όλα γραμμένα εδώ μέσα, λίγο να ασχοληθείς θα σε αποζημίωσει στο έπακρο το αποτέλεσμα...
Απάντηση
(11-18-2019, 02:42 AM)[email protected] Έγραψε: καλησπέρα παιδιά καταρχάς να πω ότι δν εχω πολυ καιρό που έχω αρχίσει να καπνίζω χορτο οπότε το θεμα με της ποιότητες δν το ήξερα... πριν λιγο καιρό  λοιπών πείρα λίγη φούντα αλβανική  απέξω αλλα δν φαντάστηκα τι θα ακολουθούσε μετά απο αυτό.. το κάπνισα κανονικά αλλα εκείνη την ωρα μου φάνηκε normal δλδ δν ειχα καποια παρενέργεια την αλλη μέρα  ξυπνάω με πονόλαιμο πυρετό και βήχα ωμος δν φαντάστηκα οτι είχε πεξει ρολο αυτό.. για να μην τα πολυλογώ την ιδια μερα κατάντησα στο νοσοκομείο με πνευμόνια οι εξετάσεις μου έδειξαν εναν οργανισμό χάλια (να πω οτι γενικά αρρωσταίνω εύκολα αλλα σαν αυτήν δν έχει ξαναγίνει ποτέ) θα ήθελα να ροτισω γίνεται απο αλβανική φούντα του δρόμου να πάθει κάνεις τέτοια ζημεία σε σημείο κοντά στον θάνατο..(γιατί προς τα εκεί πήγενα...) να πω επισεις ότι κρύσταλλο δν είχε ουτε για πλάκα και το χρώμα ηταν έντονο καφέ προς μαύρο... απο μυρωδιά τίποτα απολύτως έπρεπε να βάλεις την μύτη σου πολύ κοντά για να καταλάβεις...sorry αμα είμαι σε λάθος συζήτηση αλλα δεν ηξερα που αλλού να το βάλω μιας και πρόκειται για υγεία...

καλησπέρα φίλε!

είχα παρόμοια εμπειρία πριν μερικά χρόνια. δεν ήξερα τι κυκλοφορεί στον δρόμο. ο αντίστοιχος «φίλος» μου με ρώτησε αν θέλω αλβανό ή σκανκ. του είπα σκανκ. λοιπόν, το κάπνισα το βράδυ και έπεσα κατευθείαν για ύπνο, χωρίς παρενέργειες ή κάτι κακό. την επόμενη μέρα πήγα κανονικά στη δουλειά μου, αλλά όταν νύχτωσε λιποθύμισα και με πήγαν στο νοσοκομείο. μου εξήγησαν οι γιατροί την κατάσταση, μου δείξανε και στα μηχανήματα πως επηρέασε αυτή η φούντα προσωρινά ολόκληρη τη λειτουργία του εγκεφάλου. ήταν η τελευταία φορά που κατανάλωσα χόρτο του δρόμου.

δες τι λέει στο 48:30 του βίντεο για το χόρτο που κυκλοφορεί στον δρόμο. https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=5388. εκτός αυτού, αν σε ενδιαφέρει να μάθεις να καλλιεργείς το βότανο σου πιστεύω ότι ολόκληρο το βίντεο θα σου φανεί χρήσιμο τώρα που είσαι στην αρχή.
Απάντηση
(11-18-2019, 03:17 PM)guest19 Έγραψε:

καλησπέρα φίλε!

είχα παρόμοια εμπειρία πριν μερικά χρόνια. δεν ήξερα τι κυκλοφορεί στον δρόμο. ο αντίστοιχος «φίλος» μου με ρώτησε αν θέλω αλβανό ή σκανκ. του είπα σκανκ. λοιπόν, το κάπνισα το βράδυ και έπεσα κατευθείαν για ύπνο, χωρίς παρενέργειες ή κάτι κακό. την επόμενη μέρα πήγα κανονικά στη δουλειά μου, αλλά όταν νύχτωσε λιποθύμισα και με πήγαν στο νοσοκομείο. μου εξήγησαν οι γιατροί την κατάσταση, μου δείξανε και στα μηχανήματα πως επηρέασε αυτή η φούντα προσωρινά ολόκληρη τη λειτουργία του εγκεφάλου. ήταν η τελευταία φορά που κατανάλωσα χόρτο του δρόμου.

δες τι λέει στο 48:30 του βίντεο για το χόρτο που κυκλοφορεί στον δρόμο. https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=5388. εκτός αυτού, αν σε ενδιαφέρει να μάθεις να καλλιεργείς το βότανο σου πιστεύω ότι ολόκληρο το βίντεο θα σου φανεί χρήσιμο τώρα που είσαι στην αρχή.
ευχαριστώ πολύ φίλε
Απάντηση
έχουμε δύο παραμέτρους εδώ
δεν έχεις πολύ καιρό που έχεις αρχίσει να καπνίζω χόρτο
πόσο καιρό ? μήπως ήταν η πρώτη φορά ? άλλες φορές είχε κάποια εφέ ? κατέλαβες κάτι ?

στην αρχή όταν κάποιος ξεκινάει μπορεί να συμβούν διάφορα ανάλογα με το πόσο γυμνασμένο είναι το ενδοκανναβινοειδές του σύστημα .
μπορεί να μην καταλάβει τίποτα όσο και εάν καπνίζει ή μπορεί και να λιποθυμήσει με μία τζούρα .

ο δεύτερος παράγοντας είναι η αλβανική φούντα και όχι τόσο η μούχλα όσο τα μυκητοκτόνα που χρησιμοποιούν .
τα μυκητοκτόνα αυτά είναι για το αμπέλι που μπορεί και να το φας . όταν όμως το ζεστάνεις και το εισπνεύσεις ( τσιγάρο ) τότε έχουμε βλάβες στον εγκέφαλο . από αυτές τις βλάβες έχουν βγάλει και εσφαλμένα αποτελέσματα οι διάφοροι γιατροί και κυρίως ψυχολόγοι .

το ότι ο φίλος σου δεν έπαθε κάτι μάλλον με στέλνει στην πρώτη θεωρία και θα σου έλεγα όχι απλά την επόμενη φορά να ξέρεις τι πίνεις , αλλά και να προσέξεις την δοσολογία , σιγά σιγά , μην είναι αντίδραση του οργανισμού .
Απάντηση
(11-19-2019, 02:47 PM)xasikliks Έγραψε: έχουμε δύο παραμέτρους εδώ
δεν έχεις  πολύ καιρό που έχεις αρχίσει να καπνίζω χόρτο
πόσο καιρό ? μήπως ήταν η πρώτη φορά ? άλλες φορές είχε κάποια εφέ ? κατέλαβες κάτι ?

στην αρχή όταν κάποιος ξεκινάει μπορεί να συμβούν διάφορα ανάλογα με το πόσο γυμνασμένο είναι το ενδοκανναβινοειδές του σύστημα .
μπορεί να μην καταλάβει τίποτα όσο και εάν καπνίζει  ή μπορεί και να λιποθυμήσει με μία τζούρα  .

ο δεύτερος παράγοντας είναι η αλβανική φούντα και όχι τόσο η μούχλα όσο τα μυκητοκτόνα που χρησιμοποιούν .
τα μυκητοκτόνα αυτά είναι για το αμπέλι που μπορεί και να το φας . όταν όμως το ζεστάνεις και το εισπνεύσεις ( τσιγάρο ) τότε έχουμε βλάβες στον εγκέφαλο . από αυτές τις βλάβες έχουν βγάλει και εσφαλμένα αποτελέσματα οι διάφοροι γιατροί και κυρίως ψυχολόγοι .

το ότι ο φίλος σου δεν έπαθε κάτι μάλλον με στέλνει στην πρώτη θεωρία και θα σου έλεγα όχι απλά την επόμενη φορά να ξέρεις τι πίνεις , αλλά και να προσέξεις την δοσολογία , σιγά σιγά , μην είναι αντίδραση του οργανισμού .
γεια σου φιλε μου οταν λεω δν εχω πολυ καιρο εννοω δεν εχω χρονια κτλπ γυρω στων 1 χρονο εχω, το θεμα δεν ηταν εκεινη την στιγμη (δλδ δν ενιωσα τπτ το ασχημο κτλπ αλλα μια ελαφρια μαστουρα χαλαρωση κτλπ τπτ το ιδιαίτερο) αλλα την ωρα που ξυπνησα δλδ μετα απο 8 ωρες περιπου... ουτε ηταν και η πρωτη φορα που εκανα κατι ειχε η φουντα απο μονη της
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)