Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
τετρανυχος
γεια σε ολους τεταρτη εβδομαδα ανθοφοριας και ανακαλυψα τετρανυχο στα φυλλα. τι κανουμε τωρα παιδες??? Huh
Απάντηση

ads by gr420info

https://www.hortisculture.com/product/91...100ml.html

Προσωπικά δεν είχα ποτέ εμπειρία τετράνυχου...αλλά έχω δει να το προτείνουν εδώ
(ως εκ τούτου δεν το έχω χρησιμοποιήσει το προϊόν)
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
(11-24-2019, 10:56 PM)sig-p420 Έγραψε: https://www.hortisculture.com/product/91...100ml.html

Προσωπικά δεν είχα ποτέ εμπειρία τετράνυχου...αλλά έχω δει να το προτείνουν εδώ
(ως εκ τούτου δεν το έχω χρησιμοποιήσει το προϊόν)

να σε καλα αδερφε θα το τσεκαρω να δω αν οντος δεν επηρεαζει σαν δηλητηριο
Απάντηση
αυτο που προτεινει ο sig χρησιμοποιω και εγω και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος .
θελει τουλαχιστον 2 εφαρμογες ,δευτερη μετα απο κανα 3ημερο μετα την πρωτη .
δεν ξερω το αν παιζει ρολο η τετερτη εβδομαδα ανθοφοριας , θυμαμαι οτι μεχρι εκει ειναι οριακα να το ψεκασεις.
ισως να δοκιμαζες να ποτιζες ενα σφουγγαρι που να το χτυπαει ενας ανεμιστηρας με την πυρεθρινη και να απλωνοταν στον χωρο αντι να τα ψεκασεις .
μαζεψε γνωμες .
Απάντηση
Να σφουγκαρίζετε κάθε εβδομάδα με χλωρίνη έξω από το γκρόου... και μετά με ένα σφουγγαράκι σε διάλυμα χλωρίνης την τέντα γύρω από την εισαγωγή εξωτρικά και πάντα πριν την ανοίξετε να αλλάζετε ρούχα σε άλλο δωμάτιο (βάλτε την φόρμα σας) βρέξτε και σκουπίστε τα μαλλιά με μια πετσέτα και δεν θα πιάσετε ποτέ τετράνυχο ή οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτά που γεννάει το χώμα...
Για αυτά που γεννάει το χώμα απλά παίρνεις χώμα ειδικό που είναι αποστειρωμένο από γκροουσοπάδικο.

Για την αντιμετώπιση τώρα τα παιδιά φτιάχνουν και ένα διάλυμα, το οποίο αν ψάξεις εδώ θα το βρεις, γω δεν ξέρω γιατί κάνω όλα τα παραπάνω και δεν έχω πιάσει ποτέ, με πονήρεψαν οι παλιοί από την αρχή...
Απάντηση
Αν κατάλαβα καλά το διάλειμμα που λέει ο mummra ειναι
1 σκόρδο 
1 κρεμμύδι 
Μαύρο πιπέρι
1 κουταλάκι οινόπνευμα μπλε
1/2 κουταλάκι σαπούνι πιάτων.
Χτύπημα στο μίξερ, άστο καμία μέρα να ξεκουραστεί σουρωσε το και ψεκάστε τα φύλλα ανά 2-3 μέρες.
Βρωμάει τόσο πολύ που θα φύγεις και συ απο εκεί που μεγαλώνεις τα κορίτσια σου, αλλά κάνει δουλειά. 
Καλή τύχη.
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
Ναι αυτό λέω.
Αλλά και εσείς κάντε αυτό που γράφω παραπάνω. Προσέχουμε για να έχουμε.
Απάντηση
Κάπου το είχες ξαναπεί για καθαριότητα με χλωρίνη αν δεν κάνω λάθος, και πραγματικά ήταν αν όχι η χρησιμότερη, μια από τις πιο χρήσιμες συμβουλές για τον τετρανυχο... 
Απ οταν το είπες κάθε τρεις και λίγο τα καθαρίζω όλα και δεν έχω το πρόβλημα μου είχα, βέβαια είναι και χειμώνας τώρα, αλλά τα διολεμενα μέχρι και σφινωμενα στα ντουι τα βρήκα... Παντού παντού παντού πάνε και χωνονται...
Απάντηση
(11-25-2019, 09:43 AM)Φτωχός Γελαδάρης Έγραψε: Κάπου το είχες ξαναπεί για καθαριότητα με χλωρίνη αν δεν κάνω λάθος, και πραγματικά ήταν αν όχι η χρησιμότερη, μια από τις πιο χρήσιμες συμβουλές για τον τετρανυχο... 
Απ οταν το είπες κάθε τρεις και λίγο τα καθαρίζω όλα και δεν έχω το πρόβλημα μου είχα, βέβαια είναι και χειμώνας τώρα, αλλά τα διολεμενα μέχρι και σφινωμενα στα ντουι τα βρήκα... Παντού παντού παντού πάνε και χωνονται...

Δεν θυμάμαι, πάντως το συζητούσαμε παλιά με τα παιδιά.
Όπως και μετά από κάθε γκρόου καθαρίζουμε καλά την τέντα εσωτερικά με σφουγγαράκι και χλωρίνη, σκουπίζουμε με βετέξ.

Δεν έχουν πιάσει ακόμα τα καλά κρύα και τα παράσιτα δεν έχουν πεθάνει, και ένα να την έχει γλιτώσει που λέει ο λόγος μέσα στο γκρόου βρίσκουν τις κατάλληλες συνθήκες.
Απάντηση
Σοφή συμβουλή που πρέπει να τειρουμε όλοι για υγειη φυτά, δεν περίμενα πόσο σωστό ήταν μέχρι που το εφαρμωσα και γω... Smile
Απάντηση
Carlos θες να τα σκοτώσεις και μετά να μην τα αφήσεις να σηκώσουν κεφάλι.

Το θέμα σου είναι η υγρασία στους παπάδες. Θες να αποφύγεις την μούχλα. Καλό αερισμός και ανεμιστήρα.

Έχεις πολλά που τον σκοτώνουν και θα χρειαστεί πιθανότατα διαφορετικές ουσίες μια και αναπτύσσει ανωσια. Λάδι Νιμ και αιθέρια ελαία δουλεύουν καλά.
Δες και πυρεθρηνη.
Απάντηση
παιδια ευχαριστω πολυ ολους σας για το σαπορτ
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)