Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μωβ Φυλλα
Καλησπέρα.
Εχω ενα nothern lights auto και το εχω στο μπαλκονι.
κυριακη τελειωνω και την 10η εβδομαδα.παρατηρω ομως οτι εχει αλλαξει χρωμα σχεδον ολο το δεντρο.
ξεκινησε απο κανα δυο μωβ φυλλαρακια και απλωνει σχεδον σε ολο το φυτο
τι μας επαθε το κακομοιρο;

[Εικόνα: tShDXKXm.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

(11-26-2019, 08:55 PM)Jimarios Έγραψε: Καλησπέρα.
Εχω ενα nothern lights auto και το εχω στο μπαλκονι.
κυριακη τελειωνω και την 10η εβδομαδα.παρατηρω ομως οτι εχει αλλαξει χρωμα σχεδον ολο το δεντρο.
ξεκινησε απο κανα δυο μωβ φυλλαρακια και απλωνει σχεδον σε ολο το φυτο
τι μας επαθε το κακομοιρο;

[Εικόνα: tShDXKXm.jpg]

δεν ειναι τιποτα φιλε μου απλα εχουν μπει τα κρυα και εγιναν ετσι, πολυ ομορφο το φυτακι σου
Απάντηση
Ναι από το κρύο είναι, ειδικά τις πρωινές ώρες γιατί την μέρα δεν μπορούμε να το πούμε αυτό.
Απάντηση
(11-27-2019, 03:00 AM)mummra Έγραψε: Ναι από το κρύο είναι, ειδικά τις πρωινές ώρες γιατί την μέρα δεν μπορούμε να το πούμε αυτό.
Η είναι έτσι ο φαινοτυπος  Wink
Απάντηση
Οπότε δε κάνω τίποτα; κλείνω την Κυριακή και την 10η εβδομάδα μετά μια βδομάδα νερό σκέτο και κόψιμο; αυτή η φώτο είναι τώρα πρωινή
[Εικόνα: 1iQUEE0m.jpg]

[Εικόνα: lX4tasPm.jpg]
Απάντηση
(11-27-2019, 10:11 AM)Jimarios Έγραψε: Οπότε δε κάνω τίποτα; κλείνω την Κυριακή και την 10η εβδομάδα μετά μια βδομάδα νερό σκέτο και κόψιμο; αυτή η φώτο είναι τώρα πρωινή
[Εικόνα: 1iQUEE0m.jpg]

[Εικόνα: lX4tasPm.jpg]

αν θες βγαλε μια φοτο πολυ κοντινη να σου πει κανενας αν σε περνει κιαλλο . δε νομιζω να εχεις μικροσκοπιο σωστα?
Απάντηση
[/quote]
αν θες βγαλε μια φοτο πολυ κοντινη να σου πει κανενας αν σε περνει κιαλλο . δε νομιζω να εχεις μικροσκοπιο σωστα?
[/quote]

εχω ενα μικρουλη και ειδα οτι ολα σχεδον τα τριχιδια ειναι θολα.οποτε παμε για κοψιμο....
Απάντηση
Δεν μιλαμε για τα τριχιδια αλλα για τους κρυστάλλους. Μην μπερδευεσαι
Απάντηση
Τις τρίχες βλέπω ότι τις έχει ρίξει... πολύ λίγες έχει και καφέ... σε καλό δρόμο είναι.
Απάντηση
(11-27-2019, 10:12 PM)Argy-ris Έγραψε: Δεν μιλαμε για τα τριχιδια αλλα για τους κρυστάλλους. Μην μπερδευεσαι
Κρυστάλλους εννοούσα. Λάθος μου

(11-27-2019, 10:30 PM)mummra Έγραψε: Τις τρίχες βλέπω ότι τις έχει ρίξει... πολύ λίγες έχει και καφέ... σε καλό δρόμο είναι.
Τι εννοείς ότι τις έχω ρίξει;
Απάντηση
Οχι εσυ, το φυτο, αυτο εννοει
Απάντηση
ok.οσο πιο πολυ το αφηνεις το φυτο βγαζει ολο και περισσοτερες καφε τριχες σωστα;
Οσο πιο πολυ το αφηνεις γινεται πιο ''βαρυ'' ή χανει το THC;
Απάντηση
Ψαξου κ λιγο στο youtube να δεις κ εικονες γιατι μπερδευεσαι με καποια πραγματα κ ειναι δυσκολο να σου το εξηγησουν τα παιδια απο εδω.
https://youtu.be/KNcZhWnRLrQ
Eνα παραδειγμα ειν αυτο, ισως δεν είναι ολα σωστα αλλα θα ξεχωρισεις κρυσταλους κ τριχες να βαλεις μια ταξη
Απάντηση
(11-28-2019, 09:52 PM)Jimarios Έγραψε: ok.οσο πιο πολυ το αφηνεις το φυτο βγαζει ολο και περισσοτερες καφε τριχες σωστα;

Οι άσπρες τρίχες γίνονται καφέ και πέφτουν όταν φουσκώνει, κάποιες δεν πέφτουν γιατί τις κολλάει η ρητίνη. Η ρητίνη είναι οι κρύσταλλοι που λέμε.
Εφόσον έχεις μικροσκόπιο μπορείς να τους δεις... για να έχεις ένα σταφ όπως πρέπει (όχι βαρύ αλλά όχι και τελείως λάιτ) πρέπει όλοι οι κρύσταλλοι να είναι θολοί και το 20% από αυτούς να έχει γίνει amber, καφέ δηλαδή.
Το THC περιέχεται στους κρυστάλλους... δεν το χάνει αλλά γίνεται βαρύ, θα σε στέλνει για ύπνο. Στη φάση που όλοι οι κρύσταλλοι είναι θολοί και το 20% αυτών καφέ... κόβεις.
Για να σου δώσω να καταλάβεις οι κρύσταλλοι πρώτα είναι διαφανείς, μετά θολώνουν και μετά γίνονται καφέ...αν το αφήσεις και δεν κόψεις στο 20% θα γίνουν όλοι καφέ.
Απάντηση
(11-29-2019, 05:22 PM)mummra Έγραψε:
(11-28-2019, 09:52 PM)Jimarios Έγραψε: ok.οσο πιο πολυ το αφηνεις το φυτο βγαζει ολο και περισσοτερες καφε τριχες σωστα;

Οι άσπρες τρίχες γίνονται καφέ και πέφτουν όταν φουσκώνει, κάποιες δεν πέφτουν γιατί τις κολλάει η ρητίνη. Η ρητίνη είναι οι κρύσταλλοι που λέμε.
Εφόσον  έχεις μικροσκόπιο μπορείς να τους δεις... για να έχεις ένα σταφ όπως πρέπει (όχι βαρύ αλλά όχι και τελείως λάιτ) πρέπει όλοι οι κρύσταλλοι να είναι θολοί και το 20% από αυτούς να έχει γίνει amber, καφέ δηλαδή.
Το THC περιέχεται στους κρυστάλλους... δεν το χάνει αλλά γίνεται βαρύ, θα σε στέλνει για ύπνο.  Στη φάση που όλοι οι κρύσταλλοι είναι θολοί και το 20% αυτών καφέ... κόβεις.
Για να σου δώσω να καταλάβεις οι κρύσταλλοι πρώτα είναι διαφανείς, μετά θολώνουν και μετά γίνονται καφέ...αν το αφήσεις και δεν κόψεις στο 20% θα γίνουν όλοι καφέ.

Και εγω με τους κρυσταλλους παιζω μπαλα...απλα δε ποτε δε τους εχω αφησει να γινουν καφε
Απάντηση
Ένα 20% το θέλει... δηλαδή στους 100 κρυστάλλους οι 20 να έχουν γίνει καφέ, μελί, amber.. όπως το ονομάζει ο καθένας. Εκτός αν θες το σταφ πολύ σπιντάτο οπότε κόβεις όταν γίνουν όλοι θολοί.
Η πολύ βαριά φούντα που σε καθηλώνει στον καναπέ ούτε και μένα μου αρέσει, αλλά ένα 20% καφέ το θέλω.

Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα;

Γράφεις σχεδόν θολά... για να αποφύγεις τα διάφανα άσε και μερικά να γίνουν καφέ.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)