Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
περίεργη αντίδραση του οργανισμού
καλησπέρα σε όλους έφτιαξα καινούργιο profile μετα τα τελευταία... αυτήν την φορά θα ήθελα να σας πω μια πρόσφατη εμπειρία που είχα πριν λίγες μέρες καθώς κατάλαβα ότι κάτι γίνεται με τον οργανισμό μου και άρχισε να αντιδρά περίεργα στην κανναβη μετα απο καιρό έτυχε στην παρέα μου να έχει ενα παιδί λίγο μαύρο και ετσι είπαμε να το κάνουμε (το μαύρο ήταν καλό ετσι φενοταν τούλαχιστων)  δν έκανα πολύ 3-4 τζούρες μετά απο 10 λεπτα ωμος άρχισα να έχω ταχυπαλμία και ενα περίεργο τρέμουλο στα χέρια και στα πόδια στην συνέχεια ήμουν λες και είχα φάει ψεκασμα με τεζα το κεφάλι χάλια τα ματια τα ένιωθα βαριά πολύ το στομάχι πονούσε δν μπορούσα να πω λέξη κτλπ απο ολη την παρέα μόνο εγώ ήμουν έτσι θα ήθελα να ρωτήσω στους μεγαλύτερους εδώ τι έχει συμβεί και αντιδρώ έτσι πλέων; είναι η ποιότητα η ο οργανισμός μου ; ολο αυτο πέρασε μετα απο καμία ώρα αλλα μου άφησε εναν πονοκέφαλο που δν περνούσε με τπτ ( να πω επισεις ότι τον τελευταίο καιρό έχω πολύ άγχος για προσωπικά ζητήματα και η ψυχολογία μου είναι άσχημη γενικά δν ξέρω άμα πέζει ρόλο) μερικοί μου είπανε να πάω  σε γιατρό αλλά το θεωρώ γελοίο...
Απάντηση

ads by gr420info

εφόσον είσαι 100% οτι δεν φταίει το χόρτο (που μπορεί και να φταίει) τότε δοκίμασε να πεις ελάχιστο να δεις τι θα γίνει.

μπορεί απλά να έχεις πολύ αποδοτικότερη μεταχείριση των κανναβινοειδων από εμάς.

έτσι διατυμπανιζει το internet ότι η κάνναβη ειναι προσωπική...

στομάχι όμως? μήπως αυθυποβάλεσαι? εύκολα πείθω τον εαυτό κι ότι είμαι καλά κι ότι δεν είμαι, ασχέτως εάν συμβαίνει το αντίθετο.

εβίβα με την καλημέρα μου και καλώς ήρθες.
Απάντηση
εμενα μου εχει τυχει στο παρελθον με μισο μονοφυλακι με καπνο. να κανω εμετο, ταχυπαλμιες κ κρύος ιδρώτας.κ την επομενη με το ιδιο κ περρισοτερο να ειμαι νορμαλ. η ψυχολογια ειναι σημαντικη νομιζω οπως κ το τι εχεις φαει πριν ( μου συμβαινει συνηθως οταν εχω φαει γαλακτοκομικα κ εχω πιει μετα καποιον χυμο, ανακατευομαι κ οχι παντα, ισωςβκ συμπτωση. τελευταιο ηταν περυσι που συνεβει κ πινω κοντα 30 χρονια
Απάντηση
(12-19-2019, 01:20 PM)tzorge Έγραψε: εφόσον είσαι 100% οτι δεν φταίει το χόρτο (που μπορεί και να φταίει) τότε δοκίμασε να πεις ελάχιστο να δεις τι θα γίνει.

μπορεί απλά να έχεις πολύ αποδοτικότερη μεταχείριση των κανναβινοειδων από εμάς.

έτσι διατυμπανιζει το internet ότι η κάνναβη ειναι προσωπική...

στομάχι όμως? μήπως αυθυποβάλεσαι? εύκολα πείθω τον εαυτό κι ότι είμαι καλά κι ότι δεν είμαι, ασχέτως εάν συμβαίνει το αντίθετο.

εβίβα με την καλημέρα μου και καλώς ήρθες.
δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς για την ποιότητα απλά το χρώμα ηταν κομπλέ μυρωδιά κομπλέ ωραία γεύση κτλπ τώρα αμα το είχαν ψεκάσει δν μπορώ να το ξέρω αυτό... έχω κάνει και πολύ χειρότερα και ήμουν καλά..  οσο για το στομάχι η ναυτία ερχόταν απο την ζαλάδα που είχα αλλα ναι ηταν περίεργο πολύ

(12-19-2019, 01:32 PM)argy-ris Έγραψε: εμενα μου εχει τυχει στο παρελθον με μισο μονοφυλακι με καπνο. να κανω εμετο, ταχυπαλμιες κ κρύος ιδρώτας.κ την επομενη με το ιδιο κ περρισοτερο να ειμαι νορμαλ. η ψυχολογια ειναι σημαντικη νομιζω οπως κ το τι εχεις φαει πριν ( μου συμβαινει  συνηθως οταν εχω φαει γαλακτοκομικα κ εχω πιει μετα καποιον χυμο, ανακατευομαι κ οχι παντα, ισωςβκ συμπτωση. τελευταιο ηταν περυσι που συνεβει κ πινω κοντα 30 χρονια
αν πέζει ρόλο η ψυχολογία τότε θα έπρεπε να ήμουν συνέχεια έτσι αλλα μπορεί κιόλας δςν ξέρω.. αυτό που με κάνει εντύπωση είναι οτι έχω κάνει πολύ χειρότερα δλδ αλβανικά πολλά και ήμουν κομπλέ εκείνη την στιγμή (άσχετα αμα την άλλη μέρα είχα πονόλαιμο κτλπ) ενω αυτήν την φορά που η φούντα ηταν καλή έπαθα χίλια δύο...
Απάντηση
γεια φιλε. δε θα μιλησω επιστημονικα με αποδειξεις και πορισματα. θα σου πω μονο ομως μια εμπειρια που ειχα. γενικοτερα ειμαι οντως πολυ χαρουμενο ατομο και χωρις πολλες εννοιες, κι αν εχω προβληματα ξεχνιεμαι πολυ ευκολα.. δεν ειμαι βαρυ ατομο δηλαδη στην ψυχολογια μου. και οσες φορες την πινω λειτουργει ακριβως οπως πρεπει (οπως αναφερει το καθε στρέιν πχ ευφορια, χαλαρωση κλπ. δεν εχω παρενεργειες.   
με εξαιρεση μια φορα .... που ημουν παρα πολυ στεναχωρημενος για μια βδομαδα σχεδον ολοκληρη , δεν ειχα καθολου ορεξη, σκεφτομουν συνεχεια το γεγονος που με στεναχωρουσε και ειχα μηδενικη ορεξη για τα παντα. λαιτ καταθλιψουλα χααχ.  και μου προτειναν καποια παιδια weed sesh στο σπιτι ενος απο την παρεα .

μαζευτηκαμε τελος παντων ολα καλα ολα ωραια και μετα το απο μερικες τζουρες απλα δε μπορουσα να μιλησω. μουγκαθηκα φαση.. πραγμα που με αγχωσε ακομα πιο πολυ γιατι ημουν στις πολυ αρχες τοτε, δεν ειχα πανω απο 1ος χρονου εμεπειρια με μαριχουανα. και ανησυχησα μην τυχον και μου το αφησει κουσουρι αχαχχα.. και ενω μου μιλουσαν τα παιδια δεν μπορουσα να ανταποκριθω.. ευτυχως ηταν φουλ μπετωμενοι και με αφησαν στην ησυχια μου. γιατι αλλιως θα αγχωνομουν ακομα πιο πολυ. δεν ειμαι ατομο που θελει να εχει προσοχη στραμενη πανω του. μετα λοιπον απο πολυ πολυ ωρα τυπου τριωρο που φαγαμε και ηπιαμε κατι μαλακιες  μπορεσα να ξανα μιλησω. (ρωτησα μετα ποση ωρα ειχε περασει, γιατι ειχα χασει την αισθηση του χρονου). 
αυτα.. δεν ηταν καμια τρελη εμπειρια αλλα αυτα που ελεγες μου το θυμισαν. 

ελπιζω να βρεις ακρη και να μη χασεις αυτη την ευχαριστηση απ τη ζωη σου. Peace-and-love-033
Απάντηση
καλησπέρα φιλε μου. η κάνναβη έχει να κάνει άμεσα με την ψυχική διάθεση και την αλλαγή της.
υπάρχει και πολύ σοβαρή πιθανότητα να ήπιες κάτι κακό. έχω ακούσει κ εγώ ότι ρίχνουν διαφορά στα αλβανικά, αλλά τι και πώς δεν ξέρω.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(12-19-2019, 02:10 PM)godfather Έγραψε: καλησπέρα  φιλε μου.  η κάνναβη έχει να κάνει άμεσα με την ψυχική διάθεση και την αλλαγή της.
υπάρχει και πολύ σοβαρή πιθανότητα να ήπιες κάτι κακό. έχω ακούσει κ εγώ ότι ρίχνουν διαφορά στα αλβανικά,  αλλά τι και πώς δεν ξέρω.
ναι πριν λίγο καιρό ειχα θεμα στην υγεία μου απο αλβανό αλλά  η μαστούρα ήταν κομπλέ σχετικά...  αυτό ωμός που έγινε τώρα είναι περίεργο πραγματικά

(12-19-2019, 02:08 PM)alwayshappyguy Έγραψε: γεια φιλε. δε θα μιλησω επιστημονικα με αποδειξεις και πορισματα. θα σου πω μονο ομως μια εμπειρια που ειχα. γενικοτερα ειμαι οντως πολυ χαρουμενο ατομο και χωρις πολλες εννοιες, κι αν εχω προβληματα ξεχνιεμαι πολυ ευκολα.. δεν ειμαι βαρυ ατομο δηλαδη στην ψυχολογια μου. και οσες φορες την πινω λειτουργει ακριβως οπως πρεπει (οπως αναφερει το καθε στρέιν πχ ευφορια, χαλαρωση κλπ. δεν εχω παρενεργειες.   
με εξαιρεση μια φορα .... που ημουν παρα πολυ στεναχωρημενος για μια βδομαδα σχεδον ολοκληρη , δεν ειχα καθολου ορεξη, σκεφτομουν συνεχεια το γεγονος που με στεναχωρουσε και ειχα μηδενικη ορεξη για τα παντα. λαιτ καταθλιψουλα χααχ.  και μου προτειναν καποια παιδια weed sesh στο σπιτι ενος απο την παρεα .

μαζευτηκαμε τελος παντων ολα καλα ολα ωραια και μετα το απο μερικες τζουρες απλα δε μπορουσα να μιλησω. μουγκαθηκα φαση.. πραγμα που με αγχωσε ακομα πιο πολυ γιατι ημουν στις πολυ αρχες τοτε, δεν ειχα πανω απο 1ος χρονου εμεπειρια με μαριχουανα. και ανησυχησα μην τυχον και μου το αφησει κουσουρι αχαχχα.. και ενω μου μιλουσαν τα παιδια δεν μπορουσα να ανταποκριθω.. ευτυχως ηταν φουλ μπετωμενοι και με αφησαν στην ησυχια μου. γιατι αλλιως θα αγχωνομουν ακομα πιο πολυ. δεν ειμαι ατομο που θελει να εχει προσοχη στραμενη πανω του. μετα λοιπον απο πολυ πολυ ωρα τυπου τριωρο που φαγαμε και ηπιαμε κατι μαλακιες  μπορεσα να ξανα μιλησω. (ρωτησα μετα ποση ωρα ειχε περασει, γιατι ειχα χασει την αισθηση του χρονου). 
αυτα.. δεν ηταν καμια τρελη εμπειρια αλλα αυτα που ελεγες μου το θυμισαν. 

ελπιζω να βρεις ακρη και να μη χασεις αυτη την ευχαριστηση απ τη ζωη σου. Peace-and-love-033
κάτι τέτοιο κ εγώ αλλα με τρέμουλο χέρια πόδια κτλπ... θα προσπαθήσω να δω τι φταίει πάντως η ποιότητα απο τι κατάλαβα δν επηρεάζει την μαστούρα εκείνη την ωρα αλλα αμα έχει φαει ψεκασμα μπορεί να σε αρρωστήσει την αλλη μέρα...
Απάντηση
δεν γνωριζω για ψεκασματα και αλβανους. εγω με ολα απλα νταγλαριζομουν. απλα εννοω οτι προσοχη στην ψυχολογια. και οχι απλα στην ψυχολογια που εχεις πριν την πιεις.. ή την ιδια μερα... γενικοτερα το πως νιωθεις εκεινο τον καιρο.. αν και υπαρχουν στρεινσ που καταπολεμουν καταθλιψη και χαλαρωνουν τα νευρα. αρα ακριβως αυτο που χρειαζεσαι. για ψαξου λιγο , και βρες την ακρη να πιεις ακριβως αυτο το στρειν να δεις αν θα συνεχισει το τρεμουλο ή αν αντιθετως θα χαλαρωσεις... . δεν εχει γινει τσαμπα τοση βαβουρα με τα διαφορετικα ειδη.
Απάντηση
(12-19-2019, 02:31 PM)alwayshappyguy Έγραψε: δεν γνωριζω για ψεκασματα και αλβανους. εγω με ολα απλα νταγλαριζομουν. απλα εννοω οτι προσοχη στην ψυχολογια. και οχι απλα στην ψυχολογια που εχεις πριν την πιεις.. ή την ιδια μερα... γενικοτερα το πως νιωθεις εκεινο τον καιρο.. αν και υπαρχουν στρεινσ που καταπολεμουν καταθλιψη και χαλαρωνουν τα νευρα. αρα ακριβως αυτο που χρειαζεσαι. για ψαξου λιγο , και βρες την ακρη να πιεις ακριβως αυτο το στρειν να δεις αν θα συνεχισει το τρεμουλο ή αν αντιθετως θα χαλαρωσεις... . δεν εχει γινει τσαμπα τοση βαβουρα με τα διαφορετικα ειδη.
ειδικά εδώ που μένω (επαρχία) αυτό είναι απίθανο... ωμός θα προσπαθήσω με την ποσότητα να την μειώσω και να δω τι θα γίνει ωπος και να έχει ευχαριστώ για το ενδιαφέρων φιλε
Απάντηση
1) μη ξαναχρησιμοποιησεις χόρτο του δρόμου αν δεν θες να σου τύχει κάποια φορά τίποτα χειρότερο.
2) όπως μαθαίνει κανείς να πίνει αλκοόλ σωστά για να μην τον χαλάει έτσι πρέπει να μάθει να καταναλώνει σωστά και την κάνναβη για να μην τον χαλάει.
Απάντηση
(12-19-2019, 07:19 PM)guest19 Έγραψε: 1) μη ξαναχρησιμοποιησεις χόρτο του δρόμου αν δεν θες να σου τύχει κάποια φορά τίποτα χειρότερο.
2) όπως μαθαίνει κανείς να πίνει αλκοόλ σωστά για να μην τον χαλάει έτσι πρέπει να μάθει να καταναλώνει σωστά και την κάνναβη για να μην τον χαλάει.
γεια σου φίλε.. το χόρτο ξαναλέω δν ήταν κακής ποιότητας οπότε η ποιότητα ήταν καλή...
και όσο για το 2ο 4-5 τζούρες πείρα οπότε ούτε κατάχρηση.....
Απάντηση
όταν ψωνίζεις από τον δρόμο , θα πάρεις ψεκασμένο με μυκητοκτόνο . αυτό όταν το ανεβάσεις - θερμοκρασία - μεταβάλετε σε αέριο , που σου κάνει πατσαβούρα το μυαλό . τα έχει πει ο γρήβας αρκετές φορές και υπάρχει στο γιουτιουμπ με το ράδιο αρβύλα  .
και μετά τρέχουμε στον ψυχίατρο και λέμε η κάνναβη μας χάλασε
και μετά τρέχουμε χρόνια εμείς να τους αλλάξουμε γνώμη , γιατί έφταιγε το φάρμακο και όχι η κάνναβη .

εάν το φυτό είναι σωστό , για να έχουμε τέτοια αντίδραση θα πρέπει να είναι πολύ μεγάλη η απόκλιση thc/cbd  πάνω από 100/1
το thc ξέρουμε ότι χτυπάει το αίσθημα του φόβου , δημιουργεί υπερένταση , κρίσεις πανικού , ταχυκαρδία , στρες .
το cbd έρχεται όχι μόνο σαν συνεργάτης αλλά και σαν ανταγωνιστής εκεί που χρειάζεται . έτσι μετριάζει τις έντονες καταστάσεις του thc αφήνοντας όμως τον  οργανισμό ντοπαρισμένο και ευτυχισμένο .

μερικοί ή είναι υπερευαίσθητοι ή έχουν εκπαιδεύσει το ενδοκανναβινοειδές σύστημα και με ελάχιστες ποσότητες ακούν πολλά .

μια καλή λύση θα ήταν να ξέρουμε τι πίνουμε και να κοιτάμε τις αναλογίες
το w.w 18% thc και 1,8 % cbd είναι σε μία αναλογία 10/1 που είναι ιδανική για ευχάριστο φτιάξιμο . για αυτό έχει μήνει ακόμα στην ιστορία και έχει θερμούς θαμώνες .
τώρα τελευταία έχουμε και τα 1/1 τα οποία είναι υπέροχα και σίγουρα για τέτοιες καταστάσεις ιδανικά .
το πειν κίλερ 10%/10% 1/1 υπέροχο . και άλλα πολλά .

ακόμα θα μπορούσε κάποιος να συνδυάσει πόσιμο cbd μια ώρα πριν καπνίσει για να μην έχει τέτοια θέματα .

να πούμε βέβαια εδώ ότι ο οργανισμός ξέρει τι μας κάνει καλά και τι όχι και μας το λέει .
καλό είναι να αποφεύγουμε φυτά που μπορεί να μας χαλάσουν
καλό είναι πάντα να έχουμε μια καλή ποικιλία για όλες τις καταστάσεις
και εάν ήταν να βγούμε στο ριγκ για πόλεμο , τότε και γκορίλα γκλου καλό θα μας έκανε .
Απάντηση
(12-19-2019, 08:29 PM)xasikliks Έγραψε: όταν ψωνίζεις από τον δρόμο , θα πάρεις ψεκασμένο με μυκητοκτόνο . αυτό όταν το ανεβάσεις - θερμοκρασία - μεταβάλετε σε αέριο , που σου κάνει πατσαβούρα το μυαλό . τα έχει πει ο γρήβας αρκετές φορές και υπάρχει στο γιουτιουμπ με το ράδιο αρβύλα  .
και μετά τρέχουμε στον ψυχίατρο και λέμε η κάνναβη μας χάλασε
και μετά τρέχουμε χρόνια εμείς να τους αλλάξουμε γνώμη , γιατί έφταιγε το φάρμακο και όχι η κάνναβη .

εάν το φυτό είναι σωστό , για να έχουμε τέτοια αντίδραση θα πρέπει να είναι πολύ μεγάλη η απόκλιση thc/cbd  πάνω από 100/1
το thc ξέρουμε ότι χτυπάει το αίσθημα του φόβου , δημιουργεί υπερένταση , κρίσεις πανικού , ταχυκαρδία , στρες .
το cbd έρχεται όχι μόνο σαν συνεργάτης αλλά και σαν ανταγωνιστής εκεί που χρειάζεται . έτσι μετριάζει τις έντονες καταστάσεις του thc αφήνοντας όμως τον  οργανισμό ντοπαρισμένο και ευτυχισμένο .

μερικοί ή είναι υπερευαίσθητοι ή έχουν εκπαιδεύσει το ενδοκανναβινοειδές σύστημα και με ελάχιστες ποσότητες ακούν πολλά .

μια καλή λύση θα ήταν να ξέρουμε τι πίνουμε και να κοιτάμε τις αναλογίες
το w.w 18% thc και 1,8 % cbd είναι σε μία αναλογία 10/1 που είναι ιδανική για ευχάριστο φτιάξιμο . για αυτό έχει μήνει ακόμα στην ιστορία και έχει θερμούς θαμώνες .
τώρα τελευταία έχουμε και τα 1/1 τα οποία είναι υπέροχα και σίγουρα για τέτοιες καταστάσεις ιδανικά .
το πειν κίλερ 10%/10% 1/1 υπέροχο . και άλλα πολλά .

ακόμα θα μπορούσε κάποιος να συνδυάσει πόσιμο cbd μια ώρα πριν καπνίσει για να μην έχει τέτοια θέματα .

να πούμε βέβαια εδώ ότι ο οργανισμός ξέρει τι μας κάνει καλά και τι όχι και μας το λέει .
καλό είναι  να αποφεύγουμε φυτά που μπορεί να μας χαλάσουν
καλό είναι πάντα να έχουμε μια καλή ποικιλία για όλες τις καταστάσεις
και εάν ήταν να βγούμε στο ριγκ για πόλεμο , τότε και γκορίλα γκλου καλό θα μας έκανε .
δν νομίζω οτι όλα είναι έτσι... μπορεί τα περισσότερα αλλα έχω πετύχει και πολλά που ηταν ωραία το ότι μπορεί να είναι λίγο αλλοιωμένο δλδ το χρώμα δν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και σκατα και πιστεύω οτι κάνεις δν ξέρει πραγματικά αμα μια φούντα έχει φαει ψεκασμόά η οχι αυτό γίνεται μόνο με χημικό έλεγχο... ποιο πολύ πιστεύω είναι ο οργανισμός του κάθε ανθρώπου γνωρίζω άτομα που κάνουν φούντα του δρόμου και είναι μι χαρά και αλλα που δεν είναι (γνώμη μ πάντα)
Απάντηση
όντως, μερικοί δεν μπορούν να λειτουργήσουν με την κάνναβη, το ξέρουν φυσικά και δεν πίνουν. .όπως εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω με το αλκοόλ, με χαλάει από κάποια ποσότητα κι απάνω..
Απάντηση
(12-19-2019, 11:10 PM)mummra Έγραψε: όντως, μερικοί δεν μπορούν να λειτουργήσουν με την κάνναβη, το ξέρουν φυσικά και δεν πίνουν. .όπως εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω με το αλκοόλ, με χαλάει      από κάποια ποσότητα κι απάνω..
ακριβώς φίλε μ πιστεύω είναι θέμα οργανισμού και οχι ποιότητας (για μένα μιλάω)
Απάντηση
μου φαίνεται πως είναι συνδυασμός του χειμιοτυπου (η και ανόργανης χειμιας) κι εσού
Απάντηση
(12-19-2019, 11:24 PM)420grower Έγραψε:
(12-19-2019, 11:10 PM)mummra Έγραψε: όντως, μερικοί δεν μπορούν να λειτουργήσουν με την κάνναβη, το ξέρουν φυσικά και δεν πίνουν. .όπως εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω με το αλκοόλ, με χαλάει      από κάποια ποσότητα κι απάνω..
ακριβώς φίλε μ πιστεύω είναι θέμα οργανισμού και οχι ποιότητας (για μένα μιλάω)

άμα σε χαλάει, το έχεις παρατηρήσει δηλαδή οκ, μη πίνεις, μέσα στο μυαλό είναι όλα. με μια φορά όμως που συνέβη αυτό δεν βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα.
Απάντηση
επειδή είναι όλα μέσα στο μυαλό μας και στην ψυχολογία μας, και την σήμερον ημέρα είναι εύκολο να ξεφύγεις λίγο ( να λασκαρει η βίδα) καλό είναι να μην πίνουμε καθόλου κάνναβη με thc. και επειδή η βοήθεια που θα ζητήσεις από ανθρώπους που δεν ξέρουν, η λύση τους θα είναι ψυχοφαρμακα, αν βλέπεις ότι σε πειράζει να μην ξανά πιεις!!

τα παραπάνω δεν αφορά όλο το φόρουμ, αλλά άτομα όπως το παλικάρι
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
(12-20-2019, 08:20 AM)skunky88 Έγραψε: επειδή είναι όλα μέσα στο μυαλό μας και στην ψυχολογία μας, και την σήμερον ημέρα είναι εύκολο να ξεφύγεις λίγο ( να λασκαρει η βίδα) καλό είναι να μην πίνουμε καθόλου κάνναβη με thc. και επειδή η βοήθεια που θα ζητήσεις από ανθρώπους που δεν ξέρουν, η λύση τους θα είναι ψυχοφαρμακα, αν βλέπεις ότι σε πειράζει να μην ξανά πιεις!!

τα παραπάνω δεν αφορά όλο το φόρουμ, αλλά άτομα όπως το παλικάρι
εντάξει αυτό αποτελεί μια μερίδα ανθρώπων στην δική μ την περίπτωση έχει γίνει μόνο μία φορά..
Απάντηση
έχω ένα γνωστό που ερχότανε πριν χρονια σπίτι μου, βασικά στις ξενερες του ερχότανε να κεραστει.

κάποια φάση είδα πως όταν πίνει σταματάει να μου μιλάει και είναι τελείως στον κόσμο του. 

εκ τότε του είπα πως αν θέλει να πίνει χόρτο θα πρέπει να έχει το δικό του γιατί εγώ δεν του γυρνάω ξανά τσιγάρο. 

δεν έχουμε πολλά πάρε δώσε(μάλλον γιατί δεν κερνάω πια) , αλλά οπότε βρεθούμε κι έχει χόρτο μπαίνει σε αυτήν την φαση. 

αν βλέπεις κάτι τέτοιο τότε πίστεψέ με δεν θες να γίνεις αυτός ο τύπος. είναι δυστυχώς απλησίαστος πλέον, για μένα θα έπρεπε να μίλαγε χρόνια πριν με ψυχολόγο.
Απάντηση
τωρα που κανουμε αυτη την κουβεντα εχω γνωρισει κοπελα που επινε κ παθαινε κρισεις πανικου, αυτη απο μονη της ειπεωτερμα κ ολα καλα. κ εναν τυπο που επαθε μια μερα ενα κοκομπλοκο δεν μιλουσε σε κανεναν για καμμια εβδομαδα κ εκανε αγωγη για 1-2 μηνες. κ οι 2 ειναι παιδια 25 χρονων. και παρα πολλα παιδια αυτης της ηλικιας εχουν τετοια προβληματα χωρις την χρηση κανναβης, ειναι η "ασθενεια" της εποχης; δεν ξερω
Απάντηση
για όλα υπάρχει αυτή η πρώτη φορά και δεν ξέρεις πότε είναι. δεν σου λέω ότι σου γύρισε η βίδα, αλλά ότι μπορεί η thc να σου ξυπνάει κάτι βαθιά μέσα σου και να στα βγάζει με τον τρόπο που αναφέρεις. εγώ έχω αρκετούς γνωστούς μου στους οποίους τους πείραξε η thc αλλά με την πολύ κατάχρηση της. κανένας τούς δεν πίνει πλέον. κάποιοι έπεσαν και στα ψυχοφαρμακα
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
(12-19-2019, 07:38 PM)420grower Έγραψε:
(12-19-2019, 07:19 PM)guest19 Έγραψε: 1) μη ξαναχρησιμοποιησεις χόρτο του δρόμου αν δεν θες να σου τύχει κάποια φορά τίποτα χειρότερο.
γεια σου φίλε.. το χόρτο ξαναλέω δν ήταν κακής ποιότητας οπότε η ποιότητα ήταν καλή...
και όσο για το 2ο 4-5 τζούρες πείρα οπότε ούτε κατάχρηση.....

καλημέρα,

αφού δεν το έστειλες για χημική ανάλυση δεν μπορείς να γνωρίζεις την ποιότητα. έχω δει να καπνίζουν χόρτα που αγοράστηκαν στον δρόμο τα οποία εξωτερικά όχι απλά φαίνονταν ποιοτικά, αλλά πολυτελείας, και ο καπνός τους μύριζε κυριολεκτικά σαν λεμόνι ή σαν σοκολάτα. αντίθετα, έχω δει καφέ προς μαύρο χρώμα πατικωμένες φούντες από χωριό με μεθυστικό φυσικό άρωμα κάνναβης. η εμπειρία από την κατανάλωση αυτών των δύο διαφορετικών τύπων φούντας έπειτα από κοινή διαπίστωση ήταν ασύγκριτη· με το καφέ-μαύρο χόρτο να υπερτερεί με διαφορά και χωρίς να δημιουργεί αφύσικες παρενέργειες σε αντίθεση με το «πολυτελείας» του δρόμου.

δεν πάει με το πόσες τζούρες κάνεις. είναι ένα σύνολο παραγόντων που διαμορφώνουν την συνολική εμπειρία, ακριβώς όπως συμβαίνει και με το κρασί. κάθε κρασί λόγω της χημείας του (π.χ. τερπένια, περιεκτικότητα αλκοόλ) δημιουργεί διαφορετική επίδραση στον καταναλωτή, έχει σημασία πόσο γρήγορα το καταναλώνεις, αν πίνεις νερό ταυτόχρονα, αν τρως ταυτόχρονα ή αν ήσουν από πιο πριν φαγωμένος, το πώς είναι η ψυχολογία σου εκείνη τη στιγμή, το πόσο κουρασμένος είσαι σωματικά κ.α. έτσι υπάρχουν και οι αντίστοιχοι παράγοντες για την κάνναβη που πρέπει να μάθεις να τους εκτιμάς πριν και κατά την κατανάλωση γιατί αλλιώς ανεξάρτητα με την ποιότητα του χόρτου μπορεί η συνολική εμπειρία που θα έχεις να καταλήξει να είναι κακή.

συμφωνώ με όλους όσους μίλησαν παραπάνω. επίσης, xasikliks θεωρώ πολύ εύστοχο όλο σου το μήνυμα. δεν πολυσυζητιέται στο φόρουμ η αναλογία thc/cbd και νομίζω ότι είναι απαραίτητο να την σχολιάζουμε όταν μιλάμε για κάποια ποικιλία που μας άρεσε. 

420grower δεν σου λέει κανείς ότι κάτι είναι σωστό ή κάτι άλλο λάθος. εξέφρασες την απορία σου και ο καθένας σου δίνει την ερμηνεία του με βάση την εμπειρία του. η άποψη μου είναι ότι εφόσον έχεις απορία καλύτερο θα ήταν να εστιάσεις στο από που πηγάζει η απάντηση που έδωσε ο καθένας (δηλ. να εστιάσεις στην αιτιολογία της απάντησης) για να ψαχτείς στη συνέχεια και να δεις αν υπάρχουν και άλλα πράγματα τα οποία δεν γνωρίζεις και ενδεχομένως αν υπάρχουν να σου αλλάξουν την άποψη και κατά συνέπεια τον τρόπο που θα καταναλώνεις το βότανο.
Απάντηση
(12-20-2019, 11:30 AM)tzorge Έγραψε: έχω ένα γνωστό που ερχότανε πριν χρονια σπίτι μου, βασικά στις ξενερες του ερχότανε να κεραστει.

κάποια φάση είδα πως όταν πίνει σταματάει να μου μιλάει και είναι τελείως στον κόσμο του. 

εκ τότε του είπα πως αν θέλει να πίνει χόρτο θα πρέπει να έχει το δικό του γιατί εγώ δεν του γυρνάω ξανά τσιγάρο. 

δεν έχουμε πολλά πάρε δώσε(μάλλον γιατί δεν κερνάω πια) , αλλά οπότε βρεθούμε κι έχει χόρτο μπαίνει σε αυτήν την φαση. 

αν βλέπεις κάτι τέτοιο τότε πίστεψέ με δεν θες να γίνεις αυτός ο τύπος. είναι δυστυχώς απλησίαστος πλέον, για μένα θα έπρεπε να μίλαγε χρόνια πριν με ψυχολόγο.
εγώ βλέπω μόνο τέτοιους..
 αλλα είναι εκείνη την στιγμή όλοι δλδ για 1 ωρα στα χαμένα και μετά normal κανονικά και άτομα μεγάλης ηλικίας το ίδιο
Απάντηση
(12-20-2019, 01:54 PM)420grower Έγραψε:
(12-20-2019, 11:30 AM)tzorge Έγραψε: έχω ένα γνωστό που ερχότανε πριν χρονια σπίτι μου, βασικά στις ξενερες του ερχότανε να κεραστει.

εγώ βλέπω μόνο τέτοιους..
 αλλα είναι εκείνη την στιγμή όλοι δλδ για 1 ωρα στα χαμένα και μετά normal κανονικά και άτομα μεγάλης ηλικίας το ίδιο
ολα ειναι σχετικα φιλε μου
το χορτο εχει την ταση να αμβλυνει τα συναισηθματα την ψυχικη κατασταση στην οποια βρισκεσα
παιζουν πολλα ρολο
αν ηταν το πρωτο τησ ημερασ,αν εισουν αφαγοτοσ,αν ειχεσ μερεσ να καπνισεισ,αν ησουν κουρασμενοσ η ξενηχτησ
μην μασασ δεν ειναι τιποτα
μακαρι να επεφτα και γω σε τετοια νταγκλα
θυμαμαι πριν απο πολλα χρονια κανω εγχειρηση γυρω στισ 11:00 12:00,και με γυρνανε στο δωματιο μετα απο καμμια ωρα
καποια στιγμη το απογευμα γυρω στισ 19:00-20:00 δεν θυμαμαι γιατι αλλα το νοσοκομειο εκτακτοσ μπηκε σε εφημερια,και στο δωματιο που ειμουν φερα εναν γεροντα,σε ασχημη κατασταση.
απο ολα αυτα που του εκανε το προσωπικο και απο την κατασταση ποθ ηταν με εκανε (δεν λεω οτι εφτεγε ο καημενοσ)να σηχαθω,και με δικη μου ευθυνη υπεγραψα και εφυγα για σπιτι 
μεσα στη επομενη ωρα ειχα στριψει ηδη και επινα ενα τσιγαρο
ολα πηγαιναν ωραια και καλα
καποια στιγμη κανα τεταρτο μετα  που το ηπια διψασα και κατεβηκα τισ σκαλεσ(μεζονετα το τοτε σπιτι) για νερο
στο 2ο-3ο σκαλοπατι ολα γυριζαν κρυοσ ιδρωτασ και την αισθηση οτι θελω να παω τουαλετα
καταλαβα οτι ηταν συνδυασμοσ κανναβησ και ναρκωσησ και στην ουσια τιποτα απο αυτα που ενοιωθα δεν ηταν αληθινα
με πηρε κανα 5λεπτο να ξανανεβω επανω,ξαπλωσα λιγο στον καναπε και σε κανενα 20λεπτο ειμουν ο.κ
γενικα μην μασασ εαν δεν ειναι το προβλημα επαναλαμβανωμενο καθε φορα που καπνιζεισ
εαν ειναι επαναλαμβανωμενο τοτε ισωσ θα πρεπει να αρχιζεισ να το ψαχνεισ
την πινω περιπου 35 χρονια
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)