Αξιολόγηση Θέματος:
  • 5 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Την γνωμη σας !
Άστα εκεί
Γιατί δεν τα βάζεις ομοιόμορφα τα φυτά κάτω από τα φώτα..
Κάνε πιο πέρα το μίξερ
Απάντηση

ads by gr420info

Γεια σας παιδια,ενημερωση καταστασης και αξιολογηση πιθανων προβληματων.Καταθετω φωτογραφιες οποιαδιποτε πληροφορια ριξτε την....

18η ημερα σημερα εδωσα νερο με 0.5μλ bio-grow 0.5ml bloom 0.5ml heaven 0.5ml algamic 0.5ml top max και 3μλ activ vera ολα αυτα στο μισο λιτρο.
Το ενα απο τα 3 εφαγε φαγητα bio-bizz τα αλλα 2 θα πανε με dutch ferti και με ενα booster της dutch ferti για την ανθοφορια.
Ολα τα εδωσα απο 300μλ .Τα 2 σκετο νερο το 1 με αυτα που αναφερω.Παρατηρησα στο 1<σε αυτο που δινω biobizz>καποια στιγματα στα φυλλα.

Η θερμοκρασιες μου ειναι 23-27 βαθμους 55-75% υγρασια τα φωτα μου ειναι στους 40 ποντους σχεδον<40 παρα κατι 37-38εκ καπου εκει>

Ειναι αυτοματα και μπηκαν κατευειαν σε 6λιτρες γλαστρες με ligth mix χωμα.Απο αστηρ.

Και μια ερωτηση μπονους  Smile
Σημερα ειχα διακοπη ρευματος για 3 ωρες,ανοιξα τεντα να περνει αερα.Λετε να στρεσσαριστικαν η κατι τετοιο.Νομιζω ειναι 
αρκετα μικρα.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Καλημερα.Το προβλημα επεκτηνετε νομιζω πως μπορει να ειναι απο το ph η επιδει εριξα λιγο παραπανω activ vera δεν ξερω.Αν μπορειτε καποια
βοηθεια να το σωσω.

Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)

Απάντηση
Κάτι σαν έλλειψη φωσφόρου θα έλεγα
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
@ Skunky88 Δεν γνωριζω πολλα ακομα απο ελλειψεις...Τι προτινεις να κανω φιλε ?
Εγω λεω να ελενξω το ph καλυτερα..Εχεις κατι να προσθεσεις η κανεις γενικα?
Απάντηση
Καλημερα,ενημερωση και διαγνωση.

Amnesia haze auto 24ημερες,φαγητα dutch ferti

Εχω αλλα 3 αλλα δεν θυμαμαι τι ειναι τι μονο το αμνεσια καταλαβενω<αφου το εβαλα κιαλες φορες>
Kong auto
Jack herer auto
White widow Auto
Τα 2 που πανε καλα και φενονται ειναι με dutch ferti τα αλλα 2 που φαγαν κολιμα και ελλειψη ειναι με 
bio bizz συμπερασμα οτι ειμαι αχρηστος Big Grin .Νομιζω πως εχου φαει κολιμα απο calmag και 2 μερες τωρα
δεν προλαβα να παρω.Αυριο θα παρω και θα ποτισω.Λετε να ειναι κατι αλο?Δωστε μια βοηθεια παιδια να 
της σωσο .

Απάντηση
Ψηλα ppm - χαμηλο ph; Θελεις μετρησεις αλλιως δεν βγαινει ακρη, καλημερες!
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Ph στα 6.2-6.5 απο μονο του με παει ετσι δεν βαζω τιποτα.Μολις βαλω φαγητα μεσα,παει μονο του τοσο.PPM οντως μπορεις
να εχω ανεβασμενα γιατι κλασσικα ποτισα πολυ στην αρχη,αλλα το παθαινει μονο στα φανοφυλλα.Οταν ξεκινουν να βγανουν δεν
εχουν στιγματα,μολις βγουν τοτε αποκτουν.Και δεν βλεπω αλλου μοναχα στα φανοφυλλα.Καλημερες φιλε
@trompetas

Πως μπορω να κανω την μετρηση.Θα ριξω αρκετο νερο οταν θα θελουν ποτισμα και θα μετρησω απονερα ή υπαρχει και αλλος τροπος?
@trompetas
Απάντηση
Ναι τα απονερα μετρας στο πιατακι, οσο μεγαλωνει θα το ξεπερναει καμια φορα τους πεφτει βαρυ στην αρχη
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)