Αξιολόγηση Θέματος:
  • 6 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Εσ. Χειμώνας 19-20] Galaxy , Pineapple Chunk , Tutanhamon
ευχαριστω νονε και σε σενα ολα να πανε καλα

ευχαριστω σιγκ αμην απ το στομα σου και στου θεου τ αυτι
Απάντηση

ads by gr420info

λειτούργα όπως σε βολεύει φίλεμ, εμείς δεν κρίνουμε.
θα με ενδιέφερε τα μάλα να δημοσιεύσεις τα πορίσματα των δοκιμών σου, να στοιβάζεται η εμπειρία.
καλή συνέχεια στον κήπο σου.
Απάντηση
(12-30-2019, 09:08 PM)αρχαιος Έγραψε: ευχαριστω νονε και σε σενα ολα να πανε καλα

τα καλυτερα φιλαρακι ολα να σε πανε εξτρα γκουτ
Απάντηση
(12-31-2019, 02:53 AM)roukounas Έγραψε:
(12-30-2019, 09:08 PM)αρχαιος Έγραψε: ευχαριστω νονε και σε σενα ολα να πανε καλα

τα καλυτερα φιλαρακι ολα να σε πανε εξτρα γκουτ

ευχαριστω ρουκουνακο
Απάντηση
καλη πορεια αρχαιος Smile
Tell me I'm a sinner, I got news for you, I spoke to god this morning and he don't like you!!!!!  Tongue

Απάντηση
(12-31-2019, 08:45 PM)giovann Έγραψε: καλη πορεια αρχαιος  Smile
ευχαριστω τζιοβανν καλη χρονια
Απάντηση
16 ημερων σημερα οι μικρες, την νοιωθω την στεναχωρια τους που τραβανε στο προπαγκεητορ, αλλα δεν γινεται αλλιως. σε λιγες μερες κοβονται και οι αλλες 7 που εχω τωρα μεσα στο γκροου μου, υπολογιζω σε κανα δεκαημερο να ειναι ετοιμος ο χωρος για τις μικρες.

τα τουτανχαμων που ειναι τα δυο στο βαθος με το πρασινο ταμπελακι, δειξανε ξεπετα και βιαζονται για το μεγαλυτερο σπιτικο τους

[Εικόνα: cev07ypm.jpg]

[Εικόνα: f5wpoaem.jpg]

[Εικόνα: evnj5hvm.jpg]
Απάντηση
:d γελαω με το σχολιο του σιγκ...
πικραααααα!!

καλη αρχη αρχαιε με το καλο ολα!!! Smile Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(01-05-2020, 02:31 PM)cataek Έγραψε: :d γελαω με το σχολιο του σιγκ...
πικραααααα!!

καλη αρχη αρχαιε με το καλο ολα!!! Smile  Smile

ευχαριστω κυρα της ροδου...
Απάντηση
update 20 - 1 - 20
λογω τρεχαματος τις τελευταιες μερες αργησα να κανω update. εχουμε και λεμε:
στις 17 - 1 εγινε η μεταφυτευση σε 6λιτρες γλαστρες, σε χωμα light mix οπου στην τρυπα μπηκε μιση χουφτιτσα τριμμενη αποξηραμενη απο τον μπαξε μου τσουκνιδα και απο πανω ενα κουταλακι που δειχνει οτι γεματο ειναι 3 γραμμαρια με μηκοριζα. εγω το εβαζα να ξεχειλιζει κιολας

[Εικόνα: vbqbl3hm.jpg]
[Εικόνα: jndmuyjm.jpg]

λιγο ανακατεμα εκει τοπικα, γυρω απ την τρυπα

[Εικόνα: u5io6uem.jpg]

ετοιμες οι κοπελες μου για το σπιτακι τους. μπορει να στεναχωρηθηκαν τοσο καιρο στο προπαγκεητορ, αλλα ειδα ποσο το φχαρηστηθηκαν στις 6λιτρες

[Εικόνα: zxupiyim.jpg]

[Εικόνα: oqcz1u0m.jpg]

στο ενδιαμεσο διαστημα ποτιστηκαν 3 φορες με bio grow, bio heven, acti vera, fish mix, σε ολα με 2 ml στο λιτρο με περιπου 150 ml εκαστοστην μεταφυτευση στις 17/1 ποτιστηκαν με τα ιδια ml αλλα εριξα απο ενα λιτρο σε καθε γλαστρα. καθαριστηκε, σφουγκαριστηκε και ξαναγυρισε σε 20/4 ο χρονοδιακοπτης μου.
σε 3 - 4 μερες που θα εχουν απλωσει τα ομορφες ριζουλες τους μεσα στο χωμα, θα τις τοπαρω αφηνοντας 6 κλαρες τις πιο σθεναρες (στο μεθεπομενο μου γκροου θα δοκιμασω ν αφησω 4 κλαρες αντι για 6 που αφηνω εδω και χρονια που τοπαρω) και θα ξαναγυρισω σε 12/12.
να πω οτι το τελευταιο κουρεμα απ το προηγουμενο γκροου εγινε στις 16/1, ενω ξεκινησα τα κουρεματα απο τις 9/1 κι αυτο γιατι τα γκαλαξυ ηταν ετοιμα πολυ πιο νωρις απο τους αναναδες το ενα γκοριλλα γκλου και τα δυο τουτανχαμων που κουρευτηκαν τελευταια. η αποδοση τους την υπολογιζω γυρω στα 250 με 300 γραμμαρια περιπου σε συνολο κι αυτο γιατι τα τουτανχαμων με δωσανε πολυ λιγο σε ποσοτητα, σε αντιθεση με τον γοριλλα τα γκαλαξυ, ακομη και τους αναναδες. σ αυτο το γκροου που τελειωσε τα ποτιζα με αντβανς. κανω γενικως τετοια πειραματα με εναλλαγες στα λιπασματα. το παρων γκροου ητανε ετσι κι αλλιως προγραμματισμενο να γινει με bio - biz, και στο τελος θα δω τα αποτελεσματα απο καθε αποψη.
αυτα προς στιγμην, αφου τελειωσανε τα κουρεματα και οι μεταφυτευσεις, θα υπαρχει λιγο περισσοτερος χρονος για νεα update.

μπομ σαγκα, με μια φρεσκια φρεσκια γκαλαξαρα

ξεχασα να πω οτι τα δυο στο βαθος ειναι τα γκαλαξυ, τα μεσαια ειναι οι αναναδες και τα δυο μπροστα εδω στ αριστερα ειναι τα τουτανχαμων. "ξορτωσαν" οπως ελεγε η γιαγια μου που ητανε προσφυγας. οταν εψαξα τη ριζα της λεξης βρηκα οτι προερχεται απο το "ξανα ορθωσαν", δηλαδη πηραν το πανω τους
Απάντηση
ωραία τεκνά
ξορτωστεε
Απάντηση
ωραια και σε ταξη αρχαιε!
καλο βολι! Wink
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
εγώ τα έχω κρατήσει ενάμιση μήνα ακριβώς σε τέτοια γλαστράκια σπορείου για τον ίδιο λόγο, τους έκανα και τόπινκ να μη χάνω χρόνο. μετά την μεταφύτευση δίνουν καλή ανάπτυξη
Απάντηση
@αρχαιος
αλο αλο! Smile τι λεει πως πάει..? συνεχίζεις ή έχεις σταματήσει απ το διαγωνισμό?
Απάντηση
μαλλον οχι.
απο την προ κοροναιου εποχη ετρεχα και δεν προλαβαινα να κλ...ω. (ενημερωθηκε τρομπετας)
δυο απο τα 8 μου βγηκανε αρσενικα και αλλα δυο μου καηκαν απο μια μαλακια που ψεκασα προληπτικα για θριπα κλπ (cmc)
τωρα, αυριο ειναι να κουρεψω τα 4 που εχω
αν νομιζεις οτι μετραει να ανεβασω μερικες φωτο τωρα στα τελειωματα, θα το κανω, αν οχι ολα οκ
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)