Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
λογαριασμος ρευματος και λεντ
τη φαση με τα λεντ.....και γενικα τις αλλες λαμπες ?

τι αξιζει περισσοτερο ?(μιλαω για οικονομικα ζητηματα και θεματα  ποιοτητας)

με μια 600 βατ ας πουμε τι λογαρισμο πληρωνεται?

οπως καταλαβαινεται δεν ασχολουμε σχεδον καθολου με εσωτερικη καλλιεργεια απλα εχω καποιες αποριες

αλλαζει κατα πολυ ο λογαριασμος η οχι? Cool Cool Cool
Απάντηση

ads by gr420info

Με μια 600αρα εκ πειρας μιλωντας παντα και παντα με βαση τη χρεωση της περιοχης μου βγαινει περιπου 120 ευρω εξτρα το μηνα (μαζι με φορους και λοιπα) Για να εχεις μια εικονα τι παιζει στα λεω αυτα, δεν ειναι στανταρ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(01-07-2020, 03:49 PM)trompetas Έγραψε: Με μια 600αρα εκ πειρας μιλωντας παντα και παντα με βαση τη χρεωση της περιοχης μου βγαινει περιπου 120 ευρω εξτρα το μηνα (μαζι με φορους και λοιπα) Για να εχεις μια εικονα τι παιζει στα λεω αυτα, δεν ειναι στανταρ
εγώ περίμενα να ακούσω περισσότερα χαχα η λεντ υσχιει ότι είναι πολύ ποιο οικονομικές έτσι?
Απάντηση
ναι ειναι, αλλα οταν λεμε οικονομικες, εννοουμε οτι με το ιδιο ρευμα εχεις περισσοτερη παραγωγη,
Παραδειγμα
Αν καψω 600 watt ειστε σε λεντ ειτε σε πυρακτωσεως θα πληρωσω τα ιδια λεφτα, αλλα η λεντ θα μου δωσει 1.5 φορα παραπανω (οσο το μαθαινεις παει καλυτερα) η ακομα και σχεδον τα διπλασια g,  εκει ειναι η διαφορα τους

τα 600watt hps μου δωσαν ακριβως 250νταν τον προηγουμενο μηνα Δεκεμβρη
Οταν με τις λεντ στα ιδια watt σε αλλη τεντα εβγαλα 400. Απολογισμος Οκτωβριου

Πιο ξεκαθαρο δε γινεται να στο κανω  Tongue
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(01-07-2020, 04:14 PM)trompetas Έγραψε: ναι ειναι, αλλα οταν λεμε οικονομικες, εννοουμε οτι με το ιδιο ρευμα εχεις περισσοτερη παραγωγη,
Παραδειγμα
Αν καψω 600 watt ειστε σε λεντ ειτε σε πυρακτωσεως θα πληρωσω τα ιδια λεφτα, αλλα η λεντ θα μου δωσει 1.5 φορα παραπανω (οσο το μαθαινεις παει καλυτερα) η ακομα και σχεδον τα διπλασια g,  εκει ειναι η διαφορα τους

τα 600watt hps μου δωσαν ακριβως 250νταν τον προηγουμενο μηνα Δεκεμβρη
Οταν με τις λεντ στα ιδια watt σε αλλη τεντα εβγαλα 400. Απολογισμος Οκτωβριου

Πιο ξεκαθαρο δε γινεται να στο κανω  Tongue
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου λεβέντη διαχειριστή !!!!!μου τα είπες τέρμα ξεκαθαρα Smile
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)