Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κάψιμο από λίπασμα; Κάτι άλλο;
[Εικόνα: 8EyNgKim.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

Με μια πρωτη ματια ετσι φαινεται, αλλα τι του βαζεις δε λες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(02-07-2020, 09:14 PM)trompetas Έγραψε: Με μια πρωτη ματια ετσι φαινεται, αλλα τι του βαζεις δε λες
 Καλησπέρα φίλε μου βάζω 1μλ μπιο γροου 4μλ ριζοτονικ και 1g τριχοδερμα στο λίτρο το τριχοδερμα το βάζω κάθε 7 μέρες, δξέρω άμα το ριζοτονικ κάνει να το βάζω τόσο καιρο
Το φυτό είναι Γουάιτ Γκουίντο αυτόματο 4 βδομάδων από σπόρο
Απάντηση
Η υπόλοιπη χήρα είναι καραμπινάτη φαντάζομαι
Απάντηση
(02-07-2020, 11:25 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Η υπόλοιπη χήρα είναι καραμπινάτη φαντάζομαι
 Πένα είναι αυτό είναι κάτω κάτω και έχω δει και σε άλλο ένα έχει αρπάξει λίγο στης άκρες αλλά γενικά σαν φυτό είναι πολύ νταβραντισμενο
Απάντηση
Δεν χρειάζεται να ρίχνεις ριζοτονικο σε αυτή την ηλικία... Μεγάλωσε τώρα χάχα
Απάντηση
Σε είπα κάτι στο άλλο σου νήμα.
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
Αν είσαι ατσουμπαλος σαν και μενα,λύθηκε το μυστήριο
Ενα σκίσιμο στο ποδι βλεπω,λιγο τσαλακωμα,μπορεί να σου πέσανε τπτ νερα
Τριχοδερμα δεν καταλαβα ποτε τι είναι
Απάντηση
(02-08-2020, 12:05 AM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Αν είσαι ατσουμπαλος σαν και μενα,λύθηκε το μυστήριο
Ενα σκίσιμο στο ποδι βλεπω,λιγο τσαλακωμα,μπορεί να σου πέσανε τπτ νερα
Τριχοδερμα δεν καταλαβα ποτε τι είναι
Όχι δεν του έχω κάνει κανένα σχίσιμο, το τριχοδερμα είναι κάτι σαν μύκητες καλές και φιλικές προς την κάνναβη συνυπάρχουν και βοηθάει το φυτό να απορροφήσει καλύτερα.. μπορεί να έχω και παραπληροφόρηση και να το λέω λαθος
Απάντηση
Πάντως τα χαμηλά ολο κατι ανωμαλιες βγαζουν
Αυτόματο κιόλας,τι περιμένεις
Καμιά ζωντοχηρα θα είναι
Απάντηση
Μήπως είναι το πιο κοντινό στον ανεμιστήρα και το χτηπαει ο αερας;
Απάντηση
Υπάρχει περίπτωση να είναι και απο μη καλή λίπανση; Πχ επειδή το ποτίζω μια φορά την βδομάδα με λίπανση και άλλη μία με σκέτο νερό.. δλδ 1l νερό με λίπασμα κάθε Κυριακή και κάθε Τετάρτη 200μλ νεράκι σκέτο
Απάντηση
Ελα κούκλος είσαι
Διυλιζουμε το φύλλο τώρα
Βρες ένα άβαταρ για δεν βλέπουμε και καλά
Απάντηση
[Εικόνα: hUs9ovDm.jpg]g][/url]
[Εικόνα: 3BuEoTVm.jpg]

Ορίστε έτσι είναι όλο το φυτό

Κάποιος μια απάντηση... Διαβάζω από την μια ότι κάνει να του βάλω Μπλουμ τώρα και από την άλλη όχι ακόμα... Να τα αφήσω χωρίς φάει να δω πως θα πάει; Η να τους βάλω περισσότερο μπας και τελικά πίνανε;
Απάντηση
Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, οπότε ακολούθησε το πρόγραμμα της εταιρίας που χρησιμοποιείς. 
Μην πειράξεις τα φύλλα και παρατήρησε αν θα βγουν καινούρια στίγματα κ καψίματα.

Πάντως φαίνεται εντάξει σε γενικές γραμμές μη σκας. 
Μην ξεχνάς ότι αυτά βγαίνουν και μόνα τους στη φύση...
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
Τελικά έχω καταλήξει ότι υπάρχει έλλειψη αζώτου, καθώς και άλλα δύο φύλλα άρχισαν να κάνουν κάτι τέτοια κουλά στης άκρες του, είναι κάτω κάτω το πρόβλημα, έβγαλα αυτό το συμπέρασμα γιατί το φυτό αρχίζει να ξεφεύγει σε ύψος είναι ένα μέτρο!!!! Και είναι αυτόματο, όλα τα άλλα αυτόματα έχουν φτάσει 70 εκατοστά αλλά αυτό παραμεγαλοσε.. πείτε μου και εσείς την γνώμη σας.. το τάισα γροου και Μπλουμ γτ ξεκινάει και μπαίνει ανθοφορία αλλά δεν είδα φώς σήμερα θα του βάλω παραπάνω δώσει γροου και βλέπω. Κάποια γνώμη από κάποιον έμπειρο θα ήταν αρεστή
Απάντηση
Πολύ χαμός για το τίποτα.

Move along, μια χαρά προχώρα, κι αν ήθελε λίγο αζωτο πόσο να θέλει ακόμα?
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)