Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κόπηκε το ρεύμα!!!!
Γειας φίλοι μου όπως ξέρετε έχω ένα φυτακι σήμερα πρωί κόπηκε το ρεύμα μέχρι το μεσημέρι ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχω ανοιχτά τα φώτα 

Τι πρέπει να κάνω για να μην σοκαρο το φυτό βρίσκεται στην 2-3 εβδομάδα ανθοφορίας...
Το έχω από τις 7-7 πρωί βραδάκι τι να κάνω που ήρθε στις 2....

Να συνεχίσει το πρόγραμμα έτσι όπως το έχω η θα πρέπει να το αλλάξω γιατι στην ουσία αντί να δεχθεί 7 ώρες φως δέχθηκε 2
Απάντηση

ads by gr420info

(02-13-2020, 03:48 PM)Koprias1 Έγραψε: Γειας φίλοι μου όπως ξέρετε έχω ένα φυτακι σήμερα πρωί κόπηκε το ρεύμα μέχρι το μεσημέρι ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχω ανοιχτά τα φώτα 

Τι πρέπει να κάνω για να μην σοκαρο το φυτό βρίσκεται στην 2-3 εβδομάδα ανθοφορίας...

Να συνεχίσει το πρόγραμμα έτσι όπως το έχω η θα πρέπει να το αλλάξω γιατι στην ουσία αντί να δεχθεί 7 ώρες φως δέχθηκε 2
Αν έκανες εξωτερική σκέψου το σαν μια σύντομη συννεφιά, δε νομίζω να έχει πρόβλημα.  Smile
Απάντηση
(02-13-2020, 04:01 PM)Mary88 Έγραψε:
(02-13-2020, 03:48 PM)Koprias1 Έγραψε: Γειας φίλοι μου όπως ξέρετε έχω ένα φυτακι σήμερα πρωί κόπηκε το ρεύμα μέχρι το μεσημέρι ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχω ανοιχτά τα φώτα 

Αν έκανες εξωτερική σκέψου το σαν μια σύντομη συννεφιά, δε νομίζω να έχει πρόβλημα.  Smile
άρα συνεχιζω το πρόγραμμα μου όπως έχει?
Απάντηση
(02-13-2020, 04:02 PM)Koprias1 Έγραψε:
(02-13-2020, 04:01 PM)Mary88 Έγραψε: Αν έκανες εξωτερική σκέψου το σαν μια σύντομη συννεφιά, δε νομίζω να έχει πρόβλημα.  Smile
άρα συνεχιζω το πρόγραμμα μου όπως έχει?
Ναι έτσι λέω, τώρα κάτσε μήπως πάρεις καμία γνώμη από κανέναν έμπειρο...
Απάντηση
(02-13-2020, 04:04 PM)Mary88 Έγραψε:
(02-13-2020, 04:02 PM)Koprias1 Έγραψε: άρα συνεχιζω το πρόγραμμα μου όπως έχει?
Ναι έτσι λέω, τώρα κάτσε μήπως πάρεις καμία γνώμη από κανέναν έμπειρο...
έγινε ευχαριστώ πολύ πάντως που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις
Απάντηση
κι εγω δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερο, λογο, αρκει να μην γινει πολλες φορες, ιδιαιτερα στην ανθοφορια.
Αλλα γιατι κανεις αναποδο ωραριο. Συνηθως την ανθοφορια την εχουμε τις νυχτερινες ωρες, για πολλα περισσοτερα ωφελη. Εγω τα δικα μου τα εχω τωρα το χειμωνα 20.00 με 8.00 το πρωι και το καλοκαιρι, 21.00 με 9.00
Απάντηση
Φιλε με μια φορα δεν συνεβη και τιποτα.. Οπως ειπαν ποιο πανω εαν γινεται συνεχομενα τοτε θα σ βγαλει προβλημα αλλα με 1 φορα δεν προκειται να γινει κατι. Κι εγω στην ανθοφορια ειμαι αλλα πριν μερικες μερες εκανα μια μακακιτσα με τον χρονοδιακοπτη και τα φυτα πηραν 20 ωρες φως αλλα ειναι ενταξει
Απάντηση
Πιο πολύ φοβάμαι για μουχλα άμα πέφτει το ρεύμα.
Απάντηση
(02-13-2020, 07:25 PM)αρχαιος Έγραψε: κι εγω δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερο, λογο, αρκει να μην γινει πολλες φορες, ιδιαιτερα στην ανθοφορια.
Αλλα γιατι κανεις αναποδο ωραριο. Συνηθως την ανθοφορια την εχουμε τις νυχτερινες ωρες, για πολλα περισσοτερα ωφελη. Εγω τα δικα μου τα εχω τωρα το χειμωνα 20.00 με 8.00 το πρωι και το καλοκαιρι, 21.00 με 9.00
ευχαριστώ καταρχάς για την απάντηση το έχω ανάποδα το ωράριο γτ την νύχτα δένεται το φως και δεν με αρέσει να δένεται λόγο επισκέψεων πρόβλημα με τις οσμές δεν έχω επομένως κάνω το αντιθετο

(02-13-2020, 07:34 PM)arkoudoulis Έγραψε: Φιλε με μια φορα δεν συνεβη και τιποτα.. Οπως ειπαν ποιο πανω εαν γινεται συνεχομενα τοτε θα σ βγαλει προβλημα αλλα με 1 φορα δεν προκειται να γινει κατι. Κι εγω στην ανθοφορια ειμαι αλλα πριν μερικες μερες εκανα μια μακακιτσα με τον χρονοδιακοπτη και τα φυτα πηραν 20 ωρες φως αλλα ειναι ενταξει
ευχαριστώ φίλε για την απάντηση σου

(02-13-2020, 10:46 PM)tzorge Έγραψε: Πιο πολύ φοβάμαι για μουχλα άμα πέφτει το ρεύμα.
κοίτα φίλε μου Τζωρτζ μέχρι στιγμής δεν υπάρχει θέμα με την μούχλα έχω ανθεκτικό φυτακι!!!

[Εικόνα: 1qMmKarm.jpg]. Πως σας φαίνεται αλήθεια.... Και τη σοδειά λέτε να αποκτησω
Απάντηση
Λίγο τσουρουφλισμενο από λιπάσματα ή pH αλλά οκ.
Απάντηση
(02-14-2020, 06:32 PM)tzorge Έγραψε: Λίγο τσουρουφλισμενο από λιπάσματα ή pH αλλά οκ.
φταιει η κοπριά αλλά δεν με ενοχλεί μια χαρά χαρούμενο είναι από συγκομιδή τι πιστεύεις? Τα έχω τα 20 γραμμάρια
Απάντηση
Γιατί όχι?
Απάντηση
(02-14-2020, 10:27 PM)tzorge Έγραψε: Γιατί όχι?
καλώς ευχαριστώ Τζωρτζ!! Να είσαι καλά για την βοήθεια όλων σας εδώ μέσα στο φόρουμ με έχετε βοηθήσει πολυ
Απάντηση
Να ξες φιλε οτι η συγκομιδη και το ποσο θα παρεις εξαρταται αμεσα απο το φως που του δινεις φυσικα ειναι και υπολοιποι παραγοντες αλλα ο βασικος παραγοντας ειναι το φως
Απάντηση
(02-17-2020, 03:33 AM)arkoudoulis Έγραψε: Να ξες φιλε οτι η συγκομιδη και το ποσο θα παρεις εξαρταται αμεσα απο το φως που του δινεις φυσικα ειναι και υπολοιποι παραγοντες αλλα ο βασικος παραγοντας ειναι το φως
κοίτα αδερφέ έχω διαβάσει αρκετά πάνω στο φως....το γνωρίζω ότι είναι σημαντικός παράγοντας 

Σκέψου όμως ότι μιλάμε για μικροκαλλιεργεια.
Και ότι έχω 40 βατ .δύο λεντ και μια cfl ..
Απάντηση
15-20g αν παρεις αρχοντας θα σαι ειναι πολυ λιγα τα watt. 3 μηνες αξιζει; Αυτο το κουτακι σηκωνει ανετα 80-100w για να πεις οτι βγαζεις απο τη μυγα ξυγκι με καλο Led φωτισμο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Οπως τα λεει ο τρομπέτας
Απάντηση
(02-17-2020, 05:50 PM)trompetas Έγραψε: 15-20g αν παρεις αρχοντας θα σαι ειναι πολυ λιγα τα watt. 3 μηνες αξιζει; Αυτο το κουτακι σηκωνει ανετα 80-100w για να πεις οτι βγαζεις απο τη μυγα ξυγκι με καλο Led φωτισμο
φιλε τρομπετα το ξεκινησα για να αποκτησω εμπειρια πανω στην εσωτερικη καλλιεργεια... 

και απεκτησα. απο κει και περα αν ειχα περισσοτερο φωτισμο θα ηθελα και περισσοτερο εξαερισμο τουλαχιστον δυο ανεμιστηρακια απο καθε πλευρα.

τωρα εχω ενα για εξω και ενα για μεσα οποτε πιστευω ειμαι καλα... γιατι φοβαμαι πολυ τις θερμοκρασιες...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν αξιζει

αλλα το εκανα καθαρα για την εμπειρια...
Απάντηση
Κοπριας το να εβαζες + 2-3λεντ λαμπες 10 η 15 βατ  στην μικροκαλλιεργεια σου δεν νομιζω να ειχες προβληματα με την θερμοκασια.ισα ισα θα ειχες και καλυτερες αποδοσεις στο φυτο σου!
Απάντηση
(02-18-2020, 09:11 PM)Anodynos Έγραψε: Κοπριας το να εβαζες + 2-3λεντ λαμπες 10 η 15 βατ  στην μικροκαλλιεργεια σου δεν νομιζω να ειχες προβληματα με την θερμοκασια.ισα ισα θα ειχες και καλυτερες αποδοσεις στο φυτο σου!
τώρα εάν κάνω κάτι τέτοιο μπορεί να το στρεσαρω και δεν θελω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)