Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
White window auto (65 μέρες)
Καλησπέρα παιδιά λοιπόν έχουμε και λέμε, έχουμε μια λευκή χήρα στης 65 μέρες από σπόρο με πολλά λάθη λάθος εκτιμήσεις και λάθος αντιμετώπιση από μέρος μου το καλό είναι ότι έμαθα από τα λάθη για το επόμενο ( το οποίο έχει μπει ήδη ) η ερώτηση είναι η εξής.. 1ον μπορείτε με βάσει εμπειρίας να μου πείτε πόσο κοντά περίπου είμαι για  το κόψιμο; Ο κατασκευαστής του σπόρου λέει 75 με 90 μέρες από σπόρο, ο λόγος που δεν μπορώ να υπολογίσω είναι επειδή δεν ξέρω άμα μετράει στην ανθοφορία η προανθοφορια... Με βάσει την εμπειρία σας πόσες βδομάδες το κόβετε σε ανθοφορία και πόσο θα διαρκέσει ακόμα; Ευχαριστώ πολύ μάγκες για της πολύτιμες πληροφορίες!!!!!

[Εικόνα: 17y4XdRm.jpg]

[Εικόνα: R7Azy8am.jpg]

[Εικόνα: CRMRWUVm.jpg]

[Εικόνα: ECbbJkwm.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

εφοσον ειναι αυτοματο,δεν μετρας απο καποιο σημειο,ειναι οι μερες ολοκληρωτικα
που θα κανει να τελειωσει απο την πρωτη μερα που εσκασε ο σπορος,-συν κανα δυο εβδομαδες περισσοτερο απ οτι εχω καταλαβει....- Smile
αγουρο ειναι ακομη...προχωραμε!
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Κατ'εμε θες ακομα αδελφουλη....Αν και ετσι οπως σε κοβω δεν παιζει να αντεξεις αλλα τεσπα.... Big Grin
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
το φυτο να αντεξει ειναι το θεμα μας Big Grin Cool
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Το φυτό θα αντέξει απλά όχι με μικρότερη ποσότητα ποιότητα... Έχεις ακόμα
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Καλημέρα μάγκες να στε καλα
Απάντηση
Πως και δε σ έχει πετύχει κανας συνωμοσιολόγος να σ αρχίσει οτι ήξερες για την καραντίνα απο πέρσι? Big Grin Smoke8

(Θες 3-4βδομάδες ακόμη)
Απάντηση
(03-23-2020, 08:40 PM)drunken monk Έγραψε: Πως και δε σ έχει πετύχει κανας συνωμοσιολόγος να σ αρχίσει οτι ήξερες για την καραντίνα απο πέρσι? Big Grin Smoke8

(Θες 3-4βδομάδες ακόμη)

Χαχα Big Grin
Καραντίνας είσαι πολύ μπροστά !
                                               Leaf  Smoke20 
Απάντηση
Εγώ το πα προφήτης @Καραντίνας
Απάντηση
Καλημέρα παιδιά μου Tongue τώρα με καραντίνα δεν μας αφήνουν να γυρνάμε και τσιγάρα, ας κάνει ο καθένας το δικό του!! Wink Wink
Απάντηση
Γεια σας γεια σας, για να μην ανοίγω άλλο θέμα και γίνομαι σπαστικός, σήμερα ήμαστε στης 77 μέρες έχουν γίνει πολλές τρίχες πορτοκαλί και πόλοι λίγες άσπρες, ξεκινανε τα τριχομς να γίνονται σιγά σιγά Μελή 2,3 έχω πετύχει με το μικροσκόπιο, σε αυτήν την φάση οι παπάδες συνεχίζουν να φουσκώνουν η παρενουν στάσιμοι μεχρι να κοπούν;
Απάντηση
Καμια φωτο;
Απάντηση
[Εικόνα: peBvqp8m.jpg]
Απάντηση
1o [Εικόνα: RnfkNodm.jpg]

[Εικόνα: pcGL5unm.jpg]

2o
[Εικόνα: wEndQfsm.jpg]

85μερες σήμερα βλέπω ακόμα μερικές άσπρες τρίχες.. κοίταξα τριχομς όλα θολά και ένα δύο προς το μελί. Πώς τα βλέπετε;
Απάντηση
Καλιοπιωτο κυρ καραμπίνα μας. 
Ανάλογα πως θέλεις το βότανο σου επιλέγεις την στιγμή του κοψιματος. 
Όσο το αφήνεις από δω και πέρα θα έχεις περισσότερη νταγκλα και σβήσιμο στον καναπέ.
Απάντηση
(04-05-2020, 05:25 PM)Ψευδώνυμος Έγραψε: Καλιοπιωτο κυρ καραμπίνα μας. 
Ανάλογα πως θέλεις το βότανο σου επιλέγεις την στιγμή του κοψιματος. 
Όσο το αφήνεις από δω και πέρα θα έχεις περισσότερη νταγκλα και σβήσιμο στον καναπέ.
Άρα είναι έτοιμα δεν θα φουσκώσει άλλο;
Απάντηση
[Εικόνα: SA5H0ORm.jpg]

[Εικόνα: OBXO6Rnm.jpg]
Smile Smile
Τελικά οι δύο λευκές χήρες ξεπέρασαν της προσδοκίες μου. Σύνολο 250g από δύο φυτά και έχω μέσα αλλά δύο λευκές χήρες που άργησαν να ανθοφορισουν Σιν ένα 2 φαστ  Smile
Απάντηση
Καλοπιωτα
Έχεις παρεα για μήνες βλέπω
Απάντηση
Υγεία, πάνω από όλα
Απάντηση
(04-06-2020, 12:20 AM)Καραντίνας Έγραψε: [Εικόνα: SA5H0ORm.jpg]

[Εικόνα: OBXO6Rnm.jpg]
Smile Smile
Τελικά οι δύο λευκές χήρες ξεπέρασαν της προσδοκίες μου. Σύνολο 250g από δύο φυτά και έχω μέσα αλλά δύο λευκές χήρες που άργησαν να ανθοφορισουν Σιν ένα 2 φαστ  Smile

Καλόπιωτα μπρο ωραία φαίνονται
Έχε στο νου σου όμως ότι 250γ είναι τώρα που είναι ακόμα φρέσκα.
Μόλις μπούν στα βάζα θα είναι πιο λίγο.  Smile
Απάντηση
ΟΟ 65 μερες η χηρα ε...Καλοπιωτα αδελφε μου..Σιγουρα εισαι στα μισα απο τα μισα λες εγω σε g.Αλλα νταξει ποιοτιτα και επισης ειναι καθαρα ΔΙΚΑ ΣΟΥ Big Grin
Θελω να μου πεις τι θα σου λεειι οτι θα ειναι ετοιμο και απο curring.

Παντως αν θες ασε την μια χηρα να παει στης 80 μερες να δεις τι παιζει στο τερμα της?Εγω πριν 2 μηνες ενα Gorilla glue auto <Fastbuds> το εκοψα στης 70 μερες και βγηκε πατατα.Παρολου που το ειχα 3.5 βδομαδες curring.Βεβαια το ειχα δει με το μεγεθυντικο οτι ηθελε κιαλο αλλα ειχα θεματα τοτε και αναγκαστηκα,αλλα ειδα τι παιζει.Να ξες οτι στα λεω απο ενδιαφερων.Και οχι για να σε ξενερωσω η να βγω μαγκα η κατι τετοιο..Καλημερα αδελφε!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Να στε καλα μάγκες μου ευχαριστώ πολύ και για της συμβουλές.. ναι το γνωρίζω ότι θα μείνουν πιο λίγα πιστεύω να μείνουν 150 από τα 250. Αδερφέ δεν τα άφησα 65 στης 85 το έκοψα και είχε πολλά προβλήματα καθώς ήταν το πρώτο γροου μου από το μηδέν το επόμενο πιστεύω να είναι πιο δυνατό Tongue Smile Smile
Απάντηση
Στο εύχομαι αλλα καλύτερα να υπολογίζεις πως θα μεινει το 1/4 του βαρους για να μη στεναχωρεθείς μετα !
Στα τσάγια τα αέρινα ρίχνω κομπουχα ,μικρόβια και μαγιά και ριχνω το ph μη βγεί μπουρούχα
Απάντηση
(04-06-2020, 12:22 PM)pitch grow Έγραψε: Στο εύχομαι αλλα καλύτερα να υπολογίζεις πως θα μεινει το 1/4 του βαρους για να μη στεναχωρεθείς μετα !
Να σε καλά πιτσ θα δούμε στην πορεία σε ευχαριστώ για της συμβουλές σου!!!
Απάντηση
Υπολόγιζε γύρω στα 40-50 θα σου μείνουν... Καλοπιωτα όπως κια να έχει!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)