Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρώτο grow indoor auto
Thumbs Up 
Καλησπέρα σε όλο το πανεπιστήμιο των αγροτων!!Δεν θα πω πολλά για την περιεκτικότητα του φορουμ...Είναι πλέον γνωστή και όποιος έχει μεράκι κ υπομονή μπορεί να εξελιχθεί σίγουρα διαβαζοντας εδώ!!!!!Έχουμε και λέμε
Τέντα 1*1*2
Εξαερισμός με φαν
Εισαγωγή παθητική
Φίλτρο χωρίς να είναι και απαραίτητο
Λεντ 300w [/font][/size][/color][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]https://www.organic-growshop.gr/product/...trum-300w/[/font][/size]
Ενας Ανεμιστήρας κυκλοφορίας
Υγραντηρας
Πεχάμετρο
Χώμα lightmix
Γλάστρες 11 λίτρα
Φυτά αυτοματα barneys...Ένα pineapple express κ ένα critical cush,βέβαια τα έχω μπερδέψει κ δεν ξέρω ποιο είναι στη γλάστρα αλλά αυτά να είναι τα προβληματα 
]Τα φυτά τώρα που γράφω είναι 11 με 12 ημερών και πιστεύω όλα καλά έως τώρα...Το νερό πάντα πεχαρισμενο ακόμα κ τη μέρα που που μπήκαν οι σπόροι στη χαρτοπετσέτα
Φυτεύτηκαν κατευθείαν στις 11λιτρες και από τότε μόνο νερό έως τωρα.Από λίπασμα θα χρησιμοποιήσω το trypack της biobizz...
Ωράριο 20/4
Θερμοκρασίες 19-26#Υγρασια40-65

Πώς τα βλέπετε τα κοριτσια;;;;; Κάθε πληροφορία κ κατεύθυνση θα ήταν σωτηρία.Ευχαριστώ εκ των προτέρων και υπομονή παιδες με αυτόν τον διαολεμενο υιο

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][Εικόνα: AZQpkQRm.jpg][Εικόνα: mqM3x2hm.jpg][Εικόνα: tGrojVhm.jpg][Εικόνα: EVFGWRem.jpg][/font][/size]
Απάντηση

ads by gr420info

Με το καλό φίλε, όλα καλά να σου πάνε!!
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
(03-18-2020, 12:33 AM)Skunky88 Έγραψε: Με το καλό φίλε, όλα καλά να σου πάνε!!
 Ευχαριστω φίλος....Εύχομαι όλοι όσοι βρίσκονται στα πρώτα grow να έχουν επιτυχίες αλλά και όλοι οι υπόλοιποι φυσικά....
Απάντηση
κουκλακια ειναι ....με το καλο και καλη αρχη αγορινα!!!
Απάντηση
(03-18-2020, 12:40 AM)kikk0 Έγραψε: κουκλακια ειναι ....με το καλο και καλη αρχη αγορινα!!!
Ευχαριστώ πολύ φυντανακιας!!!!
Και σε σένα όλα βολικά να ερθουν
Απάντηση
@Atladis ηρθαν και πολυ μαλιστα (ειρονικα το λεω)

ευχομαι να σου πανε ολα καλα...γιατι αυτο ειναι ενας ερωτας
Απάντηση
(03-18-2020, 12:45 AM)kikk0 Έγραψε: @Atladis ηρθαν και πολυ μαλιστα (ειρονικα το λεω)

ευχομαι να σου πανε ολα καλα...γιατι αυτο ειναι ενας ερωτας
 Είναι μαγεία το grow  και τρόπος ζωής πιστευω!!!Εγώ τώρα αρχίζω να το αντιλαμβάνομαι και έχω ενθουσιαστεί και ονειρεύομαι είδη τα επόμενα grow
Απάντηση
@Atladis ετσι ειναι ακριβος!!!
Απάντηση
Καλά αρχή μάγκα μου... Γιατί μόνο 2 φυτά σε μια τέτοια Τέντα και μάλιστα αυτόματα?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(03-18-2020, 03:13 AM)Sativaas Έγραψε: Καλά αρχή μάγκα μου... Γιατί μόνο 2 φυτά σε μια τέτοια Τέντα και μάλιστα αυτόματα?
Ευχαριστώ sativaas...Πρώτο grow φίλε και χαλαρά για αρχή!!Στο επόμενο σίγουρα παραπάνω και μάλλον φωτοπεριοδου!!!Θέλω να χτίσω πρώτα εμπειρια κ γνώση κ δεξιότητες
Απάντηση
Εαν τους κανεις LST και με 2 φυτα θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!!!
και εγω 2 κοριτσια εχω σε ιδια τεντα με 600w led Wink
Προσεχε το νερο να τα ποτιζεις στην ωρα τους και οχι ολη την ωρα,παιζει μεγαλο ρολο!
κανε τους LST σε καμια εβδομα ισως και ποιο νωρις!
Καλη επυτιχια φιλε!
Απάντηση
Ακριβώς τα ίδια είχα και εγω τωρα τα κόβω,καλή επιτυχία να εχεις
Απάντηση
(03-18-2020, 09:11 PM)GUTAR Έγραψε: Εαν τους κανεις LST και με 2 φυτα θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!!!
Προσεχε το νερο να τα ποτιζεις στην ωρα τους και οχι ολη την ωρα,παιζει μεγαλο ρολο!
Καλη επυτιχια φιλε!
Έαν δε τους κάνω τίποτε κ τα αφήσω μέχρι τέλους θα είναι λάθος....Γενικώς όλα βαίνουν καλώς έως τωρα
Απάντηση
(03-18-2020, 09:49 PM)Atladis Έγραψε:
(03-18-2020, 09:11 PM)GUTAR Έγραψε: Εαν τους κανεις LST και με 2 φυτα θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!!!
Καλη επυτιχια φιλε!
Έαν δε τους κάνω τίποτε κ τα αφήσω μέχρι τέλους θα είναι λάθος....Γενικώς όλα βαίνουν καλώς έως τωρα
Θα δεις διάφορες γρήγορα με LST αξίζει...
Θα σου στείλω αύριο να δεις τα δικά μου!
Απάντηση
(03-18-2020, 09:13 PM)seimus Έγραψε: Ακριβώς τα ίδια είχα και εγω τωρα τα κόβω,καλή επιτυχία να εχεις
Ευχαριστώ φίλος....Καλόπιοτα με καλή παρέα πάντα

(03-18-2020, 09:57 PM)GUTAR Έγραψε:
(03-18-2020, 09:49 PM)Atladis Έγραψε: Έαν δε τους κάνω τίποτε κ τα αφήσω μέχρι τέλους θα είναι λάθος....Γενικώς όλα βαίνουν καλώς έως τωρα
Θα δεις διάφορες γρήγορα με LST αξίζει...
Θα σου στείλω αύριο να δεις τα δικά μου!
Ευχαριστώ πολυ..Πρεπε να κάτσω ν διαβάσω λίγο για lst...Θα περιμένω να δω τα μωρά σου
Απάντηση
μεταφερω εδω δυο ακομη απαντησεις,επειδη εχεις ανοιξει το θεμα δυο φορες...
(03-18-2020, 09:05 PM)Hash Wizard Έγραψε: Διαβασμένος φαίνεσαι είμαι σιγουρος θα τα πας τέλεια.
Συνέχισε έτσι.
Το πότισμα να προσέχεις τώρα που είναι μικρά πιστεύω αυτό είναι το πιο σημαντικό. Εγώ 3ο grow και ακόμα να μάθω να ποτίζω με προσοχή χαχα Smile
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
(03-18-2020, 10:17 PM)Atladis Έγραψε:
(03-18-2020, 09:05 PM)Hash Wizard Έγραψε: Διαβασμένος φαίνεσαι είμαι σιγουρος θα τα πας τέλεια.
Συνέχισε έτσι.
Το πότισμα να προσέχεις τώρα που είναι μικρά πιστεύω αυτό είναι το πιο σημαντικό. Εγώ 3ο grow και ακόμα να μάθω να ποτίζω με προσοχή χαχα Smile
Πότισμα...Μια λέξη ολόκληρο σχολείο!!!Με προβληματίζει το πότισμα φυτών όταν μπαίνουν κατευθείαν στις τελικές γλάστρες...Και γω θέλω να πιστεύω ότι θα έχω κάποια αποτελέσματα..θα δείξει
Αυτό που έχω σίγουρα καταλάβει είναι ότι το επιτυχημένο grow προϋποθέτει συνδυασμό πραγματων
Απάντηση
περισσοτερο να σε προβληματιζει το ποτισμα πριν μπουν στις μεγαλες γλαστρες(οι οποιες συγχωρουν αρκετα λαθακια ) ενω οι μικρουλες,οχι Smile
Απάντηση
(03-18-2020, 10:36 PM)diaolina Έγραψε: περισσοτερο να σε προβληματιζει το ποτισμα πριν μπουν στις μεγαλες γλαστρες(οι οποιες συγχωρουν αρκετα λαθακια ) ενω οι μικρουλες,οχι Smile
Ευχαριστώ για τη διόρθωση στο ποστ diaollina σιροπιαστη..προσπάθησα να σβήσω το πρώτο ποστ αλλά μπα...Ζητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές αλλά ακόμα μαθητης είμαι και στο φόρουμ και στο grow...Σιγά σιγά ξετυλίγεται το κουβάρι
Απάντηση
Καλησπέρα σε όλους!!!14 ημερών σημερα κ ήρθε η ώρα για το πρώτο φαγητο

1ml bio grow
1ml bioheaven
Νερό 6.5 ph μετά την προσθηκη
Τα φυτά ποτιστηκαν από 0.500 ml σταδιακά

Πώς τα βλεπετε τα μωρά μου;Οποία παρατηρηση συμβουλή θα ήταν πολύτιμη 

Επίσης στο ένα φυτό οι κοτυλιδονες έχουν κάτι σημαδακια(φαίνεται στις φωτογραφίες)[Εικόνα: LZakphjm.jpg][Εικόνα: Ry2rvRCm.jpg][Εικόνα: aEFzrjLm.jpg][Εικόνα: qmvN40dm.jpg][Εικόνα: nNEtutMm.jpg]
Απάντηση
Τυπικοτατος, με το ρολοι περιμενες τη μερα? Καλη περιοδος για λιπανση. Οι κοτυλιδονες μας αφηνουν χρονους γενικα κατα τη διαρκεια της αναπτυξης. Ωραιο χρωμα τα φυλλα καλη συνεχεια!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(03-19-2020, 06:01 PM)godfather Έγραψε: Τυπικοτατος, με το ρολοι περιμενες τη μερα? Καλη περιοδος για λιπανση. Οι κοτυλιδονες μας αφηνουν χρονους γενικα κατα τη διαρκεια της αναπτυξης. Ωραιο χρωμα  τα φυλλα καλη συνεχεια!
 Ευχαριστώ φίλε....Θα έλεγα ότι είμαι λίγο εμμονικος και ότι κάνω προσπαθώ για τα μέγιστα!!!
Τί διάβασμα συνεχίζεται και τα κορίτσια στο δρόμο τους....
Απορία....τα 500 ml είναι αρκετά για κάθε φυτό στη φάση που είμαι τωρα;
Απάντηση
Πολλα ειναι για 11αρα σε αυτη τη φαση. Τοσο εδεινα την 26 ημερα σε 25αρα. Βαλε 300 και ανεβαζεις σιγα σιγα μια φορα την εβδομαδα τα μλ νερου. Καθε 4 ημερες εγω ποτιζω αναπτυξη και κα8ε 3 ανθοφορια. Απαρχουν διαφοροι τροποι που θα σε βολεψουν.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(03-19-2020, 06:40 PM)godfather Έγραψε: Πολλα  ειναι για 11αρα σε αυτη τη φαση. Τοσο εδεινα την 26 ημερα σε 25αρα. Βαλε 300 και ανεβαζεις σιγα σιγα μια φορα την εβδομαδα τα μλ νερου. Καθε 4 ημερες εγω ποτιζω αναπτυξη και κα8ε 3 ανθοφορια. Απαρχουν διαφοροι τροποι που θα σε βολεψουν.
Δλδ πόσο προσθέτουμε κάθε εβδομάδα,100ml+ είναι καλά;...Επίσης απόνερα από ποτε πρέπει να βγάζει η γλάστρα?
Απάντηση
Δεν θέλω ποτέ να έχω απόνερα αν έχω σημαίνει ότι δεν ποτιζω καλά.

Ποτιζεις με το βάρος της γλάστρας. Αν έχει πιο πολύ ζέστη πιο συχνά αν όχι πιο αραιά.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 Επισκέπτης (ες)