Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
το ενα τεντωμενο το αλλο τρομαγμενο
καλησπερα ομαδα ,τεταρτη μερα σημερα που οι σποροι μου ειναι στις γλαστρες τους .Εχω βαλει ενα super lemon haze auto και banana punch auto το λεμονακι εχει βγει 3 με 4 εκ και τα φυλλα του σαν να κοιτανε λιγο προς τα πανω σαν τεντωμενο το βλεπω η μπανανα ομως ισα που βγηκε 1 εκ και τα φυλλα κοιτανε προς τα κατω σαν να ειναι τρομαγμενη ,επισης η θερμοκρασια τηςς ντουλαπας ειναι στους 18 με 20 βαθμους .Τα ποτιζω με ωεκαστηρι που εχω ριξει μεσα 4-5 σταγονες λεμονι για να κατεβασω το ph Τι με συμβουλευετε να κανω ?Οι ωρες φωτισμου που τα εχω ειναι 18με6
Απάντηση

ads by gr420info

Φωτογραφιες + κοντινες με ασπρο φως .Σε συμβουλευω να μετρας το ph και αν δεν εχεις phμετρο να μη ριχνεις τιποτα παρα μονο νερο
Στα τσάγια τα αέρινα ρίχνω κομπουχα ,μικρόβια και μαγιά και ριχνω το ph μη βγεί μπουρούχα
Απάντηση
[quote="pitch grow" pid='159867' dateline='1585139077']
Φωτογραφιες  + κοντινες με ασπρο φως .Σε συμβουλευω να μετρας το ph  και αν δεν εχεις phμετρο να μη ριχνεις τιποτα παρα μονο νερο
[/quo
δυστηχως το κινητο μ ειναι ενα παλιο νοκια χωρις καμερα και δεν μπορω να στειλω φωτο 
Απλα προσπαθω να μαθω αν επειδη ειναι διαφορετικες ποικιλιες θελουν διαφορετικο φως και διαφορετικες θερμοκρασιες ή επειδη ειναι αυτοματα δεν επηρεαζονται τοσο πολυ?
Απάντηση
Ολα τα ιδια θέλουν σε γενικες γραμμες με τα βατ που λες ,τα λεμονια μονο με phμετρο
Αυτα ,καλη τυχη
Στα τσάγια τα αέρινα ρίχνω κομπουχα ,μικρόβια και μαγιά και ριχνω το ph μη βγεί μπουρούχα
Απάντηση
(03-25-2020, 03:40 PM)pitch grow Έγραψε: Ολα τα ιδια θέλουν σε γενικες γραμμες με τα βατ που λες ,τα λεμονια μονο με phμετρο
Αυτα ,καλη τυχη
να σαι καλα φιλε ευχαριστω
Απάντηση
εγω παντως γελασα με τον τιτλο!
Εγω θα ελεγα,αφου εχεις τακτοποιησει θερμοκρασια, υγρασια κ φως, να κανεις υπομονη λιγες μερες να δεις την εξελιξη τους κ να μας ξαναπεις!
Κ οσο αφορα το λεμονι.. μην το βαζεις χωρις πεχάμετρο.
Δεν ξερεις αν σου το κατεβαζει σε απαγορευτικη τιμη!
Συγκεκριμενα, σε 1.5lt μου ξεφυγε μια σταγονα ph-down κ μου το κατεβασε πολυ περισσοτερο απο οσο ηθελα!
Απάντηση
(03-25-2020, 05:46 PM)Trohos Έγραψε: εγω παντως γελασα με τον τιτλο!
Εγω θα ελεγα,αφου εχεις τακτοποιησει θερμοκρασια, υγρασια κ φως, να κανεις υπομονη λιγες μερες να δεις την εξελιξη τους κ να μας ξαναπεις!
Κ οσο αφορα το λεμονι.. μην το βαζεις χωρις πεχάμετρο.
Δεν ξερεις αν σου το κατεβαζει σε απαγορευτικη τιμη!
Συγκεκριμενα, σε 1.5lt μου ξεφυγε μια σταγονα ph-down κ μου το κατεβασε πολυ περισσοτερο απο οσο ηθελα!
οκ θα τοαφησω προς το παρον και θα δω  
ευχαριστω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)