Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΦΡΙΚΕΣ
(05-05-2020, 08:01 AM)tzorge Έγραψε: Lol
Κι όχι την reggae ας πούμε?
χαχαχα Παλιοτερα λεγανε για κλασικη μουσικη, ιδιως Βαγκνερ
Απάντηση

ads by gr420info

Μολις βρήκα αυτό κάτω από την λάμπα να λιάζεται,φαινόταν και με γυμνό μάτι
[Εικόνα: ToO728um.jpg]
[Εικόνα: 7IiWKYNm.jpg]
Απάντηση
Σπορακο ψεκασμα αμεσα. Αφιδες ειναι. Τα αφιδοηδη καθονται απο κατω συνηθως οπου γεννουν και τα αυγα τους. Μπορεις να ψεκασεις με διαφορα υλικα, αλλα περυθρινη θα εκανε δουλεια. Και acaridoil κανει φοβερη δουλεια επισης. Και τα 2 μπορεις να τα ριξεις μεχρι και 5-10 μερες πριν κοψεις. Αν εχεις ανθο, προσπαθησε να μη ψεκασεις πανω στους παπαδες, οκ και λιγο να παει αλλα προσοχη. Καλυτερα προσεκτικα μονο στα φυλλα και πανω κατω. Μπορεις επισης να ψεκασεις Γη διατομων μια κουταλια στο λιτρο και καλο ανακατεμα.
ΥΓ. Μην ανοιγεις συνεχεια το γκροου γτ εμεις τα μεταφερουμε μεσα.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Ευχαριστώ αδερφέ
Είδα μια μόνο όχι ότι τα έψαξα και πολύ καλα γιατί έπρεπε να φυγω τετραήμερο
Κάνω όσο πιο θετικές σκέψεις για το τι μπορεί να δω όταν γυρίσω
Θα σας ενημερώσω σίγουρα !
Απάντηση
Έπρεπε να φυγω για 5 μέρες ποτισα πολύ και καλα με σκέτο νερό πεχαρισμενο και γέμισα τα πιατάκια με νερό χωρίς να ακουμπάει στην γλάστρα
Γύρισα σήμερα και το χώμα ήταν ακόμα μούσκεμα ενώ τα πιατάκια είχανε στεγνώσει τέρμα ;;;;
Πριν φυγω το χώμα στέγνωνε κάθε 2 το πολύ 3 μέρες

Από έντομα δεν βρήκα κάτι,σαν να βρήκα ένα αυγό όμως κάτω από ένα φύλλο στο οποίο νομίζω είχα βρει και το έντομο
Θέλω να αποφύγω να ψεκασω γιατί είναι αυτόματα και θα αρχίσουν να φουντιαζουν,όχι ότι τα φύλλα τα πετάω
Τι λέτε να κάνω;

Τα μωρελια εκτος από το μεγάλο που έχει φάει 1μλ/λ biogrow και 1μλ/λbiobloom και αλόη τα αλλά δυο εχουν φάει μόνο αλόη.
το orange sherbet πλησιάζει τις 30 μέρες τα αλλά δυο super lemon haze και California snow περίπου 25 μερών με το τελευταίο να μην χορταίνει φως,έχει τεντώσει αρκετά από την αρχή.
Πριν από λιγο έχω ανάψει και τους προβολείς (100χ2)τους οποίους τους έχω τέρμα πάνω
Θα δω το πρωί πως θα είναι και μπορεί να αφήσω αναμμένο μόνο τον ένα πιο χαμηλά και από την μεριά του California

[Εικόνα: 0vvl0u8m.jpg]
Orange sherbet
[Εικόνα: 7zO5vKwm.jpg]
California snow
[Εικόνα: JUzoV75m.jpg][/
Super silver haze
[Εικόνα: FQ2TpW4m.jpg]
Απάντηση
Θέλω να συμπληρώσω UV φως στην ντουλάπα γιατί έχω ένα πάνελ που έχει λίγα λεντ uv επάνω και είδα σημαντική διαφορά στο πρώτο γκροου που είχα μόνο το πάνελ σε σχέση με το δεύτερο που ήταν με τα προβολια στην ντουλάπα

Εχω περιπου 250βατ φως και θέλω να πάρω μια λάμπα t5 λέγονται αυτές οι μακρόστενες ; για να απλώνει σε όλη την ντουλάπα
Σκέφτομαι να είναι μόνιμα αναμμένη όπως ήταν και στο πάνελ απλά να είναι αρκετά μικρή ίσως κάτω από 10βατ
Καμια βοήθεια ;
Ευχαριστώ
Απάντηση
[Εικόνα: xgPkciHm.jpg][Εικόνα: ULsERmMm.jpg]
Super silver haze
[Εικόνα: iwgAtivm.jpg]
California snow
[Εικόνα: L6Q8WM1m.jpg]
Orange sherbet πολύ πεινασμένο φαίνεται,μεσα στην βδομάδα έφαγε 3.5μλ grow

[Εικόνα: ppKwLCgm.jpg]

Πλέον ποτίζω με πεχαμετρο στο 6.7 περίπου με αυτήν την μέτρηση [Εικόνα: WlGxCNVm.jpg]
Κάθε φορά που είναι να ποτίσω πετάω μέσα στο μείγμα 2.5 μλ ξύδι
Απάντηση
Γεια χαρά καλημερα σε όλους
Όλη την βδομάδα που πέρασε βλεπω ότι το orange sherbet πεινάει ! Σε σχέση με τα αλλά δυο που τρώνε τα ίδια που έφαγε αυτό και δεν πεινάνε.
Εγω συμπέρανα ότι έχει ελειψη αζώτου
Το πότισα αυτή την βδομάδα πολύ biogrow αλλά αυτό δεν συνήλθε ακόμα
Ποτίζω με 6.7ph
Αν μπορεί κάποιος να δώσει καμια ιδέα τι γίνετε ;
[Εικόνα: espx0DHm.jpg]
[Εικόνα: XXH8390m.jpg][Εικόνα: VkR3305m.jpg]
Απάντηση
Καλημερα φιλε.Μηπως τα ποτιζεις λιγακι παραπανω?

Επισης αν ριχνεις το φαι σου κανονικα και βλεπεις ελειψεις.Πιθανο να κλειδωνει καπου το φυτο ειτε απο το ph ειτε απο το νερο.Ειτε επιδει δεν στεγνωνει το χωμα ποτε και δεν μπορει να παρει τα συστατικα που θελει.Δεν ξερω δεν μου φενεται να πειναει.Μου φενεται οτι μαλλον πεφτει αρκετο νερο μεσα,και καποιο κλειδωμα στο calmag δεν ξερω.Θα σου πουν και τα παιδια που ειναι πιο εμπειρα εδω.Απλα ξεκιναω εγω Big Grin
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Ποτίζω 1.5λιτρα όταν στέγνωσει κάθε δυο μέρες περίπου και κάθε δεύτερο πότισμα λιγο παραπάνω νερό ουτε μισό λίτρο επιπλέον
Τι να κάνω να φλασαρω;

Να ρίξω calmag?
Απάντηση
Σήμερα το μεσημέρι άργησα να ξυπνήσω και δεν πρόλαβα να δω τα μωρελια, μέσα στην ντουλάπα τα φώτα ήταν κανονικά σβηστά
Λέω αντε δεν πειράζει τωρα πριν από λιγο σβήσανε ας ανοίξω και ανοίγω και βλέπω τρέλα πράγματα να συμβαίνουν !
[Εικόνα: njRf7jTm.jpg]
Στα προβολακια ανάβουν κάποιες λάμπες σε πολυ χαμηλή ένταση τα οποία απέξω δεν φαινόντουσαν
Στο cob δεν άναβε τίποτα
Στην φωτό άναψε φλας του κινητού
Λέω χάλασε ο χρονοδιακόπτης,τον αλλάζω και συμβαίνει πάλι το ίδιο
Μολις έχω ξύπνησα και τραβάω τα μαλλιά μου
Στο πλάι ο χρονοδιακόπτης έχει ένα on-off το ανοίγωκλεινω και φτιάξανε λογικά
Απάντηση
σπορακος αλλαξε την πολικοτητα κ θα φτιαξει,
μου εχει συμβει
Leaf   STAY CALM - ITS A PLANT Leaf 
Απάντηση
δωσε μας και καμμια φωτο απ το χρονοδιακοπτη, για να ξερουμε κι εμεις ποιοι ειναι μουφες
Απάντηση
@Karharias
Δηλαδή τι να κάνω ;

@αρχαιος
Ο χρονοδιακόπτης είναι αυτός [Εικόνα: UJ4m85Am.jpg]
Αγορασμένος από τα κινεζικά 5ευρω
Δεν νομίζω να έχει αυτός θέμα

Τι έτσι ξαφνικά και οι δυο το ίδιο θέμα ;
Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε
Τα έβγαλα και τα ξανά σύνδεσα από παντού αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα μέχρι να ανοίγω κλείσω [Εικόνα: AZXNcEXm.jpg]
Απάντηση
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=4861&page=2

αναποδα απο οτι τον ειχες κουμπωσει
Απάντηση
Το δοκίμασα αυτό που λες και σήκωσα τα μαύρα για να σβήσουν τα φώτα για δοκιμή και πάλι ήταν έτσι
@Karharias
Τι μπορεί να φταίει ;
Το πολύμπριζο ;
Απάντηση
μπορει να χαλασε ο χρονοδιακοπτης

αν κανει το ιδιο αλλαζοντας πολικοτητα ισως χαλασε
παρε ενα αλλο να εισαι σιγουρος
απο εμπειρια σου ειπα τι εκανα δεν ειμαι κ ειδικος αδελφε
Απάντηση
Έχω 2 χρονοδιακόπτες και στους δυο τα ίδια κανει έτσι ξαφνικά
Σαν να μην είναι από εκεί το πρόβλημα αλλά και από που να είναι
Απάντηση
Καλημερα και από εμάς
Τελικά δεν άντεξα τα έβαλα μέσα χωρίς τον εξοπλισμό για την μεγάλη τέντα,τα πήρα όλα από την ντουλάπα
Θερμοκρασίες δεν ανεβάζει η τέντα.στην ντουλάπα είχαν αρχίσει να βράζουνε
Όλα αυτά τωρα που βρέχει όμως από βδομάδα θα φανεί που θα έχει πάλι ζεστές
Ελπίζω να προλάβω να μαζέψω κανένα φράγκο για την τουρμπίνα μέχρι τις επόμενη ζεστές
[Εικόνα: 5N83z4xm.jpg]
Απάντηση
Πιο ανετα σιγουρα μεσα τωρα. Ποσα ΒΑΤ τους εχεις;
Απάντηση
2χ100watt προβολακια και ένα cob που λέει 90watt αλλά δεν νομίζω
Απάντηση
Λαμπρα αλλα πολλα για τωρα. Θα τα εκανα 200 και θα τα εφτανα σταδιακα 350 τελος.
Απάντηση
Εγω σκέφτομαι να βάλω και αλλά φώτα να πάρω έναν ακόμα προβολέα για αυτό το γκροου,
γιατί τα έχω σε αρκετή απόσταση
μετά στο μέλλον για να γεμίσω το υπόλοιπο θέλω να κάνω ένα πάνελ ε27 μαζί με το πάνελ που περιμενω

Όσο τα βλέπω σε αυτή την τέντα απλωμένα σκέφτομαι πως τα χωρούσα εκεί μέσα στην ντουλάπα
Οι 11λιτρες γλαστρεσ σε σχέση με τους τενεκέδες που ήταν 20 λιτρα σίγουρα,που έβαζα στα προηγούμενα γκροου,δεν φάνηκε καμια διαφορά στο μέγεθος ισως να μου φαίνονται και μεγαλύτερα αυτά στο τέλος θα φανεί όμως
Ήδη έχω χάσει το orange sherbet παλεύω μπας και προλάβει να γίνει να πιω κανένα τσιγάρο να το δοκιμάσω μην είναι άγουρο σαν το προηγούμενο gorilla που δεν πρόλαβε να γίνει αν και δεν ελπίζω γιατί είναι ακριβώς στον ίδιο δρόμο.
Τα αλλά δυο φτου φτου μην τα ματιαξω φαίνεται να πηγαίνουν υπέροχα αν και τα βλέπω λιγο να κολλήσανε με το που βγάλανε άνθη
Απάντηση
Έλειπα δυο μέρες και το πρόβλημα ξανά εμφανίστηκε [Εικόνα: 0ay0NIbm.jpg]
Έτσι είναι με σβηστά τα φώτα

Μέχρι πριν φυγω νόμιζα με κορόιδεψαν και μου έδωσαν το lemon sherbet ή το lime sherbet μέχρι που εμφανίστηκε αυτό [Εικόνα: MSjblCKm.jpg]
Ησύχασα λιγο αλλά και πάλι πιο πολύ μοιάζει με sanguine sherbet

Αριστερά επάνω super silver haze δεξιά California snow [Εικόνα: 0AM0nwem.jpg]
[Εικόνα: KByOcspm.jpg]
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)