Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Την Γνώμη σας
Καλησπερα 

Είπα να ζεστάνω την ατμόσφαιρα και να δείτε και ποσό έχουμε προχωρήσει 
Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο 

Αυτό το κορίτσι με έχει τρελάνει με το χρωμα του 

Αυτό με την μυρωδιά του 

Το μπονζάι πάει καλά 

Και εδώ όλο το παρεάκι μαζί  Smoke20
Τα λεφτά και τα ψάρια τρώγονται φρέσκα...
Απάντηση

ads by gr420info

Πολυ καλα τα πανε υγιεστατα Big Grin
Πολυ ωραια χρωματα Wink
...
Το χαρτακι με το  gr420  δεν χρειαζεται να το εχεις σε καθε φώτο..πηρες εγκριση Big Grin
Απάντηση
(17-01-2021, 22:34 )tilansia Έγραψε: Πολυ καλα τα πανε υγιεστατα Big Grin
Πολυ ωραια χρωματα Wink
...
Το χαρτακι με το  gr420  δεν χρειαζεται να το εχεις σε καθε φώτο..πηρες εγκριση Big Grin

Ευχαριστώ πολύ και για την πληροφορία για το χαρτάκι  Smoke27
Απάντηση
Καλησπερα στην παρέα 

Πέρασε σχεδόν μια εβδομάδα και είπα να σας δείξω πόσο μεγαλώσαμε 
Αναμένω σχόλια  Smoke12 Smoke12 Smoke12

Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)

Απάντηση
Τούμπανο είναι!
Απάντηση
Ευχαριστώ αδερφέ
Απάντηση
Αρχιζουν τα ωραια χρωματα και τα ωραια αρωματα Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Καλημέρα φίλε @ Funkygogo , έχω παρακολουθήσει το προηγούμενο grow σου, και αυτό φυσικά, πολύ καλός και στα δύο μπράβο σου.
Όση αγάπη τους δίνεις τόση ''αγάπη'' παίρνεις αυτό έχω καταλάβει.
Από γεύση πως σου πήγε το προηγούμενο, δεν είδα κάπου να γράφεις.
Απάντηση
(23-01-2021, 11:34 )Walking Tech Έγραψε: Καλημέρα φίλε @ Funkygogo , έχω παρακολουθήσει το προηγούμενο grow σου, και αυτό φυσικά, πολύ καλός και στα δύο μπράβο σου.
Όση αγάπη τους δίνεις τόση ''αγάπη'' παίρνεις αυτό έχω καταλάβει.
Από γεύση πως σου πήγε το προηγούμενο, δεν είδα κάπου να γράφεις.
Καλημέρα φίλε @ Walking Tech

Είχα αρκετά προβλήματα στο πρώτο, ο χώρος και πως δα διαμορφωθεί, δεν δουλεύω σε ντουλάπα και το χειρότερο μου την έπεσε θρυπα στην ανάπτυξη και αράχνη στο ένα κορίτσι ευτυχώς, στην ανθοφορία
 Τώρα πάω νομίζω καλύτερα δεν έχω καθόλου προβλήματα από μαμούνια, ζέστη, μόνο υγρασία που την πολεμάω. Πιστεύω και πως οι σπόροι είναι καλύτεροι. Τέλος για την γεύση άρωμα στα πρώτα δυο δεν έκανα καλή δουλειά, λείπω ταξίδια με την δουλειά και είχα αφήσει στο έτερον ήμισυ να ανοίγει τα βάζα,δεν το έκανε με την συχνότητα που έπρεπε και είχα έντονη την μυρωδιά στην χλωροφύλλη. Ελπίζω αυτή την φορά να το κανει σωστά  Big Grin Big Grin Big Grin γιατί δεν θα της δώσω να δοκιμάζει   Rolling on the Floor, Laughing out loud
Σε ευχαριστώ και όπου μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ
Απάντηση
Καλησπέρα σύντροφοι 

Σήμερα έκανα μπανιστιρι στα κορίτσια με το εργαλείο που κοιτάς τις σταγόνες 
Το Nanila kush που πάει γενικά πιο γρήγορα είναι στην φάση μισές γαλακτωδη μισές διαφανέ και που και που βλέπεις και κάποια με κεχριμπαρένιο χρωμα. Στα αλλά δυο είναι διαφανές έχουμε μέλλον εκεί.
Τώρα πάμε στην Ερώτηση : Στην πρώτη μου καλλιέργεια είχα αφήσει τα κλωνάρια κρεμασμένα για δυο μέρες μέσα σε χαρτόκουτο (άλλη δεν τα βάζουν καθόλου και άλλη τα κρατάνε 1-2 μέρες) και μετά μπήκαν στα βάζα. Άνοιγα στους χρόνους που λέει ο οδηγός καλλιέργειας, και είχα παρατηρήσει ότι είχα έντονη μυρωδιά χλωροφιλης. Δεν θέλω να πάθω το ίδιο έχω δει τα σακουλάκια που μπαίνουν στα βάζα αυτά έχουν όμως γκάμα στο επίπεδο υγρασίας από 55% έως 62% ποιο νούμερο να πάρω και γενικά οποία συμβουλή στο στέγνωμα δεκτή.
Αναμένω νέα σας 
Ευχαριστώ
Απάντηση
Κάπου το έχεις χάσει, δεν το λέω με κακία, αλλά κάπου κάτι θα διάβασες λάθος. Αφού κόψεις εκεί που θα τα αποθηκεύσεις μετράς την υγρασία αν π.χ δεις 60% τις μετατρέπουμε σε μέρες και προσθέτουμε +1 δλδ 6+1=7 μέρες θέλει στον χώρο αυτόν και μετά στα βάζα. Θεωρητικά θα σπάνε στα κλωνάρια και δεν θα λυγίζουν. Να σημειώσω ότι το απότομο ξέραμα ούτε είναι αυτό σωστό δλδ σε 2 μέρες αν στεγνώσουν πάλι κάτι λάθος έγινε
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
Αμα μυρισες χλωροφυλλη σημαινει οτι δε τα ξερανες σωστα.  Ο @ Skunky88  στα λεει λεπτομερως πως παιζει. Διαβασε το σχολιο αυτο και 3 και 4 φορες (και 100 φορες) ωστε να το εμπεδωσεις, εαν τα βαζεις σε 2 μερες σε βαζο ειναι φαουλ. Θες τουλαχιστον 3-4 στο στεγνωμα, το κωλο σου κατω να βαρας που λενε, δε γινεται νωρίτερα.

Παιδια ειναι σημαντικο το βημα της αποξηρανσης μη το αμελειτε γιατι ειναι ειλικρινα πολυ κριμα να παει το 3μηνο της προσπαθειας σας ετσι στραφι. Και μπορει να συμβει αυτο. Και πολυ ευκολα για εναν αρχαριο μαλιστα (γι αυτο θελει διαβασμα! Να γνωριζεις ολα τα σταδια καλα και εμπεριστατωμενα) , οποτε το νου σας μην βιαζεστε, you re almost there
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Καλησπερα @trompetas @

Δεν διαφωνώ ρε παίδες με αυτά που λέτε, την πρώτη φορά, είχα τελειώσει Σεπτέμβριο και στον χώρο που τα είχα δεν είχε καθόλου υγρασία. Μετά από δυο μέρες που τα τσεκαρα το κλαρί έσπαγε και στην αφή δεν ήταν νωπό. Βέβαια ίσως επειδή κάποιοι ήταν γαϊδούρια να κράταγαν μέσα υγρασία,δεν ξέρω.
Θα κρατήσω αυτή τη φορά της υποδείξεις του @ Skunky88
Για τα σακουλάκια που αναφέρω δεν μου είπατε ... όσο αφορά την γκάμα ...
Ευχαριστώ
Απάντηση
Κοίτα να βρεις χώρο που να έχει την υγρασία που σου προαναφέραμε για να τα βάλεις και να έχει υπάρχει ανεμιστήρακι μικρό μέσα να ανακυκλώνεται ο αέρας
Απάντηση
@ Skunky88 καλησπέρα και από εμένα μια ερώτηση η θερμοκρασία παίζει ρόλο ή μόνο η υγρασία μας απασχολεί ?
Στου παραδείσου την πόρτα κάποιος φύτεψε δύο χόρτα !!!
Απάντηση
Μια ιδανική θερμοκρασία είναι από 22-26
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)