Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Led πανελ
γεια σας ψάχνω να αγοράσω ένα led panel έχω τσεκαρει  hlg - invisible sun - togrowled και κάποια ακομα που προτείνουν οι περισσότεροι εδώ στο site  ...δεν θέλω να μπω σε διαδικασία ebay για αποφυγή διαφόρων προβλημάτων  έχω ένα μπατζετ 300-400€ και θέλω κάτι κοντά στα 300watt.. λοιπόν έχω βάλει στο μάτι αυτό 

https://invisiblesunled.co.uk/products/i...0832008281

έχεις 4 διαφορετικούς κωδικούς  
 το pro 
      type r
      type br
       type r v2
ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη επιλογή και τι λέτε 
τα αξίζει τα λεφτά του γιατί είναι λίγο ποιο ακριβό από όλα τα υπόλοιπα που έχω δει..
Απάντηση

ads by gr420info

καλησπερα, ναι καλο φαινεται το πανελακι οπως τα λενε, με επωνυμα πραγματα πανω. αλλα αφου ρωτας για την καλυτερη επιλογη, προσωπικα δε μπορω να σου προτεινω αλλα απο τα καινουργια τα sirius που βγαζει ο αστηρ τα εχω ερωτευτει, της samsung υλικο βαζουνε επανω (link πιο κατω) και καπου στα κοντα τελειωνω την πρωτη αποπειρα μου με αυτα. σε αυτα τα χρηματα σιγουρα παιρνεις κατι που θα σε βγαλει 100-200g (αντε 250) στο τελικο προιον σου (εαν ολα πανε καλα στο grow)

https://astirgrows.com/el/sirius-2-1705
https://astirgrows.com/2151-thickbox_def...rius-2.jpg

δηλαδη με 300 ευρω περιπου που σκεφτεσαι, παιρνεις 2 τετοια και παιζεις μπαλιτσα με εγγυημενο αποτελεσμα και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(05-02-2020, 10:34 PM)trompetas Έγραψε: καλησπερα, ναι καλο φαινεται το πανελακι οπως τα λενε, με επωνυμα πραγματα πανω. αλλα αφου ρωτας για την καλυτερη επιλογη, προσωπικα δε μπορω να σου προτεινω αλλα απο τα καινουργια τα sirius που βγαζει ο αστηρ τα εχω ερωτευτει, της samsung υλικο βαζουνε επανω (link πιο κατω) και καπου στα κοντα τελειωνω την πρωτη αποπειρα μου με αυτα. σε αυτα τα χρηματα σιγουρα παιρνεις κατι που θα σε βγαλει 100-200g (αντε 250) στο τελικο προιον σου (εαν ολα πανε καλα στο grow)

δηλαδη με 300 ευρω περιπου που σκεφτεσαι, παιρνεις 2 τετοια και παιζεις μπαλιτσα με εγγυημενο αποτελεσμα και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα
καλημέρα...και γω τα έχω ηδη αγαπήσει τα sirius...στο επόμενο θ προσθέσω σίγουρα αλλά 2 και ο θεός βοηθος Wink
Απάντηση
εγώ σε αυτά τα λεφτά θα πήγαινα σε spider farmer sf2000 κ μένει και κανά 50αρικο, samsung diodes και infra red , αποδίδει πολύ καλά, τα φυτά μου το λατρεύουν αυτό το πάνελ ορίστε λινκ διάβασεspecs κ κρινε μόνοςhttps://www.spider-farmer.com/products/sf-2000-led-grow-light
Απάντηση
(05-02-2020, 10:34 PM)trompetas Έγραψε: καλησπερα, ναι καλο φαινεται το πανελακι οπως τα λενε, με επωνυμα πραγματα πανω. αλλα αφου ρωτας για την καλυτερη επιλογη, προσωπικα δε μπορω να σου προτεινω αλλα απο τα καινουργια τα sirius που βγαζει ο αστηρ τα εχω ερωτευτει, της samsung υλικο βαζουνε επανω (link πιο κατω) και καπου στα κοντα τελειωνω την πρωτη αποπειρα μου με αυτα. σε αυτα τα χρηματα σιγουρα παιρνεις κατι που θα σε βγαλει 100-200g (αντε 250) στο τελικο προιον σου (εαν ολα πανε καλα στο grow)

γεια σου φίλε εκτός ότι δεν είναι διαθέσιμα  από ότι βλέπω λένε οτι είναι 70watt  δηλαδή και τα δύο μαζί 140watt είναι αρκετά για να βγάλεις τους αριθμους που λες;

(05-03-2020, 11:43 AM)vampirion Έγραψε: εγώ σε αυτά τα λεφτά θα πήγαινα σε spider farmer sf2000 κ μένει και κανά 50αρικο, samsung diodes και infra red , αποδίδει πολύ καλά, τα φυτά μου το λατρεύουν αυτό το πάνελ ορίστε λινκ διάβασεspecs κ κρινε μόνοςhttps://www.spider-farmer.com/products/sf-2000-led-grow-light
δεν τα είχα τσεκαρει τα spider ωραία επιλογη μπήκε στα πρακτικά ευχαριστώ φίλε
Απάντηση
τα εχουν διαθεσιμα κανονικα, κατοπιν παραγγελιας στα κανουν γιατι στα χτιζουν πριν τη παραδοση οι ιδιοι. (δεν βρισκεις ευκολα κατι τετοιο, ειδικα στην ελλαδα) εχουν τηλεφωνο να μιλησεις. και ναι, μπορεις να πετυχεις τα g που σου προανεφερα, αλλα δεν ειναι μονο το φως ο παραγοντας μη ξεχνας

το πανελακι του @vampirion ειναι καλο, αλλα ειναι παλιας γενιας (2015)
Απάντηση
(05-03-2020, 02:59 PM)trompetas Έγραψε: τα εχουν διαθεσιμα κανονικα, κατοπιν παραγγελιας στα κανουν γιατι στα χτιζουν πριν τη παραδοση οι ιδιοι. (δεν βρισκεις ευκολα κατι τετοιο, ειδικα στην ελλαδα) εχουν τηλεφωνο να μιλησεις. και ναι, μπορεις να πετυχεις τα g που σου προανεφερα, αλλα δεν ειναι μονο το φως ο παραγοντας μη ξεχνας

το πανελακι του @vampirion ειναι καλο, αλλα ειναι παλιας γενιας (2015)

με  εβαλες σε διπλες σκεψεις ευχαριστω οπως και να εχει !!!
Απάντηση
@trompetas ειναι οντως τεχνολογια του '15? ειχα την εντυπωση πως ειναι νεα εταιρεια στο χωρο η sf, τεσπα εγω για να ειμαι ειλικρινης ειδα τις πολυ καλες αξιολογησεις σχετικα με το πανελ στο αμαζον και reviews καποιων youtubers που λεγανε τα καλυτερα, ειδικος δεν ειμαι απλα βλεπω πως τα φυτα το λατρευουν, σε αντιθεση με τη λαμπα todogrowled που αγορασα αρχικα, αυτο που λες δεν το ξερω οποτε δεν εκφερω γνωμη, peace big brother
Απάντηση

[Εικόνα: qvxzobmm.jpg]

[Εικόνα: sqndmp5m.jpg]

σε άκουσα όπως βλέπεις καθυστέρησαν λίγο αλλά ήρθαν .. Rolleyes Smile :p
Απάντηση
@martin1985
mε γιεσ
τα σαιρουσ ειναι φοβερα τα εχω δουλεψει
τα μονα κομματια αλλα κατουσιαν ειναι το ιδιο
καλοδουλευτα και καλη καλλιεργεια
Απάντηση
με γεια τα εργαλεια μαρτιν θα τα λατρεψεις Smile
Απάντηση
@martin1985
το τροφοδοτικο που το εχει τωρα δεν το βλεπω Sleepy Exclamation
αν μπορεισ καμια φωτο μπασ και ξεστραβοθω Shy
-----------
υ.γ
ωραια μαγκια το κρεμασμα απο το πανελ των ε27
Απάντηση
καλοδουλευτα φίλε. ακριβά δεν είναι για 70watt.? δεν ξέρω από πάνελ εγώ την δουλειά μου την κάνω με αυτοσχέδιο ε27..σε χώρο 65*65 και τώρα που είδα την φώτο σου όλο κ πιο πολύ ψήνομαι για να αγοράσω κάποιο πάνελ.αλλα βλέπω στα ίδια λεφτά περισσότερα βατ από ευρώπη κ δεν ξέρω..
.. Τα δέντρα θέλουν χώμα..  Heart Angryσπαστε τα τσιμεντα
Απάντηση
(05-20-2020, 08:09 PM)roukounas Έγραψε: @martin1985
-----------
υ.γ
είναι έξω από την τέντα στο πάτωμα τα έχω βάλει
[Εικόνα: 65jsqddm.jpg]

(05-20-2020, 09:44 PM)stamogaulas Έγραψε: καλοδουλευτα φίλε. ακριβά δεν είναι για 70watt.? δεν ξέρω από πάνελ εγώ την δουλειά μου την κάνω με αυτοσχέδιο ε27..σε χώρο 65*65 και τώρα που είδα την φώτο σου όλο κ πιο πολύ ψήνομαι για να αγοράσω κάποιο πάνελ.αλλα βλέπω στα ίδια λεφτά περισσότερα βατ από ευρώπη κ δεν ξέρω..
γεια σου φίλε και εγώ για έξω έψαχνα να βρω led αλλά μου τα πρότεινε ο φίλος ποιο πάνω αν διαβάσεις και είπα να τον εμπιστευτώ  είναι δοκιμασμένα καλη τεχνολογία  και είναι από ελλάδα ...αυτή την στιγμή έχω 250watt από ε27 70+70 από τα led συνολο 390 θα δω πως θα πάνε και αν όλα είναι καλά μπορεί να πάρω και άλλα δύο   ...όσο για το αν είναι ακριβά τι να σου πω συνήθως ότι πληρώνεις περνεις λένε πάντως από κατασκευή όπως τα τσεκάρα είναι καλή..
Απάντηση
(05-20-2020, 11:06 PM)martin1985 Έγραψε:
(05-20-2020, 08:09 PM)roukounas Έγραψε: @martin1985
-----------
υ.γ
είναι έξω από την τέντα στο πάτωμα τα έχω βάλει
[Εικόνα: 65jsqddm.jpg]

(05-20-2020, 09:44 PM)stamogaulas Έγραψε: καλοδουλευτα φίλε. ακριβά δεν είναι για 70watt.? δεν ξέρω από πάνελ εγώ την δουλειά μου την κάνω με αυτοσχέδιο ε27..σε χώρο 65*65 και τώρα που είδα την φώτο σου όλο κ πιο πολύ ψήνομαι για να αγοράσω κάποιο πάνελ.αλλα βλέπω στα ίδια λεφτά περισσότερα βατ από ευρώπη κ δεν ξέρω..
γεια σου φίλε και εγώ για έξω έψαχνα να βρω led αλλά μου τα πρότεινε ο φίλος ποιο πάνω αν διαβάσεις και είπα να τον εμπιστευτώ  είναι δοκιμασμένα καλη τεχνολογία  και είναι από ελλάδα ...αυτή την στιγμή έχω 250watt από ε27 70+70 από τα led συνολο 390 θα δω πως θα πάνε και αν όλα είναι καλά μπορεί να πάρω και άλλα δύο   ...όσο για το αν είναι ακριβά τι να σου πω συνήθως ότι πληρώνεις περνεις λένε πάντως από κατασκευή όπως τα τσεκάρα είναι καλή..
.. ωραίος. θα δω για ένα αν μπορώ κ με τα φώτα μου είμαι κομπλέ κ εγώ. καλοδουλευτα κ πάλι.
.. Τα δέντρα θέλουν χώμα..  Heart Angryσπαστε τα τσιμεντα
Απάντηση
@martin1985
ετσι το πουλανε τωρα, διαιρουμενα, η τα εβγαλεσ εσυ τα τροφοδοτικα(κατε με καλυτερα εξω)
επισησ μου φενωνται διαφορετικα απο οτι στα πρωτα σαιρουσ τουλαχιστον σαν κατασκευη
Απάντηση
(05-21-2020, 12:11 AM)roukounas Έγραψε: @martin1985
ετσι το πουλανε τωρα, διαιρουμενα, η τα εβγαλεσ εσυ τα τροφοδοτικα(κατε με καλυτερα εξω)
επισησ μου φενωνται διαφορετικα απο οτι στα πρωτα σαιρουσ τουλαχιστον σαν κατασκευη
δεν πειραξα κατι εγω ετσι ηταν διπλα τα τρφοδοτικα οπως τα βλεπεις στην φωτογραφια !!
οσο για την κατασκευη δεν εχω δει το προηγουμενο μοντελο και ετσι δεν ξερω  αν εχουν διαφορα
Απάντηση
@martin1985
εδω δεσ φιλοσ αυτα τα πανελ που γραφουν 2 και 4 ειναι τα παλια σαιρουσ το τροφδοτικο ειναι επανω
[Εικόνα: vvz0nzvm.jpg]
Απάντηση
@Roukounas ίδια είναι....
η μόνη διαφορά είναι ότι το τροφοδοτικό δεν είναι πάνω σαν το σιριους....

σκέψου να τα ενώσεις και συ και να βγάλεις τους ντραιβερς έξω δεν θα έχουν διαφορά....εκτός από τους δύο οδηγούς.....

καλοδούλευτα τα εργαλεία @martin1985
Απάντηση
@Antegia
μην με βαζεισ να κανω κ'αλλη εργασια κουραστηκα :d
αν και εινα καλη ιδεα γιατι εκτοσ απο καλυτερα λογο προστασιασ να βγουν εξω τα τροφοδοτικα θα λυθει και το μοναδικο προβληματακι που εχουν τα σαιρουσ οσον αφορα το ζυγιασμα στο κρεμασμα
το βαροσ πεφτει μονοπατα και ακομα και αν τα ισιωσεισ αν τυχει και λιγο τα ακουμπησεισ θελουν παλι ζυγιασμα 
ευχαριστω φιλε μου
Απάντηση
ναι τα drivers ειναι στην απ εξω και μια απλη προεκταση καλωδιου φτανει μεσα στη τεντα, πολυ καλυτερα ειναι ετσι, δε ζεσταινονται εξτρα απο τη λαμπα.
Απάντηση
Κοιτάω για το sirius 2 70w, γιατι εχω τωρα απλες ε26 λαμπες λεντ
τι επιφάνεια καλύπτει το καθε ενα λεντ πανελ sirius 2 ξερει καποιος;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)