Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Υποψια Γεννετικης Ανωμαλιας??? Βοηθεια!!
Photo 
καλησπερα στην δημιουργικη παρεα,

ηρθε και η σειρα μου να ζητησω την βοηθεια σας , ειναι το 3ο μου grow οποτε μια μικρη εμπειρια την εχω αποκτησει, ωστοσο αυτη την φορα παρατηρησα σε ενα απο τα φυτα μου οτι αναμεσα στα fan leaves δεν αναπτυσονται τα γονατα!! ζηταω μια ενημερωση απο καποιον εμπειροτερο

null

[Εικόνα: oiz27ylm.jpg]

[Εικόνα: xhgyancm.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

βλεπω κιτρινισμα στα φανοφυλλα

πιο καλη φωτο με ασπρο φως

πεχα μετρας?
Leaf   STAY CALM - ITS A PLANT Leaf 
Απάντηση
γεια χαρά crazy garden boy! μερικές ποικιλίες είναι πιο θαμνώδεις ενώ άλλες είναι λιγότερο. κάποιες ποικιλίες έχουν έναν κεντρικό βλαστό και πολύ λίγες διακλαδώσεις. για παράδειγμα:

[Εικόνα: rtr1u9ej.jpg?itok=xt_cqniv]

οπότε πιστεύω ότι είναι θέμα ποικιλίας. τι ποικιλία είναι το φυτό σου;
Απάντηση
τιναφτορε !!!
πρωτη φορα βλεπω, μηπως ειναι καμμια κανναβουρια.
δωσε καλυτερες φωτο και περισσοτερες πληροφοριες. εχω την υποψια οτι το φως σου ειναι παμφτωχο, η ακυρο
Απάντηση
λοιπον παιδια ο σπορος ειναι αυτοματος και η ποικιλια ειναι orange bud, στο προηγουμενο grow απο τον ιδιο σπορο ειχε βγει κανονικα...
επισης το ποτισμα γινεται παντα με πεχαρισμενο νερο.. τα φωτα μου ειναι 2 λαμπες led των 300w η καθεμια

[Εικόνα: vbjikzxm.jpg][Εικόνα: dguo0dcm.jpg]

(05-03-2020, 02:37 PM)αρχαιος Έγραψε: τιναφτορε !!!
πρωτη φορα βλεπω, μηπως ειναι καμμια κανναβουρια.
δωσε καλυτερες φωτο και περισσοτερες πληροφοριες. εχω την υποψια οτι το φως σου ειναι παμφτωχο, η ακυρο

αγορασμενος σπορος ειναι κ τον χρησιμοποιω για δευτερη φορα, επισης τα φωτα μου δεν θα πω οτι ειναι τα σουπερ ουαουυ  :d  αλλα ειναι η τριτη φορα που τα χρησιμοποιω με ικανοποιητικα αποτελεσματα
Απάντηση
καλά ποσων ημερων είναι
τα φώτα φοβάμαι πως δεν είναι 300, ψηλα τα έχεις
Απάντηση
(05-03-2020, 04:56 PM)αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: καλά ποσων ημερων είναι
τα φώτα φοβάμαι πως δεν είναι 300, ψηλα τα έχεις

η ηλικια τους ειναι ενος σχεδον μηνα, τα φωτα μου επιτηδες τα σηκωσα γιατι στο προηγουμενο grow ειχα θεμα με τα φυλλα, ηταν χαμηλα δλδ... και αυτη την φορα τα σηκωσα για να τσεκαρω διαφορες. δεν πιστευω παντως οτι ειναι απο τα φωτα μου καθως τα υπολοιπα 3 φυτα εχουν normal αναπτυξη και επισης η αποσταση γονατο με γονατο ειναι αρκετα μικρη και καλυτερη απο τα προηγουμενα μου grow
Απάντηση
πάντως η γνώμη μου είναι ότι πρόκειται για έναν φαινότυπο της ποικιλίας. ο σπόρος είναι από την dutch passion έτσι;
Απάντηση
(05-03-2020, 05:16 PM)guest19 Έγραψε: πάντως η γνώμη μου είναι ότι πρόκειται για έναν φαινότυπο της ποικιλίας. ο σπόρος είναι από την dutch passion έτσι;

ναι dutch passion ειναι! δηλαδη με τον ορο φαινοτυπο  της ποικιλιας, πρακτικα στην περιπτωση μου σημαινει οτι λιγοτερα γονατα - λιγοτερα ανθη??
Απάντηση
τι λιγοτερα, εκτος απ τα πρωτα τα αλλα ουτε που δεησαν.
δεν εχω αλλο κατι να πω, παρα μονον οτι φταιει ο φαινοτυπος, αφου ολα τ αλλα οπως λες, ειναι καλα
Απάντηση
(05-03-2020, 05:23 PM)crazygardenboy Έγραψε: δηλαδη με τον ορο φαινοτυπο  της ποικιλιας, πρακτικα στην περιπτωση μου σημαινει οτι λιγοτερα γονατα - λιγοτερα ανθη??

αν είναι αυτό που σου λέω τότε σημαίνει πως το φυτό θα βγει κάπως έτσι:

[Εικόνα: lebanese-single-stem.jpg]

για εσωτερική καλλιέργεια δεν πιστεύω ότι είναι πολύ καλό κάτι τέτοιο. για εξωτερική μ' αρέσει πολύ. παρόλα αυτά αν δεις ότι το φυτό συνεχίζει να μη βγάζει κλαδιά τότε αφού είναι και αυτόματο αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το κόψεις σε δύο δόσεις. μπορείς να κόψεις πρώτα το μισό όταν θα είναι έτοιμο, δηλαδή 1 άνθος-γίγας και στη συνέχεια να κατεβάσεις τα φώτα πιο χαμηλά μέχρι να ωριμάσουν ικανοποιητικά τα άλλα άνθη. ποπ κορν άνθη δεν θα έχεις λόγω της μορφολογίας του φυτού.
Απάντηση
(05-03-2020, 05:32 PM)αρχαιος Έγραψε: τι λιγοτερα, εκτος απ τα πρωτα τα αλλα ουτε που δεησαν.
δεν εχω αλλο κατι να πω, παρα μονον οτι φταιει ο φαινοτυπος, αφου ολα τ αλλα οπως λες, ειναι καλα

ετσι ακριβως μονο στην αρχη κατι εκανε...για κοψιμο θα παει... να μην πανε κ τα λιπασματα που θα εριχνα τζαμπα!!
πληροφοριακα τα αλλα 3 ειναι northern light, kali's mystery και amnesia haze..

(05-03-2020, 05:47 PM)guest19 Έγραψε:
(05-03-2020, 05:23 PM)crazygardenboy Έγραψε: δηλαδη με τον ορο φαινοτυπο  της ποικιλιας, πρακτικα στην περιπτωση μου σημαινει οτι λιγοτερα γονατα - λιγοτερα ανθη??

αν είναι αυτό που σου λέω τότε σημαίνει πως το φυτό θα βγει κάπως έτσι:

[Εικόνα: lebanese-single-stem.jpg]

για εσωτερική καλλιέργεια δεν πιστεύω ότι είναι πολύ καλό κάτι τέτοιο. για εξωτερική μ' αρέσει πολύ. παρόλα αυτά αν δεις ότι το φυτό συνεχίζει να μη βγάζει κλαδιά τότε αφού είναι και αυτόματο αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το κόψεις σε δύο δόσεις. μπορείς να κόψεις πρώτα το μισό όταν θα είναι έτοιμο, δηλαδή 1 άνθος-γίγας και στη συνέχεια να κατεβάσεις τα φώτα πιο χαμηλά μέχρι να ωριμάσουν ικανοποιητικά τα άλλα άνθη. ποπ κορν άνθη δεν θα έχεις λόγω της μορφολογίας του φυτού.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, και οντως πολυ ενδιαφερων η περιστωση αυτη αλλα δεν ξερω ακομη αν θα το κρατησω, γιατι το πλανο μου τωρα εχει lst και δεν ξερω πως θα αντιδρασει το φυτο
Απάντηση
τα φωτα ειναι κινεζικα, ουτε 50 βατ κανονικα εκαστο. σωστη αποσταση ειναι 40-50 εκ το λιγοτερο για λεντ, η αποσταση που τα εχεις ειναι σαν να βρισκονται σε σκια. με λαμπιτσες ε27 θα εκανες πιο καλη δουλεια. μπορεις να μετρησεις τη φωτινοτητα τους με καποιο απλικεισον κινητου. οσο για το σπορο πιθανοτατα γεννετικο. συμβαινει σε ολα τα φυτα σου?
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(05-03-2020, 05:57 PM)crazygardenboy Έγραψε: ευχαριστω πολυ για την απαντηση, και οντως πολυ ενδιαφερων η περιστωση αυτη αλλα δεν ξερω ακομη αν θα το κρατησω, γιατι το πλανο μου τωρα εχει lst και δεν ξερω πως θα αντιδρασει το φυτο
Ropalo
όταν ακούω κάτι τέτοια είμαι στο τσακ πριν καλέσω την αστυνομία της κάνναβης. την επόμενη φορά που θα δώσεις δικαίωμα θα καλέσω κατευθείαν το 420. 
Joint Pass Heart
Απάντηση
τα θελω εγω αν ειναι για πεταμα :d Smoke26.
δεν πετας τιποτα. κανε οτι κανεις μεχρι τωρα και θα προχωρησουν, απο γεννετικα εχω βγαλει τα καλυτερα δεντρα περιεργως.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(05-04-2020, 05:53 PM)godfather Έγραψε: τα θελω εγω αν ειναι για πεταμα :d Smoke26.
δεν πετας τιποτα. κανε οτι κανεις μεχρι τωρα και θα προχωρησουν, απο γεννετικα εχω βγαλει τα καλυτερα δεντρα περιεργως.

οκ godfather τα φωτα επανηλθαν στην σωστη θεση, αλλα θα σε στεναχωρησω :p , δυστηχως, με το πεταμα :d :d  χθες ποτιστηκε κανονικα με τα υπολοιπα ''κοριτσια'' και ανυπομωνω να δω πως θα εξελιχθει , με πεισατε οτι αξιζει να το κρατησω!! αλλωστε αυτη ηταν κ η ουσια του ποστ.

(05-04-2020, 05:38 PM)guest19 Έγραψε:
(05-03-2020, 05:57 PM)crazygardenboy Έγραψε: ευχαριστω πολυ για την απαντηση, και οντως πολυ ενδιαφερων η περιστωση αυτη αλλα δεν ξερω ακομη αν θα το κρατησω, γιατι το πλανο μου τωρα εχει lst και δεν ξερω πως θα αντιδρασει το φυτο
Ropalo
όταν ακούω κάτι τέτοια είμαι στο τσακ πριν καλέσω την αστυνομία της κάνναβης. την επόμενη φορά που θα δώσεις δικαίωμα θα καλέσω κατευθείαν το 420. 
Joint Pass Heart

θα φροντισω να ενημερωσω το τοπικ μου αργοτερα, για να δουμε κ την εξελιξη που θα εχει!  ε-βιβα..
Απάντηση
καλησπερα στην παρεα, οι συμβουλες των φιλων @"guest19" @godfather και @αρχαιος για τον φαινοτυπο του orange bud ηταν πολυ χρησιμες και μου δωσανε ξανα ορεξη για το μεγαλωμα του φυτου, στις φωτογραφιες παρακατω το orange bud βρισκεται κατω δεξια.
[Εικόνα: unv8sdlm.jpg]
[Εικόνα: 0egtkcom.jpg]

επισης θα ηθελα απο τους @Αλαφροΐσκιωτος και @godfather αν εχουν να μου πουνε καποιο σχολιο παραπανω για τα φωτα μου..
[Εικόνα: 9weraafm.jpg]
[Εικόνα: fu410mlm.jpg]
Απάντηση
την σελιδα που τα πήρες βάλε
καπου θα λέει actual power η κάπως ετσι
καμια 100 αρια βατ ειναι ολα αυτα και τα λαμπιόνια ακομη λιγότερο
η ετικέτα κλασσική κινεζια και καλα έτσι αλλα αλλιώς
Απάντηση
@Αλαφροΐσκιωτος δυστηχως δεν μπορω να βρω την αγγελια της λαμπας.
παρακατω βαζω φωτογραφιες απο τον φαινοτυπο του orange bud, να δειτε την περιεργη αναπτυξη στην κορυφη του φυτου!! [Εικόνα: qlz1imdm.jpg][Εικόνα: 27h4kcwm.jpg][Εικόνα: lk2swz0m.jpg][Εικόνα: vojnykjm.jpg][Εικόνα: txs7bdym.jpg]
Απάντηση
στο ματζεντα...
βάλε μια σωστή φωτογραφία
5 φωτογραφίες και δεν φαίνεται τίποτα

με κλειστά φώτα και φλας
Απάντηση
καλησπερα στην παρεα, θα ηθελα την συμβουλη σας για την πορεια του orange bud, ειναι αρσενικο ρε παιδια??? για δειτε τις φωτογραφιες παρακατω κ πειτε μου.. σημερα το πηρα χαμπαρι κ το αφησα εκτος τεντας

[Εικόνα: w5mf7spm.jpg][Εικόνα: 8unptdgm.jpg][Εικόνα: tvmzqqim.jpg]
Απάντηση
προσωπικά δε βλέπω κάποιο αρσενικό μπαλάκι.. μια πολύ όμορφη κορίτσαρα βλέπω ευγε
Απάντηση
Photo 
(06-09-2020, 11:29 PM)Οπαπάς Έγραψε: προσωπικά δε βλέπω κάποιο αρσενικό μπαλάκι.. μια πολύ όμορφη κορίτσαρα βλέπω ευγε

Μακαρι να χεις δικιο παικτη μου, εχω ανησυχισει παρα πολυ που βγηκαν πρωτα οι μπανανες κ δεν εχει βγαλει ενα ανθο μετα απο 3,5 βδομαδες ανθοφοριας, ισως η γενιτικη διαφοροποιηση που εχει, οπως μου εξηγησαν παραπανω οι προηγουμενοι να παιζει το ρολο της. Βαζω αλλες 2 φωτογραφιες για καλυτερα συμπερασματα

[Εικόνα: gKGnFZpm.jpg][Εικόνα: XLsWbYfm.jpg]
Απάντηση
Αδερφούλη της μπανάνες που τις είδες; απλά είναι ποιο ορισμένοι οι καληκες έτσι μου φαίνετε τουλαχιστον
Απάντηση
Μια χαρά είσαι δεν έχεις θέμα.

[Εικόνα: cgorUefm.jpg]
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)