Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 1 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haze 2.0 auto dinafem του σαλονιού και του μπαλκονιού
φτου ξελεφτερία φαμ.. πάνω στη βαρεμάρα της καραντίνας έπιασα λίγο το παλιό άθλημα.
αυτά είναι τρία αυτοματάκια για να περνάει η άνοιξη. σε μια γωνιά στην αποθήκη σε μικρό γλαστράκι φτάνει τον πρώτο μήνα με μια πενηντάρα φθορίου και μετά βγαίνουν στο μπαλκόνι. χώμα: εμπλουτισμένο φυτόχωμα από φυτώριο, χούμους από γεωσκώληκα και περλίτη. μέχρι τώρα μόνο νερό απ'τη βρύση.. ούτε μετρήσεις, ούτε ιδιαίτερη φροντίδα. όμορφα δείχνουν και γεροί ωραίοι σπόροι.
compliments στους υπεύθυνους του site που τους δωρίσανε απλόχερα.

εδώ είναι  στον προθάλαμο
[Εικόνα: kgxaju7.jpg]

κι'εδώ στο μπαλκόνι εχτές.
[Εικόνα: x8mgeo0.jpg]

το ένα είναι κοντό και πιο πυκνά γόνατα το άλλο αρκετά leggy και του τσαλάκωσα λίγο τη κορφή για να έρθουν στο ίδιο ύψος.. 30-35 πόντους είναι τώρα και δε θα ήθελα να ψηλώσουν άλλο
[Εικόνα: tdlonf6.jpg]

[Εικόνα: 3iystro.jpg]

εδώ είναι το τσάκισμα για να συγκρατήσω το ύψος και να δώσει και λίγο φόρα παραπάνω στα πιο κάτω παπαδάκια
[Εικόνα: udwfuls.jpg]

και αυτό είναι το πιο compact
[Εικόνα: npzetny.jpg]

δεν έχω ξανασχοληθεί με αυτόματα, αλλά με έτρωγαν τα χέρια μου να έχω κάτι να ποτίζω.
grow on
grow with the flow
Απάντηση

ads by gr420info

καλησπέρα και φτου ξελευτεριά.
ωραία καταπράσινα δεντράκια.
Απάντηση
πολυ όμορφα και υγιέστατα φαίνονται!
καλά αποτελέσματα!!!
να ρωτήσω κάτι...αντί για τσάκισμα...δεν θα μπορούσες να το απλώσεις νωρίτερα;
Απάντηση
βλεπω κι εγω dee στην λιστα και λεω wtf???unbelievable!!!! :d :d
που σαι φιλαρακι;;

φτου φτου πανεμορφο κηπομπαλκονι!σουπερ!
καλη αρχη!!! Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
κουκλακια ζωηρα!
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
(05-06-2020, 05:33 PM)bongkey kong Έγραψε: αντί για τσάκισμα...δεν θα μπορούσες να το απλώσεις νωρίτερα;

θα μπορούσα, αλλά δε το πρόλαβα.. ψήλωσε απότομα μόλις βγήκε στον ήλιο και δεν θέλω να μπλέκω με κορδονάκια και δεσίματα, οπότε προτίμησα super cropping .. του έκανα όταν ήταν πιο μικρό λίγο ponytailing και άνοιξε.. για τώρα ήθελα να του συγκρατήσω το ύψος και να του περιορίσω το apical dominance.

@CatAek γειά σου κατερίνα, ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.
grow with the flow
Απάντηση
@deefun πολλές καινούριές ορολογίες :p
εγώ που έβαλα τώρα πρώτη φορά λεω να τα παω μόνο για lst...τα αλλα τα φοωάμαι ακόμα ^_^

@deefun αμα θες μπες ρίξε ένα βλέφαρο
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=5910
Απάντηση
καλησπέρα, ένα update μετά καύσωνα.

[Εικόνα: crze6qp.jpg]

μου έφαγε τα περισσότερα χαμηλά fanleaves η γάτα του γείτονα και μάλιστα το παράκανε και μετά ξέρναγε σα το ζάκι.. anyway ..

[Εικόνα: tisb3aw.jpg]
[Εικόνα: st2capo.jpg]

και εδώ το ένα το μονοκόμματο έφαγε ζόρια το τελευταίο τριήμερο.. κάτοψη
[Εικόνα: 7qpjpnb.jpg]

γενικά παίζουν αρκετά μαμούνια απ'το πάρκο και το μπαλκόνι από τα άλλα φυτά.. δε ξέρω πόσο ακόμα θα αντέξουν χωρίς να τα κατασπαράξει κάτι καμια νύχτα.
με νεράκι  πάνε και μια φορά τους έριξα και μια ψιλή floranova, αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως στανιάρει από αυτή την καψίλα που έφαγε το ένα και θα ξαναρίξω p σε επόμενο πότισμα.

πολύ σα τον κακό χρόνο τους νάχουνε αυτά τα αυτόματα αδερφάκι μου.. ευτυχώς ετοιμάζω ένα moby dick και ένα afghan kush μπας και καμαρώσουμε κανά δεντράκι.. fuckin midgets!
grow with the flow
Απάντηση
ένα update για ημερολογιακούς λόγους.

[Εικόνα: lrioyqtm.jpg][Εικόνα: 9ibicpdm.jpg][Εικόνα: bscc5w9m.jpg]
grow with the flow
Απάντηση
δεν ξέρω αν είναι πολύς ο περλιτη η αν είναι μόνο πάνω αλλά βλέπεις να βοηθάει σε εξωτερική καλλιέργεια σε θερμοκρασίες με ζόρια?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(05-22-2020, 06:44 PM)deefun Έγραψε: καλησπέρα, ένα update μετά καύσωνα.

[Εικόνα: crze6qp.jpg]

μου έφαγε τα περισσότερα χαμηλά fanleaves η γάτα του γείτονα και μάλιστα το παράκανε και μετά ξέρναγε σα το ζάκι.. anyway ..

[Εικόνα: tisb3aw.jpg]
[Εικόνα: st2capo.jpg]

και εδώ το ένα το μονοκόμματο έφαγε ζόρια το τελευταίο τριήμερο.. κάτοψη
[Εικόνα: 7qpjpnb.jpg]

γενικά παίζουν αρκετά μαμούνια απ'το πάρκο και το μπαλκόνι από τα άλλα φυτά.. δε ξέρω πόσο ακόμα θα αντέξουν χωρίς να τα κατασπαράξει κάτι καμια νύχτα.
με νεράκι  πάνε και μια φορά τους έριξα και μια ψιλή floranova, αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως στανιάρει από αυτή την καψίλα που έφαγε το ένα και θα ξαναρίξω p σε επόμενο πότισμα.

πολύ σα τον κακό χρόνο τους νάχουνε αυτά τα αυτόματα αδερφάκι μου.. ευτυχώς ετοιμάζω ένα moby dick και ένα afghan kush μπας και καμαρώσουμε κανά δεντράκι.. fuckin midgets!

αχαχαχα...θα συμφωνήσω με -- πολύ σα τον κακό χρόνο τους νάχουνε αυτά τα αυτόματα αδερφάκι μου !! μια απο τα ίδια! ??
Απάντηση
(06-04-2020, 10:26 PM)sativaas Έγραψε: δεν ξέρω αν είναι πολύς ο περλιτη η αν είναι μόνο πάνω αλλά βλέπεις να βοηθάει σε εξωτερική καλλιέργεια σε θερμοκρασίες με ζόρια?

μπα μωρέ από πάνω φαίνεται πολυς ο περλιτης γιατι με το ποτισμα ανεβαίνει ως ελαφρυτερος και καλυπτει την επιφανεια.. σαν ποσοτητα ειναι περίπου 1/4 του μειγματος..
grow with the flow
Απάντηση
@deefun καλή πορεία με τα μπαλκονατα. μετά τις 13.00 ο ήλιος είναι πιο έντονος και τα καίει αν δεν έχουν συνηθίσει. πέρισυ τυλιξα τις γλάστρες με πανί 30% πράσινο, γτ η θερμοτητα επιρεαζειβπερισσοτερο τις ρίζες. δοκίμασε και να βρεχεις το μπαλκόνι. πολύ ευεργετικό για τα έντομα και λειτουργεί μέχρι τέλους, είναι η γη διατομων ψεκαστικη κάτω από τα φύλλα. θα σωθείς. σκόνη θα βάζεις κι ο ως εδαφοκαληψη μετά από κάθε πότισμα, τα ρημάζει.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)