[Indoor] 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
@Roukounas Καλημερα φιλε,Μιας και με παροτρυνες να βρω τι φταιει εκατσα και διαβασα αρκετα και παρατηρησα την τεντα μου απο την αρχη για να μπορεσω να βρω την ριζα.
Μετα απο πολυωρη ερευνα κατεληξα οτι το προβλημα μαλλον δεν ηταν καποια ελλειψη η τα φαρμακα που εβαζα.

Ειχα κανει ενα πολυ βασικο λαθος στο συστημα που εφτιαξα.

Προσπαθωντας να δημιουργησω ιδανικες συνθηκες για τα κοριτσια εβαλα δυο ανεμιστηρες να παιζουν μεσα στην τεντα μου για καλυτερη κυκολοφορια του αερα.
Αυτο σε πρωτο ακουσμα ακουγεται σωστο ωστοσο αθελα μου δημιουργησα πολλα ρευματα αερα τα οποια κατεληγαν να χτυπουν το φυτο 24 ωρες .

Διαβαζοντας και ψαχνοντας συναντησα το προβλημα που αντιμετωπιζω μπροστα μου .
https://www.growweedeasy.com/cannabis-pl.../wind-burn

Στην ουσια τα φυτα ζοριστηκαν λογω του υπερβολικου αερα που υπηρχε σε μια τοσο μικρη τεντα με αποτελεσμα να γειρουν τα φυλλα τους και να δημιουργηθουν καψιματα .

Οι προσωρινες αποδειξεις μεχρι στιγμης ειναι οτι σταματωντας τον ενα ανεμιστηρα τα φυτα τεντωσαν τα φυλλα τους(οχι ολα) και απο εχθες αρχισαν να φαινονται καλυτερα και επισης οτι το μικροτερο φυτο που δεν το χτυπουσε ο αερας, γιατι ηταν κοντυτερο και χωμενο στην γραστρα του,εχοντας φαει τα ιδια λιπασματα ειναι καλα και εχει μεγαλωσει αυτες τις μερες αρκετα.


Μαζι με αυτο εμφανιστηκε και μια μικρη ελλειψη η οποια εκδηλωνεται με μια κιτρινιλα σε καποια φυλλα.

Εβαλα cal mag και ειδα οτι λειτουργει.

Την γνωμη σου θα ηθελα αν εχεις τον χρονο να γραψεις.

Επισης οποιος φιλος μπορει ας γραψει και αυτος τι πιστευει

[Εικόνα: CKk0Y8Em.jpg]

[Εικόνα: jv9u6Odm.jpg]

[Εικόνα: Tozx80dm.jpg]

[Εικόνα: RiZY1vam.jpg]

[Εικόνα: 70ukECGm.jpg]
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 21-06-2020, 03:35

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)