[Indoor] 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
@pasas25
Βασικα καλησπερα και σε σενα αλλα και σε ολο το φορουμ
Χθεσ ειχα εξοδο και καποια στιγμη και μετα δεν ειδα τιποτα ,σορυ γιαυτο δεν σε απαντησα ποιο νωρισ

Αν πιστευεισ οτι ειναι απο αυτο που λενε στο λινκ σαν ποιο ειδικοι εχει καλωσ (αλλα και εγω απο τα πολυ λιγα αγγλικα που ξερω αυτο καταλαβα)
Και μακαρι να ειναι αυτο γιατι ειναι ενα προβλημα που λυνεται ευκολα,και να το εχω και εγω υποψιν μου γιατι εχω 4 φαν περιστρεφωμενα

Να σε ρωτησω εδω:οι ανεμιστηρεσ που ειχεσ ηταν σταθεροι και οχι περιστρεφωμενοι?

Αν πασ πισω στο νημα σου στην σελ. 2 καπου σε ειχα μιλησει για καλ μακ(εχω δηλωσει πολεσ φορεσ,και οντωσ ειμαι,ασχετοσ καθωσ και εχω πει να παιρνεισ και 2-3 γνωμεσ,αλλα για το καλ μακ μου το ειχε πει καλοσ grower εδω μεσα, οτι θα παιζω αρκετα με αυτο ακομα και στην αναπτυξη,ανθοφορια φουλ,αλλοιωσ δεν θα επαιρνα την ευθυνη να στο πω.Εψαξα πολλεσ ωρεσ να βρω αυτο που με ειπε αλλα ειτε λογο σβησιματοσ φοτο δεν διευκοληνθηκα για να το βρω,αλλα μπορει στην τελικη να μου το ειχε γραψει και σε p.m)

Kατω σε βαζω τμηματα φωτο απο ημερολογιο μου φενωνται για 2 στρειν
Αν βγαλεισ ακρη παρατηρησε συχνοτητα και ποσοτητα που βαζω καλ μακ ΑΛΛΑ και ρινο σκιν

Ημερολογιο με το που εβαλα τα σκασμενα σπορια στισ γλαστρεσ σαν τισ δικεσ σου 
[Εικόνα: hJ9ROzgm.jpg][Εικόνα: iVuDjNSm.jpg][Εικόνα: OomjPa8m.jpg]

Κατω φωτο αφου εκανα μεταφυτευση φενεται μια ποικιλια
και αν παρατηρησεισ στο πρωτο ποτισμα αφου εκανα μεταφυτευση δεν εβαλα λιπασμα αλλα επειδη εκανα φλασ ειχα βαλει φλορα κλιν,οπωσ σε εγραψα και ποιο πανω
[Εικόνα: 4cAANIKm.jpg]

Επισησ επειδη πιστευω οτι το μικρο φυτο σου ηταν σε καλυτερη κατασταση απο ολα απο εκει θα κρινεισ καλυτερα πωσ πανε και τα αλλα,παρολου που το καθε στρειν εχει τισ δικεσ του ιδιαιτεροτητεσ,αλλα και απο τα αλλα στα νεα τουσ φυλλα

Ενωειτε οτι θα ακουσεισ και αλλουσ
Απάντηση
Φίλε @Roukounas  μονο respect για την οργάνωση που έχεις σ' αυτό..  εισαι το απόλυτο control freak λεμε .. ! Big GrinTongue
Απάντηση
@"Demetris"
Eχεισ δικιο ναι ειμαι,και μαλιστα σε ολουσ τουσ τομεισ τησ ζωησ μου
Αλλα ο σωστα οργανωμενοσ κουραζεται μονο στην αρχη,και μεχρι να οργανωθει,και στην πορεια τρεχει ξεκουραστοσ και τεμπελικα
Ενω ο μη οργανωμενοσ με την πρωτη στραβη που θα του τυχει,γιατι σιγουρα θα τυχει,τρεχει καταιδρωμενοσ και αγχωμενοσ,και δεν φτανει ποτε
Απάντηση
Καλησπερα σε ολους!

@Roukounas φιλε μου δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω.Μονο και μονο η προθεση σου ειναι γενναιόδωρη.Να εισαι καλα.
Respect για την οργανωση και την ακριβεια και σου ειμαι υποχρεος που το μοιραζεσαι μαζι μου.
Παρεπιπτοντως εχουμε βαλει την ιδια ποικιλια(green gelato)
Παρατηρω επισης οτι στις ποσοτητες νερου ειμαστε στα ιδια.

Οι ανεμιστηρες ειναι περιστρεφομενοι 20 και 30 w.Τα καψιματα στα φυλλα ειμαι πλεον σιγουρος οτι προερχονται απο εκει.
Βεβαια για να ειμαι ειλικρινης παντα παιζει το περιθωριο του λαθους.

Διαβασα πολυ προσεκτικα τι ειχες γραψει και το εχω ενταξει ηδη στα ποτισματα μου.Πριν λιγο ποτισα ξανα.Μου κανει εντυπωση ομως οτι στεγνωνουν οι γραστρες στο διημερο.
Σε αυτο το ποτισμα εβαλα καποια λιπασματα για να μπορεσω να καταπολεμησω επισης το κιτρινισμα στα φυλλα.
Ελπιζω να διορθωθει η κατασταση.
Η αληθεια ειναι οτι με σταναχωρησε το γεγονος οτι μαζευτηκαν ηδη προβληματα απο τις πρωτες εβδομαδες.
Προχωραμε δυνατα ομως .
Απάντηση
(21-06-2020, 18:19 )Roukounas Έγραψε: @"Demetris"
Eχεισ δικιο ναι ειμαι,και μαλιστα σε ολουσ τουσ τομεισ τησ ζωησ μου
Αλλα ο σωστα οργανωμενοσ κουραζεται μονο στην αρχη,και μεχρι να οργανωθει,και στην πορεια τρεχει ξεκουραστοσ και τεμπελικα
Ενω ο μη οργανωμενοσ με την πρωτη στραβη που θα του τυχει,γιατι σιγουρα θα τυχει,τρεχει καταιδρωμενοσ και αγχωμενοσ,και δεν φτανει ποτε
Μεγάλη αληθεια σύντροφοι!!!
Απάντηση
@pasas25
Ειναι οι γλαστρεσ τετοιεσ και στεγνωνουν γρηγορα
Υγραντηρα εχεισ?
Αν οχι παρε χρειαζετε
Ωραιο το gelato

Ειμαστε στισ ιδιεσ ποσοτητεσ νερου γιατι παμε(πηγαινα) με την ιδια εταιρεια
Μην μασασ ειναι ανθεκτικα φυτα οι καναβουριεσ
Εχε τον νου σου καθημερινα μεχρι να στανιαρουν

Οταν δεισ οτι στανιαρουν κανε ενα φιλοψεκασμο με ρινο σκιν
Το λεει και στον οδηγο του καζα μπονιτα που τον εχεισ διαβασει,ειναι το silica που λεει

Καλο ειναι να παρεισ αν μπορεισ και ενα αγωγιμομετρο
Απάντηση
(21-06-2020, 18:19 )Roukounas Έγραψε: @"Demetris"
Eχεισ δικιο ναι ειμαι,και μαλιστα σε ολουσ τουσ τομεισ τησ ζωησ μου
Αλλα ο σωστα οργανωμενοσ κουραζεται μονο στην αρχη,και μεχρι να οργανωθει,και στην πορεια τρεχει ξεκουραστοσ και τεμπελικα
Ενω ο μη οργανωμενοσ με την πρωτη στραβη που θα του τυχει,γιατι σιγουρα θα τυχει,τρεχει καταιδρωμενοσ και αγχωμενοσ,και δεν φτανει ποτε



Χαχα, μα ακριβως για αυτο στο ειπα ..  οτι δεν ειμαι εγω δηλαδη, και οπως το λες τρεχω στην στραβη και δε φτανω .. !! χαχααα Big Grin Tongue

(21-06-2020, 19:37 )Atladis Έγραψε: Μεγάλη αληθεια σύντροφοι!!!



'Ετσι !!
Απάντηση
Καλησπερα σε ολους!!

Ευχομαι να ειστε καλα.

24η μερα σημερα .Πριν δυο μερες εγινε μεταφυτευση γιατι πλεον οι ριξες ειχαν βγει απο κατω απο το γλαστρακι και ακουμπουσαν στο πατωμα.

Οπως ειπε και ο
@YesIcan σαν αχινος!
Οποτε φοβηθηκα την ζημια και την εκανα.

Οι φωτογραφιες ειναι σημερινες Θα τις ανεβασω σταδιακα γιατι κολαει ελαφρως το συστημα.Τα φυτα εχουν ανακμψει οπτικα αλλα παρουσιαζονται καινουρια καψιματα στα φυλλα σχΕδον καθημερινα.Εχω αφιερωσει πολυ χρονο στην μελετη αλλα δεν εχω δυστυχως βρει ακομα την αιτια.
Αν καποιος μπορει να φωτισει την κατασταση θα ηταν ιδανικα.

[Εικόνα: csXqCOzm.jpg]

[Εικόνα: q5J7EfIm.jpg]
Ηδιαφορα τον χρωματισμό των φυτων ειναι λογω διαφορετικού φωτισμού στις φωτογραφίες

[Εικόνα: II66h5nm.jpg]

[Εικόνα: 7ptfForm.jpg]

[Εικόνα: TjQQY9qm.jpg]

[Εικόνα: gBqEUslm.jpg]

[Εικόνα: NOJ7r0lm.jpg]
Απάντηση
Ειχεσ ενα θεμα με το νερο θυμαμαι
Θυμισε μασ με τι ph ποτιζεισ,γιατι δεν εχω κουραγια να το ψαξω,αν και εριξα 2 ματιεσ δεν το εντοπισα

Πεσ μασ και οτι τζαμπα σε αγχωνε η μεταφυτευση
Οι γλαστρεσ ποσα λιτρα φιλοσ?

revive εβαλεσ?
Απάντηση
@Roukounas Νερο παιρνω εμφιαλωμενο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο..Αλλωστε με 3 φυτακια ανετα θα το βγαλω περα πιστευω με εμφιαλωμενο.
Το ph ειναι το 6,2 με 6,5 .

Η μεταφυτευση ηταν πολυ ευκολη τελικα φιλε!!Τζαμπα το αγχος..Ηθελε λιγακι προσοχη αλλα ηταν πολυ ευκολη με αυτην την γλαστρα.

Revive θα εχω την αλλη εβδομαδα μαλλον λογω μεταφορικης.

Οι γλαστρε που μπηκαν ειναι 15 λιτρα,Πιστευω ειναι αρκετες.Τι λες;;
Απάντηση
Ισωσ λεω γιατι απο την φωτο που εβαλεσ δεν μπορω να διακρινω και καλα,η γλαστρα στην οποια επανω εχει ενα γκαβλιτζεκι (ισωσ θερμομετρο) να την εβαλεσ αναποδα το πανω κατω δηλαδη,αλλα παλι λεω ισωσ
Απάντηση
@Roukounas Εχω κανει πατεντα για να το φερω στο ιδιο υψος.Αυριο που θα γινει το ποτισμα και η μεταφυτευση θα το ρυθμισω και αυτο!
Απάντηση
τωρα με μπερδευσεσ στην παραγραφο #147 λεσ οτι εκανεσ μεταφυτευση πρι 2 μερεσ
Επανω ακριβωσ λεσ αυριο που θα γινει το ποτισμα και η μεταφυτευση

Απο την αλλη παλι βλεπω 2 μεγαλεσ γλαστρεσ

Τελικα εκανεσ μεταφ. ναι η οχι?

Εκτοσ αν ενωεισ για το μικρο

Αν ειναι ετσι τσεκαρε την γλαστρα που σε ειπα οτι την εβαλεσ λαθοσ μπασ και την φυιαξεισ απο την στιγμη που θα εχεισ μια αδεια πριν κανεισ ματαφ και στο μικρο,γιατι θα σε δημιουργησει προβλημα στο ποτισμα
Απάντηση
@Roukounas Καλησπερα !

Μεταφυτευση εχει γινει στα δυο απο τα τρια και σημερα θα γινει και στο αλλο.

Να δουμε πως θα παει και αυτο!!!
Απάντηση
@pasas25
Μια χαρα θα παει τωρα που πηρεσ το κολαι
Απάντηση
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Εύχομαι το μήνυμα μου να σας βρισκει καλά.

Μετά από μια μικρή περιπέτεια τα φυτά μου δείχνουν να επανέρχονται.Τα καψιματα μειώνονται κατά πολύ.
Έκανα ένα γενναίο ξέπλυμα το οποίο έδειξαν να εκτιμούν ιδιαίτερα μιας και μετά από αρκετό καιρό τα είδα με ζωντανα και ομορφα χρώματα.
Να πω εδώ ότι η βοηθεια του
@Roukounas είναι συνεχής και πολύτιμη.Να είσαι καλά φίλε.
Εχθές έκανα μερικές παρεμβάσεις στο φυτό αφού βρισκόμαστε ήδη στην τέταρτη εβδομάδα και θεώρησα καλό να απομακρύνω τα νεκρα φύλλα και να κάνω ένα φιμμινγκ στην κορυφή.Μετα απο έκπληξη μου σε. Ενα βράδυ μέσα τα φυτά ψήλωσαν ελαφρώς.

Το περίεργο είναι ότι οι ρίζες έχουν βγει από την γλάστρα στο κατω μέρος..Είναι φυσιολογικό αυτό;;;
[Εικόνα: XhBec3nm.jpg]


[Εικόνα: zEFTVMim.jpg]

[Εικόνα: 7QtSooAm.jpg]

[Εικόνα: UCJQVoYm.jpg]

[Εικόνα: t59b6Xbm.jpg]

Οποιαδηποτε γνωμη καλοδεχουμενη!
Απάντηση
@pasas25
Αιντε ολα καλα απο δω και περα,γιατι το αξιζεισ,και φραγκα εριξεσ(αν και αυτο ειναι το λιγοτερο)και το παλεψεσ εντιμα με μερακι και πεισμα

Και ενα δωρακι απο μενα
[Εικόνα: 0Wd8nNXm.jpg] [Εικόνα: zGnYVPEm.jpg]

Τωρα που στανιαραν εκτοσ απο την βαση ριξε και λιγο καλ-μακ και ρινο σκιν στισ δοσολογιεσ που ειπαμε και θυμησου και πωσ δουλευουμε το ρινο(το αφηνουμε κανα διωρο μονο του να διαλυθει σε νερο)

Αυτο με τισ ριζεσ δεν το θυμαμαι αν το επαθα γιατι ειχα ιδιεσ γλαστρεσ αλλα σε coco

Λογικα ειναι καλο γιατι δειχνει οτο οι ριζεσ σου απλωνονται και θελουν να γεμισουν τον χωρο τησ γλαστρασ ,αλλα νομιζω οτι δεν κανει να τισ βλεπει το φωσ
Εχεισ πιατακια κατω απο τισ γλαστερσ(αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο)

Ασ σε πληροφωρησει και κανενασ πιο εμπειροσ για τισ ριζεσ 

Νομιζω οτι εισαι πολυ καλυτερα σε σχεση με 3-4 μερεσ πριν


Y.Γ
Ολεσ οι γλαστρεσ πεταξαν απο κατω ριζεσ?
Ξερεισ γιατι το ρωταω αυτο?

Παρατηρησα οτι ειναι στην γλαστρα που την εβαλεσ αναποδα
Απάντηση
Να εισαι καλα φιλε μου @Roukounas

Νομιζω και εγω οτι ειναι λιγο πιο καλα,,Βεβαια πιστευω οτι τα καθυστερησε καπως το προβλημα.Ειναι 23 ποντους υψος τωρα τα δυο πιο μεγαλα.Εχουν αρκετα φυλλα και κορυφες.εσωτερικα του κορμου εχει μικρες σαν τριχουλες που φαινονται.

Η αλλη γλαστρα ειναι και αυτη το ιδιο.

Μεσα σε ενα βραδυ εγινε ολο αυτο.Λες να πρεπει να αλλαξω γλαστρες;;

Με τα λιπασματα προβληματιζομαι πολυ μετα απο την ιστορια που ετυχε.Να το αφησω λες αλλο ενα ποτισμα χωρις η να τους βαλω αλλα ελαχιστη ποσοτητα;;
Απάντηση
Αστα με ακομα ενα σκετο ποτισμα καλου κακου
Τα λιπασματα ειναι Ο.Κ
Εμεισ κανουμε λαθοι
Γλαστρεσ κρατασ αυτεσ
Απάντηση
Καλησπερα σε ολη την παρεα!!

Ελπίζω να είστε καλά αλάνια μου και να τα πίνετε ακομα καλύτερα.

Έχω δύο θέματα προς συζήτηση και θα ήθελα να μοιραστώ για να μπορέσω να έχω καλύτερη εικόνα.

1)Τα φυτα μου πάνε καλύτερα μερα με τη μέρα. Έχουν ψηλώσει μετα από το ξεπλυμα που έγινε κατά 12 και 8 πόντους αντίστοιχα (32cm & 28cm).

Σημερα πότισα ξανά από 500 ml έκαστος σκέτο πεχαρισμενο νερό και παρατήρησα αρκετές τριχουλες σαν αυτές τις φωτογραφιας και στα δυο φυτα.

Η ερωτηση είναι η εξης: Μηπως ήρθε η ώρα να αλλάξω φωτισμό;Είμαι στην 5η εβδομαδα ανάπτυξης.
Και το άλλο που με προβληματίζει ειναι η τέντα η οποία μεν είναι 1,80 ύψος αλλά το ωφέλιμο διαφέρει κατα πολύ λόγω των πάνελ που κρεμονται και διαμορφώνεται στα 1.30 ύψος μαζί με τις αποστάσεις.
Διάβασα και παρατήρησα από ημερολόγια ότι μετά την αλλαγή θα πάρει 3-4 φορές παραπάνω υψος και όγκο.
[Εικόνα: p7O0vSRm.jpg]

2)Υπαρχει κάποιο οικονομικό σύστημα αυτοματου ποτίσματος;Θα χρειαστεί να λείψω 10 μέρες για δουλειά τον Αύγουστο και δεν ξέρω αν θα αντεξουν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Απάντηση
2)Εγω πήρα από τα λιντλ έναν φθηνό και δοκιμασμένο και με ένδειξη μπαταρίας
Απάντηση
@sporakos Καλημερα!

Αν δεν σου κανει κοπο στειλε μου μια φωτογραφια η μια ονομασια μηπως και το βρω εδω,

Ευχαριστω !
Απάντηση
Καλημερα
Στο χωριό έχουμε ένα τέτοιο και ένα Gardena που είναι η καλύτερη μάρκα σχετικά από τα εμπορικά
Το Gardena που είναι και ακριβό δεν έχει ένδειξη μπαταρίας που είναι ότι πιο χρήσιμο για εσένα ειδικά άμα το εχεις μέσα στο σπιτι
Άμα τελειώσει η μπαταρία και δεν το ξες πολύ απλά πλημμύριζεις

Αυτό εδώ είναι και είναι και πολύ μάχιμο ειδικά για το 20ρικο
[Εικόνα: UEU1rwym.jpg][Εικόνα: uOUsbgjm.jpg]
Απάντηση
Ριξε βασεισ +calmag+b52+revive(αν πηρεσ)+ρινο Ph-αρισμα
Αν πηρεσ αγωγιγομετρο μετρα
Η θερμοκρασια νερου καλο θα ειναι αναμεσα σε 18-22C

Για τισ τριχουλεσ δεν ξερω

Ναι οταν μπουν ανθοφορια για καμμα 15 μερεσ δινουν


@sporakos
Για το γκαρντενα εκει που παιρνει τισ μπαταριεσ κολλασ 2 καλωδιακια με βυζματακι και το συνδεεισ σε τροφοδοτικο ακομα και απο παλιο κινητο

Υ.Γ
Ισωσ και καλυτερα που ποτισεσ με σκετο νερο να δουλεψει η μυκοριζα μονη τησ
Απάντηση
@pasas25 σε ευχαριστω πολυ για το νημα σου.
ειμαι με τα ιδια σπορια στις 10 μερες και ειδα απο το νημα σου το αμεσο μελλον μου.
επισης εισαι τσακαλος ολα ερευνησες. διαβασμενος ξεκινισες
ερωτηση 18/6 20/4 ? το φως ?
ερωτηση απο royal seeds ? to green gelato .
εχω αγωνια να δω τι θα κοψεις για να συγκριθουμε Tongue
και απο αποψη λιπασματων φυσικα.
θα προσπαθησω και εγω σε δικο μου νημα να το κανω και ημερολογιο μαζι Tongue
@Roukounas ειδα τον πινακα και με επεσε το τσιγαρο απο τα χερια !!!
Εισαι φοβερος! τρομερη δουλεια και σε ευχαριστουμε...
Μονο με στεναχωρει οτι βλεπω οτι ολοι παιζουν μπαλα με πολλα μπουκαλια...
και αμα εισαι φτωχος βλεπεις τον αλλον να τρωει και σε τρεχουν τα σαλια Tongue
εμεις το πολυ κανα ρενο Tongue
γιατι πολυ ακουω για ρινο και σκιν Tongue
Απάντηση
(04-07-2020, 02:32 )Χαρμανης91 Έγραψε: @pasas25  σε ευχαριστω πολυ για το νημα σου.
ειμαι με τα ιδια σπορια στις 10 μερες και ειδα απο το νημα σου το αμεσο μελλον μου.
επισης εισαι τσακαλος ολα ερευνησες. διαβασμενος ξεκινισες
ερωτηση 18/6 20/4 ? το φως ?
ερωτηση απο royal seeds ? to green gelato .
εχω αγωνια να δω τι θα κοψεις για να συγκριθουμε Tongue
και απο αποψη λιπασματων φυσικα.
θα προσπαθησω και εγω σε δικο μου νημα να το κανω και ημερολογιο μαζι Tongue
@Roukounas  ειδα τον πινακα και με επεσε το τσιγαρο απο τα χερια !!!
Εισαι φοβερος! τρομερη δουλεια και σε ευχαριστουμε...
Μονο με στεναχωρει οτι βλεπω οτι ολοι παιζουν μπαλα με πολλα μπουκαλια...
και αμα εισαι φτωχος βλεπεις τον αλλον να τρωει και σε τρεχουν τα σαλια Tongue
εμεις το πολυ κανα ρενο Tongue
γιατι πολυ ακουω για ρινο και σκιν Tongue
Μπορείς να δοκιμάσεις το πακέτο τις biotabs στα 50-60 εύρο για 5 γλάστρες χωρίς πολλά μπουκαλάκια κ σχεδόν μόνο νερό με τίμια απόδοση 
https://youtu.be/YnF1bJsENWg
Απάντηση
@bakiz Day 49* :O
εχω παθει ζημια. τι ειναι αυτα τα τερατακια !!!!
Θα το δω σε ευχαριστω παρα πολυ.
Εχω ηδη κατι δεν ειμαι τελειως γυμνος στεγνως. αλλα εδω ο αλλος μιλαει για 18 μπουκαλια !!!
Μιλαμε για δουλεια κανονικη οχι αστεια ή απλο χομπι !!
Υγ. σε κανω ταγ στο νημα μου να δεις αμα θες που ειμαι και πως !
Απάντηση
@Roukounas ΥΠΕΡΤΑΤΟΣ!

Ελεγα και εγω να ξεκινησω με τα λιπασματα σιγα σιγα .Το revive το πηρα και θα ερθει απο Δευτερα .
Θα μετρησω τα νερα και θα δω.Απο θερμοκρασια πρεπει να ειμαστε καλα νομιζω.Αντε να δουμε!
Το florakleen να το χρησιμοποιησω τωρα ;;Ποια ειναι η γνωμη σου;;;



@sporakos Σε ευχαριστω φιλε!!Οντως φαινεται τιμιο για 20ρικο.Θα το ψαξω,μακαρι να το βρω!


@Χαρμανης91 Παρα καλω φιλε!Ευχαριστηση μου να βοηθηθεις απο τα λαθη μου!
Σου ευχομαι καλη αρχη και καλες σοδειες!
Τα φωτα τα εχω 18/6 τωρα πια αν και ξεκινησα με 20/4.Στην πορεια παρατηρησα οτι το 18/6 τα εφτιαξε αρκετα.Απο royal ψωνισα και εγω .Διαβασα και καλες και κακες κριτικες.
Εγω στο ενα απο τα τρια σπορια ειχα διαφοροποιηση μιας και μεγαλωνει πιο αργα.Ο κοντος της παρεας.
Τα λιπασματα τα επελεξα βασει κριτικων και απο εδω και απο το εξωτερικο.Πολλα μπουκαλακια και ακριβα.Και εγω δοκιμη εκανα μην νομιζεις.

34η ημερα

[Εικόνα: eC7mLMwm.jpg]

[Εικόνα: XBsKZsMm.jpg]
Απάντηση
@pasas25
flora επρεπε ειδη να εχεισ βαλει

Ακυρα τα προηγουμενα που σε ειπα
Ποτισε μια με φλωρα,ωστε να ερθει και το revive
Απάντηση
@Αλαφροΐσκιωτος χωρις να ειμαι και σιγουρος νομιζω εχει 6 η 7 γονατα.

Και εγω σκεφτομουν για καποια εκπαιδευση..Εχεις κατι στο μυαλο σου;;;



@Roukounas To flora θα ερθει μαζι με το revive.

Λεω να κανω αλλο ενα ποτισμα και να του γυρισω τα φωτα.

Τι λιπασματα να τα ξεκινησω η να δουλεψω revive και flora.

Τι λες;;
Απάντηση
Αυτο ελπιζα να παει

1)φλορα μονο

2)βασεισ + ρεβιβ

3)βασεισ +ρεβιβ+καλ-μακ+β52+ρινο

Εγω θα ξεκινουσα τα λιπασματα πρωτα και μετα οτι θα εκανα

Εαν επιβαλεται να το κανεισ δεν σκαμπαζω,ουτε απο γονατα και τακτικεσ ποτε και πωσ γινωνται
γιατι βιαζεσαι τοσο πολυ

Απο το εδαφοσ ποσα cm ειναι τα φυτα?
Απάντηση
@Αλαφροΐσκιωτος εκανα ηδη fiming στα 2 μεγάλα και δούλεψε καλα.Απο τοτε πήραν επάνω τους αρκετά.Τωρα για κατι άλλο δεν ξέρω.Λεω για πρώτη φορά να περιοριστώ σε αυτό.. Τα φυλλα λες να τα πειράξω μηπως και το ελαφρυνω λιγο η θα κάνω βλακεια;





@Roukounas και εγώ αδερφέ ψαχτα πάω.Δεν βιάζομαι απλα φοβάμαι την τεντα και το ύψος.Ειμαι 5η εβδομαδα αναπτυξης ηδη.
Ήταν εντυπωσιακό ότι πήραν 10 ποντους σε δύο μέρες μέσα.Με τρόμαξε λιγο αυτό.
Τώρα είναι 30 και 32 ποντους υψος τα δυο μεγάλα και 23 το μικρότερο.
Απάντηση
@pasas25
Αλλο 1 μετρο εχεισ τι βιαζεσαι αστα ακομα 2 βδομ.
Παρε και αλλεσ γνωμεσ
Απάντηση
@Roukounas Για να ειναι ανετα εχω ακομα 70 ποντους περιθωριο.Μετα τους 70 αρχιζει το ζορι.Εχω προβληματιστει φιλε πολυ.Μην παθω καμμια λαχταρα και ψαχνω να βρω μερος να τα βαλω!


@Αλαφροΐσκιωτος Το φμινγκ με εντυπωσιασε πολυ αν και δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο αλλα αλλαξανε πολυ και εδειξαν να το απολαμβανουν.Μαλλον απο τα φωτα πυκνωσε τοσο οπως το λες..Ετσι διαβασα τουλαχιστον κι εγω.Τωρα εσωτερικα του δυτου δεν χωραει να μπει το χερι με τιποτα.Φαντασου για να βγαλω την φωτογραφια με τις τριχουλες δυσκολευτηκα πολυ
Απάντηση
(04-07-2020, 15:43 )pasas25 Έγραψε: @Roukounas Για να ειναι ανετα εχω ακομα 70 ποντους περιθωριο.Μετα τους 70 αρχιζει το ζορι.Εχω προβληματιστει φιλε πολυ.Μην παθω καμμια λαχταρα και ψαχνω να βρω μερος να τα βαλω!


@Αλαφροΐσκιωτος Το φμινγκ με εντυπωσιασε πολυ αν και δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο αλλα αλλαξανε πολυ και εδειξαν να το απολαμβανουν.Μαλλον απο τα φωτα πυκνωσε τοσο οπως το λες..Ετσι διαβασα τουλαχιστον κι εγω.Τωρα εσωτερικα του δυτου δεν χωραει να μπει το χερι με τιποτα.Φαντασου για να βγαλω την φωτογραφια με τις τριχουλες δυσκολευτηκα πολυ
@pasas25
Πιο πάνω λες τέντα 1,80
Λόγο φώτων =130 ωφέλιμο (σαν πολύ δεν σε τρώνε τα φωτα)
Άρα έχεις ωφέλιμο τώρα 1μετρο

Βάλε καμια φωτο να δούμε τι φωτα εχεισ(εάν έβαλες και σβήστηκαν δεν τα θυμαμαι)
Περίμενε να σε πουν και οι πιο έμπειροι
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)