[Indoor] 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
Ωπα ρε τρελε τι φαουλαρα ηταν αυτη που εκανες με τη λιπανση!

10 μερες μεσα στην ανθοφορια και ακομα του βαζεις λιπανση αναπτυξης; Δε το ξανακανεις αυτο Big Grin

Με το που του γυρνας τα φωτα 12/12 βαζεις και τη λιπανση της ανθοφοριας.

Καραπειναει για φωσφορο εχεις ηδη θεμα με αυτο

και κουρεματακι απο τη μεση και κατω δε θες μεγαλους παπαδες;
https://www.growweedeasy.com/lollipoppin...s-tutorial
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas τα λάθη του πρωτάρη!

Θα ξεκινήσω από το επόμενο πότισμα αυριο κιολας.

Ελπιζω να το προλαβαίνω.

Φυσικά και θέλω μεγάλους παπάδες!!Δεν τα ρωτάνε αυτά!!χάχα!

Θα το δω τονλινκ μολις γυρισω από δουλειά βραδακι με ηρεμία.
Εχω κανει πολυ μεγαλη αποφυλλωση ,δεν του φαίνεται αλλά έχω πετάξει πολλα φυλλα.Μονο στο προηγούμενο πότισμα μάζεψα μια σακούλα μικρη.
Φοβάμαι μην κάνω και καμμια βλακει και το πάω σιγα σιγα.

Τα λιπασματα να τα ξεκινήσω σιγα σιγα με τις ποσότητες ;;Είχα στην αρχή κανει λάθος και το ζορισα πολυ με τα λιπασματα και είμαι λίγο επιφυλακτικος
Απάντηση
@pasas25 οταν λες λιπασμα ανθοφοριας. τι εννοεις;
εκτος τις βασεις α+β
πολυ ωραια τα πηγες παντως Smile
Απάντηση
@Χαρμανης91 να εισαι καλα φιλε.

Εκτός από τις βασεις σε αυτή φαση έβαζα Β52+cal mag

Έχει άλλη γκάμα η advanced για ανθοφορια.Αλλαζει τελείως.
Συν ότι είναι σύνολο 8 η 9 διαφορετικά.

Θα τα γράψω αναλυτικά στο επόμενο ποσταρισμα.

Σημερα τα ποτισα γιατί πρέπει να λείψω δυο μέρες.
Ηταν να ποτιστουν αυριο.
Έβαλα και τα λιπασματα ανθοφοριας.

Ελπιζω να πάει καλά.
Απάντηση
Καλημερα σε ολη την παρεα!

12η μερα ανθοφοριας και μετα απο παρότρυνση του 
@trompetas έγιναν αλλαγές στα λιπασματα καθώς και ένα κούρεμα στα φυλλα που ήταν στο κατω μερος.

Τα λιπασματα μπήκαν στις μισές ποσότητες από αυτα που αναφέρει η εταιρία καθώς ηθελα να δω πως θα αντιδράσουν τα φυτα.

Αναφέρω αναλυτικά τα λιπασματα που χρησιμοποίησα:
Sensi bloom A+B  2ml/l
Voodo juice1ml/l
Piranha 1ml/l
Tarantula 1ml/l
Bud candy 1ml/l
Bud ignitor 1ml/l
Rhino skin 1ml/l
Sensizym 1ml/l
Bud factor x 1ml/l
Να θυμίσω για όσους δεν το γνωρίζουν ότι τα λιπασματα ειναι της Advanced Nutrients. 

Επίσης μιας και έχει προχωρησει πολυ το ημερολόγιο/συζητηση θα κανω μια αναφορά στις προδιαγραφές καθως και τον εξοπλισμό της τέντας.

0.80×0.80×1.80
Φωτισμος:HLG Samsung led  240w χωρισμένα σε δυο πανελ των 120w
Εξαερισμος: 280m3/h με φίλτρο ενεργού άνθρακα 280m3/h
Εισαγωγή:180 m3/h +1 παθητική εισαγωγή.
2 ανεμιστήρες 20w+10w
Υγραντηρας

Θερμοκρασίες: 22-28 βαθμούς
Υγρασία 55%-60%

Τα σπορια λέγονται Green gelato απο Royal Queen Seeds.

https://sporadiko.gr/royal-queen-seeds/6...seeds.html

Τα φυτα μετα τις παρεμβάσεις άλλαξαν όψη καθως τα χρώματα εγινα πιο ζωντανά και τα λουλούδια άνθισαν περισσότερο και γέμισαν με τρχουλες.

Όπως έγραψα σε προηγούμενη δημοσιευση μου θα χρειαστεί να λειψω για δουλειά 7 ημέρες .
Εχω προμηθευτεί συσκευή αυτοματου ποτισματος καθως και μια μικρη δεξαμενή 20L.

Θα ηθελα να θέσω τα εξής ερωτήματα:

Με 500 ml την ημέρα θα είναι ενταξει;

Τις ημέρες αυτές που θα ποτιστει με αυτόν τον τρόπο μηπως του δημιουργήσω πρόβλημα καθως θα αλλάξω την ρουτίνα του;

Επίσης ένα ακόμα μεγάλο θέμα είναι τα λιπασματα.Να βάλω στην δεξαμενή η να ποτίσω χωρις για αυτες τις μερες;

Με συγχωρείτε για τις πολλές ερωτήσεις και πληροφορίες.

Οποιος μπορέσει παρκαλω ας αφησει ένα σχόλιο με την γνωμη του.
Το εκτιμω
Εις υγείαν αδέρφια.


   

   


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
Σουπερ εισαι, οσο για το κουρεμα, εστιασε ακριβως κατω στο κεντρο του κατω στα χαμηλα του κορμου, αυτα που ειναι στη "σκια" της υπολοιπης μαζας απο πανω, λιγο ελαφρως το καθε φυτο, για να πρηξεις τους παπαδες επανω στις κορυφες λιγο περισσοτερο οσο προχωραει

Το αυτοματο ποτισμα, εφ οσον το εχεις στησει οπως πρεπει (να ριχνει δηλαδη υπολογισμενα τοσο νερο οσο χρειαζεται για να μη το πνιξεις / η στεγνωσει ) δεν θα εχει κανενα απολυτως θεμα ειναι σωτηριο σε πολλες περιπτωσεις

Τις λιπανσεις τις βαζεις κανονικοτατα μεσα στη δεξαμενη σου και κλεινεις ενα καπακι γιατι δε θες να μπει φως μεσα.

Ποτε μα ποτε δεν αφηνεις το φυτο αταιστο απο λιπανσεις στην ανθοφορια, βγαλτο εντελως αυτο απ τις σκεψεις σου...ειναι απλο θα παρεις λιγοτερα g!
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas Καλημερα ! Smile

Εάν κατάλαβα καλά επι της ουσίας πρέπει να αραίωσω λιγακι ακομα τα φυλα στο κέντρο του κορμου ωστε να περνά το φως πιο καλα;
Υπάρχουν κάποια μικρά βλαστάρια ακομα στην σκιά των υπολοιπω.χρειάζεται να τα αναδείξω αφαιρώντας κάποια φυλλα απο το κεντρο;

Για τα υπόλοιπα θα γίνει όπως το ειπαμε με την δεξαμενη.Απλα το σκεπτομαι μην αλλάξει η σύσταση του νερού τόσες μέρες που θα μείνει με τα λιπασματα.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

@Αλαφροΐσκιωτος Εχω πενηνταρικο ετοιμο..Με εχεις ξεχασει!! Big Grin
Απάντηση
Για 7 μερες θα ειναι μονα τους τα φυτα? Dodgy 
Αρκετες μου φαινονται..ελπιζω να πανε ολα καλα
Απάντηση
@tilansia γεια χαρα!!

Και εμένα μου κακοφαινεται.Δεν μπορω να κανω αλλιώς.Ανωτερα βία.

Ελπιζω να μην υπάρξει πρόβλημα.. Θα τοβπροετοιμασω όσο μπορώ καλυτερα..
Απάντηση
Τα νερα ειναι το μεγαλο προβλημα Confused 
Προετοιμασε το και τι να πω?Καλη τυχη ευχομαι Big Grin
Απάντηση
Καλησπερα η καλημερα!!Ότι προτιματε Big Grin

Ελπιζω να ειστε καλα.

18η μερα ανθοφοριας σημερα.
Εκανα εγκατάσταση του αυτοματουποτισματος μιας και αύριο φεύγω.

Μου άρεσε πολύ η εικόνα τους και είπα να την μοιραστω.

Η αλήθεια είναι ότι με έχει αγχώσει αρκετα το οτι δεν θα είμαι εδώ για τόσες μέρες.. 
Θα βάλω να ποτιστουν από 600 ml την ημερα για να ειμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον θα έχουν αρκετά καλή συντήρηση.
Επίσης έβαλα τον υγραντηρα να δουλεύει 4 ωρες την ημερα.Κατα πάσα πιθανότητα θα φτάσει έως και την πεμπτη μερα.

@Αλαφροΐσκιωτος ακομα περιμένω! Big Grin


   

   

   
Απάντηση
πολυ ωραια!
Απάντηση
Φτου φτου άψογα!! 
Όλα καλά να πάνε...
Απάντηση
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.
@stoner_cat
@YesIcan

Ευχομαι να πανε έτσι έως το τέλος.

Έχθες που έκανα κάποιες δουλειές στην τεντα παρατηρησα ενα η δυο μικροσκοπικα έντομα λευκά νομίζω,να τριγυρνούν στα φυτα.
Να ανησυχήσω ;;

Βεβαια κανω έλεγχο πολυ προσεκτικά στα φυτα σε κάθε πότισμα και δεν έχω βρει τίποτα στα φυλλα η τον κορμο που να είναι ασυνήθιστο. ..
Απάντηση
Σε παιρνει πολυ ανετα να ανεβασεις λιγο παραπανω τις βασεις της ανθοφοριας, ποσο βαζεις τωρα;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Καλησπερα σε όλους!!!


@tzorge αλευρωδης δεν ειναι σίγουρα.Εχω μια πςλιοτερη εμπειρία από άλλη άσχετη καλλιέργεια. Θα το ελέγξω ενδελεχώς όταν επιστρέψω με το καλο.


@trompetas στις βασεις παίζω τα μισά από αυτά που λέει η εταιρία,δηλαδή 2+2 ml/l (A+B)
Συν τα υπόλοιπα που μπαίνουν 1ml/l
Πόσο πιστεύεις ότι με παίρνει ακομα;


@"AEGEANGROWER-6-" σε ευχαριστώ φίλε!!Να εισαι καλα!!
Απάντηση
@Αλαφροΐσκιωτος καλη σου μερα!

Εχω φύγει εδω και 3 ημερες.

Ασε με εχει φάει το άγχος!!

Τα ειδα τα νούμερα και σε βρήκα αρκετά αισιοδοξο!Μου αρέσει!
Απάντηση
(04-08-2020, 01:52 )pasas25 Έγραψε: @trompetas στις βασεις παίζω τα μισά από αυτά που λέει η εταιρία,δηλαδή 2+2 ml/l (A+B)
Συν τα υπόλοιπα που μπαίνουν 1ml/l
Πόσο πιστεύεις ότι με παίρνει ακομα;

Τις κανονικες δοσολογιες που λεει δωσε...Μη του το στερεις
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Καλησπερα σε ολους!!

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα!

Εγω μολις σημερα επέστρεψα και ειπα να χαιρετήσω.

Το πείραμα ευτυχώς πέτυχε και τα φυτα ειναι σε καλη κατάσταση!

25η μερα ανθοφοριας σημερα και η εικονα ειναι αυτη:

   

   


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
@Αλαφροΐσκιωτος λες.;;;

Δυστυχώς όμως ανακάλυψα προβλημα.Καποια φυλα εχουν παντού άσπρα στίγματα.Οποτε έκοψα κάποια για να τα εξετάσω στο μικροσκόπιο.Δυστυχως κατι λευκό κίτρινο περπατάει επανω και εχει και κάποια μαύρα στίγματα στρογγυλά.Μπορει να είναι και αυγα.Καμμια ιδεα;;;

       

https://www.growweedeasy.com/cannabis-pl...ems/thrips

Ψαχνοντας βρηκα αυτο λοιπον.Ειναι αυτα τα συγκεκριμενα .

Εχει καποιο καποια προταση?
Απάντηση
πυρεθρινες μαλλον δεν... εισαι σε προχωρημενη ανθοφορια
γη διατομων νομιζω μπορεις να ψεκασεις
θα σου πουν κ οι πιο εμποιροι ομως
Απάντηση
@Karharias Αυτο ειναι..Το αναγνωρισα απο τις φωτο.Ειμαι εξωτερικο φιλε μου και δεντα βρισκω τα συγκεκριμενα προιοντα.
Πρεπει να βρω κατι αναλογο εδω.

   
Απάντηση
10η φωτο...https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/thrips
Απάντηση
ωχ..ειναι καπως προχωρημενη η ζημια και εισαι σε απαγορευτικη περιοδο για ψεκασματα βλεπωντας τη φωτο, να γιατι ψεκαζουμε παντα προληπτικα στην αναπτυξη Undecided
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas την καλημερα μου!!!

Καταλαβα..Οποτε δεν μπορω να κανω κατι;;;

Εχθες εκατσα και αφαιρεσα φυλλα που ειχαν προσβληθει αρκετα αλλα και καποια που ηταν λιγοτερο μηπως και μπορεσω να σταματησω την εξαπλωση.

Εν τελει λυσε μου μια απορια αν μπορεις: Ποσο καταστροφικο ειναι για τα φυτα ;;

Θα τα βγαλουν περα ;Τι πιστευεις;
Απάντηση
ο θριπας ειναι απο τις Light μολυνσεις παρασιτων...αλλα το προβλημα ειναι οτι οταν εχεις μια μολυνση, συνηθως εχεις και δευτερη στη πορεια...η και περισσοτερες

Μια χαρα θα πανε πιστευω νταξει, και θα δυναμωσουν και σε στουρα, γιατι οταν το φυτο τρωει πεσιμο, τι κανει;... Παραγει περισσοτερο thc γιατι ειναι η μονη αμυνα του..τις περισσοτερες φορες δηλαδη, γιατι αμα η μολυνση ειναι εξαιρετικα βαρια (σε περιπτωση που το παρατας δηλαδη στη μοιρα του), σταματαει μεχρι και στο 100% ο μεταβολισμος του.
Αλλα εδω θα μαστε να μας το δειχνεις πως παει, εαν θελεις ντε και καλα να βαλεις κατι παντως..
..Ισως στη θεση σου να εβαζα ενα νερο με πυρεθρινη και θα το εφαρμοζα στα φυλλα του με ενα καθαρο πανακι για να ελεγξω εστω και λιγο (οσο ειναι δυνατον) τη κατασταση. Προσπαθωντας να αποφυγω επαφη με ανθος, σκουπισμα στα φυλλα δηλαδη, οχι ψεκασμα

Αλλα για να μην ερχομαι στη θεση σου ψεκαζω ΠΑΝΤΑ στην αναπτυξη, 1 φορα τη βδομαδα μεχρι το γυρισμα σε 12/12 Wink Κανε το ιδιο next time για να σαι σιγουρος
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Θα ρωτησω και κατι αλλο, ποσο σιγουρος εισαι οτι δεν εχεις κανα Spider Mite ? Ειδες μηπως αν εχεις καναν ιστο γυρω απο κανα λουλουδι; Εχε και αυτο στο νου σου
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas το εχω συνεχως απο την αρχη αυτο στο μυαλο μου και το ελεγχω συχνα.Και αυτα θα τα ειχα δει νωριτερα αλλα εφυγα για 7 μερες και αυτα εκαναν παρτι πισω.

Σε ευχαριστω που το σκεφτηκες.Θα το εχω στα υποψιν.

Ελεγχω οτι φαινεται περιεργο η ξενο σωμα αμεσως με το μικροσκοπιο.

μου ειχε διαφυγει τελειως το ψεκασμα σαν κεφαλαιο και να πω την αληθεια με πιανει εντελωε απροετοιμαστο.Θα ψαξω για πυρεθρινη σημερα κιολας και θα κατσω να μελετησω λιγο καλυτερα γιατι με στεναχωρησε αρκετα.

Η αφαιρεση των φυλλων εχει νοημα;Μπορει να φερει καποιο αποτελεσμα;
Απάντηση
@pasas25
μαζι με πυρεθρινη βαλε και κανενα αιθεριαο ελαιο
π.χ θυμαρι-μεντα-δενδρολιβανο (ενα την φορα)
αν θεσ στο μειγμα βαλε και λιγη σιλικα

αν θεσ μετα απο 7 μερεσ ξαναριξε πυρεθρινη με αλλο ελαιο

πυρεθρινη μπορεισ να ριξεισ και 4 μερεσ πριν την συγκομιδη

το καλυτερο που θα μπορουσεσ θα ηταν να παρεισ ωφελιμα εντομα για να φανε τον θριμπα(πρεπει να εχεισ και αλευρωδησ φωβαμαι)

βρεσ οπωσδηποτε και γη διατομων
αν θεσ την διαλυεισ σε νερο και φυλλοψεκαζεισ δυο μερεσ μετα αφου ψεκασεισ με πυρεθρινη

γη διατομων ομωσ ριξε οπωσδηποτε και στο χωμα(σαν σκονη αδιαλυτη) γιατι συνηθωσ εκει γεννανε τα εντομα αυγα,οποτε και αν καθαρισεισ απο τα μεγαλα,να προλαβεισ και τα αυγα που θα σκασουν και να μην πανε απο το χωμα στο φυτο

η γη διατομων ειναι σαν γυαλι και σκιζει τα εντομα που θα συρθουν επανω τησ
Απάντηση
Για την γη διατομων μονο στο χωμα και οχι πανω στους παπαδες..
Σε αλλο σχετικο νημα ο αρχαιος γραφει οτι η γη διατομων βγηκε αργοτερα στο καπνισμα
Απάντηση
@Roukounas Kαλως τον!!

Εισαι καλα φιλε μου;

Πυρεθρινη βρισκω σε σκονη.Να την παρω και να την βλω σε νερο;;;




@tilansia Καλησπερα !!

το διαβασα και εγω αυτο..Θα την παρω να την βαλω μονο στο χωμα ανα λειτουργει καλα.

Δεν επηρεαζονται τα ποτισματα απο αυτο;Δεν περνανε ουσιες μεσα;

Επισης το νωριτερο που μπορω να τα εχω και τα δυο ειναι 19 αυγουστου.Μηπως ειναι πολυ αργα και για τα δυο;
Απάντηση
Καλησπερα σε ολους!

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα.

27η μερα ανθοφοριας σημερα.

Εχθες έγινε ένα καλό ποτισμα μιας και το αυτόματο δεν τα άφησε χωρις νερό αλλα παρατηρησα μια διψα στα φυτα την αμεσως επόμενη μέρα οπότε και ποτισα σχεδον 2λιτρα το καθενα.

Ο θριπας παραμένει και το μόνο που κανω σε αυτην την φάση είναι να αφαιρώ φυλλα που έχουν προσβληθεί οποτε μηπως με αυτον τον τροπο το περιορίσω.

Σε μερικές μέρες θα έχω και πυρεθρινη και γη διατομων καθως τα βρήκα εδώ και τα δυο μετα απο πολλη αναζήτηση.

Εχω μερικούς προβληματισμούς καθως δεν έχω χρησιμοποιήσει κατι παρόμοιο.Την πυρεθρινη θα την διαλυσω σε νερό και θα την βάλω με πανάκι στα φυλλα και όχι με ψεκασμό .Ξερει καποιος τι ποσότητα χρειάζεται;;
Επίσης την γη διατομων θα την σκόρπισε στο χώμα επιφανειακά.Δεν θα επηρεάσει το φυτο ;Μετά το ποτισμα θα παραμείνει η θα πρέπει να ξαναβαλω;

Όλες οι βοήθειες δεκτες με ευχαρίστηση.

Εκ της διεύθυνσης  Cool Big Grin

Το οφθαλμολουτρο κανει καλο!
   

   

   
Απάντηση
(13-08-2020, 17:21 )Desolle 31 Έγραψε: Καλημέρα βρε φίλε μπορείς να ανεβάσεις λινκ με την γη διατομών και την πυρεθρινη ;;; Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με μυγακια τα οποία κάθονται στο χώμα οπότε μπορείς στείλε μου σε λινκ να μπω να αγοράσω και εγώ

@pasas25
@Desolle 31
Αν ξέρεις τα προγράμματα περιήγησης το  Google ή το yahoo γράψε στην εύρεση γη διατομων η πυρεθρινη ξέχωρα κάθε φορά

Θα σε βγάλει καμια δεκαριά σελίδες με καμμία δεκαριά αποτελέσματα για το καθενα

Όλο και κάπου κοντά που μένεις θα σε βγάλει κάτι

Γιατί να πληρώνεις μεταφορικά από γαλια

@pasas25
Λινκαρε αν δεν σε κανει κοπο την πυρεθρινη που βρηκεσ να την δουμε
Λογικά θα γράφει επάνω δοσολογία
Αποκλείεται να μην γραφει

Την διαλύεισ στο νερο(με κάνα αιθέριο έλαιο θα έχεις πιο δραστικά αποτελεσματα) και φυλοψεκαζεις 

Έτσι όπως είναι τα φυτά σου θα θέλει κάνα 500ml με 1000ml για το καθε φυτο (αλλά πάρε και δεύτερη γνωμη)

Φρόντισε να ψεκαζεισ και από την κάτω μεριά των φύλλων

Η γη διατομή θα επηρεάσει λίγο την απορρόφηση του νερού από την γλάστρα 
Θα αργήσει λίγο να απορροφηθεί το νερο από την επιφάνεια του χώματος αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό

Αφού στεγνώσει το χώμα ανακάτεψε το λιγο στην επιφάνεια του και ξαναριξε  γη διατ.

ΠΡΟΣΟΧΗ:όταν δουλεύεις γη διατομή 
ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ ΜΑΣΚΑ  και γαντια
Απάντηση
Καλημερα σε ολους και σας ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση!


@Roukounas
Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε μου

Τα πραγματα τα βρηκα απο το γαλλικο αμαζον.

Ειναι αυτα:
https://www.amazon.fr/Saniterpen-Insecti...B00DARLK18
https://www.amazon.fr/gp/product/B07FQDW...UTF8&psc=1


@αρχαιος Να εισαι καλα φιλε.
Θα το κανω ετσι οπως ειπες.Μεσα στο νερο και ελπιζω να βοηθησει.
Το ψεκασμα θα το αποφυγω και θα κανω ενα περασμα με πυρεθρινη σε νερο με ενα μικρο πανακι ολα τα φυλλα.
Η μηπως δεν πρεπει ουτε ετσι;Τι προτεινεις για την πυρεθρινη;
Απάντηση
Καλησπερα σε ολους.

Ευχομαι να ειστε ολοι καλα.

33η μερα ανθοφοριας σημερα και τα πραγματα εκ πρώτης όψεως ειναι καλα αλλα κατι έχει ξεκινήσει εκτός απο τον θριπα,ο οποίος έχει περιοριστεί,καθώς βρηκα στο μικροσκοπιο αρκετα μαύρα σαν αυγα σε καποια φυλλα.

Δεν μπορω να σας ανεβασω φωτογραφία από το μικροσκόπιο.  Παρεμπιπτόντως αν κάποιος έχει καμμια καλη πρόταση για μικροσκοπιο ας στείλει. 

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να ειναι;;Δεν μπορω και να κανω πολλα βέβαια.

Από μακριά φαίνονται λαχταριστά.
   
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)