[Indoor] 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
Καλημερα στις όμορφες κυρίες και σε ολα ομορφοπαιδα!

Περίεργες ωρες ανεβάζω το ξερω αλλα ας όψεται η δουλειά!

7η εβδομαδα ανθοφοριας και ολα βαίνουν καλως.Ο θριπας περιορίστηκε αρκετα αλλα ακομα υπάρχει,ωστόσο δεν έχει κάποια αρνητική επίδραση στο φυτο.Βρισκω σκόρπια πλέον μερικα μαυρα σαν αβγα αλλα ειναι μικρος ο αριθμός και τελικά δεν μπορω να καταλάβω τι είναι αν και έχω ψάξει αρκετά.

Η πιθανότητα τα αβγα να είναι τετρανυχου σίγουρα υπάρχει αλλα από τις πληροφορίες που μάζεψα από εσάς εδω και απο το διάβασμα η θεωρία λέει οτι έπρεπε να είχε εκδηλωθεί κάπως.Δεν εχω κάποιο τέτοιο σημάδι.Η προσοχη μου είναι μεγάλη καθημερινά και με μικροσκοπιο.

Οι κρύσταλλοι παραμένουν θολοι και μου δίνουν την αίσθηση ότι ίσως χρειαστεί να κανω ακομα λιγη υπομονη για να έχω ακομα καλυτερη απόδοση.Το ρίσκο βέβαια δεν πολυθελω να το πάρω.Η προοπτική ομως να φουσκώνουν λιγο ακομα με εξιτάρει!

Η απορία προς συζητηση έχει να κανει με το ύψος των φυτών.Δεν ξερω αν έπαιξαν ρόλο τα προβλήματα στην ανάπτυξη αλλα εχουν μεινει στους 70 ποντους .
Θεωρητικά θα έπρεπε να είχαν ξεπεράσει τους 80 ποντους το ελάχιστο.Τι μπορεί να έφταιξε πιστευετε;

Τα ποτισματα εχουν γινει ανά δύο μέρες καθως παρατηρησα ξηρότητα στο έδαφος και ελαφριά γλαστρα στις δυο μερες μολις.
Πίνει νεράκι φουλ σε αυτην την φαση.

Αυτά από εμένα.Σορυ αν σας τα έχω πρήξει αλλα ειναι καλύτερα όταν μοιράζεσαι.

Εις υγειαν!

Big Grin Heart
   
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 29-08-2020, 05:24

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)