Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ποιο ειναι ενα καλο υψος εισαγωγης αερα;
σκεφτομαι να κανω τον εξαερισμο με παθητικη εξαγωγη και 3 ανεμιστηρες εισαγωγης , ετσι , εχω μπει στην διαδικασια του να υπολογισω ποιο θα ειναι το καλυτερο υψος για να ερχεται ο αερας εισαγωγης

σκεφτομαι οτι το καλυτερο υψος θα ειναι σε υψος λιγο πιο ψηλα απο εκει που τελειωνει το υψος της γλαστρας , στο υψος των κορμων περιπου , ισως λιγο πιο ψηλα , πες 30 ποντους πανω απο το υψος της γλαστρας 

τι λετε ; 

η εξαγωγη ειναι πανω στο ταβανι 2 τρυπες  , θα βαλω μονο μια σιτα , ή και δυο ,πιο πολυ για να σκιαζουν λιγο τις ηδη υπαρχουσες τρυπες . για να φευγει ο ζεστος αερας .

σε μια αλλη περιπτωση ειχα φορεσει κατι φαρδιες καλτσες σε φ15 σωληνα εξαερισμου  για να μην περναει το  φως (αλλο το θεμα του φωτος , οκ )
Απάντηση

ads by gr420info

αυτην την στιγμη εχω 3 φ15φ εξαερηστηρες , δυο πανω εξαγωγη και εναν μπροστα εισαγωγη , περιπου στο υψος που ελεγα να βαλω και τους αλλους .
[Εικόνα: hkzxerdm.jpg]
σκεφτομαι τους 2 πανω να τους κανω εισαγωγη στο απεναντι μερος απο εκει που εχω τον εναν εισαγωγη .
πισω δεξια οπως ειναι η πορτα , μου πιανει τρικερατοψ  τετρανυχους σε δυο-τρια grow , και με την ροη λεω μηπως καταπολεμηθει λιγο η κατασταση .

ισως και ενας ανεμιστηρας σε αυτο το μερος να φυσαει να μην ειναι ασχημη ιδεα .
περα απο τις εισαγωγες-εξαγωγες αερα ,
εχω 7 ανεμιστηρες μεσα , 1 κανονικο , 1 τοιχου ,  3 μινι μανταλακι , και δυο μινι οροφης  , και παλι δεν καλυπτω επαρκως το να ρεει παντου αερας .

τις τρυπες πανω ειναι που λεω να καλυψω με κανα υφασμα /σιτα/σωληνα για το φως , και για τα ποντικια , για οτι αλλο δεν φοβαμαι γιατι θα σπρωχνει αερα και οτι ελαφρυ θα το διωχνει
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)