Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sos!!!!Μεγαλωνουν σωστα?
καλησπερα σε ολη την ομαδα!τα μωρα ειναι στην 7η μερα αναπτυξης τα εχω ποτισει και ταισει με λιπασμα της αν και φως full spectrum στα 7000 - 8000lumen το καθε ενα,ο φωτισμος ειναι 100 λεντ πανελ.ειναι ολα αυτοματα,μου κανουν κατι περιεγα με τα φυλλα και νομιζα οτι ζητηγαν φως και κατεβασα τη λαμπα πιο χαμηλα περνοντας το καθε ενα κοντα στα 20.000 λουμεν οταν το εκανα ζωντανεψαν αλλα σημερα εχουν κατσαρωσει σχεδον ολα τα φυλλα και το πρωτο σετ φυλλων αλλα και το καινουργιο μου βγαινει...δεν ξερω τι αλλο να κανω.θα ηθελα να μου πειτε αν εχω κανει καποιο λαθος και πως σας φαινονται για 1 εβδομαδα φυτο?[Εικόνα: 1zcft8cm.jpg][Εικόνα: ahheh6am.jpg]

[Εικόνα: tuucxi4m.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

καλησπέρα αγορίνα μια χαρά μεγαλώνουν τα φυτά σου μην τρελαίνεσαι πιστεύω ότι είναι αρκετά νωρίς για λιπάσματα πότιζε καλύτερα με σκέτο πεχαρισμενο νερό για της πρώτες 15 20 μερες
Απάντηση
@Καραντίνας αδερφε τρελενομαι δ λες τπτ ειμαι απειρος κ διαβαζω κ κανω, πηγα την λαμπα στους 72 ποντους γτ στραβωναν τα φυλλα!επεσε θερμοκρασια στους 25 γτ ειχα φτασει 27,5 + φενεται να ανασαναν !ευχαριστω που ασχοληθηκες γτ νομιζω δ θα επερνα απαντηση κ οταν εισαι απειρος σε τρωει το διαβασμα μεχρι π δ ξερεις τι να πρωτοκανεις!κ δ θελω να μ παθουν κατι κ να μν ειμαι διπλα τουςσε ευχαριστω κ παλι!
Απάντηση
για 7 μερες  ουτε ασχημα  πανε αλλα θα μπορουσαν και καλυτερα!
ποση υγρασια εχεις στο χωρο?
σε αυτο το σταδιο θελει συνθηκες αμαζονιου,λιγο νερο-και  κανα ριζοβοηθητικο.. Wink
μην αγχωνεσαι θα παρουν τα πανω τους
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
@tilansia την υγρασια ανεβασα με υγραντηρα τωρα γυρω στα 70 ,επιασε 28 εχθες θερμοκρασια κ υγρασια 60_65!ευχαριστω πολυ!τελικα η λαμπα στα 72εκατοστα fullspectum ειναι καλα πιστευεις?
Απάντηση
καλα εισαι θερμοκρασια-υγρασια..να προσεχεις τα ποτισματα..ολοι σχεδον την εχουμε πατησει απο το νερο
στις αρχες..
για τα φωτα δεν ειμαι σιγουρη επειδη δουλευω led..κατσε μηπως απαντησει καποιος αλλος σε αυτο
Απάντηση
@tilansia led πανελ ειναι στα 90 watt full spectum.θα προσεξω με το ποτισμα σε ευχαριστω πολυ!
Απάντηση
χαχαχαχαχα  συγγνωμη φιλε μου μπερδευτηκα..
εγω τα εχω στους 60 ποντους σε αυτο το σταδιο..
μια χαρα εισαι!
Απάντηση
@tilansia αντε να ηρεμησω δηλαδη εφυγε το αγχος πως δ τα καιω με το φως !ολα να σ πηγαινουν καλα !
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)