Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NL / Lsd / gorilla. (Lst)
Heart 
Καλησπερα μαγκες.
 Εδω τα  αυτοματα παιδια μεγαλωνουν σε biobizz χωμα κατω απο lumatek led panel 600 watt. 
Την τρεχω στο 50% προς το παρον και σταδιακα θα την ανεβασω στο 100%.
 Λεω σε καμια βδομαδα περιπου να παει στο 75% και στην ανθηση στο 100%. 
Ο χωρος ειναι περιπου 1,3 x 1,3 x 1,7 υψος
Τα λιπασματα που χρησιμοποιω τα βαζω σε φωτο. Εκτος απο αυτα θα ενισχυσω με καποιο εξτρα Pk στην ανθηση που ακομα δεν εχω σκεφτει ποιο. ( οποιαδηποτε προταση δεκτη) 
[Εικόνα: iByCt4Pm.jpg]

Απο υγρασιες ειμαι κομπλε. Τωρα για θερμοκρασια εχω στην εισαγωγη φελιζολ με παγο η οποια κανει καποια δουλιτσα. Αυτες τις μερες που ειχε κυμα καυσωνα ειχα μαξιμουμ 30 μεσα. Γενικα ειμαι στο 26-28με φωτα αναμενα. Με στρεσαρει λιγο για τη συνεχεια γιατι ειμαι αρχη ακομα. Εχω aircondition αλλα βρισκεται σε διπλα δωματιο και δεν ξερω κατα ποσο θα λειτουργησει να βαλω ενα σωληνα να τραβαω δροσια απο αυτο το δωματιο διοτι απεχει γυρω στα 3 μετρα με 2 στροφες ενδιαμεσα. 
Εισαγωγη 150/h και εξαγωγη εχω 380/h. 
Για να τραβηξω με σωληνα δροσερο αερα απτο δωματιο του aircondition μαλλον πρεπει να βαλω ενα δυνατο οπως αυτο της εξαγωγης μου να μπορει να καλυπτει την αποσταση  μεχρι το  δωματιο που εχω τα φυτα. Η μια ερωτηση ειναι αυτη αν εχετε να προτεινετε κατι περα απο αυτη τη λυση. 

Λοιπον τα μπροστα τα μικρουλια ειναι τα gorilla. Στην καφε γλαστρα μπροστα ειναι το Lsd το οποιο ειναι ακριβως 20 ημερων.  
Τα υπολοιπα ειναι northen light τα οποια ειναι 18 ημερων.  ( εκτος απο καποια μωρα που βλεπεται που ειναι 2-3 ημερων )
Η πρωτη φωτο ειναι πριν το δεσιμο
[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][Εικόνα: nAr6lHjm.jpg][/font][/size]

Στα northen εκανα εχτες το πρωτο δεσιμο
[Εικόνα: cThlhW0m.jpg]

Στην τριτη φωτο φαινεται το αποτελεσμα σημερα και σα να μου φαινεται οτι καποιες κορυφες φευγουν παλι πανω σε σχεση με αλλες. 
[Εικόνα: Cf6Qujsm.jpg]
Η ερωτηση μου ειναι : βλεπω οτι και παλι καποιες κορυφες πανε να φυγουν (πχ στα φυτα στο βαθος). Αυτα μπορω παλι σημερα να τα δεσω δλδ lst καθε μερα η μπορει να τα στρεσαρω αρκετα αν το κανω;Οποιαδηποτε συμβουλη κτλ δεκτη

Εξτρα φωτο το LSD [Εικόνα: sftkemSm.jpg][Εικόνα: DXYEOFsm.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

Ωραία καλλιεργεια σύντροφε , όσο είναι σε ανάπτυξη προσπάθησε να τα έχεις στο ίδιο ύψος. Τραβάς κανονικά, προσεκτικά. Καλή συνέχεια.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Ευχαριστω !Να σαι καλα φιλε μου!
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Μέτρον άριστον [/font]
Απάντηση
Ωραια μπαλιτσα παιζεις, καλη πορεια Big Grin
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Ο,τι μπορουμε κανουμε τρομπετα μου! Σε ευχαριστω
Απάντηση
Και εκει που μεχρι χτες τα βλεπα μια χαρα. Ξαφνικα τα βλεπω ολα να ανθιζουν. Μου φαινονται ποκυ μικρα για να ξεκινησουν.  Ειναι 20 ημερων και τα βλεπω αρκετα μικρα δηλαδη σε σχεση με το LSD που ειναι 30 ημερων και εχει γεμισει τη γλαστρα με βλαστους.
Δειτε τις εικονες. Ειναι φυσιολογικο ; Δε νομιζω να βγαλουν και πολυ ετσι οπως τα βλεπω [Εικόνα: fUOz7Orm.jpg][Εικόνα: akLI2c9m.jpg][Εικόνα: sKC5ABhm.jpg][Εικόνα: cxGL0xPm.jpg]
Απάντηση
Σημερινη φωτο[Εικόνα: nPIBtHEm.jpg]
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)