Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παρακαλω γ βοηθεια,θα χασω στο παρα 5
Photo 
[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]καλημερα σε ολους παιδια.ειναι 7 το πρωι κ απο τα νευρα μου δε προκειται να κοιμηθω.[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Στο προβλημα τωρα.Εχω 3 φυτα π πηγαιναν πραγματικα καλα.Ειναι στη 3 εβδ ανθ/ριας.Εχουν σχηματισει καλες παχιες κορυφες  κ τα γυρω μπουμπουκια εχουν αρκετη ρυτινη.Το θεμα ειναι πως πριν 10 μερες το 1 π πηγαινε καλυτερα αρχικα απο εκει π ηταν υγειες κ κορδομενο,κατεβασε τα φυλλα της κορυφης(τονιζω,της κορυφης),κ μεσα σε 10 μερες αρχισαν να κιτρινιζουν κ παντα απο την κορυφη.Στη συνεχεια κ το δευτερο κ τωρα κ το τελευταιο αρχισε τα ιδια.Παντα απο τη κορυφη.[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Τονιζω πως δεν εκανα υπερβολες στη λιπανση,ποτιζω μονο με βροχινο νερο κ παρασιτα δε βρηκα ποτε.Εκτος απο αφιδες κ αυτες λιγες.Ψεκαζω το DIY box με Draker.Απο τις 8 τ μηνα δινω Revive k Big Bud στο νερο κ διαφυλλικα.Το προβλημα ομως ,δλδ με το 1ο φυτο π επεσα αρχικα τα φυλλα του αρχισε μια μερα ή την επομενη απο το 1ο ποτισμα με τα προαναφερθεντα.[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Υπαρχει ενα θεμα π νομιζω πως ισως να προκαλει το προβλημα.Τουλαχιστο ετσι νομιζω.Επειδη στο μποξ εχω ενα μεγαλο ανεμιστηρα κ ενα μοτερ απο αυτα π εχουν τα επαγγ/κα ψυγεια για να κανω ετσι εξαγωγη τ θερμου αερα μιας κ το μποξ δεν ειναι ''σφραγισμενο'',κ επισης υπαρχει κ ενα σημειο στη μπαλκ/ρτα π δινει φρεσκο αερα.[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Παρ ολα αυτα επειδη εχω HPS ,εχω κ μεγαλες θερμοκρασιες.Πραγματικα σας παρακαλω να με βοηθησετε διοτι εχω δαπανησει πολυ δουλεια,χρηματα(π δε μ περισσευαν) κ ειμαι λιγο πριν κοψω κ παει να γινει μεγαλο κακο.Παρακατω θα σας παραθεσω φωτο γ να εχετε εικονα.[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]θα αναρτησω καποιες πριν απο 5 μερες κ τις τωρινες.Επισης κα[οιες απο υγειη λουλουδια γ να κτλβετε πως τα φυτα πηγαιναν καλα.[/font][/size]
[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Να μη ξεχασω κατι πολυ σημαντικο.Επειδη δεν παιζαν φραγκα για γλαστρες κ επρεπε να πανε αλλου,ειχα κουβαδες απο δομικα υλικα ,που καθαρισα πολυ καλα.Αποφασισα ομως να βαλω σακουλα γ παν ενδεχομενο.Ολα καλα μεχρι π τα φυτα φτασανε λιγο πριν κοπουν,πραγμα π σημαινει πως οι ριζα εφτασε στο πατο.Εννοειτε πως ειχα κανει σκισηματα στις σακουλες αλλα ενα μελος απο το φορουμ μ ειπε πως μηπως δεν αναπνεουν καλα.Ετσι ανοιξα κ εβγαλα σακουλες.Οντως οι ριζες ασφυκτιουσαν.Ειναι 3η μερα σημερα.[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]επισης εδω κ 10 μερες εβαλα ατμοπ/τη γ να εχω υγρασια[/font][/size]
[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Να με συγχωρειτε για τα κατεβατα.Σημερα ψεκασα με Protect Killer(nee,citric etc)για τις αφιδες.Εσβησα φωτα κ τα αφησα να κοιμηθουν,εκτος απο μενα.Βοήθεια σας παρακαλω.Υπαρχει περιπτωση να εχει γινει απο τις θερμοκρασιες?Διοτι εχουμε φτασει τωρα με τις ζεστες κ λογω οτι βλεπει τ δωματιο ο ηλιος πολλες ωρες ,να εχω στο μποξ μεχρι 26-33 βαθμους.(εγκλημα)[/font][/size]

[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Κινδυνευω να χάσω τοσο κοπο κ χρηματα Πραγματικα χρειαζομαι τη βοηθεια σας .Ευχαριστω [/font][/size][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif].[Εικόνα: WPclEZEm.jpg][Εικόνα: l65dqqom.jpg][Εικόνα: wz0zZYim.jpg][Εικόνα: Laws8a5m.jpg][Εικόνα: 8kLndSPm.jpg][Εικόνα: Dn1wSX4m.jpg][Εικόνα: wFRQgLrm.jpg][Εικόνα: fbLguTom.jpg][/font][/size]

Edit by Admin : Το κειμενο ειναι απιστευτα δυσαναγνωστο

ads by gr420info

Παρακαλω πολυ καντε προεπισκοπηση του μυνηματος πριν κανετε το τελικο Post. Δεν διαβαζεται το κειμενο απο τον σπασμενο κωδικα που εχει περαστει στο μυνημα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)