Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καψιμο απο πανω προς τα κατω στην ανθοφορια.Βοηθεια παιδια!!
καλημερα στο φορουμ κ σε ολους μας π αγαπαμε το φυτό. εχω 3 φυτα τα οποια ειναι πλεον στην 25 μερα ανθ/ριας.εχουν σχηματισει καλες πλουσιες κορυφες κ στους γυρω παπαδες εχει αρκετη ρυτινη.πριν 10 μερες αρχισαν τα προβληματα.στο 1 π πηγαινε κ καλυτερα ,παρατηρησα πως τα φυλλα στη κορυφη επεσαν κ κουρμπάρησαν(δλδ,γυρισαν προς τα μεσα).πιστεψα πως θα ηταν απο παραπανισιο ποτισμα.

δυστηχως αρχισαν να χανουν το χρωμα τους κ στη συνεχεια εμφανιστηκαν κιτρινισματα περιμετρικα των φυλλων αλλα κ σε μερικα ,σημαδια σαν καψιμο.παντα ολα αυτα απο τη κορυφη προχωροντας προς τα κατω.το ιδιο αρχισε κ στα αλλα 2.τα εψαξα γ παρασιτα αλλα ειναι καθαρα.εκτος απο το ενα π εβγαλε αφιδες αλλα προλαβα κ αλλαξα το επανω χωμα με νεο κ ψεκασα με protect killer.

επισης θα ηθελα να σας αναφερω πως επειδη το μπατζετ π ειχα δε μ επετρεπε γ οποιαδηποτε πολυτελεια αλλα κ γ βασικα πραγματα,αντι γ γλαστρες χρησιμοποιησα κουβαδες απο δομικο υλικο.τους καθαρισα εννοειτε πολυ καλα ,αλλα κ πάλι ειπα ν μη το ρισκαρω κ ετσι στη μεταμφυτευση έβαλα σακουλες τις οποιες εσκισα στο πατο.

εδω ειναι ενα σημειο το οποιο ισως να μ δημιουργησε το προβλημα.ετσι εκοψα ,ανοιξα κ αφαιρεσα τις σακουλες.κ οντως ειδα πως οι ριζες ειχαν φτασει κατω αλλα πολλα μερη δεν ανεπνεαν.το 2ο θεμα π πιστευω πως εκανε τη ζημια ειναι οι θερμοκρασιες π ξεφυγαν τελευταια κ με τις ζεστες μερες μιας κ το δωματιο το βαραει ο ηλιος πολλες ωρες.[Εικόνα: yojkijtm.jpg][Εικόνα: lmg5pbym.jpg][Εικόνα: hcwuzsnm.jpg]

ξεχασα να αναφερω τα περι λιπανσης.τα λιπασματα π εδωσα  ηταν αρκετα δυνατα, αλλα απεχουν 1,5 μηνα απο τη μερα π αρχισαν τα προβληματα.μονο τις τελευταιες 12 μερες δινω bigbud k revive χωρις υπερβολες κ σωστες δοσ/γιες.για την ακριβεια,το φυτο π εμφανισε το πεσιμο στα φυλλα ηταν μια μερα μετα το 1ο ποτισμα με bb k rv.επισης να προσθεσω πως το νερο καθ ολη τη διαρκεια ειναι βροχινο.σε καποια μπουκαλια τα οποια εχουν ξαναχρησιμ/θει εχουν εμφανισει αυτη τη πρασιναδα π ξερουν οι περισσοτεροι.μηπως προκαλεσε αυτο το θεμα?.

σας παρακαλω παιδια αν μπορειτε να με βοηθησετε.ειναι η 1η απο τις 6 φορες π προσπσθω να βγαλω φυτο κ φτανω σ αυτο το σημειο,δλδ να εχω παπαδες κ ρυτινη.πραγματικα εχω επενδυσει πολυ κοπο κ χρηματα π δε περισσευαν.τα βλεπω κ ποναει η ψυχη μου.βοηθεια παιδια,βοηθεια!!!
Απάντηση

ads by gr420info

τι ποικιλιες ειναι?
σε τι χωρο τα εχεις , με τι φωτισμο και σε ποιο υψος φτανει?
πιστευω οτι ειναι καψιμο απο ζεστη ,σε ηδη ταλαιπωρημενο απο πολυ λιπασμα φυτο...
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
διαβάζοντας μου φαίνεται πως σάπισαν οι ρίζες.

ποτισες πολύ?
τις σακούλες ποτέ τις έβγαλες?
πόσο ζέστη είχε?
Απάντηση
@ tzorge κι εγω αυτο πιστευω φιλε μου
@SpottyTerrier εγω στη θεση σου θα ειχα 2 επιλογες:
1) θα το εκοβα γιατι αυτο δεν εχει γυρισμο οπως ειναι, και θα εχανες και οτι ηδη εχει επανω,
2) με ευλαυικη προσοχη, θα του εβγαζα το χωμα, προσοχη, με ευλαυικη προσοχη (οπως λεν κι οι μερες μας), και με ενα δευτερο χερι να το κρατα στην νεα γλαστρα με ενα νεο χωμα, ενα ελαφρυ διαφυλλικο ψεκασμι και αλλο τοσο στο χωμα, γυρω απ τη ριζα
και ο θεος βοηθος
Απάντηση
(05-22-2020, 10:00 PM)diaolina Έγραψε: τι ποικιλιες ειναι?
σε τι χωρο τα εχεις , με τι φωτισμο και σε ποιο υψος φτανει?
πιστευω οτι ειναι καψιμο απο ζεστη ,σε ηδη ταλαιπωρημενο απο πολυ λιπασμα φυτο...
καλημερα  κ ευχαριστω γ την ανταποκριση.οι ποικιλιες ειναι haze lemon, remo k devil.απο σπορια ομως π ειναι δουλεμενα απο ανθρωπο π ειναι γνωστης κ οχι απο ολλανδιες κλπ,δλδ femin ή auto.ο χώρος π τα μεγαλωσα ειναι ενα καθαρο δωματιο με ενα diy box ανοικτο εννοώντας πως δεν ειναι σφραγισμενο.απο εξαερισμο ενα μεγαλο ανεμιστηρα γ να κυκλοφορει ο αερας ενα βεντιλατερ απο επαγγ ψυγειο για να βγαζει τον θεμο αερα λογω των λαμπων -4hps 400w- κ τελος ανοικτα παραθυρα γ να κανει ρευμα κ να μη γινεται φουρνος.

κατα 90% πιστευω κ γω πως εγινε η ζημια απο την θερμοτητα.απλα το προβλημα αρχισε μολις αρχισα να δινω bigbud k revive το οποιο 2ο ειναι υποτιθεται γ φυτα π εχουν προβληματα καψιματος κλπ.τωρα πλεον ανοιξα τελειως το μποξ,δλδ διχως πλαινα κ ανοιξα κ την οροφη .

(05-22-2020, 10:29 PM)tzorge Έγραψε: διαβάζοντας μου φαίνεται πως σάπισαν οι ρίζες.

ποτισες πολύ?
τις σακούλες ποτέ τις έβγαλες?
πόσο ζέστη είχε?
tzorge καλημερα κ ευχαριστω γ το ενδιαφερον. τις σακουλες τις εβγαλα πριν 3 μερες. η ζεστη ξεφυγε γ περιπου 6-7 μερες γτ δε μπορουσα να δημιουργησω ρευμα με τα παραθυρα π εχω ανοικτα κατα τις βραδινες ωρες,συν κ τις ζεστες μερες π εκανε κ το δωματιο το βλεπει ο ηλιος πολλες ωρες,μιλαμε γ 33 κ φευγα βαθμους κ δε μμπορουσα να κανω κατι δραστικο.υποψη πως καιω 4 400w hps.φουρνος εγινε φιλε.αλλα το θεμα ειναι πως το προβλημα αρχισε μολις εδωσα bigbud k revive το οποιο 2ο ειναι υποτιθεται γ ταλαιπωρημενα φυτα κ γ καψιματα.εχεις ιδεα μηπως γ τα συγκεκριμενα λιπασματα?

(05-22-2020, 10:38 PM)αρχαιος Έγραψε: @ tzorge κι εγω αυτο πιστευω φιλε μου
@SpottyTerrier εγω στη θεση σου θα ειχα 2 επιλογες:
1) θα το εκοβα γιατι αυτο δεν εχει γυρισμο οπως ειναι, και θα εχανες και οτι ηδη εχει επανω,
2) με ευλαυικη προσοχη, θα του εβγαζα το χωμα, προσοχη, με ευλαυικη προσοχη (οπως λεν κι οι μερες μας), και με ενα δευτερο χερι να το κρατα στην νεα γλαστρα με ενα νεο χωμα, ενα ελαφρυ διαφυλλικο ψεκασμι και αλλο τοσο στο χωμα, γυρω απ τη ριζα
και ο θεος βοηθος
καλημερα αρχαιος κ σ ευχαριστω γ το ενδιαφερων,βασικα σας ευχαριστω ολους.παρ ολο που μου κανες τη καρδια περιβολι,σημασια εχει το ενδιαφερον σου.πλεον εχω σχεδον πιστει πως το θεμα εγινε απο τα λιπασματα.διοτι κ σ ακομη 2 π ειναι στα μεσα της αναπτυξης κ δεν ειχαν κανενα θεμα,αρχισαν να κιτρινιζουν οι μυτουλες απο τα φυλλα.εχεις ακουσει μηπως γ το bigbud k to revive?.σταματησα εννοοιτε να δινω αλλο,κ θα περιμενω μερικες μερες να δω αν φρεναρει το θεμα.απο ζεστη καταφερα κ τα εφερα σε λογικα επιπεδα,δλδ 22-26 μαξ.παντως γ να κανω αλλαγη σε χωμα ,λεω να μη το ρισκαρω.σημερα το πρωι ποτισα μονο με νερακι αφου πρωτα τσεκαρα το χωμα σε βαθος κ εκλεισα φωτα.αν εχεις να προσθεσεις κατι,εννοειται καλοδεχουμενο.
Απάντηση
καλημερες

σε συνδιασμο με τις ζεστες και την ελειψη του booster (big bud) εχεις φτασει δηλαδη καπου στις 4 βδομαδες στην ανθοφορια, θυμαμαι και γω να το παθαινω αυτο πριν χρονια.
οι καμμενες ακρες που εχεις δημιουργησει κατα πασα πιθανοτητα οφειλονται σε 2 κυριως πραγματα. κατ εμε

1. η εκθεση στις ψηλες θερμοκρασιες, (ταλαιπωρημενη ριζα δηλαδη, αν εφτασε σε τετοιο σημειο...)
(επεισης παρε μετρησεις απο το πιατακι σου, και τις αγωγιμοτητες και τα ph) πρεπει να τα δεις οπωσδηποτε

2. (το βασικοτερο) η ελειψη potassium που εχει δημιουργηθει λογω του οτι δε ριχνεις το big bud οολο αυτο το διαστημα.(αν καταλαβα καλα!)
με το που γυρισεις τα φωτα σου 12/12 η δεις τριχα στα αυτοματα ξεκινας το big bud η το οποιοδηποτε αναλογο big bud, σε συνδιασμο με τη λιπανση της ανθοφοριας του που βασιζεται σε φωσφορουχα ζουμια, αυτα τα ξεκινας αμεσως στην ανθοφορια, δε περιμενεις 4 βδομαδες
πανω κατω ολα τα boosters ανθοφοριας κανουν την ιδια δουλεια και ειναι απαραιτητα για να σχηματησεις τα ανθη οπως πρεπει. το revive δε κανει και πολλα, τωρα εδω που εισαι πας για την τελικη ευθεια, δωσε big bud. και την επομενη φορα θα τα πας καλυτερα Smile

p.s : αυτα που σου λεω ομως εχουν να κανουν σε περιπτωση που η μετρηση δειχνει χαμηλα ppm/ec

και καμια λεπτομερια παραπανω για τη λιπανση, τι του δινεις και ποσο;
μονο αυτα τα 2; revive & big bud;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
καλημέρα φίλε μου.
δεν ξέρω τα λιπάσματα μιας και δεν τα χρησιμοποιώ.

αν κατάλαβα καλά έριξες κ, το κ είναι ρυθμιστής μεταβολισμού.
υποθέτω πως το φυτό ένεκεν ζέστης έκανε shutdown κι εσύ ρίχνοντας το κ του άλλαξες το μεταβολισμό. πήγε πιο γρήγορα από ό,τι ήθελε και κάηκε!
Απάντηση
το βρόχινο νερό είναι εκτός εύρους ph που θέλουμε... δεν κάνει και σε συνδιασμό με όλα τα άλλα, άρπαξαν... βάλε νερό βρύσης και εφόσον δεν υπάρχουν χρήματα για πεχάμετρο και ph up-ph down να ρίχνεις λίγο λεμόνι, να αναδεύεις και να ποτίζεις... πιστεύω θα σωθούν... τρέχω αυτόματα με θερμοκρασίες 29 και είναι μια χαρά. πάρε πεχαμετρο από ebay, 14 € κάνει ...
Just because someone carries it well does not mean it isn't heavy
Απάντηση
(05-23-2020, 09:07 AM)trompetas Έγραψε: καλημερες

σε συνδιασμο με τις ζεστες και την ελειψη του booster (big bud) εχεις φτασει δηλαδη καπου στις 4 βδομαδες στην ανθοφορια, θυμαμαι και γω να το παθαινω αυτο πριν χρονια.
οι καμμενες ακρες που εχεις δημιουργησει κατα πασα πιθανοτητα οφειλονται σε 2 κυριως πραγματα. κατ εμε

1. η εκθεση στις ψηλες θερμοκρασιες, (ταλαιπωρημενη ριζα δηλαδη, αν εφτασε σε τετοιο σημειο...)
(επεισης παρε μετρησεις απο το πιατακι σου, και τις αγωγιμοτητες και τα ph) πρεπει να τα δεις οπωσδηποτε

2. (το βασικοτερο) η ελειψη potassium που εχει δημιουργηθει λογω του οτι δε ριχνεις το big bud οολο αυτο το διαστημα.(αν καταλαβα καλα!)
με το που γυρισεις τα φωτα σου 12/12 η δεις τριχα στα αυτοματα ξεκινας το big bud η το οποιοδηποτε αναλογο big bud, σε συνδιασμο με τη λιπανση της ανθοφοριας του που βασιζεται σε φωσφορουχα ζουμια, αυτα τα ξεκινας αμεσως στην ανθοφορια, δε περιμενεις 4 βδομαδες
πανω κατω ολα τα boosters ανθοφοριας κανουν την ιδια δουλεια και ειναι απαραιτητα για να σχηματησεις τα ανθη οπως πρεπει. το revive δε κανει και πολλα, τωρα εδω που εισαι πας για την τελικη ευθεια, δωσε big bud. και την επομενη φορα θα τα πας καλυτερα Smile

p.s : αυτα που σου λεω ομως εχουν να κανουν σε περιπτωση που η μετρηση δειχνει χαμηλα ppm/ec

και καμια λεπτομερια παραπανω για τη λιπανση, τι του δινεις και ποσο;
μονο αυτα τα 2; revive & big bud;
trompeta να σαι καλα φιλε γ τις συμβουλες.εχεις πεσει μεσα σιγουρα γ το οτι αργησα πολυ ν αρχισβω booster.το θεμα ομως ειναι πως οι μεγαλες θερμ/σιες προυπηρχαν ,επισης κ οι σακουλες κ ολα πηγαιναν καλα.το προβλημα αρχισε με το εδωσα bigbud k revive.μαζι παντα.θα δοκιμασω να δωσω σκετο bigbud.απ οταν αρχισε η ανθ/ρια εδωσα καποιες μικρες δοσεις απο υγρο λιπασμα ανθ/ριας.επισης εδωσα βιολογικο ανθ/ριας.ολο το διαστημα επισημαινω πως οι θερμοκρασιες ηταν μεγαλες.κ καπου στη 2η βδομαδα ανθ/ριας εκανα ενα μειγμα με χωμα οπου προσθεσα καλιο σε χαλικι κ φωσφ +αζωτο κ αυτο σε χαλικι.το μοιρασα στα φυτα κ ποτιζα κανονικα.προβλημα κανενα.ολα αρχισαν με το π εδωσα ββ κ rv.

στο ενα εχθες εkaνα flush.αφου το αφησα να στργγισει,ποτισα προσθετοντας λιγο απο υγρο λιπασμα ανθ/ριας ,ενα απο τα συνιθησμενα της αγορας.και σημερα εδωσα ενα σκευασμα της gemma π λεγεται πρασινο φυλλο ,περιεχει μαγνησιο κ καποιους αλλους διεγερτες γ το κιτρινισμα κλπ. κ ελαχιστο απο ενα γενικης χρησης με ν. τι να σ πω?ηδωμεν.επισης σηκωσα τις γλαστρες βαζοντας ξυλακια απο κατω ετσι ωστε να αναπνεουν καλυτερα οι ριζες.μου λες να δωσω ββ αλλα πραγματικα φοβαμαι ρε αδερφε.τα ppm/ec δε γνωριζω τι σημαινουν.θα το ψαξω. ευχαριστω πολυ κ παλι.

(05-23-2020, 09:41 AM)vaporman Έγραψε: το βρόχινο νερό είναι εκτός εύρους ph που θέλουμε... δεν κάνει και σε συνδιασμό με όλα τα άλλα, άρπαξαν... βάλε νερό βρύσης και εφόσον δεν υπάρχουν χρήματα για πεχάμετρο και ph up-ph down να ρίχνεις λίγο λεμόνι, να αναδεύεις και να ποτίζεις... πιστεύω θα σωθούν... τρέχω αυτόματα με θερμοκρασίες 29 και είναι μια χαρά. πάρε πεχαμετρο από ebay, 14 € κάνει ...
vapor ευχαριστω πρωτα γ το ενδιαφερον σου.ρε συ ολοκληρο πρακτικερ κ δεν ειχε πεχχαμετρο.πηγα χθες κ εφαγα ακυρο.θα μετρησω προσωρινα με χαρτινο πεχαμετρο κ αν δω οτι ξεφευγει θα το κατεβασω με λεμονακι.σηκωσα γλαστρες με ξυλακια γ να αναπνεουν καλυτερα οι ριζες,εκανα flush στο ενα κ εδωσα ενα γενικης χρησης με ν κ ενα της gemma με μαγνησιο π βοηθαει στο καψιμο κ στο κιτρινισμα.συντομα θα φανει αν τα χω κανει κοπρανα ή αν σωσουμε τη κατασταση.να σαι καλα φιλε.και ο,τιι αλλο νομιζεις οτι θα βοηθησει εννοειτε καλοδεχουμενο.
Απάντηση
φωσφορουχο ζουμι για την ανθοφορια δε πηρες; καποιο bloom λιπασμα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(05-24-2020, 06:06 PM)trompetas Έγραψε: φωσφορουχο ζουμι για την ανθοφορια δε πηρες; καποιο bloom λιπασμα
   τρομπετ καλησπερα κ παλι φιλε.ειχα εννοειτε ζουμια γ bloom το compo/complesal k to fytoplan ths gemma.απλα παλιοτερα την ειχα πατησει με κατι τετοια ζουμια κ καποια κρυσταλλικα π ειναι πολυ δυνατα,εδωσα ελαχιστες ποσοτητες 1-2 φορες στην αρχη της ανθ/ριας κ μεχρι εκει.οσο η ανθ/ρια προχωρουσε κ εβλεπα πως πηγαινουν επιτελους μια φορα καλα τα πραγματα,ειπα να μη το ρισκαρω με τα ιδια κ περιμενα μεχρι να εξοικονομισω χρηματα γ να αγορασω τα booster π ηθελα,αφου το 1000εψαξα πρωτα.

ελα ντε ομως π μεχρι να εχω τα φραγκα,τα φυτα ειχαν παρει δρομο,κ ετσι οταν τους εδωσα bb k rv ηταν θα το λεγα καλυτερα,παρακαιρο για τη δουλεια π επρεπε να κανουν.μαλλον ετσι δημιουργηθηκαν τα προβληματα.τωρα ειναι σε φαση π απ οσο φαινεται εχει φρεναρει καπως το κακο.δινω bb κ ενα για χλωρωσεις κ καψιματα,νομιζω σ εγραψα γι αυτο.εκανα ενα ποτισμα με λιπασμα πριν 3 μερες.περιμενω να δω αν πανε καλυτερα μεσα στις επομενες 5 μερες κ βλεποντας κ κανοντας.
Απάντηση
απλά και λιτά, είναι καμμένα από το μπούστερ, που μάλλον για να προλάβεις την καθυστέρηση την οποία δεν διακρίνω κιόλας, σου ξέφυγε λίγο.
τώρα δεν έχει πολλα να κάνεις. βγάλε τα ξερά και μην ξεπερνάς τα 2ml...
SkullnBones
Απάντηση
(05-27-2020, 11:09 PM)luke shapiro Έγραψε: απλά και λιτά, είναι καμμένα από το μπούστερ, που μάλλον για να προλάβεις την καθυστέρηση την οποία δεν διακρίνω κιόλας, σου ξέφυγε λίγο.
τώρα δεν έχει πολλα να κάνεις. βγάλε τα ξερά και μην ξεπερνάς τα 2ml...
luke φιλε,τελικα ο,τι κ όποιο μπούστερ,οσο λεει ,τα μισα κ μη σ πω πολλα ειναι.τα φυτα πηγαιναν ιδανικά.και μαμηθηκε το σύμπαν.συμφωνω με τα γραφόμενα.τα ξερα φυλλα λες να τα αφιρεσω?

αν τα αφαιρεσω θα χτυπησει αλλου πιο γρηγορα,τι λες?
Απάντηση
ηθελα να ρωτησω αν ειναι σε φαση γ να κοπουν τα φυτα π γλιτωσαν απο το καψιμο.παρακατω οι φωτο των 2 απο τα 3 φυτα μου.ευχαριστωωω.[Εικόνα: 4aujlmkm.jpg][Εικόνα: ag8lwham.jpg][Εικόνα: mjsvch9m.jpg]
Απάντηση
φίλε μου ακόμα άσπρα μουστάκια βγάζουν.
έχεις μέλλον.
Απάντηση
(06-02-2020, 07:18 PM)tzorge Έγραψε: φίλε μου ακόμα άσπρα μουστάκια βγάζουν.
έχεις μέλλον.
tzorge ,μιλαμε πως εχω περασει τις 45 μερες ανθ/ριας.αυτο π σκεφτομαι κ ηθελα να ρωτησω.επειδη αργησα να δωσω μπουστερ,εννοω μπουστερ της αγορας π ειναι γ κανναβη.μηπως αυτο επιβραδυνε την πορεια κ την ολοκληρωση?βασικα,αναθεμα π εδωσα οποιο μπουστερ της αγορας με τις φανφαρες π γραφουν κ δεν εμπειστευθηκα αυτα π ειχα,δλδ ζουμια ανθ/ριας γ ανθοφορα φυτα π τα παιρνεις απο τα κοινα μγζια.ακομη κ το κρυσταλλικο της gemma π ειναι πολυ ισχυρο,με φειδω θα εκανε μια χαρα δουλεια.

εχω κ ενα το οποιο φαινοτανε να ειχε κανει shutdown αλλα εχει 15 μερες π ξαναξυπνησε κ τα ανθη του ειναι οντως λευκα,αλλα πολυ καλα φορτωμενα κ πινει ξανα νερο κ μαλιστα πολυ.τεσπα,την υγεια τους να χουν τα δεντρακια μ κ ας περιμενω.παντως,αν κ στις φωτο δε φαινεται καλα,απο ρυτινη τα 2 πανε πολυ καλα,κ αρκετοι απο τους παπαδακους εχουν αρχισει κ δενουν,βγαζοντας κοκκινα μουστακια κ δειχνουν πιο σφιχτοι.

tzorge εισαι παλια καραβανα φιλε κ οι συμβουλες σου πολυτιμες.παρακατω σ δινω αλλες 2-3 φωτο να δεις τι εννοω.[Εικόνα: kcem4sym.jpg][Εικόνα: xqfb9csm.jpg][Εικόνα: q2xnzcpm.jpg] Confused
Απάντηση
την πρώτη φούντα την έβαλα το '16, έχει άλλες καραβάνες σαφώς πιο παλιές.

αυτό που βλέπω είναι πολύ λίπασμα και κάψιμο στις άκρες

συμφωνώ με αυτά που λες με οποιοδήποτε λίπασμα φουσκώνει ο παππάς. και τα ζουμια της αγοράς είναι πραγματικά τέρατα του μάρκετινγκ.

στις 45 μέρες ανθοφόρια καλά είσαι, θα πάει κι άλλο.

εβίβα
Απάντηση
(06-03-2020, 09:46 PM)tzorge Έγραψε: την πρώτη φούντα την έβαλα το '16, έχει άλλες καραβάνες σαφώς πιο παλιές.

αυτό που βλέπω είναι πολύ λίπασμα και κάψιμο στις άκρες

συμφωνώ με αυτά που λες με οποιοδήποτε λίπασμα φουσκώνει ο παππάς. και τα ζουμια της αγοράς είναι πραγματικά τέρατα του μάρκετινγκ.

στις 45 μέρες ανθοφόρια καλά είσαι, θα πάει κι άλλο.

εβίβα
η νεα σειρα λιπασματων της ταδε,ειναι πραγματικα μια επανασταση στη διατροφη των φυτών σας!!το big bourden σας εξασφαλίζει τη καταστροφη  των μεχρι τωρα υγειων φυτων σας.........στα διάλα να πουμε!!!!!

καραβανες εχει παλιες,ειμαι ψαρας ομως ακομη στο φορουμ κ στο γκρόουινγκ.θα γινουν κ αυτα.τεσπα.να σε ρωτησω κ να μη σ ζαλιζω αλλο.ετσι οπως ειδες τις 2ες φωτο,πιστευεις δλδ πως με προσοχη θα μπορεσουν να δωσουν λιγο ακομη? ή κ να γινουν τουμπανα(π δ το πιστευω με τπτ).και ποσες μερες ακομη να επιμείνω ρε συ τζο,αυτο μ ενδιαφερει πολυ ρε φίλε.

ευχαριστω εννοείτε γ το ενδιαφερον.

αντε εις υγείαν.
Απάντηση
η πορεία τους δεν θα αλλάξει πολύ, αλλά θα φουσκώσουν λίγο ακόμα.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)